EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

. Ama Terim, Ulusoy, ve de GS'lilar icinde hala yahu bizim evladimizdir denen bu hilkat garibesi Emre'ye arka cikmayin sakin. Ba$lari ezilecek sporun ruhuna ihanet etmi$ kendi cikarlari icin her turlu ahlaksizligi yapabilecek tignetsizlik ve karaktersizlik ornegi olanlarin savunulacak hicbir yanlari yok.
buna sebep nedir.. yani "tignetsizlik ve karaktersizlik" kismina ornek(leriniz) nelerdir.. bu el kol hareketi disinda yani..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:
. Ama Terim, Ulusoy, ve de GS'lilar icinde hala yahu bizim evladimizdir denen bu hilkat garibesi Emre'ye arka cikmayin sakin. Ba$lari ezilecek sporun ruhuna ihanet etmi$ kendi cikarlari icin her turlu ahlaksizligi yapabilecek tignetsizlik ve karaktersizlik ornegi olanlarin savunulacak hicbir yanlari yok.
buna sebep nedir.. yani "tignetsizlik ve karaktersizlik" kismina ornek(leriniz) nelerdir.. bu el kol hareketi disinda yani..
Isvicre maci ba$li ba$ina bir abide Terim icin. Cibanin ba$i oldugu halde tereyagdan kil ceker gibi oldugu yerde kaldi. Bir spor macini arenada aslanlara atilan hiristiyanlara cevirip Isvicrelileri havaalanindan ba$layip sahada dovmege kalkmaya kadar goturdu. Bunun yaninda her turlu amiyane hareketle aldigi paranin bir kuru$unu bile hak etmedigini sahaya surdugu milli takim ve oyun taktigi ile goruyoruz. Mafia babasi gibi sagi solu yedigi halti yuzune vuranlarin butun cirkefligi ile tehdit etmekte. Daha ne olsun tignetsizlik ve karaktersizlik konusunda. Her turlu melanet var. Kendisinin me$hur ben salon erkegi olabilecegim gibi sokakta da kimseye papucu birakmam gibi me$hur aciklamalari var.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/728 ... 1&a=888287

Ulusoy'un ise Cakici'dan tutun her turlu tarakta bezi var. Ma$a ile tutulacak yani bile kalmami$.

Emre ise hemen hemen her maci vukuatla gecmekte. Ingilterede filan du$tugu rezil durum filan yetmiyor herhaldeki hala soruyorsun neden diye. Aldigi parayi hak etmeyen yuzsuz ve arsiz herifin biri. Yuzunden igrenclik akmakta. Icinin pisligi di$ariya vurmu$. Daha ne deyebilirim. Ama sana gore GS'ya faydali olacagindan bunlar onemli degil. Emre'ye kucak acacak GS zaten bitmi$ demektir. Iflah etmeyecegini eger boyle bir $ey olursa hep beraber gorecegiz. Eskilerin deyimi ile Emre GS'dan atlasin da nerede catlayacaksa catlasin. Ama Adnan Sezgin gibiler icin kan kani cekiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ercan Arslan wrote:
Isvicre maci ba$li ba$ina bir abide Terim icin. Cibanin ba$i oldugu halde tereyagdan kil ceker gibi oldugu yerde kaldi. Bir spor macini arenada aslanlara atilan hiristiyanlara cevirip Isvicrelileri havaalanindan ba$layip sahada dovmege kalkmaya kadar goturdu. Bunun yaninda her turlu amiyane hareketle aldigi paranin bir kuru$unu bile hak etmedigini sahaya surdugu milli takim ve oyun taktigi ile goruyoruz. Mafia babasi gibi sagi solu yedigi halti yuzune vuranlarin butun cirkefligi ile tehdit etmekte. Daha ne olsun tignetsizlik ve karaktersizlik konusunda. Her turlu melanet var. Kendisinin me$hur ben salon erkegi olabilecegim gibi sokakta da kimseye papucu birakmam gibi me$hur aciklamalari var.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/728 ... 1&a=888287

Ulusoy'un ise Cakici'dan tutun her turlu tarakta bezi var. Ma$a ile tutulacak yani bile kalmami$.

Emre ise hemen hemen her maci vukuatla gecmekte. Ingilterede filan du$tugu rezil durum filan yetmiyor herhaldeki hala soruyorsun neden diye. Aldigi parayi hak etmeyen yuzsuz ve arsiz herifin biri. Yuzunden igrenclik akmakta. Icinin pisligi di$ariya vurmu$. Daha ne deyebilirim. Ama sana gore GS'ya faydali olacagindan bunlar onemli degil. Emre'ye kucak acacak GS zaten bitmi$ demektir. Iflah etmeyecegini eger boyle bir $ey olursa hep beraber gorecegiz. Eskilerin deyimi ile Emre GS'dan atlasin da nerede catlayacaksa catlasin. Ama Adnan Sezgin gibiler icin kan kani cekiyor.
Ben kendi adima kendi yorumumu tekrarlayayim:

Emre'nin hareketi terbiyesizce ve daha once bir suru terbiyesizligi olmus bir adam. Ama bizim spor basini o hareketi, Terim gibi kendilerini asagilayip horlayan kabadayalari sonuna kadar hak ediyor, umarim kendi pisliklerini ve igrencliklerini temizleyene kadar herkes bunlara boyle davranir.

Cengiz Semercioglu diye biri Hurriyet'te siz o hareketi hak ettiniz yazmis, kuduruyorlar radyoda.

Biri dedi ki, Emre kolaysa Ingiltere ve Italya'da basina bunu yapsin. kendinizi Ingiliz ve Italyan basini ile nasil karsilastirirsiniz yahu, sizin 99%inizi orada binadan iceri almazlar, alinsaniz getir gotur, caycilik yaparsiniz. En son ne zaman bir uluslararasi gazetecilik odulu kazandiniz?

Yarin bir araba futbol maci var, adamlar program program baska birsey konusamiyorlar, aman nasil olurmus, nasil yapmis. Hakan Unsal baglandi, Halil Ozer ve Gurcan Bilgic, Hakan, soralim sana, senin elinde buyudu Emre, nasil acikliyorsun bu hareketi diye. :D

Radyoda millete kumar oynatmak icin cikip, bugunku kuponumuza Finlandiya liginden Hakula Velakoki maci icin 0-2 yazin diyorlar, sonra utanmazca Avusturya ikinci ligi icin oneri veriyorlar. hHyatinda hic seyrettin mi Avusturya ikinci ligini? Kurmuslar bir tezhah, maksat millete iddaa, altili ganyan oynatmak ve ne kadar utanmazca yapiyorlar bunu, sonra da ahlak dersi.

Nihayet Hakan Unsal cikti basinin biraz kendine bakmasi lazim dedi. Simdi Halil Ozer, Gurcan sus pus oldular. Hakan Emre ne yapsin yalan haberler hakkinda deyince, gelsin benimle Halil'le konussun diyor Gurcan Bilgic.

Helal olsun bu Hakan Unsal'a, wallahi nihayet biri cikti soyledi ulan once yalanlarinizi kesin dedi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Celal Gürcüoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Sakin cikip bana Cumhuriyet gazetesi var demeyin.
Bence kotunun iyisi: http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/bolum.do?bolumno=8
Zaman'i ben de severim , ozellikle Ahmet Cakir'i kacirmam, ama onlarin da Hakan Sukur, Emre konusunda cemaatcilik yaptiklari o kadar belli ki. 3 gundur sanki Emre'nin halkla iliskiler muduru gibi aciklama yapiyorlar, "Emre o hareketi bir kisiye yapmis", "Emre'nin uzuntuden sivilceleri cikti" vs. Bu maclardan once de "Emre GS'a donmek istiyor" diye kampanya baslatmislardi, ve her ne kadar Emre "ben su anda donmek istemiyorum" dese de, bir iki ay sonra GS'da gorebiliriz kendisini. Hakan Unsal da hemen avukatliga soyunmus.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ulusoy ve Terim'in yaptiklari degil ben Emre icin sormustum... 26 yasindaki birinin hata yapma luksu vardir.. cezasini da ceker.. digerleri yani Terim ve Ulusoy'u bu nedenle Emre'den ayiriyorum..

Emre, ingiltere'deki irkcilik suclamalarindan aklandi... bunu hic bir ingiliz makami Emre suclu oldugu halde kiyak mahiyetinde yapmaz...orasi Turkiye degil..

İsvicre maci cok ayri bir havada oynandi... ucagin havaalanina inisiyle organize bir yildirma mucadelesi vardi.. buna sebep aynisinin İsvicre'de yapilmis olmasi... mac sonu olaylarin nedenide Dunya Kupasi'na kil payi gidememenin bir patlamasi.. elbette dogru bir davranis degil ama asiri motivasyon ve beklenti Turk insaninda basarisizlik aninda boyle cöküntü yapabiliyor... bu olaylarin bas sorumlusu da Emre degil...

Emre'nin olaylarda cok agresif ve yanlis sekilde davrandigini ve bu nedenle yanlislar yaptigini belirten siz Cengiz bey.. yazilarinizdan cok belli ki sizde fevri davranabilecek bir yapidasiniz.. Emre sizin cocugunuz degil, aile butcenize bir zarar getirmedigi yani direk yoldan Cengiz Akgun'e zarar vermedigi halde ona bu kadar sert yaklasabilmektesiniz, belki kufur de edebilirdiniz... peki ya butun Turkiye'min nadide spor yazarlari Emre'ye surekli giydirip dururken, Emre'nin 40-50 yasinda degil sadece 26 yasinda oldugunu varsayarak bu fevri davranislari yapmasi neden cok olagan disi geliyor? ustelik yuksek tahsilli biri de degil..

Emre neden o hareketi yapti.. yorumlarinizda kullandiginiz kelimeleri dolayli olarak ona karsi kullanan spor yazarlari vardi ve hareketi on(lar)a yapti.... gunluk hayatinizda buna benzer seyleri (karaktersiz, tignetsiz vs) size soyleyenlere buradaki yazis tarziniza gore daha kötü tepkiler verebilirsiniz diye dusunuyorum..

Gelelim G.saray'lilari Emre'den sogutan asil olaya.. burada da, diger forumlarda da gundeme geldi zaman zaman... Efendim "Emre G:Saray'a para kazandirmadan inter'e gitti"... "ben saglikli yasam icin spor yapmiyorum" dedi. Evet hakli cocuk... bu memlekette pek cok insan daha iyi bir hayat, kariyer vb icin ulke degistiriyor... Turkiye'de kucuk yastan itibaren egitilen bir cok genc insan Universite'yi bitirip sonra Turkiye'ye hic bir katmadeger saglamadan master vesaire icin Amerika veya yasam kosullari daha iyi olan bir ulkeye gidiyor, yerlesiyor ve orada kaliyor..Beyin Göcü yani.. onlar giderken arkasindaki ulkeye ne veriyor? ilk-orta-lise-lisans donemleri gibi hic bir katki saglayamayacagi yaslardaki maliyetine katlanan bu ulkeye borcum var diye dusunup sonra oduyor mu cogu? yoksa Askerligi de parali yapmak icin ayni zamanda 2-3 yil calismanin yollarini mi ariyor? bu ornekten cikan mana yanlis anlasilmasin, bence de insanlar bireysel olarak verdikleri kararlari uygular ve buna aileleri disinda yorum getirecek kimse yoktur..bende ingiltere'de MBA yaptim..bir sure kaldim, Turkiye'ye dönmek daha dogru bir karardi o an icin ve döndüm, kalabilirdim de.. ozetle benim icin okumak ve ardindan orda calismak icin ABD'ye gidenle, daha iyi para ve daha iyi bir lige gitmek isteyen Emre arasinda EMRE ALEYHINE bir durum yoktur...eger o normalse, Emre'nin ki cok daha dogal ve normal.. hatta Emre bu ornege gore en azindan G.Saray altyapisindan cikinca derhal solugu avrupa takimlarinda almadigi göz ardi edilmemelidir... Esasen G.Saray'da UEFA, Super Cup ve bir cok lig ve benzeri kupanin, macin kazanilmasina katki saglayarak borcunu zaten odemistir... bu ulkeye de milli takimlarda basarili yada basarisiz oynayarak hizmet etmeye devam etmektedir.. Avrupa'daki futbol kariyeri boyunca suana kadar elde ettigi 20 milyon euro'dan fazla bir gelirle Tukiye'ye donecektir..bu parayi oynayarak yada oynamadan ama Turkiye disinda kazanmis ve bu ulke ekonomisine dahil etmistir.. yani Emre'yi elestirenler hayatlari boyunca bu ulke icin daha fazla ne yapti? kac yasinda yapti ve ne kadar yapti? Futbol bizim hobimiz, onlarin isi.. hangimiz 10 katina maas ve daha iyi imkanlar teklif edildiginde eski isyerimizde kalip vefa borcunu odemeyi dusunuyor?

kaldi ki Emre'nin o donemde G.Saray'a para kazandirmadan gittigi kismi da yanlis..2 milyon Yetistirme parasi alindi.. Okan'dan bir kazanc olmadi.. Okan yillik 300 bin, Emre 200 bin dolar gibi paralara oynarken 10 kati teklif edilmis ustelik ruya gibi bir takim ve ligden.. kim gitmez? italya'nin Turkiye'den, Inter'in G.SAray'dan daha iyi imkanlar sunmasinin sucu Emre'de mi? yoksa Turkiye ve G.Saray'da mi?

Efendim simdi bedava gitti bu kez bonservisle geri mi alacagiz bu adami.. evet oyle.. Orkun ve Emre ayni anda oynadilar diye hatirliyorum.. biri yetersiz bulunup yonetimce bedavaya yollandi.. digeri kendisi istegiyle gitti... Orkun'da 750 bin dolara geri alindi.. basarili ve yetenekli olmak ve istenmek suc mu? bunlara ayni anda farkli egitimler mi verildi? biri antrenmandan sonra 5 köfte yerken digeri 10 tane mi yedi de bunun borcu bitmiyor? hersene milyon dolarlara alinan bir suru yerli ve yabanciyi daha 1 kac yil gecmeden ustune para verip yollarken iyi de Emre'ye mi para yok?

Ustelik Turkiye gibi yabanci oyuncu kisitlamasi olan bir ulkede zaten sayili yerli oyuncu varken G.Saray'li olan bir oyuncu gelmek isteyecek biz almayacagiz.. asil hata bu adami rakibe kaptirmaktir.. evet fazla dindar oldugu soyleniyor.. dogrudur.. bu ozelligi bana da uymuyor ama ben onu arkadas olarak istemiyorum ki.. bu adamin daha dindari yillardir o takimda oynuyor.. diger gencler hala bundan etkilenmediyse, Emre'den de etkilenmezler.. eger etkilendiyse de Emre'nin gelip/gelmeyisi neyi degistirir? kucukken oyuncaklarla, buyuyunce de futbol ve futbocularla mi oynuyoruz acaba diye bazen dusunuyorum.. eger sadece futbola odaklaniyorsak Emre'nin oynadigi futbolu irdelemek lazim... karakter tahlilerini birakalim da yakinlari yapsin..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote: Gelelim G.saray'lilari Emre'den sogutan asil olaya.. burada da, diger forumlarda da gundeme geldi zaman zaman... Efendim "Emre G:Saray'a para kazandirmadan inter'e gitti"... "ben saglikli yasam icin spor yapmiyorum" dedi. Evet hakli cocuk... bu memlekette pek cok insan daha iyi bir hayat, kariyer vb icin ulke degistiriyor...
Emre'ye bu sozleri yuzunden belki burada ona tek hak veren biriyim. Emre ne GS'yin oglu ne de GS'yin Emre uzerinde bir babanin cocuguna yaptigi fedekarliklar icin ileri surecegi cinsten bir hak soz konusu. Beni bu sozleri ve bu gidi$ tarzi hic uzmedi. Ama Emre'ye Jardeli yumruk atmasini gormemezlikten gelen bir Lucescu ve GS yonetimi asla af edilemez. Bu herif o gun kendisine okkali para cezasi ile cezalandirilamadi. Bunlar Emre'nin degil GS'yin ayibi idi.

Emre 26 ya$inda ve onca senedir Avrupada oldugu halde kendini yontamami$ biri. Ingilterede delil yetersizliliginden aklandi. Bu onun bu tur laflar soylemedigi anlamina gelmez. Bence alasini demi$tir. Gorulen koy kilavuz istemiyor. Hakem duymami$ ve goruntu yok agzindan cikanlari somut bir delil yapacak. Her ne kadar kaza ile olsa bile bir insanin hayatini sondurmu$ biri olarak ondan bu tur cirkeflik pislik yerine uysallik ve hazimlilik beklenirken bunlarin aksine yapan bu cibiliyetsiz bir herifin bu kadar avukatligini yapmak icin neden bu kadar gayret sarfettigini bilemiyorum. Bana kalsa ona o milli takim formasini asla giydirmezdim iki elim kanda olsa ve Emre ise Maradona gibi oynamaya ba$lami$ olsaydi bile. Bu kadar nefret ettim bu herifin bu okuz halinden. Ke$ke bu yalak basin bastirip bu adami milli takimdan afaroz ettirseler ve alacagi olan o $50 bin dolarin kuru$unu gostertmeseler. Ama Terim ve Ulusoy orada iken bunlarin olmayacagi ortada. Yazik i$te. Boyle bir dejenere hala basinin banalligi ornek verilerek hakli cikartilmaya cali$iliyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Sep 14, 2007 10:46 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Her ne kadar kaza ile olsa bile bir insanin hayatini sondurmu$ biri olarak ondan bu tur cirkeflik pislik yerine uysallik ve hazimlilik beklenirken bunlarin aksine yapan bu cibiliyetsiz bir herifin bu kadar avukatligini yapmak icin neden bu kadar gayret sarfettigini bilemiyorum
cunku ben onun futboluyla ilgileniyorum ve futbolunu da begeniyorum.. burada da futbol konusuyoruz diye biliyorum.. asil ben sizin onun karakter kismina bu kadar takilmaniza anlam veremiyorum... soylemlerinizdeki iddialar tamamen sizin kendi cikarsamalariniz... gercekleri ve neyin nasil oldugunu bilemeyiz.. gercek olan sahada oynadigi futboldur...

2 mac oynayip 5 mac sakat oldugu elestirileri yapan arkadaslarda oldu burada... Emre gecen sene kac maca cikmis belki bulup buraya koyarlar...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ercan Arslan wrote:..Emre gecen sene kac maca cikmis belki bulup buraya koyarlar...
2006-07 Newcastle United ENG A 24 2
2005-06 Newcastle United ENG A 20 2
2004-05 Inter Milan ITA A 18 0
2003-04 Inter Milan ITA A 22 0
2002-03 Inter Milan ITA A 25 3
2001-02 Inter Milan ITA A 13 0
2000-01 Galatasaray TUR A 27 4
1999-00 Galatasaray TUR A 24 5
1998-99 Galatasaray TUR A 27 2
1997-98 Galatasaray TUR A 24 2

Newcastle senede yanliz Ligde 38 mac oynuyor.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Newcastle senede yanliz Ligde 38 mac oynuyor.
Emre Belozoglu son iki yilda Newcastle formasini 44'u lig maci olmak uzere 75 macta giymis olmasi lazim... Carling Cup, UEFA Cup vesaire...

ingiltere'de tum maclarda oynamak zaten mumkun degil... ortadan ikiye catlar oyuncu... ama seninde verdigin istatistiklere gore hicte 2 mac oynayip 5 mac sakatlanmis degil... ustelik bazi maclarda sakat olmadigi halde oynatilmadi..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ercan Arslan wrote: ... ustelik bazi maclarda sakat olmadi halde oynatilmadi..
Son 3 senede 1 Milli macda 1 de lig macinda kenarda oldugu halde oyuna dahil olmamis.

http://soccernet.espn.go.com/players/ga ... 06&cc=5739
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

evet...senin kaynak 66 maca cikti gosteriyor.. sonradan oyuna dahil oldugu maclarla bu sayi 75 oluyor galiba... bence bu da Turkiye Liginde oynayan birine gore oldukca yuksek...ingiltere de oynanan futbolun temposu ile ligimizi kiyaslarsak bence umitsiz olacak birsey yok..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:
Her ne kadar kaza ile olsa bile bir insanin hayatini sondurmu$ biri olarak ondan bu tur cirkeflik pislik yerine uysallik ve hazimlilik beklenirken bunlarin aksine yapan bu cibiliyetsiz bir herifin bu kadar avukatligini yapmak icin neden bu kadar gayret sarfettigini bilemiyorum
cunku ben onun futboluyla ilgileniyorum ve futbolunu da begeniyorum.. burada da futbol konusuyoruz diye biliyorum.. asil ben sizin onun karakter kismina bu kadar takilmaniza anlam veremiyorum... soylemlerinizdeki iddialar tamamen sizin kendi cikarsamalariniz... gercekleri ve neyin nasil oldugunu bilemeyiz.. gercek olan sahada oynadigi futboldur...

2 mac oynayip 5 mac sakat oldugu elestirileri yapan arkadaslarda oldu burada... Emre gecen sene kac maca cikmis belki bulup buraya koyarlar...
Emre'nin sahada ne verip ne aldigina ve de genel verimliligine bakilmasi lazim. Emre'den kazik yiyenler yigitlige bok surmeselerde adami elden cikarma gayretine giri$mi$ durumdalar. Ben Macaristan macini seyretmedim. Ama Malta macinda 90 dakika gordugum Emre'ye bir kuru$ vermem. Karakteri yuzunden de bedavaya oynayacam dese de almam. Yararindan cok zarari olan biri. GS boyle adamlardan cok cekti/ Vedat'i filan da gorduk. Yaramaz boyle adamlar. Degmez.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Emre'nin sahada ne verip ne aldigina ve de genel verimliligine bakilmasi lazim. Emre'den kazik yiyenler yigitlige bok surmeselerde adami elden cikarma gayretine giri$mi$ durumdalar. Ben Macaristan macini seyretmedim. Ama Malta macinda 90 dakika gordugum Emre'ye bir kuru$ vermem. Karakteri yuzunden de bedavaya oynayacam dese de almam. Yararindan cok zarari olan biri. GS boyle adamlardan cok cekti/ Vedat'i filan da gorduk. Yaramaz boyle adamlar. Degmez.
Malta macinda iyi oynayan kimdi? sadece kötü olan Emre'mi? oynatildigi yer de F.Terim'in yeni fantazisi.. Hamit Altintop'ta berbatti o macta o nedenle.. tribune de bir hareket cekmedi.. o da degmez mi o zaman.. Macaristan macini izleseydiniz bugun hala Avrupa Sampiyonasi iddiasindan konusuyorsak bunun macin hakemi ve Emre Belozoglu sayesinde oldugunu da gorecektiniz
Last edited by Ercan Arslan on Fri Sep 14, 2007 11:18 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:evet...senin kaynak 66 maca cikti gosteriyor.. sonradan oyuna dahil oldugu maclarla bu sayi 75 oluyor galiba... bence bu da Turkiye Liginde oynayan birine gore oldukca yuksek...ingiltere de oynanan futbolun temposu ile ligimizi kiyaslarsak bence umitsiz olacak birsey yok..
Benim kaynak da soyle diyor.

2005/2006 Senesinde premier ligdeki 38 mactan 20sinde oynamis. Mumkun olan 3420 dakikanin 1598'inde yani % 47'sinde oynamis.

2006/2007 Senesinde premier ligdeki 38 mactan 24'unde oynamis. Mumkun olan 3420 dakikanin 1829'inde yani % 54'sinde oynamis.

Carling cup gibi 3.lig mi, 5. lig mi hangi takimla oynanacagi, kac tur atlanacagi bilinmeyen bir kupa maclarini niye katalim? Ligde 38 mac var iste. Yarisinda o ya da bu nedenle yok adam. Bu rakamlarin Newcastle gibi bir takimda cok iyi oldugunu dusunmuyorum. Manchester United'da bu kadar firsat bulsa anlarim.

Ayrica kac dakika oynadigi da onemli degil. Rast geldikce Ingiltere'deki maclarina bakinirim Emre'nin. Oynadigi zamani yakalamak zaten zor. Ligler basladi nerdeyse bir ay oldu, bu sene bir mac oynamadi daha. Oynasa da vasatin ustunde bir oyun gostermiyor. 44 macta 4 golu var. Asist sayisini bilmiyorum. 38'lik Tugay'in cok daha iyi maclarini yakaladim ornegin. Fazla insiyatif aldigi yok. Pasif, idare eden bir performans gosteriyor, cogu zaman da oyundan cikariliyor bu yuzden. 24 macin 10'unda oyundan alinmis 90 dakika cikaramamis mesela. Takimini bir ust seviyeye cikaran bir oyunu yok. Mesela Lincoln Schalke'yi Almanya'da sampiyonluga oynatti. Arda gecen sene ilk senesi olmasina ragmen sakatlanana kadar GS'i yarista tuttu. Sakatliktan cikti FB macinda GS'in tek adamiydi. Oyle bir macini cok ender goruyorsun Emre'nin.

Ozan Ersoy
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Gecen sene sampiyon olan takimin oyuncusu Paul Scholes'da ligde 30 mac oynamis.. aldigimiz Nonda 26 mac oynamis.. Tottenham'in en onemli ortasahasi Teemu Tainio 21 mac oynamis..Arsenal'li Rosicky 26 mac oynamis..

bu oyuncular kötü mü? İngiltere'de Steven Gerard, Lampard gibi adamlar ligde 30 mac uzerine cikabiliyor.. digerleri, ozellikle de yabanci asilli olanlar icin bu rakami daha yukari cekmek iyi takimlarda zor..

ayrica Carling maclarini seyretmenizi tavsiye ederim... bu kadar mucadele ve sertligi baska yerde goremezsiniz..onlarda 90 dakika oynaniyor ve resmi mac...

ingiltere'de kadrolar genis ve donusumlu oynanmasi, sakatliklarin cok olmasi beklenen bir durum.. Emre'nin gecen sene oynadigi mac suresi Turkiye'deki 34 maca denktir.. Tuncay'i goruyoruz iste bu sene ne yapiyor orda.. Emre'nin bu sene oynamamasi tamamiyle TD ile olan iplerin kopma noktasinda olmasi.. Big Sam, Emre'yi ve bir kac yabanciyi gondermek istiyor.. elbette ingiltere ligi icin daha sert, guclu tipler istiyor.....Emre, Bayern eger Ze Roberto'yu almasaydi bize gelir demezdim ama Ocak'ta bize gelecegi fikrine artik herkes kendini hazirlamali.. bonservisine 5 myon dediler biraz daha indirip alacaklardir..
Post Reply