Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

AA'nin haberine gore Linderoth'da bugun takimla antremanlara cikmis.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Uzuleyim mi, sevineyim mi bu habere, basimiza bela olacak. GS'in önunu
kesecek...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Senin taraftan cikan topcularin futbol temeli cok saglam olur Hasan. Lincoln'u asagi yukari ne yapabilir ne yapamaz diye bir fikir edindik ama Linderoth'i tam olarak suzemedik bence...

Sen daha iyi bilirsin nesi var? Sakatligi gecmedi mi? Mehmet Topal'in arka defans blogunde oynayamaz mi?
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:Uzuleyim mi, sevineyim mi bu habere, basimiza bela olacak. GS'in önunu
kesecek...
Bence iyiyse oynar, daha iyisi varsa yedek bekler. Yedek bekliyince yanina Nordic Tanrilara inanlari alip tapinmaya gidicek, veya odinciler ve odinci olmiyanlar diye takim arasinda ikilik yaraticagini sanmiyorum. :)

Bunla beraber ingiliz futbolcular ve ozellille beckham hakindaki dusuncelerine katiliyorum.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat Gokcigdem wrote:Senin taraftan cikan topcularin futbol temeli cok saglam olur Hasan. Lincoln'u asagi yukari ne yapabilir ne yapamaz diye bir fikir edindik ama Linderoth'i tam olarak suzemedik bence...

Sen daha iyi bilirsin nesi var? Sakatligi gecmedi mi? Mehmet Topal'in arka defans blogunde oynayamaz mi?
Murat abi adam daha yeni sakatliktan cikti, bocalayacak, ama ismi var diye
oynatirlar. Yabanci yabanciyi turk oyuncusuna nazaran daha ustun tutar.
Mehmet Topal'in ilk onbire girmesi Tobias'in sakatligina denk geldi mesela.

Gözunuzde buyutmeyin diyorum... :)

Tobias bu sene de yatar, son sene biraz kendini gösterip cekip gider. Klasik
bir vakka. Olmaz olsun böyle transferler...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Skibbe'ye göre Umit Karan'in cok ustun teknigi varmis :D Makasladim Fanatikten;

ÜMİT KARAN
Ümit Karan, benim gerçekten birlikte yaptığımız bu 10-12 antrenman boyunca çok memnun olmamı sağladı.
Çok güçlü, ileri seviyede bir tekniği var. Ve herhangi bir golle, çok şık bir golün size aynı puanı kazandırdığı
bir dönemde, her zaman o çok şık golün peşinde olması, elinden gelen fırsatları değerlendirmeye gayret
etmesi, onun artılarından biri.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Tezcan wrote:Skibbe'ye göre Umit Karan'in cok ustun teknigi varmis :D Makasladim Fanatikten;

ÜMİT KARAN
Ümit Karan, benim gerçekten birlikte yaptığımız bu 10-12 antrenman boyunca çok memnun olmamı sağladı.
Çok güçlü, ileri seviyede bir tekniği var. Ve herhangi bir golle, çok şık bir golün size aynı puanı kazandırdığı
bir dönemde, her zaman o çok şık golün peşinde olması, elinden gelen fırsatları değerlendirmeye gayret
etmesi, onun artılarından biri.
Makasa gerek yok yukarda tamamı var zaten :D

Üstün top tekniği kısmına katılıyorum ama 'şık gol' peşinde koşmanın artı olduğunu sanmıyorum..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umit propagandasi devam etmekte. Adamin medya icinde tanidigi, sözsahibi
olan bir kisi var galiba. Hergun mubarek...guzel goller atmis mis...antrenmanda
vesayre :D

http://www.fotomac.com.tr/gal105.html
Murat Gökcigdem
Staff Member

Agustos 13'unden once cik ciddi bir transfer olacagini zannetmiyorum. Olursa tabiki cok tatli bir supriz olur...

Iki konu beni dusunduruyor. 1) Emre & Servet'in sakatligi 2) Kewell ve Arda'nin sahada sol kulvarimizda anlasabilmesi...

Agustos icin kisisel dusuncem soyle:

Code: Select all

==============Aykut=============

Sabri===Emre Asik===Linderoth=Hakan Balta

=========Mehmet Topal=============

======Baris==============Arda=====

===========Kewell================

===============Nonda============
Orta sahamiz yumusadi dusuncesinede katiliyorum. Biliyorum Baris'in oyun kurucu ozelligi yok ama belki ortada iki kisilik kosmasi ile bir nevi "karsi atak kesicisi" olabilir mi diye dusunuyorum...
Ozgur A. Boztepe

Murat Gokcigdem wrote:Agustos 13'unden once cik ciddi bir transfer olacagini zannetmiyorum. Olursa tabiki cok tatli bir supriz olur...

Iki konu beni dusunduruyor. 1) Emre & Servet'in sakatligi 2) Kewell ve Arda'nin sahada sol kulvarimizda anlasabilmesi...
Emre ve servet sakatligi hakkinda milli takim veya GS doktorlarindan bir aciklama varmi. Benim tek gordugum medyadan, onlarada guven olmuyor tabiki. Gercegi almanya kampinda ogrenicek gibiyiz. Ama benim tahminim ikisininde 13 agustosa yetisecegi. Cok uzun zaman oldu cunku sakatlanali...

RESMI ACIKLAMA VARMI?
Murat Gökcigdem
Staff Member

Emre hakkinda bir bilgim yok ama sol diz bağlarında zorlama ve esneme olan Servet'in 29 Haziranda yaklasik 4-5 hafta topa vurmasının yasaklandığı yazilmisti.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Murat Gokcigdem wrote: Agustos icin kisisel dusuncem soyle:

Orta sahamiz yumusadi dusuncesinede katiliyorum. Biliyorum Baris'in oyun kurucu ozelligi yok ama belki ortada iki kisilik kosmasi ile bir nevi "karsi atak kesicisi" olabilir mi diye dusunuyorum...
Bende ayni fikirdeyim. Kadromda geri dortlu biraz degisik:

Aykut
Sabri Topal H.Balta Volkan
Linderoth Ayhan
Baris Kewell Arda
Nonda

Aydin, Lincoln, Ünit Karan (oyunun gidisatinda devreye girerler).

Emre Asik cok yavaslamis. TSL 'de kadro rotasyonunda girer
ama Avrupada problem yaratir.
Almanya macinda Topal harika oynadi liberoda.
Hakan Baltaninda sol stoper oynamisligi var zaten Manisada falan.
Yalniz sakatlar iyilesip 4 yabanci kontenjanida doldurulursa
cok iyi bir kadro zenginligi oluyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozgur A. Boztepe

Murat Gokcigdem wrote:Emre hakkinda bir bilgim yok ama sol diz bağlarında zorlama ve esneme olan Servet'in 29 Haziranda yaklasik 4-5 hafta topa vurmasının yasaklandığı yazilmisti.
29 hazirandan 4 - 5 hafta sonrasi 29 temmuz la 6 agustos eder. O arada condisyon calismasi yapar, bence 13 agustosta oynar. Insallah tabii. Ugur almanya kampinda takimla anremanlara basliycak denmisti 1 ay once.

Ben karakterini ve kendisini hic sevmedigim, ve burda cok agir yazilar yazdigim sabrinin eger takimda kalirsa ve euro 2008de ve ondan onceki hazirlik maclarinda oynadigi gibi oynarsa super bir sagbek olucagi inancindayim.

Su anda en onemli transfer Lucas neil, ve 6 sene fransiz liginde devamli takip ettigim Itanje... ikiside alinabilicek adamlar.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Emre hakkinda bir bilgim yok ama sol diz bağlarında zorlama ve esneme olan Servet'in 29 Haziranda yaklasik 4-5 hafta topa vurmasının yasaklandığı yazilmisti.
29 hazirandan 4 - 5 hafta sonrasi 29 temmuz la 6 agustos eder. O arada condisyon calismasi yapar, bence 13 agustosta oynar. Insallah tabii. Ugur almanya kampinda takimla anremanlara basliycak denmisti 1 ay once.

Ben karakterini ve kendisini hic sevmedigim, ve burda cok agir yazilar yazdigim sabrinin eger takimda kalirsa ve euro 2008de ve ondan onceki hazirlik maclarinda oynadigi gibi oynarsa super bir sagbek olucagi inancindayim.

Su anda en onemli transfer Lucas neil, ve 6 sene fransiz liginde devamli takip ettigim Itanje... ikiside alinabilicek adamlar.
Sabri konusunda aman dikkat, gerçekten çok falsosu olan bir adam, aslında iyi bir talibi olsaydı da okutsaydık keşke. Ben uzun yıllar ümitle bekledim, sonra baktım maalesef zihinsel kapasiteleri çok sınırlı bir oyuncu ve de hiç bir şey öğrenmiyor.

Bir de şu haber var.
Galatasaray'da yabancı futbolcu arayışları sürerken sarı kırmızılıların Ganalı John Mensah ile ilgilendiği iddia edildi. Appiah'ın yokluğunda Gana milli takımının kaptanlığını üstlenen Mensah, Galatasaray'ın bu transfer girişimini doğrularken Gana basınına yaptığı açıklamada "Galatasaray'ın beni transfer etmek istediğinden haberim var. Ama beni sadece onlar istemiyor. Portsmouth, Wigan ve Marsilya da benim peşimde. Bu transfer girişimleriyle menajerim ilgileniyor. Ne olursa olsun ben hala Rennes futbolcusuyum" dedi. Fransa'nın Rennes takımında forma giyen 1982 doğumlu Ganalı milli futbolcu Afrika futbolunun en iyi defans oyuncularından biri olarak gösteriliyor.
Vatandaşı tanımam, izlemişliğim yoktur ama iyiyse buyursun.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Agustos 13'unden once cik ciddi bir transfer olacagini zannetmiyorum. Olursa tabiki cok tatli bir supriz olur...

Agustos icin kisisel dusuncem soyle:

Murat Abi -

Ilk olarak senin kadro bir kisi eksik olmus - Lincoln takimi zaten 10 kisi birakiyor diye dusundun herhalde :D

Ben Agustosun 13une kadar en az bir stoper transferinin (ki bence bu onumuzde ki 10-15 gun icinde bitecek) ve Emre Gungor'un yetisecegini dusunuyorum. Yani bugunden sonra herhangi bir sakatlik olmayacagini varsayarsak - en kotu ihtimalle...

=================Aykut================

Sabri==E Asik (Gungor)==Transfer==Hakan Balta

===========Linderoth===M Topal============

======Arda=================Kewell========

=============Lincoln====================

=================Nonda================
Seklinde cikabiliriz sahaya... Tabii kaleci transferi ve Ugur'un iyilesip form tutmasi da olasiliklar icinde...

Baris'in oynayabilmesi icin bana gore Linderoth veya Topal'dan birini kesebilmesi lazim --- bana gore Topal'i kesmesi cok cok zor - Linderoth;u kesmesi olasiligi daha fazla.
Post Reply