EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

secveseyret.com cumartesi-carsamba milli maclari oldugunda hep ayni seyi yapiyor...once cumartesi oynanacak olan maci atv paketi olanlara normal yayin akisinda gosteriyor (boylece maci izlemek isteyenler aylik paket almak zorunda kaliyor), daha sonra carsamba oynanacak olan maci par-per-view olarak ayrica satiyorlar. benim buna cok buyuk bir itirazim oldugundan degil, forumdakilerin haberi olsun diye yaziyorum...

carsamba gunu mac yukardada belirtildigi gibi ayni zamanda digiturkwebtv'den yayinlaniyor. ayrica maclarin ikiside setanta broadband'de canli olarak (cumartesi yayin akisi olarak, carsamba ppv olarak) ve ayrica daha sonra bant'dan ve arsiv olarak'da izlemek mumkun.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Emre'yi kaptan yaparak gerekli mesaji yollayan Terim'e tebrikler. Basina hakettigi muameleye destek.
Ali Hocam,

Eski konuyu cok desmis olmayayim, bunlarin tartisildigi zamanlarda tatilde oldugum icin, cok bakamamistim foruma, ama, ben sahsen, boyle bir "mesaji" onaylamiyorum. Tamam basin/medya oyle hareketleri hakedecek cirkeflikleri, yalanlari, artniyetliligi cok yapiyor, yapmakta, ama o hareketin ne zamani dogruydu, ne de makami/kisisi. Bir kere bu durum (basina haddini bildirme), hakli oldugun zaman yapilmali, galibiyet alip da "ustun/guclu" oldugun zaman degil.

Malta gibi bir takima puan kaybettigin zaman, elestiriyi katmeriyle hakediyorsun demektir. Her zamanki gibi belalti elestiri yapanlari da, ya kaale almazsin, ya da uygun makamdan, uygun sekliyle uyarirsin/karsilik verirsin. Tutup da boyle "intikaaam" hesabi icinde (ki, FT'in klasik hirsli/yuksek egolu yapisi icinde gayet normal bir tepki aslinda), hem de oylesine yakisiksiz bir sekilde, eti/budu belli olmayan, katkisi/surekliligi olmayan Emre konumundaki biri tarafindan yapilmaz, yapilmamali.

Milletin o zaman elestirdigi gibi, tutup da boyle bir hareketi cezasiz birakmak, hatta desteklemek (az daha TS-Sivas macinda yaptiklari gibi) gelecekteki emsallerine simdiden izin vermektir. Tutup da, hakediyorlar diye, sahalar her golden sonra basina "kol" $ovu yapma yeri mi olsun?!

Neyse, dedigim gibi, kullenmis bir konuyu tekrar ateslendirmeyeyim, eminim buna benzer gorusler de bildirilip, karsilikli tartisilmisdir forumda zamaninda. Karsi goruse, forumlardaki klasigi icinde "+1" demis olayim diye yazmis bulundum...
Sevgili Ozgur,

Cok yazdim, tekrar edecegim ama. Basina haddini bildirmenin degisik zamanlarda degisik kisilerden gelmesi gerektigini savunmussun. Bu fikri belirten hemen herkes gibi ayni dertten muzdarip bence yazdiklarin. Biraz daha belirgin bir oneri alsam basina kimin ne zaman had bildirecegi konusunda.

Bence ne kadar ugrasirsan ugras bulamazsin (tabii somut ve etkili olacagini dusundugun bir sey varsa duymak isterim). Cunku ulkemizde bir takim mekanizmalar islemeleri gerektigi gibi islemiyor. Basina haddini gildirecek bir okuyucusu kitlesi yok, basina mahkeme yoluyla haddini bildirmenin basari sansi az, cok vakit aliyor, hadi basarsan bile nadiren ya da neredeyse hic bir zaman terbiyesizlik yapana ciddi bir caydiriciligi var.

Boyle ortamda Emre'nin koluna mahkumsun, cunku daha tercih edilir ve etkili bir alternatif yok.

Emre olayinin sonrasinda Onur Belge cikip Emre'nin Terim'in kiziyla flort ettigi icin ceza almadigini yazdi. Bu adam eski TSYD baskani. Ne yapabiliyorsun, Terim dava acmis, bak bakalim ne zaman sonuclanir, sonucu ne olur. Kazim Kanat da Terim'in dava acmasini yanlis bulmus, cunku yazarlar zaten onu elestirip utandirmislar. Utanma utanmasi olan icin ise yarar bizim spor yazarlari gibi tiraj ugruna her degeri satan, futbolda dusmanligi korukleyen, yalan yazmaktan cekinmeyen ve genel olarak da futboldan falan anlamayan guruh icin gecerli olmaz.

Su anda hic caktirmasalar da esekten dusmuse donmus durumdalar cunku butun yaygaralarina ve propagandalarina ragmen bence Emre'nin hareketine genel reaksiyon "oh olsun" oldu. Nihayet biraz milletin gozundeki yerlerini farkettiler. Simdi bunun sonucunda ya bazilari cikar bizim bir seyler yapmamiz lazim, kendimizi temizlememiz lazim der, ya da aynen boyle devam ederler.

Boyle devam ettikleri surece her mac butun takimin kolunu gormelerini dilerim, ta ki kurum olarak iclerindeki pisligi en azindan duzenli olarak elestirebilecek hale gelene kadar.

Git bir bak kayitlarina, Emre olayindan once neyi protesto edip kinamislar. Yillardir alenen yalan haber yapiyor bir suruleri. Cikip bir gun TSYD olarak bu yalan haberleri kinamislar mi? Yapana kadar Emre'nin kolu ve ertesinde kolunda kaptalik pazubandi ile Emre'yi seyredecekler. O utancla dusunsunler kendilerine ceki duzen verip vermeyeceklerini.

Ha, ideal sistemde tabii Emre degil baskalari hadlerini bildirirdi ama maalesef bizim sistem ideal degil. Karsi goruste herkesi davet ederim bu adamlara karsi etkili ve uygun tepki yontemi bulmak konusunda (aman lutfen klupler resmi sitelerinden yalanlama yayinlasinlar demeyin ama, ona tam arsiz olmuslar, yalanlanip ertesi gun baska yalan haber yaziyorlar).

Ali
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

sec ve seyretten sinyal yok... teknik ariza :evil:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu hakan ne biçim kalecidir Allah aşkına.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Kaya wrote:sec ve seyretten sinyal yok... teknik ariza :evil:
Bosver, zaten milli takim da teknik ariza, ben de izleyemiyorum 12. Dakikada 1-0 maglubuz.

Ali
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Teknik ariza yuzunden golu goremedim, simdi ariza gitti ama takimda ariza devam ediyor, savunmadan dan dun oynuyoruz, bir haftadir bunun icin mi calistik acaba?

Feldkamp 3 ayda bazi seyleri oturttu, nedense Fatih Terim yapamadi.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

aman aman gokhan nasil kacirdi!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Moldova iyi pres yapiyor, ama yorulurlar yakinda. Bir tane atarsak gerisi gelir.

Isin acikli tarafi, hicbir varlik gosteremeyen bir takimdan da gol yiyebiliyoruz. Bize gol atamayacak takim yok. Halbuki ilk 3 macta gol bile yememistik.

Omer Urundul mu ugursuz acaba? Gerci UEFA'yi onunla almistik. Cok cabuk varyasyonlar yapmak lazimmis, oyle diyor.
Last edited by Tolga Girici on Sat Oct 13, 2007 9:36 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

maci seyretmek istiyenlere

sop://broker.sopcast.com:3912/33040
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sol taraftan Uzulmez, Arda, Emre ile daha agirlikli geliyoruz, onlar da o tarafta savunuyorlar tabi. Aslinda sag tarafa Gokdeniz'i alsak Selcuk yerine oradan surpriz ataklar yapabiliriz. Az once sahdan Tpouz guzel gecti iki kisiyi ama Emre cok kotu vurdu.

Mehmet Topuz simdi yine adam eksiltip ortaladi, ama Tuncay faul yapti

Arda geri gelmekte zorlaniyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gokhan'in kacirdigi golleri Hakan kacirsa epey kufur yerdi Terim'le beraber.

Umit Karan girecek diyorlar iyi olur. Cunku tek forvet oynayip, o forvete surekli top sisirmek pek akilla mantikla bagdasmiyor.

EVet Umit girecek, bugun Terim'i kurtarir diye umuyorum.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Aferin Servet!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Servet super gol atiyordu, kornere celdi, kornerde de kalecinin uzerine gitti sut, bunlari kacirmamak lazim. Omer Urundul'un dedigi gibi cok cabuk varyasyonlar yapmak lazim :)

Moldova su mactan puan alirsa hakkaten yazik.

Kanatlardan daha orta yapamadik bu yari.

Yedigimiz komik gol: http://www.youtube.com/watch?v=-glA04Rz1gg

Tumer falan girsin, Arda'yla pek bu is olmayacak gibi. Iceri orta yapan adam lazim.

Topuz sonunda iceri ortalayabildi ve UMit affetmedi, cok guzel kesme yapti kafayla ucak koseye gol 1-1. BU golleri Turkiye'de atabilen iki adam var zaten F Tekke ve Umit.
Last edited by Tolga Girici on Sat Oct 13, 2007 10:24 pm, edited 1 time in total.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Karan cok $IK! 1-1
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

POzisyonlar yakaliyoruz, bir tane atsak bu is bitecek. Moldova tum gucunu harcadi, ama golu yediler, moralleri bozuldu. BUnu degerlendirelim artik.

Hah Tumer giriyor, tam zamani, Arda cikiyor, tam dedigim gibi.

Omer Urundul pek begenmedi gibi bu degisikligi, ama Tumer bir seyler yapacak.

Ben anlamiyorum oynadigimiz oyunu.. Ne yapmaya calisiyoruz, az once gorduk iste Topuz guzel bir orta kesti, Umit vurdu ve gol oldu. Niye daha fazla orta yapmiyoruz, iki tane adam bekliyor icerde.
Post Reply