UEFA 08/09 Sampiyonlar Ligi- Sampiyon Barcelona

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Porto 0 MANU 1
ARSENAL 3 Villa Real 0

Yari final

Chelsea-Barcelona
Manchester United -Arsenal

Bakalim Barcelona uc ingilizin arasindan gecip kupayi alabilecek mi?

Bizim rengimiz belli :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Barcelona Chelsea macini dogru durust seyredemedim. O yuzden fazla bir fikrim yok. Yalniz 0-0 Chelsea icin iyi bir sonuc. Gerci yenelim diye acilirlarsa baslarina ne gelir bilemem.

Yalniz Arsenal bayagi bir hayal kirikligi idi. Dunku maci seyrettim. MU cig cig yiyecekti adamlari ama kalecileri iyi cikti. Ayni bizim UEFA sampiyonasindaki Taffarel gibi olur olmaz toplari kurtardi. Asil ilginc tarafi mac baslamadan Ingiliz TV'dan mac tahminlerinde bulundular. Ilk defa ESPN'den (Amerikan TV'nu) boyle ayrintili mac basi ortasi ve sonu yorumlari oldu. Mac baslamadan maci anlatanlar degil spor masasindaki yorumculardan hicbiri Arsenal'e sans vermedi. Mac sirasinda da Arsenal'in Avrupa kupalarindaki basarisizliklari konusuldu. Hep boyle ceyrek final ya da yari finalde elenmeleri ustunde duruldu. Dunku oyunlarini gorunce ben de epeyce sasirdim. MU onunde cok mahkum oynadilar. Kendi sahalarinda da fazla bir sey yapacaklarini sanmiyorum. Evet epey genc oyunculari var ama Arsenal'inde artik bir kupa kazanmasi lazim Wenger baslarinda iken. Bu sene de fazla bir umit yok gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Wenger'in oynattigi futbolu begeniyorum;ozellikle PL sampiyonu olduklari son sezon, 2004'du yanlis hatirlamiyorsam,cok guzel futbol oynuyordu takim.

Rakiplerine nazaran daha az para harcayip,genc,az taninmis oyuncularla basarili olmaya calismasi ve Arsenal'i hemen hemen her sene SL'nde en azindan ceyrek finale tasimasini takdir ediyorum.

Avrupa'da kupa almak,ozellikle SL'ni kazanmak cok cok zor.Arsenal'in yakin bir tarihte bu kupayi kazanacagini dusunuyorum.
25-2025

nefvakfi.org
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Barcelona'yı takdir etmemek elde değil.
Yıpratıcı iki Chelsea maçının arasında Bernabeu'ya gidiyorsunuz ve Real Madrid'i 6-2 yeniyorsunuz.
Hem de futbol dersi vererek.
Paş, şut, verkaç, dripling, duvar pası, bindirme, çalım... Herşey var.
Sadece skor olarak değil futbol olarak da ezdiler.
Herkes şov yaptı. Herkes.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Wenger'in stili yine az gelmis. Tahmin ettigim gibi MU salla sirt edip yine avcunu yalatmislar Arsenal'in. 3-0'dan 10 kisi kalinca MU 1 gol atip 3-1'e baglamis isi Arsen. Ama bu gecen hafta ap acik belli idi. MU elinden zor kurtuldulardi 1-0 ile. Ayni bizimkiler gibi Wenger'e yine gelecek sene kaldi. Genc oyuncu filan iyi gzelde taraftar birazda kupa ister herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Arsenal'in attigi penalti golunden once Fletcher Arsenal'li oyuncuyu dusurdu kirmizi kart ordan geldi.Man Utd tahmin ettigimden daha kolay gecti turu.Arsenal daha iyi olacak,bir kupa da alirlar yakinda.
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:Arsenal'in attigi penalti golunden once Fletcher Arsenal'li oyuncuyu dusurdu kirmizi kart ordan geldi.Man Utd tahmin ettigimden daha kolay gecti turu.Arsenal daha iyi olacak,bir kupa da alirlar yakinda.
Sabri'lik ya da Emre Asik'lik yapmis demek. Ulen 3-0 galipsin birak atsin (belki de atamaz, o durumda var yani). Simdi finalde oynayamayacaksin. Bazen beyin duruyor herhalde. Can havliyle ic guduleri ile harekt ediyorlar.

Selcuk ona bakarsan GS da iyi olacak gelecek sene. Arsenal senelerdir bu sekilde gidip duruyor. Bu sene ile gelecek sene arasinda ne fark olacak bilmem. GS'dan en az bir gomlek ustun iken (ki bana kalsa iki gomlek bile derim) o UEFA kupasini kaybettiler. Yani bu begenilen Arsen'in karnesinde bu da var ve goz ardi ediliyor. GS'ya filan gelse (ki niye gelsin canim bu kadar aptal olmadigini biliyorum) hicbir sey yapabilecegini sanmam. Onu da cig cig yerler Turkiyede. Ama artik oturup biraz Ferguson'dan ders almali. Onlar Henry sattilarsa Alex gozunu bile kirpmadi Beckham icin ki bugun ne kadar dogru yaptigi ortada.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Selçuk Samli wrote:Arsenal'in attigi penalti golunden once Fletcher Arsenal'li oyuncuyu dusurdu kirmizi kart ordan geldi.Man Utd tahmin ettigimden daha kolay gecti turu.Arsenal daha iyi olacak,bir kupa da alirlar yakinda.
Sabri'lik ya da Emre Asik'lik yapmis demek. Ulen 3-0 galipsin birak atsin (belki de atamaz, o durumda var yani). Simdi finalde oynayamayacaksin. Bazen beyin duruyor herhalde. Can havliyle ic guduleri ile harekt ediyorlar.

Selcuk ona bakarsan GS da iyi olacak gelecek sene. Arsenal senelerdir bu sekilde gidip duruyor. Bu sene ile gelecek sene arasinda ne fark olacak bilmem. GS'dan en az bir gomlek ustun iken (ki bana kalsa iki gomlek bile derim) o UEFA kupasini kaybettiler. Yani bu begenilen Arsen'in karnesinde bu da var ve goz ardi ediliyor. GS'ya filan gelse (ki niye gelsin canim bu kadar aptal olmadigini biliyorum) hicbir sey yapabilecegini sanmam. Onu da cig cig yerler Turkiyede. Ama artik oturup biraz Ferguson'dan ders almali. Onlar Henry sattilarsa Alex gozunu bile kirpmadi Beckham icin ki bugun ne kadar dogru yaptigi ortada.
Cengiz Abi,

Ferguson da Wenger gibi genc yeteneklere yatirim yapiyor ve o da cok cok iyi bir td.Butcesi Wenger'inkinden daha iyi oldugu icin daha cok para harcayabiliyor tabii ki.Man Utd bu felsefeyle takim kurup kupa aldi gecmiste,Wenger'in de Arsenal'le basarmasi lazim bunu.Basarabilecek kadar iyi bir td.Dedigim gibi Wenger'in oynattigi(oynatmaga calistigi)
futbolu begeniyorum,tabii o guzel oyun stilini bir Avrupa kupasi ile suslemesi olumlu olur.
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Henry yok. Bu Chelsea icin iyi haber. Hadi bakalim hepsi yalan bu sahi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Drogba hakkinda bir turlu kararimi veremedim. Bazen ayni bizim Nonda. dengesiz bir adam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gol boyle atilir. Essien 23m den bir salladi pir salladi. Pazar gunku Semih'in gole benziyordu.

Bu Hiddink FB'ye geldi degil mi? Ne kadar yazik yahu. Ona ne dediler Kadiky'un manavi mi?
Last edited by Cengiz Akgun on Wed May 06, 2009 10:41 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Barcelona'yi bitti saymak icin cok erken ama ilk yarida Chelsea iyi oynadi. En az bir penalti durumu var bazilari iki diye iddia edebilir. Bu arada Anelka el freni. Ne katkisi var bu takima bilmem.

1-1 bile Barcelonaya yetiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dedim iste bu adam Drogba bazen Nonda diye. Nasil kacirdi yahu? Bu arada Anelka sahada neden oldugunu ince pasi ile bana hatirlattil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vay be. Chelsea icin artik cok gec. 10 kisi son ikinci dakikaya girilirken Iniesta cikti ortaya.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Drogba'nin akli basina sonradan geldi hakemle dalasiyor. Sen onundeki topa vurama ondan sonra boyle gugusa bas vur. Hadi bakalim anca gider artik. Bu arada bu oyun bundan guzel. Barcelona bugun gununde degildi. En az bir penalti var elle oynama konusunda. Anelka bir iki parlama ile idare ediyor. Adamovic'in paralarina yandi yine.

Hiddink'e uzuldum. Barcelona'yi iyi durdurdu ama olmadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply