Hazırlık maçı:G.S. - Bochum 1-2 (dk 23 ayhan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Radyoyla senkronize gidiyor..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

2.yarı başladı
hasan şaş out sabri in.

0-0
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

TV den seyredenlerden bir ses yok - benim radyodan duyduguma gore ilk yari fena degildi...

Savunma az pozisyon verdi --- Aykut iki tane guzel top cikardi... Kalli'yi bana gore kale icin zor bir karar bekliyor... Ben Ozan'in Orkun kesin en iyi kaleci fikrine katilmiyorum... Evet, Orkun Aykut'a gore biraz daha cevik ama Aykut yan toplarda biraz daha basarili ve elleri biraz daha buyuk. Forma icin iyi bir mucadele olacak - ikisi de bu mucadeleden faydalanacak.

Orta saha iyi mucadele ediyor ve bayagi bir gol pozisyonu bulduk - Koln kalesini sutlarla zorladik ama Necati ve Umit'in vuruslari ya Mondragon'da kaldi ya da auta gitti. Arda iyi ama bazen topu ayaginda fazla tutuyor gibi - Kalli ona kizabilir. Hasan bol bol orta yapti. Volkan'in adi bu macta daha az duyuluyor.

Ikinci yari basladi ---- Hasanin yerine sag acikta Sabri oyunda.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

dk 50 volkan penaltı noktasında müsait durumda çok tötü vurdu.
dk 52 sabri anderlecht maçındaki gibi çok güzel vurdu mondragon kornere vurdu
dk 52 arda out ayhan in.

dk 65 necati'nin şutunu mondragon rahat kurtardı.

dk 70 tüm oyuncular sıcaktan su içmeye başladılar.

:lol:

0-0
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jul 15, 2007 6:49 pm, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ikinci yarinin ilk bolumu de ilk yari gibi geciyor...

Az pozisyon veriyoruz... Cok sut cekiyoruz ama Mondragon'u gecemiyoruz. Ataklarimizin cogu sagdan gelisiyor...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

dk 75 ümit karan çıktı özgürcan girdi

ferhat girdi
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kalli hocam birazcik ta Hasan Kabze'ye sans tanisak ileri ucta nasil olur?

Sildik galiba Kabze'yi... Bari yurtdisinda bir yere kiralik verseler... Hagi Steau'ya istermi ki?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beleş maç izlemek gibisi yokmuş, yaşasın interinet :D

Bizim takım ne oldurur ne öldürür!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:Kalli hocam birazcik ta Hasan Kabze'ye sans tanisak ileri ucta nasil olur?

Sildik galiba Kabze'yi... Bari yurtdisinda bir yere kiralik verseler... Hagi Steau'ya istermi ki?
Girmiş Kabze...

Frikik var, Lincoln girsin.. :)

Radyodaki spiker Sabriye sitem ediyor, Özat'la tartışıyor diye ama Sabriye dalan da Özat'ın kendisi..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

zevksiz maç 0-0 bitti.

Sağ ve sol bekte oynayan oyuncularımız gelecek vadediyorlar. Bunları nereden bulmuşlar acep :lol:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu mactan sonra forvet transferini biraz daha ciddiye alarak halletmeye calisirlar herhalde :!:
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:
Ugur Sahin wrote:
O kadar bir fark var mı hakkaten muska'yla şu hareket arasında? (veya gol sonrası ıstavrozuyla, vs.) İnançlar arasında "seninki batıl, benimki ise o kadar mantıklı ki o kadar olur" diye ayrım yapmak ne kadar mümkün? Orkun'unki Allahla onun arasında da muska takanınki (Hakan oluyor herhalde o da?) Hakan'la bizim aramızda mı?

Bunu "ondan medet ummak" falan diye aşağılayarak bakmayı da çok anlamıyorum, eğer maça çıkmadan evvel dua eden, "Allahım sen yüzümü kara çıkarma" diyen futbolcuları da taşlamayacaksak. Kimden ve neden medet umulabileceğinin bir listesi mi var?

İsteyen muskasını taksın, isteyen ıstavroz çıkarsın, isteyen de havaya baksın toprağı öpsün, "gulu gulu dansı" yapsın. Bize çok karışacak bir şey düşmez bence. Bana kalsa ben de isterim futbolcum muska takmasın, türbe türbe gezmesin, modern olsun efendi olsun ama, Ali abinin de sıklıkla belirttiği gibi bu adamı takıma futbolcu diye alıyoruz, kızımıza damat diye değil.

Haa, sırf Orkun olayına bakacaksan hareketin dini/manevi yönünden çok "özenti"liği rahatsız etti beni, yine de keyfinin bileceği şeydir.

Ugur
Ugur, olay modernlik efendilik degil, pek bir alakasi yok. Bu konularin listesi var. Liste de benim listem degil. Madem muslumanim diyor Hakan, temel, kokten hata yapiyor. Muslumanlik'da Allah haricinde herhangi bir seyden veya insandan yardim istemek "sirktir". Bakiniz Fatiha suresi. Neyse burasi cahil cuhala, dinsiz dinli, muhendis dusunur icin oturup yillaca tartisilacak bir konu.

Ikincisi Hakan bunu yapmakla diger oyunculari da etkiliyor. Ne bileyim ben hoca olsam, 10 tane genc oyuncum "Hakan abinin muskasi falanca hocadanmis, cok kuvvetli, onu taktin mi golu de takiyorsun" diye konussa ve bu takunyali heriflerin kapisini asindirsa "yandim ben" diye dusunurum.

Ucuncusu zavalli Hakan'in muskasi goruldugu gibi pek bir halta yaramadi. Yarasa 40 macta 4 golden fazla atardi.

Ben TD, bir egitmen olsam "Hakan aslanim, yanlis yapiyorsun, belki de bu muskalar yuzunden gol atamiyorsun" derim. Neden derse aciklarim, bak kocum Kur'anda "Benimle kulum arasina girmeyin, hic bir sey sokmayin, sadece Benden yardim isteyin" diye yaziyor. Hic yanlis yapip yapmadigini dusundun mu? diye sorarim. Bir insan yapimi maddenin nasil kutsal bir gucu olabilir ki? Sonra onu zihinsel olarak rahatlatmaya, gol anini kafasinda yasamasina, aciklari gorup, Yaradan'a siginip vurmasina calisirim. Olmazsa da kulubede otuttururum.

Orkun'a ne denir? Adam bu benim Allah'la aramda diyor. Yaptigi basarili kurtaristan sonra tesekkur ederekten kullaniyor. Tanri'na herkesin ortasinda tesekkur etme mi diyeceksin? Ona bir sey desen, "Sana ne hocam" derse, ozenti misin mi diyeceksin? "Neden rahatsiz oluyorsun hocam, Tanri'ya tesekkur edildiginden mi?" derse ne olacak? Evinde yap bunu desen "hocam niye ayip bir sey mi yapiyorum" derse ne olacak?

Dedigim gibi insallah nice nice maclarda nice nice zamanlar Orkun'u bu hareketi yaparken gorururuz. O yaptikca GS'a mac kazandiriyor demektir. Zaten cok kisa zamanda butun Avrupa'nin dikkatini cekecek ben eminim. O zaman GS'dan da, bu ulkeden de arkasina bakmadan gidecektir.

Ozan Ersoy
ozan abi,

benim itirazım tam senin "şirk koşmak" dediğin noktada zaten. benim şahsi görüşüme göre bir insanın kuran'da yazıyor diye bir şeye inanmasıyla "ben öyle inanıyorum" diye inanması arasında en ufak bir fark yok.

bu olay sırf "ben öyle düşünüyorum" diye de değil, "ben müslümanım" diyenlerin de listesi tek değil, binlerce mezhep var hepsi müslümanım deyip farklı şeylere inanan. kaldı ki, velev ki olmasın, muska takmanın dua etmekten, şükretmekten daha batıl olduğunu iddia edebilecek herhangi bir makam var mı?

müslüman demokratlarda sıklıkla görülen bi yanılgı bu bence, her müslümanım diyeni kendi kuran-ı kerim algılarına göre hareket etmeye zorlamak. oysa benim anladığım din özgürlüğü herhangi birinin inandığı herhangi bir kitaba dayanmıyor, bu bağlamda kuran da ayşegül pariste'den çok farklı bi yerde değil benim için.

ugur
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben bu Hakan-Orkun konusunda biraz daha Ozan gibi dusunuyorum.
Hem unutulmamasi gereken birseyde oyun kurallari.
Futbolda aklimda kaldigi kadariyla kolye, kunye,
vs gibi takilar yasak. Nedeni basit . Carpisma aninda sakatlik
yaratmasin, oyunculara zarar vermesin diye. Bir an herseyi bosverin , oyunun kuralina aykiri.

Nasil bir oyuncu gol attiginda sevinip, kundak hareketinden
timsah hareketine, yumruk sovdan kayarak yatmaya kadar
herseyi yapabiliyorsa, bir kaleci de golu kurtardiktan sonra istedigi
hareketlerle sevinebilmeli. Orkununki deliligin disa vurumumu,
yoksa futbol kamuoyunun kafasinda daha iyi yer etmek ve farklilik yaratmak icin bir ''Kendini popularize etme''(Mesela Umit Davalanin punk sac kesimi) amacli bir hareketmi,
yoksa istavroz cikarmami, veyahutta bir Musluman tarikatinin el etek opme versiyonunun degisigimi bilmiyorum.
Ne olursa olsun tek kistas var: Asiriya kacmadan daha iyi konsantre olup
basarisina katki yaptigi noktaya kadar evet, tersi bir etki yaratmaya basladigi noktadan sonrasina hayir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Dün mactaydik...Bu sicak havada bu isin ne tadi nede tuzu vardi! Ama genede maca gelen cok seyirci vardi, hatta hollanda dan ve belcikadan otobüslerle gelen bi sürü seyirci vardi ve bol bol atki, sapka (bu arada bizde sapka aldik) forma vs satildi...Stada 10 bin kisi sigiyormus ama 11 200 kisi stadi doldurmustu. Bu sicak havada acik tribünde olanlarin bir bölümü macin ikinci yarisindan sonra gölge olan neresi varsa oraya yigilmaya basladilar yani mac okadar da "önemli" degildi....

Mac a gelince Lincoln ü zaten kimse görmedi!!!Mondi Seyircimiz tarafindan alkislandi, Ümit özat ise yuhlandi! Havanin sicakligi dolayisiyla futbolcularin istegi zaten hic yoktu hatta hakem 70. dakikada maci durdurup "su molasi" bile verdi ama ilk önce suyu icen kendisiydi...
Devre arasinda futbolcular ve teknik heyet soyunma odasinda iken Kallinin
semyiyesi devrildi ve nerdeyse ucacakti, iyiki icinde Kalli yoktu!

Oyunculardan göze batanlar: Volkan sol tarafta cok iyiydi, kendisine güveni iyi, topa cok saglam basiyor, paslari isabetli...Hasan sas herzamanki gibi iyi veya kötü seyircilerin hasan icin subjektiv düsüncelerine bagli! Orta sahada Mehmet Topal da fena degildi ama sicak tan mi ne o kadarda güclü degildi, cok iyi seyler yapmak istemesine ragmen ikili mücadelerde cogu zaman ciliz kaldi...yeni transferlere Volkan haric suana kadar birsey söylenemez cünkü oynamadilar...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Lincoln'un ilk 3 hazirlik macinda kadroya alinmamasinin sebebini takip edebilen var mi? Bu bir pazarlama metodu mu? Eger oyleyse bana cok mantikli gelmiyor. Kombine satislarinin surdugu su gunlerde Lincoln'un birkac guzel hareketiyle kombine almaya heveslenecek bircok taraftar var. Kalli bir demecinde 'Lincoln'u zaten yakindan taniyorum, diger oyunculari gormek istiyorum' gibi birseyler soylemisti, pek anlam verememistim.

Bir de son birkac gundur Kalli'nin medyaya yansiyan demeclerindeki 'Turk futbolu icin Avrupa Kupalarinda endiseliyim', 'Turk futbolcusu hala kibirli' ve 'Lincoln ile risk aldim' gibi negatif satirbaslari on plana cikiyor. Belki de tercumeden dolayi anlam degisimi olabilir, ayrica belli ki lig arasindan dolayi haber yapmakta zorlanan Alman ve Turk spor medyasi her lafi veciz sozmus gibi mansete tasiyor.

Turk Milli Takimi'nin sorumlusu Fatih Terim, kaygi edilecek birsey varsa onun kaygi etmesi lazim. Galatasaray taraftari Kalli'nin kendi takimi ile ilgili demeclerini daha cok merak ediyor diye dusunuyorum.

Hakan
Post Reply