TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote:Maçın tamamını izleyemedim. Hasan Şaş'ın agresif hareketlerine de denk gelemedim ancak izlediğim bölümlerde en beğendiğim oyuncular yine Hasan Şaş ve İlic idi. Hasan inanılmaz sinirli ve takıma zarar veriyor olabilir ama takım adına en çok çırpınan, çırpındıkça çaresizliğini görüp sinirlenen bir futbolcu haline geldi iyice. ..
Yapmayin birader. Delilik ile serserilik arasinda gidip gelen bu adama bu kadar kredi vermeyin artik. Aklini onune almasinin zamani coktan gecti. Iflah olmaz hoyrat, bencil, ve kafasiz bir adamin serseri mayin gibi sahada dolanmasini caresizlik filan degil. Bu adamin bunlar yeni huylari degil ki. Her sene ustune daha da koyarak i$I azitmakta duzelecegi, adam olacagi yerde. Oturup yerine teslim bir iki pas vermeyi ogrensin once bir. Asil oyunu bozanlardan biri bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Milliyette aritmetik bilmeyen ebleh mi yoksa Tigana mi bu kadar cahil. Iki uc gundur ayni $ekilde ligi 26 puan geriden kapayan BJK deyip duruyor sersemler. Bugun yine oyle yazmi$. Ama sanki Tigana oyle dedi gibi olmu$.

GS gecen sezon 83 puan ile bitirdi ligi ve BJK ise puani 54. 83'den 54 cikarsa kar$ina koca bir 29 cikar be karde$Im diyen yok. Tigana mi bu kadar ebleh yoksa Milliyetteki $ap$al mi bilemedim. Ama bu iki gundur boyle cikiyor. Ligi 26 puan geriden tamamlayan BJK diye. Herhalde puan farki o kadar acilinca birakiverdi idi Tigana eger bu eblehlik ona ait ise.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote: Bu arada Alamanyalilar stadi doldurmami$lar. Yarisi bo$mu$. Avaba Turkiyede tatildeler mi idi?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/4842145 ... &oid=1&l=1
stadin dolmamasinin iki sebebi olabilir :

1. Zamanlama yanlis, Türklerin cogu tatilde

2. Türklerin en yogun oldugu ve Hollanda, Belcika ve hatta Fransa dan da seyircinin gelebilecegi Ruhr bölgesi Düsseldorf, Köln Dortmund,, Schalke veya Gladbach stadlari daha uygun olurdu. frankfurt un secilmesi pek dogru degil. Bu yanlisi da digerleri gibi gayet normal karsilamak gerekiyor.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:
Ugur Sahin wrote: ...
sen hangi durağın taksisisin birader?

....
Ugur
Taksinin ne gunahi var? Sen hangi duragin bitirim taksicisisin de bari. Karde$i uyardilar galiba yine boyle azitinca. Ya beni siliverin filan dedi. Yok sen kendine bir ceki duzen ver bakalim dediler. Bir aralar ortada gozukmedi. Bilemiyor dozunu nedense.

Bari seni de buraya yonetici yapalim Elma da armutlara ogret bu i$In adabini. Dinletemiyorlar arada sirada boyle cikiyor i$te. Yapma etme demekten yoruldular arkada$lar.
sağol cengiz abi de, ben bizim forumda yöneticilik yapamıyorum vakitsizlikten :)

hem cimbom.org'da yönetici eksikliğini geçtim, gayet güzel bir oto-kontrol sistemi var, yönetici olmasa dahi olacak sanırım. arada böyle esip gürleyenler oluyor, onları da uyarmak her üyenin boynunun borcu olsun.

ugur
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Gladbach ve Besiktas maclarindan benim cikardigim sonuc bu takimin dereyi gecene kadar, 2 DM, 5 orta saha, 1 forvet oynamasi gerektigidir. Dunku macta bile bu duzenle sahaya cikilsaydi, benim iddiam, Besiktas 3-4 pozisyon yerine 1 pozisyon bulurdu, oyun hakimiyeti %55-45 GS'da olurdu, GS da 2-3 pozisyon yerine 5-6 pozisyon bulurdu.

Mehmet Guven daha tecrubesiz. Bence iyi, olacak, aldigi gorev buyuk bir gorev ve cok kotu degildi ama on libero pozisyonunda daha akilli oynamak gerekiyor. Gecen sene begenmedigimiz Saidou top kapma siralamasinda ilk 3'te yer aliyordu. Bunun icin biraz oyun okuma, topun nereden gelecegini sezme, enerjini akilli kullanma gerekiyor. Forvetlerin bu kadar formsuz oldugu donemde iki forvet tek on libero yanlarinda da yalanciktan kosan, oyundan zaman zaman kopan Ilic'le oynamak hakikaten sacmalik.

Eger bu Cek takimina elenmeye donusurse REZALET.

O yuzden daha fazla risk almadan, bu Kabze-Karan iyilesene, Necati form tutana kadar, daha da onemlisi savunma cizgimiz oturana kadar, tek forvete donmekte buyuk fayda var.

Dunku macta takim dengesizdi. Sabri'nin sol ayagi yok, sol acik oynuyor. Ergun butun yaz kampini kacirdi, artik dede diyebilecegimiz bir yasta ve her haliyle bunu gosteriyor ama sol bek oynuyor. Sag bek Cihan cikislarinda buyuk pas hatalari yapiyor. Orta sahanin butun defansif yuku genc Mehmet'e kalmis. Necati dolasiyor, ayagina top istiyor. Ayhan giriyor, surekli faul, surekli yavaslik. Ilic top ceza sahasi etrafina geldiginde var, gerisinde ara da bul.

Song'un meniskus ameliyati mecburen adami yavaslatti. Daha tam kapasite oynayamiyor. Aksi takdirde Nobre gibi yavas sayilabilecek bir forvetten oyle calim yiyip sari kart gormezdi. Tolga Seyhan Tomas'i iyi gozukturdu. Zamanlama hatalari, sert fauller, kafa toplarinda Nobre'den bir top alamayisi simdilik yedek oturmasi gerektigini soyluyor.

E tabii ki bu durumda Besiktas ustun gozukecek. Delgado iyi ama 5 milyon Euro'luk adam goremedim ben. Turkiye liginde neler yapacagi bence muamma. Eger GS bu parayi verseydi uzulurdum. Ze Roberto'yu aldiklari haberi var. Eger dogruysa, onlara cok buyuk guc katar. Bu forvet bollugunda Besiktas ofansif acidan cok ciddi rakip olur. Defans ise evlere senlik. Bu GS'a bu kadar pozisyon veren, Baki Mercimek, Toroman, Gokhan Zan'li Besiktas'in aslinda cok saglam bir stopere ihtiyaci var, Ze Roberto'dan once.

Tekrar ediyorum, daha fazla risk almadan, bu Kabze-Karan iyilesene, Necati form tutana kadar, daha da onemlisi savunma cizgimiz oturana kadar, 5'li orta saha, tek forvete donmekte buyuk fayda var. 7. haftadan sonra duruma bakilir, ilk once su zorlu devre gecilsin. Isin ucunda milyonlarca dolar ve belki de sampiyonluk yarisindan erken kopma var.

Ozan Ersoy
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Serif Halimler wrote:
Cengiz Akgun wrote: Bu arada Alamanyalilar stadi doldurmami$lar. Yarisi bo$mu$. Avaba Turkiyede tatildeler mi idi?

2. Türklerin en yogun oldugu ve Hollanda, Belcika ve hatta Fransa dan da seyircinin gelebilecegi Ruhr bölgesi Düsseldorf, Köln Dortmund,, Schalke veya Gladbach stadlari daha uygun olurdu. frankfurt un secilmesi pek dogru degil. Bu yanlisi da digerleri gibi gayet normal karsilamak gerekiyor.
En uygun fiyati Frankfurt stadyumunu isleten sirket yapmis. Kirasi 150.000 euro'mus. Gise hasilati da TFF'ye kalmis. Ayrica biletlerin ortalama fiyati 40 - 50 euro civarindaymis. Yani 80 - 100 YTL arasi.

Bu maca stadyum dolardi da, ama arkadasin dedigi gibi Ruhr bölgesinde yapilsaydi ve fiyatlar biraz daha uygun olsaydi. Adam ne diye 200 - 300 km yol yapip benzin ve bilet parasi ödesin ki. Düsünün, dört kisilik bir aile gitse en az 250 euro gider. Bu miktar Almanya'nin bu ekonomik sartlarinda büyük bir para. Dolayisiyla adam ailesiyle bilrikte cayini keyifli bir sekilde yudumlayarak maci free-tv'den izler. Zira ben de öyle yapardim, eger ailemle bu güzel yaz gününde piknige gitmeseydim...

Genel olarak süper kupanin Almanya'da yapilmasini cok iyi buluyorum. Burdaki insanlarin da mac izleme hasreti gideriliyor, ve sanirim hasilattan daha fazla gelir elde ediliyor. Bir de stadi iyi secip fiyatlari iyi ayarlamak lazim.

Zamanlamanin da yanlis oldugunu düsünmüyorum. Tatile gitmeyen veya yapmis/yapacak olan bir sürü insan var burada. Ayrica süper kupa icin baska bir tarih herhalde düsünülemez. En uygun tarih sezonun baslamasina bir hafta kala, cünkü sezon öncesi agir idmanlar sona dogru geliyor ve böylece oyuncular da lige hazir bir sekilde futbol oynuyorlar. Yani zevkli bir mac olmasi daha olagan.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Serif Halimler wrote:

Gecen hafta sonu yolum Frankfurt'a dustu, ese dosta merhaba dedim. Normalde kokune kadar milliyetci insanlar ama dunya kupasi nedeniyle epeyce dertlilerdi, yer yerinden oynadi diye. Belki onun etkisi vardir.

Bilet fiyatlarini da abartmislar. Herhalde 70'larin tuylu sapkali, deri koltuklu Mercedes soforu olan Turkler kalmis TFF'dekilerin aklinda.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Seyredemeyenler icin super kupa macinin goruntuleri.

http://www.youtube.com/watch?v=mIDQhPPv ... per%20kupa
Post Reply