Haluk Ulusoy'a Kim Oy Verecek?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk once Erziki bir gecin. UEFA'da daha onemli gorevleri var
ve TFFF boyle parttime, bir ayagi burada,obur ayagı Isvicrede yonetilecek bir yer degil. UEFA'daki varligi daha önemli.

Aziz Yildirim gibiler yuceltilip en tepeye cikarilip, kiskanilan buyuk baskan
ilan ediliyorsa, TFFF'nin basinada Ulusoy gecmeli.
Dinsizin hakkindan imansiz gelir, üstelik rakamlara ve istaistiklere gore
en basarili Ulusoy. Kalitesiz, sig, cikar duskunu bir toplulugun dilinden ancak Ulusoy gibiler anlar, onlarida anladiklari dilden yonetir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bende merak ediyorum, bilen biri anlattasa bizde öğrensek iyi olur. Ama zihninde kurguladıklarını değilde gerçekleri!

Mesut Yılmazın+GS ilişkisi yüzünden de az canımız sıkılmadı, hazır siyasetten bahsedilirken biri bunuda anlatsın yoksa hep fenerli yada bjklılardan mı dinlemek zorunda kalacağız?

Mehmet Gorgen wrote:
Açıkçası büyükşehir belediye ankarasporun nereden para bulup transfer yaptığını merak ediyorum.

millet müteahhite, müteahhit belediyespora veriyor.

Oh ne güzel...
Meczup
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Adasimin sordugu soruyu yani bu cesmenin suyu nerden geliyor sorusunu gecenlerde bayram munasebetiyle DCye gelen hasta Fenerli, AY takimdan adamlar taniyan bir arkadasima eskilerde sormustum. Cevabi cok basit olarak aldim. Turkiye'de kanunlara gore bir sirketin, is yerinin butcesinin belli bir yuzdesini (%1-2 civari) spora ayirmaya hakki var, hatta mecbur bile olabilir. Bu miktar masraf olarak gosterildigi icin vergiden muaf.

Boyle bir kanun oldugunu bende biliyorum. Kanunun maksadi calisanlari spora tesvik icin imkan hazirlamak ve spora genel olarak destek vermek. Bu kanundan faydalanarak bir cok sirket basket ve voleybol takimlari basarili olmuslardir. Buyuk belediyeler butceleri cok buyuk oldugundan diger Anadolu takimlarindan daha imkanlari olan takimlar kurabiliyorlar. Ankara belediyesinin milyar dolarlari bulan butcesinden ayrilan cok kucuk yuzdeler bile milyonlari buluyor. Bence tamamen kanunun suistimal edilmesi Wederson, Tita turu oyunculara para vermekle spora nasil destek olunuyor anlamis degilim. Aslinda arkadasim FB ye stad yapiminda destek olan sirketlerde bu kanunu kullanarak Saracaoglu stadyumunun insaasina kaynak sagladiklari babinda bu vergi kacirma dumenini anlatmisti.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Marsan wrote:Adasimin sordugu soruyu yani bu cesmenin suyu nerden geliyor sorusunu gecenlerde bayram munasebetiyle DCye gelen hasta Fenerli, AY takimdan adamlar taniyan bir arkadasima eskilerde sormustum. Cevabi cok basit olarak aldim. Turkiye'de kanunlara gore bir sirketin, is yerinin butcesinin belli bir yuzdesini (%1-2 civari) spora ayirmaya hakki var, hatta mecbur bile olabilir. Bu miktar masraf olarak gosterildigi icin vergiden muaf.
Mehmet Bey, bu %1,2 olayi dogruysa o zaman olay aciklaniyor. Cunku Ankara Belediyesinin sadece Botas'a 700 milyon dolar dogal gaz borcu oldugunu duymustum. Borcu bu kadar olanin butcesi de az degildir herhalde.

Melih Gokcek inanilmaz harcamalarla her yere zevksiz fiskiyeler, parklar vesaireler yapiyor. Bu arada da bunun acisini dogal gaza, suya surekli zam yaparak cikartiyor. Dogalgazin borcunu da odemiyor goruldugu uzere. Hatta duyduguma gore durduk yerde akilli su sayaci uygulamasi baslatip, sorgusuz sualsiz apartmanlara akilli sayac takarak herkesi 300er milyon borca sokmus. Guzel isler de yapiyor ama bu ve benzeri uyanikliklari illallah dedirtiyormus Ankara'da.

Bu belediye olaylarinda inanilmaz paralar donuyor. Bunun 1,2% sini transfere ayirsan takim ihya olur hakkaten. Ama neden Izmir Buyuksehir belediyesi futbol takimi kurmuyor o zaman?
Onlarda bir takim kursa belki Izmir takimlarinin makus talihini yenerler.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Ilk once Erziki bir gecin. UEFA'da daha onemli gorevleri var
ve TFFF boyle parttime, bir ayagi burada,obur ayagı Isvicrede yonetilecek bir yer degil. UEFA'daki varligi daha önemli.

Aziz Yildirim gibiler yuceltilip en tepeye cikarilip, kiskanilan buyuk baskan
ilan ediliyorsa, TFFF'nin basinada Ulusoy gecmeli.
Dinsizin hakkindan imansiz gelir, üstelik rakamlara ve istaistiklere gore
en basarili Ulusoy. Kalitesiz, sig, cikar duskunu bir toplulugun dilinden ancak Ulusoy gibiler anlar, onlarida anladiklari dilden yonetir.
Erzik sonucta bir baskan olarak gereken yerlere gereken atamalari yapacak.Bu adamlarda duzgun olarak icra ederlese gorevlerini hic bir sorun cikmaz, cagimiz teknoloji cagi, fiziki olarak bir yerde olmadan gayet guzel uzaktan is idare edilir.Ayrica bildigim kadariyla bir cok avrupa ulkesinin federasyonlarinin baskanlari UEFA'da da gorev aliyor.

Erzik ismi itibari ile tartisilimamasi gereken bir isim.En azindan kamuoyunun destegi var her ne kadar kucuk kafali kulup baskanlari kendi cikarlarini gozetsede kimse kamuoyunu uzun vadede karsisina alamaz.

HU secilmesi bence diri diri gomulmek anlamina gelecek.Kamplasma olacagi konusundaki iddialara kesin katiliyorum.Zaten muhtemelen adayligini bence aciklamayacak.

Kulupler birligi baskaninda bir aciklama gelmemesi de ilginc.

Selamlar
Savas
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bu nasil istir anlamak zor.

Klupler birliginin HU desteklemesi komedi. Bakanin soyledikleri sozler daha beter komedi. Lig, milli takim, hakemler acinacak durumdalar.

Bu kadar tersliklere ragmen Erzik'i kendi klubu bile desteklemiyor. Erzik otursun Isvicre'de gorevini her zaman ki gibi temiz icra etsin. TFFnin basina gecip pisligi duzeltmek her baba yigidin harci degil. Bunlar adami cig cig yerler.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Marsan wrote:Bu nasil istir anlamak zor.

Klupler birliginin HU desteklemesi komedi. Bakanin soyledikleri sozler daha beter komedi. Lig, milli takim, hakemler acinacak durumdalar.

Bu kadar tersliklere ragmen Erzik'i kendi klubu bile desteklemiyor. Erzik otursun Isvicre'de gorevini her zaman ki gibi temiz icra etsin. TFFnin basina gecip pisligi duzeltmek her baba yigidin harci degil. Bunlar adami cig cig yerler.
Erzik ismi gundemde guclenirse eger eminim AY son shot yaparak full destegini ona verip prestij egosunu tatmin eder.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de Sava$ gibi du$unup Erzik diyorum. Erzik kendini ispatlami$ bir adam. Kimsenin himmetine korumasina ihtiyaci filan yok. O yuzden de kimsenin tafrasini cekmemesi gerekir. Ona telefon acip $u hakemei ata bunu yap demek biraz sIkar gibi geliyor bana. Boyle Avrupa gormu$ kulturlu birinin bu ce$it carikli erkan-i harpler'in kolayca tarataklayacagi biri degil. Gerci kimseye guvenim kalmadi ama ortadakilere bakinca insanin migdesi bulaniyor. Hele civi civiyi soker gibi du$unmek daha da aci Alpay. Bu adamlar onun bunun icin degil kendilerinin menfati icin buraya gelip onca hakarete gogus geriyorlar. Haluk Ulusoy'un Cakici gibi adamin elini etegini opmesi ve bu konuda soylenenler az buz yenir yutulur laf mi idi yani. Ba$kasinin degil aday olmak adini bile kari$tirtmamasi gerekirken bu adamin bu i$e yine talip olmasi bu i$ten neler neler umuyor oldugunu gosterir
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Jan 11, 2006 10:28 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Ben de Sava$ gibi du$unup Erzik diyorum. Erzik kendini ispatlami$ bir adam. Kimsenin himmetine korumasina ihtiyaci filan yok. O yuzden de kimsenin tafrasini cekmemesi gerekir. Ona telefon acip $u hakemei ata bunu yap demek biraz sIkar gibi geliyor bana. Boyle Avrupa gormu$ kulturlu birinin bu ce$it carikli erkan-i harpler'in kolayca tarataklayacagi biri degil. Gerci kimseye guvenim kalmadi ama ortadakilere bakinca insanin migdesi bulaniyor. Hele civi civiyi soker gibi du$unmek daha da aci Alpay. Bu adamlar onun bunun icin degil kendilerinin menfati icin buraya gelip onca hakarete gogus geriyorlar. Haluk Ulusoy'un Cakici gibi adamin elini etegini opmesi ve bu konuda soylenenler az buz yenir yutulur laf mi idi yani. Ba$kasinin degil aday olmak adini bile kari$tirtmamasi gerekirken bu adamin bu i$e yine talip olmasi bu i$ten neler neler umuyor oldugunu gosterir
zaten kimseye aman etmedigi icin adamin ayagini kaydirdilar ya.Buna FB dahil.Ali Sen zamaninda kalkip borusunu otturmek istedi de adam tas gibi cikinca olanlar oldu.Bu yuzden Erzik herkesin guvenini alicak bir adam, hatta ben bicakcinin onun listesine girecegini de dusunuyorum, bakmayin Bicakci sacmalasa da genede bir takim islerde cesur davrandi ama etrafindakilerin cikar iliskileri yuzunden gume gitti ve gucu yetmedi.

Bu adamlar UEFA'da saglam yerlerde gorev yapmis insanlar, Cengiz abi gerci kiziyordu Bicakci'ya ama eger yanlis bilmiyorsam Tahkim Kurulu baskanligi yapti veya onemli bir mevkiisindeydi orada.Bu adamlar bilgi,birikimlerini aktarip duzgun isimlerle beraber oldugu surece Turk futbolu icin umut artar ve zararli olanlar elenir.

Guven meselesine en guzel ornek Serdar Tatli'dir, herkes kotu karar versede adama guvendigi icin ses cikarmiyor iste ayni sekilde Erzik ve yonetimi icin gecerli olacaktir.Bence bu buyuk bir sans.

Medya'da zaten dunden hazir desteklemeye o zaman ufak bir kivilcim ozellikle Kulupler Birliginden gelicek olan kivilcim isleri tersine cevirir.

Selamlar
Savas
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Canaydin hangi akla hizmetle Kulupler Birligi baskani oldu anlamadim ama orada da imajini iki paralik etmeye, kendi kendini mahvetmeye devam ediyor korkarim. Asagida Erman Toroglu'nun yazdiklari dogruysa cok yazik:
Erman Toroglu wrote: Özhan Canaydın tam bir felaket. Faruk Süren’in yıllar önce söylediği, "Özhan’ın vizyonu yoktur. Pratik zekası yoktur, olayları hemen kavrayamaz, hızlı çözüm bulamaz, üretim yapamaz, yeni bir şey yaratamaz, hep kulis yapar, vizyonu yoktur" cümlelerini haklı çıkartıyor.

Canaydın’ın gafları

Sevgili okuyucular, Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın, Haluk Ulusoy’un Anayasa Mahkemesi’nden çıkan kararından sonra birliği toplantıya çağırıyor. Sanki arkasından kovalayan var. Hemen oylamaya geçiyor. Sağındaki 8 kişi "Ulusoy" diyor. Solundaki 7 kişi çekimser kalıyor. Malatya Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Şenes Erzik diyor. Kulüp temsilcileri ısrar ediyor, "başkan senin oyun kime?" Canaydın’dan, "Levent Bıçakcı" cevabı gelince Kayseri Başkanı oturduğu koltuğun arkasındaki ceketi alıp, "Bizimle dalga mı geçiyorsun Başkan" deyip toplantıyı terkediyor.

Toplantıya ara veriliyor. Dışarı çıkınca Canaydın’a ciddi misin, dalga mı geçiyorsun, yoksa şaka mı yapıyorsun diye soruyorlar. Bu kez Canaydın, "Ben de sizin gibi düşünüyorum. Benim de adayım Ulusoy" diyor.

Bakın Canaydın hakkında söyleyeceklerim daha bitmedi.

Aynı Canaydın 2 gün sonra Şenes Erzik’i ziyaret ediyor. "Biz ettik sen etme, bize başkan olur musun" diye soruyor. Durun daha bitmiyor, Aynı Canaydın bu sefer, Bakan Şahin’in açıklamasından hemen sonra Ulusoy ile konuşuyor.

Çekil iyi olur Haluk!

- Halukcuğum çekilsen iyi olur.

Neden G.Saray’ın bu halde olduğuna en çarpıcı örnek bunlar olsa gerek.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Duydunuz mu bilmiyorum, Isvicre macinin baskahramani buyuk Turk buyugu Davut Di$li, Ayhan Bermek'in listesindeymis deniliyor. Eh memleket 1800lerin vah$i batisindan, Teksas'tan falan beter olunca bunlar da $a$sirtmiyor. Turk sporu 2002'den beri tum hiziyla bodoslama yoku$ a$agi gidiyor. Abdi Ipekci sangini da oylama gunu oralarda görursek hic sasirmayiz.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem Tezic wrote:Duydunuz mu bilmiyorum, Isvicre macinin baskahramani buyuk Turk buyugu Davut Di$li, Ayhan Bermek'in listesindeymis deniliyor. Eh memleket 1800lerin vah$i batisindan, Teksas'tan falan beter olunca bunlar da $a$sirtmiyor. Turk sporu 2002'den beri tum hiziyla bodoslama yoku$ a$agi gidiyor. Abdi Ipekci sangini da oylama gunu oralarda görursek hic sasirmayiz.
Yalnız o değil. Hasan Doğan, Ufuk Özertem ve daha birsuru isimde var.
Ayni takim Bermek listesinde.
Bunun Türkcesi Fatura Bicakciya kesildi. Yani
Milli takimlar basarisziliginin tum sucu hukuk adami Bicakci.
Cunku Tayyip
Erdogan tam kontrol istiyor. Araci olarak BakanSahini kullaniyor.
Neymis efendim hakkinda dosyalar varmis, baskan olamazmis.
Aklansin oyle gelsinmis.
Adama demezler mi ''Basbakanoldugunda Tayyip Erdogan hakkindada
Binali Yildirm hakkindada, Unakitan hakkindada dosyalar vardi.
Hemde oyle Collinaya 2 ceket, yuksek avanslar, odenenyemek faturalari degil, cok ciddi rakamlar soz konusuydu.
O zaman nasil gorevi kabul ettiniz.?
Gozgore gore goreve geldiniz.
Koskoca devlet Bakaninin ugrastigi seye bakin.
Anlasilir gibi degil

Yokmu akli basinda bir adam su AKP'de su FB ve TFF mevzularinin acayip
itibar ve oy kaptirdigini anlatacak?

Bu arada unutulan birsey var. Canaydin secimlerde
muhakkak gidiyor ve yerine gelende artik artan seyirci baskisiyla
daha agresif olacak. GS, BJK ve TS'nin biz bu federasyonu tanimiyoruz dedigi noktada is bitmistir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: Bunun Türkcesi Fatura Bicakciya kesildi. Yani
Milli takimlar basarisziliginin tum sucu hukuk adami Bicakci.
Cunku Tayyip
Erdogan tam kontrol istiyor. ....
Bicakci degil mi idid boyle kendi secmedigi adamlari bunlarin zoru ile alan. Bicakci hak ettigini buldu. Haluk Ulusay'da arkasindan aglanacak biri degil. Keciye Abdurrahman celebi dedikleri gibi.

AKP ve diger adlari gecen soz verip amuduyla goturenler icin $imdi degil bu adamlari secerken du$unecektiniz derler adama. Yinede agizniza ederiz ama yinede secersiniz diye gulu$up duruyorlar. Degi$en hicbir $ey yok. Koyun surusunu elbette cobanlari olacak gudecek. Hala futbol ile ugra$in sanki sorun TFF imi$ gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/380 ... =91&gid=61

Bence sorunu hesofman cözer.
Yukarida benim yazdiklarimi Yalcin Dogan daha usturuplu hale getirip kosesinde dile getirmis. Yukarda sorulmustu, "forumda siyaset konusmak serbest mi" diye. Siyaset bu kadar sporun icinde olursa, konusmadan edemeyiz tabii. Hem de bu siyaset asil emelini gizli sakli, saman altindan yurutuyorsa ve icraatlar ulkeninin gelecegini olumsuz olarak ilgilendiriyorsa tabii ki konusmak zorundasin.

AKP'nin bu kadrolasma cabalarini her yerde goruyoruz. Ozerk olmasi gereken kuruluslarla AKP'nin kapi$masi, devletin her turlu koluna bastan asagiya kendi tohumlarini ekmesi, bunlardan ilerde ne turlu zehirli ot, kalas, odun cikacagi elbet hepimizi ilgilendiren sorunlar.

Yarin obur gun, milli takim 11 tane hoca borazanligi yapan Hakan Sukur'den olursa, takimin mactan once isinma hareketleri yapacagina Arap milli takimlarinin bir zaman yaptiklari gibi 5 vakit namaz kilinmasi istenirse, onemli turnuvalardan once takim toplu halde bilmem ne hocanin elini opmeye giderse, Ramazanda ve dini bayramlarda liglerin tatil edilmesi istenirse, musluman olmayan oyunculara ayrimcilik yapilirsa, yabanci oyuncularin ozellikle musluman olanlarinin transfer edilmesi istenirse ne olacak? Hayatimizin her alaninda boyle manyakliklarin olmasi mumkun, bosverin simdi futbolu mutbolu.

Olmaz olmaz demeyin bu hukumetin akli fikri boyle seylere calisiyor. Kirmizi sokaklar, park olan yerlere camiler, gorevlerinden alinan senelerin diplomatlari vs vs.. Gordugunuz gibi isleri gucleri yokmus gibi aslinda ozerk olmasi gereken futbol federasyonuna bulastilar simdi.

Turkiye cok ihtiyaci varmis gibi yine cok sancili bir donemden geciyor. Bakmayin siz enflasyon dustu, ekonomi buyuyor falana. Onumuzdeki bir kac yil cok kritik. Bunu da bizler elbette goruyoruz. Hos gormemek icin ya salak ya kor olmak lazim cunku bu oyun Cumhuriyetin kurulusundan beri oynaniyor.

Ozan Ersoy
Post Reply