CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Okan rezalet oynuyor. Cok kosuyor ama ayni 30 saniye icinde iki kere top kaptirabilen baska oyuncu yok sahada. Mehmet Guven'in fizigiyle ve yuksek pas yuzdesiyle bu mac icin daha iyi olmayacagi tartisilir.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB 6. dakikada ilk Kiev kontrataginda gol yedi. Yazik.

Gol'den bir dakika sonra Kiev'in bir topu da direkten dondu, FB'nin isi zor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:Kotu takim bu Cekler. Nasil ikinci olmuslar acep?
Turkiye'de kacinci olurdular saniyorsun? Gayet tas gibi takim, orta sahayi gecirtmediler daha. Bu takim en az 2. olurdu TR'de. Yetenek ayri sey takim oyunu, fizik mucadale, kitap futbolu ayri sey.

Ozan
Ozancigim, takim oyunu, mucadele, fizik iyi guzel seyler de biraz da futbol lazim. En guzel sutlari Mondi'nin tam ustune.

Ali
Ali daha bizim kaleyi tutan sutumuz yok. Ilk maca gore bakma. Adamlar tecrubesizler, biz iyi oynadik, sicak hava, seyirci falan ama 2 tane cakiverdiler.

Bence bu takim kotu takim degil. Bizim ligde uc buyukleri cok rahat zorlarlar.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan, iki mac arasindayim, biraz Dinamo Kiev'e bakiyorum, biraz bu adamlara, bunlar cok cig Kiev'e gore mesela. Bu arada FB macinda hakem FB'nin buz gibi bir penaltisini baka baka yedi. Ayip bu kadari da ama yahu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sepet mepet diyerek attirtacan adamlara 3 gol ondan sonra gorecen bu takimin nerede oynayacagini Ali. gecen sene Balikcilar kacinci olurdu acaba bizim lig de diye sordun muydu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Sepet mepet diyerek attirtacan adamlara 3 gol ondan sonra gorecen bu takimin nerede oynayacagini Ali. gecen sene Balikcilar kacinci olurdu acaba bizim lig de diye sordun muydu?
Bu sene bile soruyorum, internette yalvarmaya basladi insanlar, Ali birak artik su Tromso'yu diye.

Cengizcigim, balikcilar bizi eledikten sonra bu klubun kongresi bu baskani tekrar baskanliga getirdi, adam cikip TV'da kendimi basarili buluyorum dedi bir de, hic actirma agzimi.

Ama musaade et de Cek ligi ikincisinden beklentilerim biraz daha fazla olsun balikcilara gore.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bir Hasan'i oynatmak kac kisinin birden randimanini dusuruyor bir bakin...

- Sabri sola gecince performansi dustu - evet cektigimiz uc sutta da Sabri vardi ve ofansif acidan takimin en iyisi idi ama ne sol ne de sag kanat hic islemedi, bir tek dogru durust cizgiye inilerek yapilmis bir orta yok...

- Ilic'in randimani dustu cunku Hasan yanina cok sokuluyor ve anlasamiyorlar... Ilic tek pas al ver adami - Hasan ise ayaginda top tutmaktan ve sonrasinda kaybetmekten Ilic'in verkac varyasyonlarini sifira dusurdu...

- Ne kanatlar ne de orta calismayinca Hakan tehlikeli bolgelerde hic topla bulusamadi dolayisi ile o da kotu gozuktu... Hakan ayrica biraz cekingen oynuyor - bir rahatsizligi var gibi...

- Hasan'in defansif aciklarini Okan kapatmaya calisiyor - cok kosuyor ama bal yapmiyor - her tarafa kosmaktan telef oldu, o hali ile topu ayagindan cikartirken kaptiriyor...

Bir de ustune Hasan'in devamli top kayiplarini ve Arda'nin saha da olmayan pozitif katikisini dusunun... Birinci mac la bu mac arasinda ki fark tamami ile goz onunde...

Hadi bakalim Gerets - gorev senin...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan'a katilmiyorum 'rezil' falan oynayan yok sahada, belki Gerets'li gunlerin
en akil dolu oyunu bu. Ilk devre pozisyon yok diyebilirim. GS zaman zaman
iyi top ceviriyor ama gol atacak göz yok. Rakip takim biraz eksik galiba,
etkisiz buldum. Kulic'in olmayisi GS icin iyi...2. yari da böyle devam ederse
mac 0-0 biter veya 1-0 Boleslav maci alir.

Kisacasi macin gidisati korktugum kadar degil.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Ozan, iki mac arasindayim, biraz Dinamo Kiev'e bakiyorum, biraz bu adamlara, bunlar cok cig Kiev'e gore mesela. Bu arada FB macinda hakem FB'nin buz gibi bir penaltisini baka baka yedi. Ayip bu kadari da ama yahu.
Hocam naptin yahu? Kiev le ben sana soyleyim cek ligini degil, hic bir Turk takimini da karsilastirma. Adamlar ekol olmus, Lobanovski gibi efsane bir hoca Shevchenko gibi bir dunya yildizini cikarmis. Kiev her sene sampiyonluga oynar TR'de. Ceklerde ise arada bir topcu cikiyor biraz yetenekli Nedved gibi Milan Baros gibi onlar da premium liglere gidiyor. Geri kalanlar boyle kalas, duz oyuncular. Ama bu demek degil ki kotu takimlar. Bu takim bizi de FB'yi de, BJK'yi da eleyecek gucte.

Maca gelince. Son 15 dakika Ceklerin hizi azaldi. Daha cok topla oynamaya basladik. Ama ceza sahasinda etkisisiz. Sabri'nin ustten cikan iki sut denemesi var, daha kaleyi tutturamadik.

Defansda Song'un masallahi var. Duran toplarda dikkatli oynuyoruz. Okan'in sari kartli oynuyo. Hasan sacma bir kart gordu ki bu mac onun standardlarinda konsantre, efendi goturdugu bir mac.

Ilic yoklari oynuyor. Soldan Sabri etkisiz tabii. Bu gidisle zor gol atariz biz. Yersek bizim hoca yine manyaklik yapip orta sahadan birini alip Ozgurcan'i falan sokar ve ben de burada sabaha kadar soverim.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan, o ilk dakika kuru gurultulerinden sonra yoruldular, GS biraz daha akilli oynasa o yorgunluk zamani bir gol de atardi.

Bu arada FB Appiah ile 1-1 yapti ve cok guzel bastiriyor, 38. dakikada mac.

Bizimkiler ayni terane devam, bir tane atsak adamlar tam havlu atacak.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan caprazdan kaleci ile karsi karsiya yan aglara vurdu, macin en onemli pozisyonuydu su ana kadar.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB ilk yari 2-1 geride kapatti.

FB 4 gol atacak, atana kadar 40 gol yer.

Gorunen koy kilavuz istemezdi ama iste insan genede acaba olur mi diyor..olmuyormus.

Bu oyun yapisi ile ikinci yari 0-0 baslasa gene yenik kapatir Fener.

Yazik
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ikinci yari da Hasan sola, Sabri saga gecti... kontralara biraz daha derli toplu cikiyoruz ama onun disinda degisen pek birsey yok...

Boleslav'in golu faul gerekcesi ile sayilmadi...

Zayif yonumuz olan yandan duran toplar da bugun defansif yonden daha iyiyiz ama bu sekilde ceza sahasi cevresinde cok faul yapip rakibe cok firsat veriyoruz...
Last edited by Mert Tokman on Wed Aug 23, 2006 9:57 pm, edited 1 time in total.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Ozan'a katilmiyorum 'rezil' falan oynayan yok sahada, belki Gerets'li gunlerin
en akil dolu oyunu bu. Ilk devre pozisyon yok diyebilirim. GS zaman zaman
iyi top ceviriyor ama gol atacak göz yok....
Hasan senin bu yazindan sonra emin oldum, insanlarin futbol anlayislari/zevkleri coook cok farkli olabiliyor!! :D

Tamam hakkini verelim, bu takimin eskiye gore iyi oldugu bir yan var, o da hava toplarini cok daha saglam karsilamamiz. Duran toplarda artik penalti olmus gibi korkmamaya basladim mac ilerledikce... Ama nerde/nasil top cevirebiliyoruz allahaskina? Adamlar cok yakin pres modundalar surekli, 4-5 pasin ustunde kac kere yapmisizdir mac boynca meraktayim ben mesela. Sevgili Mert de gayet guzel aciklamis yukrda nedenlerini...

Offf... simdi yedigimiz bir gol Mondi'nin tepesine cikmalari nedeniyle iptal oldu neyse ki... Uyari olur insallah...
Özgür
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Su Carrusca'yi oyuna alsada neler yapabilecegini bir gorsek artik, deplasman maci kontra futbol adam hakkinda fikir verir .

HASAN ATTI hepimiz sasirdik!!!!!!!! 1-0
Last edited by Ercan Dumlupinar on Wed Aug 23, 2006 10:01 pm, edited 1 time in total.
Post Reply