TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Aykut morali bozulmasin diye herhalde 7-8 mac daha oynatilacak.

De Sanctis o kadar antremansizmis ki eldevenlerini bile giyerken nefes nefese kaliyormus. Bu takimin en cok enerji isteyen bolgesi olan kaleci mevkisinde isi sansa birakmak istemedikleri icin, bir maraton kosmaya hazir olmadan De Sanctis oynatilmayacak herhalde.

Defansla uyum sorunu falan deseler neyse de, antreman eksikligi var deyince garip oluyor. Eminim ki adam su haliyle bile defansla Aykut'tan daha iyi anlasir. Aykut biriki hatali cikistan sonra cizgide cakili oynuyor, yedigimiz ofsayt golde bile gec ciktigini dusunuyorum. Kac senedir de ne zaman yan topa cikilir ogrenememis.

De Sanctis konusunda bilmedigimiz bir sey mi var, yoksa butun konu Aykut'un hisleri mi?

De Sanctis'in sezonun ikinci yarisina hazir olmasi dilegiyle....
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Murat Fahrioglu wrote:De Sanctis o kadar antremansizmis ki eldevenlerini bile giyerken nefes nefese kaliyormus. Bu takimin en cok enerji isteyen bolgesi olan kaleci mevkisinde isi sansa birakmak istemedikleri icin, bir maraton kosmaya hazir olmadan De Sanctis oynatilmayacak herhalde.
Bu beni çok şaşırtıyor.
De Sanctis için "Euro 2008'de Buffon'un yedeğiydi" diyorlar. Doğruluğunu pek bilemeyeceğim.
Diyelim ki İtalya kadrosuyla Euro 2008'e hiç gitmemiş olsun.
Hatta diyelim Mayıs'tan bu yana antrenman da yapmadı.
Hatta hatta Mayıs ayında bir sakatlandı ki şimdi kendini anca toparlıyor.
Yine de sonunda kaleci dediğin, diğer futbolculara nazaran daha farklı bir antrenman tekniğine sahip olması gereken bir oyuncu değil mi?
Linderoth da sakattı. Ameliyat oldu, sakatlığı geçti. Form tutmak için epey uzun zaman geçmesi gerekti.
Bu işin biliminden anlamam ama kaleci için aynı şey geçerli olmamalı sanki.
Refleksleri mi köreldi bu adamın? Uçma, kaçma, yakalama özelliklerini mi yitirdi?
Diyeceklerdir ki: Kaleci antrenmanda değil oynayarak form kazanır. Adam Sevilla'da bir sene kulübede oturdu.
İyi ya, o zaman oynat işte.
Bir hazırlık maçı ayarla Üçüncü Küme takımlarından biriyle. Hafta arası Florya'da o takımla oyna, De Sanctis'i de kaleye koy.
Bunu da düşünmediklerine göre, bunlar De Sanctis'i Aykut'un da gerisinde görüyorlar.
Yedek kulübesinden maçı izlemekle tribünden (veya televizyondan) izlemek arasında fark vardır derlerdi. Kulübedeki insan sahada olan biteni daha zor görürmüş.
Mesela bu yüzden Skibbe hocamız, Meira'nın sağ bek, Nonda'nın orta saha, Lincoln'ün canı nerede isterse orada oynadığını görmemiş olabilir.
Yine Skibbe hoca antrenmanları da saha hizasında takip ettiği için Aykut'un kaleciliğini De Sanctis'inkinden daha makul görüyordur.
Bana pek doğru gelmiyor.
Aykut'tan kötüsü, Beşiktaş'taki Vedran Runje.
De Sanctis o kadar da kötü bir kaleci değildir herhalde.
O halde niye güvenemiyorlar?
Olası bir "Geldi, kaleyi bir anda aldı" dedikodusunu önlemek, kale'de kaleciler arasında rekabet var izlenimi yaratmak için mi?
AYRILMAZ İKİLİ
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:De Sanctis
Alparslan Meira Servet Balta
Topal Ayhan
Baris Kewell Arda
Nonda

Tolunay Kafkasin Bukres macindan bazi cikarimlarda bulunacagini dusunuyorum.
Kewell'i Lincoln'un yerine koymussun.
Bu takimin bir yerine ilerki dakikalarda Aydin'da girebilir mi acaba ?
Alparslan konusu oldukca cesaretli bir tercih
Anladim sen SKIBBE'yi gondermeye calisiyorsun :idea: :D
Ugur Ucar varken en iyi katkisi kesiciliginin yanisira bindirmeleri ve iceri asistleriydi. Her iki isi yapmak icin genc olmak lazim, vede teknik olmak lazim. Alparslan cok uygun.

Geldigi Alman takiminin taraftarlari tarafindan takdir edilen bir oyuncu. Ters taraftadada olsa bek oynamayi bilen bir oyuncu. Bu adam icin yoneticiler 12 defa Almanyaya gidilmis ve uzun zamandir izlenen bonservis parasi odenen nadir genc oyunculardan biri. Umit Milli. Bence denenmeli. Tek sakincasi ters ayak ama iki ayaginida fena kullanmiyor.

Sfenks ne zaman anlar, ne zaman akil eder onu bilemem. Arda ve Kewell kesinlikle saga alinmamali. Belki aralarinda oyun esnasinda degisirler.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Bu arada Sfenks'i saka maka o kadar elestirdik, ama bakiyorum da herkes Linderoth'u sag beke koymaya baslamis. Sag bek Linderoth begenilmis (ben de begendim macta), gerci bence orada kullanmak yerine orta sahada daha iyi olurdu ama sag bekimiz yok ki.

Neyse bu icadindan dolayi Sfenks'e kredisini de verelim azicik o zaman...
Dede Kalli kizmis ama onun yeri orasi degil diye Skibbe'ye. Fena gibi gozukmuyordu ama en az uc dort kere cizgi uzerinden topu sikisinca taca cikarttigini gordum. Top taca cikarda bu kadar tecrubeli adamin bunu boyle arka arakaya yapmamasi lazimdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Dede Kalli'yi ben de okudum, yazdiklarina hic katilmadim. Ben ne kadarini kendisi yaziyor, ondan bile emin degilim. Birilerine telefon acip dusunduklerini soyluyor, onlar da agzindan yaziyorlar hissi uyandi bende kac yazidan sonra.

Forum begendikten sonra Kalli de kimmis :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Salih Bora wrote: Diyeceklerdir ki: Kaleci antrenmanda değil oynayarak form kazanır. Adam Sevilla'da bir sene kulübede oturdu.
Bir hazırlık maçı ayarla Üçüncü Küme takımlarından biriyle. Hafta arası Florya'da o takımla oyna, De Sanctis'i de kaleye koy.
Bunu da düşünmediklerine göre, bunlar De Sanctis'i Aykut'un da gerisinde görüyorlar.
Kayseri maçından sonra lige ara veriliyor sanırım. O arada mutlaka hazırlık maçı yapılacağını umuyorum. Yapılmaması aptallık olur! Madem -bazı arkadaşları umut ettiği gibi- yeni bir sistem arayışı sözkonusu, o zaman maç yapmaya mecbursun.

Aykut açısından Kayseri maçı çok kritik. Bu maçta iyi bir performan sergilerse devam eder. Kötü oynarsa -helede maçın kaybedilmesine yol açarsa-, verilen arada yapılmasını gerekli gördüğüm hazırlık maçıyla beraber Sanctis kaleye geçer. Birkaç maçda kredisi olur, performansına göre ya kalıcı olur yada temelli yedeğe çekilir bizde Aykut ve Orkun'a talim ederiz...
Murat Fahrioglu

Ismail Gezer wrote:
Salih Bora wrote: Diyeceklerdir ki: Kaleci antrenmanda değil oynayarak form kazanır. Adam Sevilla'da bir sene kulübede oturdu.
Aykut açısından Kayseri maçı çok kritik. Bu maçta iyi bir performan sergilerse devam eder. Kötü oynarsa -helede maçın kaybedilmesine yol açarsa-, verilen arada yapılmasını gerekli gördüğüm hazırlık maçıyla beraber Sanctis kaleye geçer.
Aykut artik pek kale cizgisinden cikmiyor, karsidan gelen sutlarda aslinda iyi bir kaleci, kotu yani ne zaman cikacagini bilmemesi ve yan toplardaki zayifligi, ayaklarini da iyi kullanamiyor. Demek istedigim Kayseri macinda oynarsa cizgide cakili oynar, cogu insan icin de bir topa cikmamasi bariz bir hata gibi gorunmedigi icin kotu oynadi gibi gorunmez. Ne zaman oynasa bana hic guven vermedi, cok guzel kurtarislari tabii oldu ama bizim kaleyi koruyacak kapasiteyi gostermedi, her an hatali gol yiyecek diye korkuyorum.

De Sanctis'in forumsuz olduguna inanmiyorum, hatta kendini kanitlamasi gerektigini de sanmiyorum. 2-3 hafta bir kaleci icin yeterli bir zaman. Bunu Skibbe'nin de gormemesi imkansiz, ama disardan bizim icin anlamak da cok zor. Bu adami epey izlemis arkadaslar var ve Italyan milli takiminda 3. kaleci bile olsa bu bence onun kalitesini gosterir, teknik direktor degilim ama 2 hafta bu adama bence yeter de artar bile hazir olmasi icin. nerdeyse 1 ay olacak adam geleli.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Fahrioglu wrote: Aykut açısından Kayseri maçı çok kritik. Bu maçta iyi bir performan sergilerse devam eder. Kötü oynarsa -helede maçın kaybedilmesine yol açarsa-, verilen arada yapılmasını gerekli gördüğüm hazırlık maçıyla beraber Sanctis kaleye geçer.

Aykut artik pek kale cizgisinden cikmiyor, karsidan gelen sutlarda aslinda iyi bir kaleci, kotu yani ne zaman cikacagini bilmemesi ve yan toplardaki zayifligi, ayaklarini da iyi kullanamiyor. Demek istedigim Kayseri macinda oynarsa cizgide cakili oynar, cogu insan icin de bir topa cikmamasi bariz bir hata gibi gorunmedigi icin kotu oynadi gibi gorunmez. Ne zaman oynasa bana hic guven vermedi, cok guzel kurtarislari tabii oldu ama bizim kaleyi koruyacak kapasiteyi gostermedi, her an hatali gol yiyecek diye korkuyorum.

De Sanctis'in forumsuz olduguna inanmiyorum, hatta kendini kanitlamasi gerektigini de sanmiyorum. 2-3 hafta bir kaleci icin yeterli bir zaman. Bunu Skibbe'nin de gormemesi imkansiz, ama disardan bizim icin anlamak da cok zor. Bu adami epey izlemis arkadaslar var ve Italyan milli takiminda 3. kaleci bile olsa bu bence onun kalitesini gosterir, teknik direktor degilim ama 2 hafta bu adama bence yeter de artar bile hazir olmasi icin. nerdeyse 1 ay olacak adam geleli.
Aykut gelişme göstermiyor. Ama maalesef göstermek zorunda. Aksi takdirde seneye burda kalması imkansız. Bu haliyle ilk 5'e aday herhangi bir klüpte oynayabileceğine inanmıyorum.

Mesele çok basti aslında: Aykut rakip takımda oynuyor olsa, kaç kişi 'bu kaleciye gol atmak zor olacak' diye düşünür?
Hakan Can

Post by Hakan Can »

-----------------De Sanctis--------------

Barış-------Meira---------Servet----Volkan

Kewell-----Linderoth----H.Balta-----Arda

----------Ü.Karan------Baros---------------

Aykut ile devam edersek kaybetmeyelim derken hepten kaybedecez...De Sanctis artık kaleye geçmeli..

M.Topal düşüş içerisinde zorlamak yerine kenara almak daha mantıklı...

Linderoth Bükreş maçında sağ bekte ilk devre her ne kadar iyi oynasada onun gibi dikine oynamayı seven bir adamın yerinin orta saha olması kanısındayım...

Barış enerjisi ile her zaman kadroda yer bulabilmeli...

Ayhan geriye ve yana oynamayı gene adet edindi biraz kenara...

Orta sahada ki pas trafiğinde ki problemi yüksek pas yüzdesiyle asıl yeri de zaten orta saha olan H.Balta ile çözebiliriz..

Milan Baros , İngiltere'de milli maç yapıyorsa demek ki fizik olarak hazır..O zaman onu oynatmamanın bir anlamını göremiyorum...

Nonda son antremanda sakatlanmış o zaman Yaser yada Ümit ilk 11 yolcusu...

Lincoln deplasman maçlarında hele Kayseri gibi presli oynayacak bir takıma karşı gene silik bir görütü çizecektir bu yüzden onu da bu maç kulübeye almakta fayda var...

Kewell , Ledds United 'ta oynadığı yerde oynamalı Arda ise sol açık dışında hiç bir yerde düşünülmemeli...
Last edited by Hakan Can on Fri Aug 29, 2008 8:35 pm, edited 2 times in total.
Murat Fahrioglu

Bu aksamki idman resimlerinde, cift kale mactan da resimler var, gordugum kadari ile bir kalede Orkun diger kalede De Sanctis var, Aykut da kenarda cimlerin uzerinde oturuyor, bu ne demek bilmiyorum.

Bu arada tabii bol bol Baros'un da resmi var, Servet onu yakin markaja almis macta.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Fahrioglu wrote:Bu aksamki idman resimlerinde, cift kale mactan da resimler var, gordugum kadari ile bir kalede Orkun diger kalede De Sanctis var, Aykut da kenarda cimlerin uzerinde oturuyor, bu ne demek bilmiyorum.

Bu arada tabii bol bol Baros'un da resmi var, Servet onu yakin markaja almis macta.
Cift kale mac degil taktik calisiyorlar. Yeni oyunlar deniyorlar, kaleye saldiri, savunma acma yontemlerini deniyorlar. Kalecileri donusumlu olarak kullanmislar.

Iki gun once laf arasinda kalan bir yazi yazdim. Kayseri Super kupa macinin Duisburg'daki antrenmani basina acikti. O gunun ertesinde gazetelerde "De Sanctis'in antrenmanda yaptigi ustuste hatalar sasirtti" gibi yazilar cikti. Bizim basin ancak boyle bariz hata gorurse yakalayabilir. Demek ki bu adamlarin bile gozune batacak kadar hata yapiyorsa De Sanctis'de bir sorun var. Bu da daha antrenmanda. Calismalarda sifir hatayla oynayacaksin ki 20-30 bin kisinin onune ciktiginda sacmalamayacaksin. Zihinsel olarak bir kalecinin GS gibi bir takimin kalesinde durmasinin 5000 kisi onunde Beethoven calan orkestrada bir muzisyenin solo atmasindan farki pek yok.

Saatler, gunler suren calismalarda yakalanan kusursuzluk
Performans zamani geldiginde gereken sakinlik
Dunyadan soyutlanabilme, isine %100 odaklanabilme, ani hissetme.

Bunlarin hepsini bir koncertoda solo atan kemaniste ve ust duzey kaleciye uygulayabilirsiniz. Antrenmanda batiran adam daha ilk basamakta tekliyor demektir. Ilk basamak yeterince iyi degilse otekilerin cok bir onemi yok.

Bekliyorlar simdilik. De Sanctis hatasiz antrenmanlar cikarmaya baslayinca yeniden dusunecekler. Aslinda benim hazirlik maclarindaki izlenimlerim diyor ki eger uzun sure sakatlanmasaydi Orkun'un kaleyi tekrar almasi bile mumkundu. Aman dilimi isirdim... Bir daha kaleci onerenin kafasina etsinler...

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

AA 'de verdigi haberler adasimin yazdigi gibi bugunku antremanin cift kale taktik yogunluklu olup sut seansi ile sona erdigini yaziyor.

Milan Baros da takımla birlikte antrenmana cikmis, Nonda idmana cikamamis, M. Guven and Sas ise ayrı çalısma yapmislar.

Takimimiz yarin ogleden sonra ozel bir ucakla Kayseri'ye gidecekmis.

Bu mac cok onemli umarim butun futbolculardan tam verim alip sakatsiz belasiz uc puanla Istanbula doneriz.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote: Bu mac cok onemli umarim butun futbolculardan tam verim alip sakatsiz belasiz uc puanla Istanbula doneriz.
Hem de nasıl. Bu maçı alırsak önümüzdeki yedi maç şöyle:

Antalya
Kocaeli (D)
Konya
Bursa (D)
Trabzon
Eskişehir (D)
Antep
Fenerbahçe

Kayseri'yi yenersek 7. hafta evimizde Trabzon karşısına 18 puanla çıkmamız neredeyse normal sonuç olur, ne evimizdeki Antalya ve Konya maçları ne de deplasmanda Kocaeli veya Bursa maçları ciddi sorun olmamalı (belki biraz Bursa ama onu da yeneriz umuyorum).

Evimizde Trabzon maçı ilginç, Yanal'ın takımlar ilk 10 hafta iyi olup patlarlar o yüzden İstanbul'a istim üstünde gelebilirler, yine de kazanmamız gereken bir maç, ardından Ekişehir deplasmanı ve evimizde Antep, yani normalde kazanılacak iki maç daha.

Yani bu tabloya bakınca 10. haftada ŞŞ'na 25 hatta 27 puanla gitmek dahi olası. Kırılma maçları bu hafta Kayseri ve de 7. hafta evimizde Trabzon.

Şimdi şu 25-27 senaryosunu düşünelim:

FB zaten bismillah üç puan geride başladı. Bizle oynayana kadar Sıvas deplasmanları ve evlerinde Kayseri maçları var. Bu 25-27 puanı tutturursak muhtemelen ŞŞ'na FB'nin en az 4 puan önünde gideriz, bence oraya gitmenin en iyi hali o olur.

Beşiktaş haftaya Trabzon'da ikisinden biri puan kaybedecek, ikisi de ilk puan kaybında sallanmaya çok müsaitler, yine aynı taihe kadar BJK,ın Kayseri deplasmanı ve de evinde Sıvas maçı var (geçen sene kaybettikleri).

Bu fikstür çekildiğinde de bahsettiğimiz kapıdan hızlı fırlama meselesi, GS ciddi rakipleri ile 5-6 puan fark açma şansına sahip. Böyle olunca da takım o havayla oynamaya başlıyor, daha sonra gelen zorlu maçlara lider edasıyla çıkıyor.

Bunu başarabilmek açısından Kayseri maçı çok çok önemli, yarın kazanırsak hem Skibbe hem de sakatlar ve takımın geneli için ciddi bir zaman ve kredi kazanma durumu olacak, Bellinzona, Antalya, Kocaeli, Konya falan yakın zaman maçları, ciddi bir avantaj bu.

Yarın kazanmayı çok çok isterim, GS'ın sezonunu olumlu şekillendirebilecek bir maç bu.

Ali
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Galatasaray Kayseri'de

Kayseri - Turkcell Süper Lig'de yarın Kayserispor ile karşılaşacak olan Galatasaray, Kayseri'ye geldi.

THY'nin tarifeli uçak seferiyle Kayseri'ye gelen sarı kırmızı ekip, Erkilet Havaalanı'nda az sayıda taraftar tarafından karşılandı. Pankartlar açan taraftarlar, futbolculara sevgi gösterilerinde bulundular.
Sakatlıkları nedeniyle Nonda, Hasan ve Sabri'nın Kayserispor maçı kadrosuna alınmadığı Galatasaray'da, yeni transfer Milan Baros da kafile ile birlikte Kayseri'ye geldi.

Otobüslerle havaalanından ayrılan Galatasaray kafilesi, otele yerleşerek maç saatini beklemeye başladı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Murat Fahrioglu

Turkspor.net:

Sarı kırmızılı takımda, sağ uyluk adalesinde gerilme tespit edilen Nonda'nın sabah yapılan kontrolleri sonrasında kadrodan çıkartılmasına karar verildi!. Golcü oyuncu, Kayseri maçının kadrosuna alınmazken, yeni transfer Milan Baros kadraya dahil edildi.

Galatasaray'da sakatlıkları süren Sabri ve Hasan Şaş da Kayseri'ye götürülmezken, Teknik Direktör Skibbe'nin formsuz olan Lincoln'ü yedek soyundurması ve forvet arkasında Kewell'a görev vermesi bekleniyor. Forvette ise Ümit Karan'ın forma giyeceği gelen haberler arasında!..

Milliyet:

Turkcell Süper Lig’de yarın Kayserispor’a konuk olacak Galatasaray, Kayseri’ye gitti.
Sarı-kırmızılı ekipte sakatlıkları bulunan Nonda, Hasan ve Sabri Kayserispor maçının kadrosuna alınmazken, yeni transfer edilen Çek futbolcu Milan Baros ise kafilede yer aldı.
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kayserispor maçının önemine dikkat çekerek, "Deplasmanda oynayacağımız en zor maçlardan birisi. Rakibimiz iyi bir takım. İstanbul’a iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Steaua Bükreş maçını da unutmamız gerekir. Önümüzdeki en önemli ve zorlu müsabaka bu. Umarım düşündüklerimizi sahaya yansıtırız" diye konuştu.
Turkcell Süper Lig’de ilk haftayı lider tamamlayan ve Kayserispor deplasmanından da lider dönmek isteyen sarı-kırmızılı ekipte, teknik direktör Michael Skibbe’nin Aykut, Linderoth, Meira, Servet, Hakan, Kewell, Ayhan, Mehmet Topal, Arda, Lincoln ve Ümit 11’ini sahaya sürmesi bekleniyor.
Post Reply