Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugun cok onemli bir avrupa macina cikiyoruz.

ULEB Kupası | Asvel Basket-Galatasaray Cafe Crown

Galatasaray Cafe Crown, 19 Şubat Salı günü saat 21:30’da ULEB Kupası 2. turu ilk maçında Fransa temsilcisi Asvel Basket ile karşılaşacak. ULEB Kupası’nda son 32 takım arasında mücadele eden Galatasaray Cafe Crown, 26 Şubat Salı günü Asvel ile İstanbul’da ikinci maçta mücadele edecek.

Maç Info
Maç: ULEB Kupası 2. tur 1. maçı
Salon: Astroballe Arena
Tarih: 19 Şubat 2008 Salı / 21:30
Tv: Kanal 24

ULEB Kupası’nda Galatasaray Cafe Crown
Galatasaray Cafe Crown, ULEB Kupası ilk turunda grubunda oynadığı 10 maçta 7 galibiyet, 3 mağlubiyet alarak grubunu 2. sırada tamamlamıştı. Takımımız, 80.5 sayı ortalaması ile oynarken, kendi potasında maç başına 72.5 sayı gördü. Takımımızda ULEB Kupası maçlarında Dee Brown 16.8 sayı ile oynayarak en skorer isim oldu. Oyuncu ayrıca 4.1 asistle oynadı.

Bir diğer etkili isim ise Charles Gaines oldu. 14.3 sayı ve 7.3 ribaund ortalamalarını yakalayan oyuncuyu, 13.9 sayı, 4.6 ribaund, 1.7 asist ve 2.4 top çalma istatistikleri ile Robert Hite izledi. Chris Owens ise 13.0 sayı and 5.3 ribaund ortalamaları ile oynadı. Takımımız ULEB Kupası 1. tur maçlarında iki sayılık atışlarda %56 gibi bir oranı yakalarken, üç sayılık atışlarda ise %33 isabet oranı ile oynadı.

Asvel Basket
Bu sezon, ULEB Kupası 1. turunda G grubunda mücadele eden Asvel Basket, grubunda oynadığı 10 maçta, 6 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. Grubunu 16 puanla 2. sırada tamamlayan Fransız ekibi bu maçlarda 86.4 sayı ortalaması ile oynadı. Asvel, kendi potasında ise maç başına ortalama 80.9 sayı gördü. Asvel, ULEB Kupası’nda %37 üç sayı şut yüzdesi ile oynarken, iki sayılık şut yüzdesinde de %57 gibi yüksek bir rakamı yakaladı.

Bu maçlarda Asvel’de en göze batan oyuncu ABD’li Lamayne Wilson oldu. 2.03’lük oyuncu ULEB Kupası’nda tüm maçlarda forma giydi ve 18.1 sayı ortalaması ile oynadı. Takımın diğer skorerleri ise maç başına 16.7 sayı ile oynayan ABD’li Robert Conley ve 13.6 sayı ve 6.7 ribaund ortalaması ile oynayan Nijeryalı Uchenna Nsomwu. Asvel Basket’in, 13 kişilik oyuncu kadrosu 7 Fransız, 3 ABD, 2 Nijerya ve 1 Sırp oyuncudan oluşuyor. Asvel, Fransa Basketbol Ligi’nde 18. hafta sonunda 32 puanla averajla 2. sırada yer alıyor. Asvel maçlarını 5.600 koltuk kapasiteli Astroballe Arena’da oynuyor.

Asvel Basket
Uchenna Nsomwu / Nijerya / Pivot / 2.08
Lamayne Wilson / ABD / Forvet / 2.03
Laurent Foirest / Fransa / Forvet / 1.97
Chevon Troutman / ABD / Forvet / 2.02
Aymeric Jeanneau / Fransa / Guard / 1.85
Robert Conley / ABD / Forvet / 2.00
Antoine Eito / Fransa / Guard / 2.00
Jeff Varem / Nijerya / Forvet / 1.98
Nouha Diakite / Fransa / Pivot / 2.07
Kevin Joss-Rauze / Fransa / Guard / 1.88
Marko Cakarevic / Sırbistan / Forvet / 2.00
Edwin Jackson / Fransa / Guard / 1.90
Yohann Sangare / Fransa / Guard / 1.93

Antrenör
Yves Baratet, France

BASARILAR GALATASARAY &
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Aslinda basketbol takimimiz Futbol takiminin UEFA kupasina yuruyusu gibi ULEB kupasina yuruyor.Bu sekilde degerlendirilmeli.

Istanbul'daki maci 1 sayi ile bile kazansalar son 16 ya kaliyorlar.

Anlamsiz bir sekilde Kanal 24 uyduda yok olunca maci seyredemedim.Gece yarisindan sonra sut hazirlamaya kalkinca TV ye bastim Galatasaray TV de maci tekrar veriyordu.Maca bayag bir dalmisim Ege ciyaklayinca ilk periyodun sonunda yattim.Ben biraktigimda Galatasaray 10 sayi geriden geliyordu.Skoru bilmedigim icin mac bana canli yayin gibiydi.Ancak zaman darligi ve sipamin sut sevgisinin Galatasaray sevgisinden fazla olmasi sonucu TRT 'nin teletextinden skoru ogrendim.

Berabere biten bir basket macini yillar var ki duymamistim.Genelde uzatirlar diye bilirim demekki bu kupa da boyle imis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Galatasaray'in oynadigi ASVEL diger grubun ikincisi imis. GS da grup ikincisiydi nasil eslesme olmus anlamadim.
Besiktas grubu yenilgisiz lider bitirdi, diger bir grubun 4.yle eslesti mesela.

Bu arada besiktas super giderken kuvvetli olmayan bir Israil takimindan 15 fark yemisler, kotu olmus. Ben finale kadar giderler diyordum.
Mehmet Gurdal Cetin

Bayan takimimiz bu aksam futbol macinin oldugu saatlerde Israil takimina karsi tur arayacak.Ilk mactan iyi bir skor avantaji ile donmek istiyoruz.Maci 18.30 TSI ile Galatasaray TV naklen verecek.

Haydi KIZLAR !!!

Bu arada dun aksam Euroleague te Fener deplasmanda Tau ceramica ya 103-84 maglup olmus, Efes te istanbul da uzatmadan sonra 76-79 kaybetmis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden,

FIBA Eurocup | Electra Ramat Hasharon: 69 – Galatasaray: 74

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, FIBA Eurocup çeyrek final ilk maçında deplasmnda İsrail ekibi Electra Ramat Hasharon ile karşılaştı. Takımımız ilk yarısını 33-31 geride kapattığı karşılaşmadan 74-69 galip ayrılarak tur için büyük avantaj yakaladı. Takımımızda Petra Ujhelyi 24 sayı atarak Eurocup’ta gecenin en skorer oyuncusu olurken, takımımızın galibiyetinde de büyük rol oynadı. İkinci karşılaşma ise 28 Şubat Perşembe günü İstanbul’da oynanacak.

Maç: FIBA Eurocup / Çeyrek final 1. maçı
Salon: Oranim
Tarih: 21 Şubat 2008 Perşembe / 18:30

1.Periyot: 11-17
2.Periyot: 22-14 (33-31)
3.Periyot: 21-18 (54-49)
4.Periyot: 15-25 (69-74)

GALATASARAY (74):
Esra Şencebe 7 (3 ribaund, 2 asist)
Vickie Johnson 9 (5 ribaund, 9 asist)
Petra Ujhelyi 24 (12 ribaund, 2 asist)
Şebnem Kimyacıoğlu (3 ribaund, 5 asist)
Işıl Alben 18 (6 ribaund, 2 sist)
Saynur Tozlu (1 ribaund),
Sopia Young 16 (9 ribaund, 3 asist)
Yasemen Saylar -
Didem Sarıca -
Sariye Gökçe -
Beril Binoğul -

ELECTRA RAMAT-HASHARON (69):
Meirav Dori 2 (1 asist)
Jia Parkins 14 (6 ribaund, 3 asist)
Limor Mizrachi 9 (4 ribaund, 4 asist)
Reda Vidovic 12 (6 ribaund, 2 sist)
Tatyana Triona 16 (9 ribaund, 3 asist)
Daliborka Vilipic 8 (5 ribaund)
Yana Shapiro
Chasity Melvin 8 ( 8 ribaund)
Rachel Gigi
Hilla İzhar
Nomy Kolodny
Shani Levy

İstatistikler
Galatasaray
Serbest Atış 10/12 %83
2 Sayı 23/53 %43
3 Sayı 6/21 %28
Ribaund 24
Asist 13
Top Çalma 5
Top Kaybı 10

Electra Ramat-Hasharon
Serbest Atış 7/7 %100
2 Sayı 19/43 %44
3 Sayı 8/19 %42
Ribaund 40
Asist 23
Top Çalma 7
Top Kaybı 7
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gurdal Cetin

Bu maci kazanan kizlarimizi kutluyorum.Mukemmel bir sonuc.Ikinci maci da kazanip yari final diyecegiz insallah.

Dunku futbol uzuntusunu bir nebze hafiflettiler.

Masallah ISIL ALBEN 'e nazar degmesin.Hem cok iyi bir guard hemde skorer dun 18 sayi atmis.Saclarini sari kirmizi boyayacak kadarda kafadan kopmus bir Galatasaray'li :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu maci kazanan kizlarimizi kutluyorum.Mukemmel bir sonuc.Ikinci maci da kazanip yari final diyecegiz insallah.

Dunku futbol uzuntusunu bir nebze hafiflettiler.

Masallah ISIL ALBEN 'e nazar degmesin.Hem cok iyi bir guard hemde skorer dun 18 sayi atmis.Saclarini sari kirmizi boyayacak kadarda kafadan kopmus bir Galatasaray'li :)
Macin son 2 ceyregini seyrettim. Son 3 dakikada maci kopardilarki
oyunun gidisati hic onu gostermiyordu. Ufak tefek fizigiyle inanilmaz isler yapti Isil. Ribaunt aldi, 3luk atti, turnikeye girdi, assist yapti. Diger Turk oyunculara ornek olsun. Song tipli(kas yapisi ve konsantrasyonu) Amerikali ile Nonda tipli Amerikalida iyiydi. Ama Song tipli olan daha skorer.

Birde beni adi zor, iri Polonyali oyuncumuz sasirtti. Hic umudum yoktu acikcasi FB macindan sonra bu oyuncudan. Fakat dun iyiydi ustelik karsisinda kendinden daha iri ve uzun Sirp adli pivota ragmen.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BBL | Galatasaray Cafe Crown: 73 - Mersin BŞB: 68

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi'nin 21. haftasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda Mersin Büyükşehir Belediye ile karşılaştı.

İlk yarısı 27-25 takımızın üstünlüğü ile biten karşılaşmanın normal süresi ise 63-63 berabere bitti. Uzatma periyodunda rakibine 10-5 üstünlük sağlayan Galatasaray Cafe Crown karşılaşmadan 73-68 galip ayrıldı. Takımımızda Hüseyin Beşok, 25 sayı - 9 ribaundluk performans sergileyerek galibiyette önemli rol oynadı.

Maç Info
Maç: Beko Basketbol Ligi / 21. hafta
Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk
Tarih: 23 Şubat 2008 Cumartesi / 19:00
Hakemler: Mehmet Keseratar, Zafer Yılmaz, Mehmet Serdar Ünal

Periyotlar
1. Periyot: 11-12
2. Periyot: 16-13 (27-25)
3. Periyot: 17-23 (44-48)
4. Periyot: 19-15 (63-63)
Uzatma Periyodu: 10-5 (73-68)

Galatasaray Cafe Crown: 73
Erdem Türetken 5 (1R, 1A, 14:41 dk)
Robert Hite 16 (11R, 3A, 44:35 dk)
Tufan Ersöz - (00:25dk)
Chris Owens 17 (9R, 1A, 30:37dk)
Murat Kaya 7 (1A, 38:15dk)
Fatih Solak - (3R, 14:55)
Hüseyin Beşok 25 (9R, 1A, 19:49dk)
Cenk Akyol - (3:28dk)
Cüneyt Erden 3 (7R, 3A, 33.36)
Britton Johsen (1A, 14:39)

Mersin BŞB: 68
Eddy Fobbs 6 (6R, 1A, 17:14dk)
Polat Kaya 7 (7R, 1A, 28:47 dk)
Ümit Türkoğlu 12 (9R, 27:29 dk)
Aubrey Resse 8 (8R, 4A, 39:10 dk)
Reha Öz 3 (15:57 dk)
Polat Kocaoğlu 7 (8R, 28:04dk)
Oktay Kocaoğlu - (04:28dk)
Kevin Burleson - (13:06 dk)
Bernard King 17 (7R, 7A, 41:10dk)

İstatistikler
Galatasaray Cafe Crown
Serbest Atış 13/26 %50
2 Sayı 24/46 %52
3 Sayı 4/24 %17
Ribaund 40
Asist 11
Top Çalma 14
Top Kaybı 11

Mersin BŞB
Serbest Atış 11/17 %65
2 Sayı 21/49 %43
3 Sayı 5/20 %25
Ribaund 45
Asist 13
Top Çalma 6
Top Kaybı 19
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Resmi sitenin bir anda Basket'e agirlik vermesi gulunc olma durumunda. Kasimpasa maci haberlerde asagiya gitsin diye bir caba var dyecegim ama acilis sayfasinda macin kahramani Lincoln'u sac bas birbirine karsimis kendini koyuverirken goruyoruz. Kasimpasalida belinden tutmus. Mesela mactan snra Kalli hicbir demec filan vermedi ml?

Asvel'i yenersek sampiyon mu olacagiz. Son 16 takim arasina kalacakmisiz da. GS ne kadar iddiali bu ULEB kupasinda? Maclari takip edenler vardir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Abim benim,
Basket takimindan baska kimimiz kaldi, cok yakinda gor bak tekerlekli sandalye basket takimi full house oynayacak.

Bu ULEB kupasi ile ilgili sana faydali ve iyi bir web sitesi.

http://www.ulebcup.com/

Macimizla ilgili sitedeki aciklama

http://www.ulebcup.com/ulebcup/home/new ... 0/448/item

Cok basit bir yorum olacak ama

Bu turu gecersek her mac ayni, her maci alabilir her maci kaybedebiliriz

Dee BROWN acilen iyilesmeli.HITE ve GAINES'e buyuk is dusuyor.Huseyin
BESOK Mersin BB macinda 25 sayi atti, 09 rebound aldi.

Maca seyirci destegi var, sponsor firma bedava forma -tshirt veriyor ...

Maci aliriz diye dusunuyorum, ama son gunlerde bu klupte cok degisik seyler oluyor.

INSANIN AYA AYAK BASACAGINA INANIRMIYDINIZ 69'DAN ONCE ?
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada onemli detayi vermeyi unuttuk.

Maç: ULEB Kupası 2. tur 2. maçı
Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk
Tarih: 26 Şubat 2008 Salı / 21:15
Tv: Kanal 24

Gidebilen varsa ne olur gitsin !!
Destek verilmesi gereken adamlar bunlar
Biletler 5 YTL , hatta 2 mac icin 10 YTL lik paket bilet yaptilar.Gidene sponsor LESCON tarafindan guzel sari kirmizi t-shirt'te verilecek.

Mac cok gec saatte degil, bittigi an pasa pasa (uzatma olmazsa ) eve donersiniz.Sali aksami oyle abartili bir trafik te olmaz.Kar yok camur yok.Dedim ya imkani olan gitsin.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Erkek basketbol takımımız 69-69 beraberlik sonrası avantajla döndü. Taraftarımızın desteğine ihtiyacı var. FB, BJK maçları gibi dolup, destek gelirse geçeriz, diye düşünüyorum.

Bayanları da es geçmemek lazım. Çeyrek finalde deplasmanda İsrail takımına 5 sayı fark attılar. Burada yenilgi halinde bile yarı finale çıkabiliyoruz. Asvel maçına gelenler aynı biletle bu maça da gelebilecek. Umarım çoğunluk gelir bu maça da. Takım, maç ayırt etmez, inşallah.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Levent Guntay wrote: Bu arada besiktas super giderken kuvvetli olmayan bir Israil takimindan 15 fark yemisler, kotu olmus. Ben finale kadar giderler diyordum.
Hala gidebilirler, 20 sayi ile yenip elediler rakiplerini.

Biz ise ilk periyotta 16-16 berabereyiz. umarim bir an once biraz fark acar ikinci yari strese girmeyiz.

Ali

Edit: Ilk periyodu 22-18 onde bitirdik.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Gursel wrote:
Levent Guntay wrote: Bu arada besiktas super giderken kuvvetli olmayan bir Israil takimindan 15 fark yemisler, kotu olmus. Ben finale kadar giderler diyordum.
Hala gidebilirler, 20 sayi ile yenip elediler rakiplerini.

Biz ise ilk periyotta 16-16 berabereyiz. umarim bir an once biraz fark acar ikinci yari strese girmeyiz.

Ali

Edit: Ilk periyodu 22-18 onde bitirdik.
Pardon, tuttugumuz takimin GS oldugunu unutup stressiz bir is yapmalarini dilemisiz. Ilk yari 45-35 maglubuz, ikinci periyodu 13-27 gibi bir basariyla kapadiktan sonra.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ucuncu period sonucu 57-60 gerideyiz, farki 7 sayi kapatmisiz yani. Aynisini son peryotta da yapalim yeter.
Post Reply