CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mondi, Song ve Arda dısında vasat oyuncular ve vasatın altı bir oyun cıkardık.

Sabri ve Mehmet Guven, tecrubeleri olmasa dahi bana gore kadrodaki formda en iyi cift on libero. Arda yı tecrubesiz diye kenarda tutacagına, eksilere bakacagına butun teknik heyetin artilarına bakması kazım. Ilk ciddi Avrupa sınavında ASY de oyunu domine etti, golunu attı, takıma katkısı mukemmeldi. Ikinci macta girdi, oyunu daha sonra da skoru degisitirdi. Allah askına daha ne yapması bekleniyor. Bu adamda ısrar be kardesim!

Ferhat ın Orhan Ak ı kesemeyecek, hele hele Ugur Ucar ı sola monte edecek kadar kotu olduguna inanamıyorum.

CL girmemiz ne kadar iyi ne kadar kotu oldu, gorecegiz. Gruptan cıkmak hem cok ustun oyun, hem de sans istiyor. Ucuncu olup UEFA dan devam etmek bizim asıl hedefimiz olmalı.

Her iki macı anlatan yorumculara, evliya sabrı gosteriyoruz. GS icin abuk sabuk yakıstırmalar, FB icin "UEFA kupasına yuruyen FB nin transfere ihtiyacı var" yorumları. Biraz sorumluluk hissi tasıyan bir yayın yoneticisi, bu komediye dur der, demeli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

dunku basin toplantisinin aksine, gerets yenilmemek uzere kurmus taktigini. ne galatasaray, ne de boleslav top oynadi sahada. eger, galatasaray bunu bilincli olarak hedeflediyse -ki bu macin sartlarinda makul bir hedef bu zira maksat turu gecmemek, bir kazaya mahal vermemek- planini basariyla sahaya yansitti. sadece macin sonuna dogru gol de dahil birkac pozisyon buldu boleslav, onun disinda etkili olamadilar.

gunun kotuleri okan, ayhan, ve hasan'di. etkisizleri ilic ve hakan. okan gencken teknigi yuksek bir oyuncuydu, top alisi, surusu, uzun-kisa paslari, hepsinde birer ustalik vardi. yasi ilerledi, sanki tum bu meziyetlerini kaybetmis bir hali var. insanin yasi ilerledikce fizik gucu, surati, dayanikliligi duser de, surekli futbol oynayan adamin, boyle temel yeteneklerini unutmasi cok enteresan. daha 30. dakikada da kart gordu. ayhan da okan'a uyum gosterdi. hasan ise ne kanattaki ofansif gorevini yapabildi, ne de sag bekte cihan'a yardimci oldu. hasan sagda oynarken ilk yarida sagdan daha cok pozisyon verdik, sonra hasan sola gecince, orhan'in pestili cikti. nitekim ugur da oraya girince koridora dondu o kanat.

arda'yi oyuna alma zamanlamasi dogruydu. ama hasan ilicten daha cok hakediyordu cikmayi. herhalde yeniden morali bozulup sinir krizine girmesin diye onu tuttu sahada gerets. arda, tam da rakibin artik kaybedecek biseyi kalmadigi dakikalarda girdi, ve arkada genis bosluklar buldu.

orhan-ugur degisikligi ise garip. eger orhan sakatlandiysa ya da pestili ciktiysa, normal karsilanabilir bir eylem. ergun'e ragmen, zaten artik tur garantilenmis, genc oyuncularin hepsine firsat vermek adina mantikli. ama eger orhan oynayabilecek durumdaysa, neden cihan degil de orhan? gerci bugun cihan kotu degildi.

enteresan birsey dikkatimi cekti macta. arda girmeden hemen once. hasan bizim ceza sahasi onunde kaptigi topla kontraya cikiyor. soldan ayhan bombos akiyor. hasan kafayi kaldirip bakmadi bile, saga dondu, sikisik bolgede sabri'ye verdi. oyun sete dondu, boleslav kapandi. birkac dakika gecmedi, ilic cikti arda girdi. gs bu sefer rakibin attigi bir kornerde kendi ceza sahasi onunde topu ardayla kapti, kontraya cikti. arda, hasan katettigi mesafeyi hemen ayni hizda katetti, ve bu sefer solda bombos akan hasan'i gordu. hasan ceza sahasina girdi, saginda ayhan bekliyo, vermedi. ice calim atti, sut pozisyonu aldi, tam vuracakken ayhan geldi oraya, hasan'in onundeki topa zayif bir vurus yapti, kaleci tuttu. hasan kendini yerden yere vurdu. bir-iki dakika gecmedi, bu sefer, tipki hasan gibi arda bulustu topla ceza sahasinda. biraz adamin ustune surdu, o da hasan'inki gibi ice calim atmaya niyetliydi. ama ceza sahasi cizgisi ustunde (tam bir onceki pozisyonda ayhan'in oldugu yerde) hasan'in oldugunu gordu. hemen topu hasan'a cikardi, hasan da golu yazdi.

simdi bunda enteresanlik nerede? hasan, 30unu asmis, artik yerel-beynelmilel her ortamda yeterince tecrube sahibi bir adam. arda, daha 19 yasinda. tecrube olarak hasan'in epey gerisinde, belki fiziksel olarak hasan'dan daha iyi durumda olabilir. ama hasan'in futbol anlayisi, oyuna bakis gibi durumlarda gosteremedigi olgunlugu gosteriyor. hasan'in kafasini kaldirip goremedigi soldan kacan adami, arda kafasini kaldirip gordu. hasan'in kendisinden cok daha musait durumdaki adama cikarmadigi pasi arda cikardi. hem de boyle hasan'in yapamadiklarinin hemen arkasindan; sanki "oyle oynanmaz boyle oynanir" dercesine. acaba hasan bunlardan kendine bir ders alir mi?
Last edited by Fatih Mutlu on Thu Aug 24, 2006 7:40 am, edited 1 time in total.
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Arda gerçekten zevk veriyor bana seyrederken.Ancak bu performansı uzun süre devam ettirmesi zor.

Ümit ve Kabze takıma dönse bile tam performans oynamaları zaman alacaktır.Belki (inşallah olmaz) hiç bir zaman eski Ümiti göremeyeceğiz.Buda hem ligde hem CL bizi sıkıntılı günlerin beklediğinin habercisi.

Tatsız bir maçtı.Gereken sonucu aldık fakat CL'de inşallah rezil olmayız.
Ozan Ersoy wrote:Mucadale iyi ama eksik cok var CL icin. CL'nde bence hedef 5-6 puan alip, 3. olup, UEFA'dan devam etmek olmali. Daha fazlasi hayal.
Ozan Beye katılmamak mümkün değil hayal görmemek lazım.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Uzun zamandır torba ve gruplara bakmamıstık. Haydi hayırlısı. Biraz sans ve akıllı oyun ile 3.luk ve UEFA CUp tan devam. Gruptan cıkmak cok buyuk basarı olur.

Ikinci torbadan Lyon, Chelsea ve Munich disinda her takıma OK yim. ucuncu torbadan istemedigim tek takım CSKA.

1.Torba: Milan, Barcelona, Real Madrid, Inter, Liverpool, Arsenal, Manchester United, Valencia

2.Torba: Lyon, Porto, PSV, Bayern Munih, Chelsea, Roma, Celtic, Lille

3.Torba: Sporting Lizbon, Benfica, Bordeaux, Steaua Bukres, Werder Bremen, Olympiakos, CSKA Moskova, AEK
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:MGHA-Reuters isbirligi ile, aslanlarimizin mac stadindaki antrenmanindan, bir kac kare: :)
Ayni isbirligi, cimbom.org farkiyla, hemen sicagi sicagina resimleri yetistirmeye devam ediyor! :D

Image Image
Image Image
Image
Image
Image
Image

UEFA.com giris sayfasinda Hasan'in parlayan keliyle yerimizi de almisiz simdilik! :D Smooth progress for Galatasaray

Takimin bilincli olarak kordogusu usulu futbolu tercih etmis olabilecegini pek sanmiyorum. Biz onlara fena olmayan bir sekilde basip onlari bozduk, onlarda ozellikle de ilk yarim saat, her topa ikiser kisi basip bizi bozdular. O noktada topu cevirebilecek saha dagilimini, ve pas yetenegini gosteremedik. Ama her zamanki yumusak karnimiz, duran toplar konusunda takimin ciddiyeti, neyseki kotu baslangici engelledi.

Ferhat'in, Orhan'in alternatifi olmayi, Ergun'e de degil, daha ligde 1dk bile almami Ugur'a kaptiracak kadar kotu olabilecegini benim de aklim almiyor. (Bu arada, Orhan sekiyor gibiydi cikarken, mecburi bir degisiklik oldu sanirim).

Oyuncu degisikliklerinden bahsetmisken, Okan'in degistirilebilecegini ben de dusunuyordum, ilk yaridaki kadar "tIpa" gorevi yapmasi gerekmiyordu artik, ve kartiyla risk olusturuyordu ama, neyseki sorun olmadi.

Golu atmis olsa da, Mert'in saydigi nedenlerden, Arda <-> Hasan, Mehmet <-> Okan degisiklikleri olurdu benim tercihim, ama, Gerets aldigina gore onbinlerce dolarlik maasi, hadi yutkunalim... :)

Annemizin liginden, Kendi ligimize donduk sonunda... diyebilmek istiyorum ama, 2 yil uzak kalip da, 4. torbadan geri donmus olmak, biraz daha mutevazi davranmamiz gerektigini gosteriyor herhalde...

Cok hayallere kapilmamak konusunda amenna, ama, insallah iyi bir kuranin (yarin (23/08 ) belli olacak: 2006/07 Draw and match calendar) ustune ASY'de --derken... Olimpiyatta oynayacagiz grup maclarini aslinda degil mi yahu?... himmmm... :? :roll:-- biraz akilli/dikkatli oyunlarla, biraz daha yukarlara cikabilsek diye, umudu da kaybetmeyecegim ben yine tabii! :)

Bert biraderimiz, her zamanki dakikligi ile sayfalarini guncellemis. Grup seviyesindeki torbalarda, 32 takim icinde, maalesef sondan 4. takimiz: Seeding in the Champions League 2006/2007. Ama tabii bu senenin 3 bonus puani ile birlikte, nerdeyse son iki senenin toplamindan bile daha iyi durumdayiz. Allah daha da bereket vere puanlarimiza! :)

Diger elemelerdeki en buyuk surpriz, herhalde Ajax'in (hele de deplasmanda 2-1 galibiyet almisken) evinde Kopenhag'a 2-0'la gecilmesiydi! Arsenal'in de deplasmandaki 3-0'in ardindan, maca 12. dk'da 0-1'le baslamasi ilgincti ama, tabii gecen senenin finalisti olaraktan, ulke puani filan bile birakmadilar. FB'de biz de o acidan keske daha iyisini yapabilseydik.
Özgür
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Galatasaray kasasını doldurdu
(Ajansspor.com)
Galatasaray, Mlada Boleslav'ı elereken, kasasını da şimdiden doldurdu. Sarı kırmızılılar, UEFA'dan ayakbastı parası olarak 2.2 milyon Euro alırken, 6 maçta 300'er bin Euro'dan toplam 1.8 milyon Avro almaya hak kazandı.
Böylece Galatasaray, toplam 4 milyon Avro (7.2 milyon YTL) şimdiden kasasına koymaya hak kazandı. Galatasaray, TV ve reklam gelirlerinin dışında grupta aldığı her galibiyette 600 bin, beraberlikte de 400 bin Avro elde edecek.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neyse $L donuldu. Elbette iyi oldu. Takimi ve teknik ekibi tebrik ederim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eren Aykın

Forma

Post by Eren Aykın »

Bizim maç biraz keyifsiz olduğundan Fener'in maçına da baktım. Taraftarların hemen hepsinde takımlarının orijinal forması vardı.
Doğrusu, kıskanmamak elde değil.

İleride Hakan'ın yanına Özgürcan'ı monte etmek gerekecek gibi gözüküyor. Cafercan'ı kiralık olarak göndermek de pek iyi bir fikir değildi sanırım.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ogleden sonradan itibaren hep toplanti oldugu icin maalesef maci seyredemedim. Anladigim kadariyla Gerets basin toplantisindaki sozlerine ragmen rakibi oynatmamak uzere bir oyun plani hazirlamis. Epey sure de basarili olmus bunda. Onemli olan turu gecmek. Hasan Sas'in gol atmasi guzel ama o sahada olunca hem Ilic oynayamiyor, hem de onun yerinde olmasi gereken Arda veya Sabri oynayamadigi icin cift yonlu zarar goruyoruz. Yine de Hasan'in oynamasi dogru tercih bu mac icin. Insallah kolay takimlar cikar da 5-6 puan aliriz sampiyonlar liginde.
Can Baysan

Re: Forma

Post by Can Baysan »

Eren Aykın wrote:Bizim maç biraz keyifsiz olduğundan Fener'in maçına da baktım. Taraftarların hemen hepsinde takımlarının orijinal forması vardı. Doğrusu, kıskanmamak elde değil.
Biraz konu dışı olacak ama; sende de ne göz varmış arkadaş!
Televizyonun ufacık ekranından, tribün ahalisinin üstünün şekil şemalinin haritasını çıkarmışsın, bravo!

"Fener taraftarı Fenerium'lara hücum ediyor, takımının orijinal formasını giyiyor; kaka Galatasaray taraftarınınsa Store'lara yolu hiç düşmüyor, merchandising hasılatı yerlerde" kanısını genç, körpe ve saf beyinlere kazıyan Kutsal İttifak Medyası'na ise iki kere bravo!
Liseli vardı ya ah o liseli...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bu takim savunma futbolunu beceremedi yine. Savunma oynayacam dedigi icin 2 yasindaki cocuk gibi yalpalayip durdu.

Bunda ciddiyetsiligin de payi vardi sanirim. Savunma hava toplarinda biraz daha duzgun gorunmesine ragmen, rakip 6 kisi ile ceza sahasina yerlestigi anlarda, genellikle ileridekiler yardima gelmedi. Oyle dolasip durdular. Ama kizmamak gerekir. Yapilmasi gerektigi kadarini yapip, ekonomik davrandilar denebilir.

Kadro derinligi de buyuk problem olacak SL'de. Gerets'in Ugur'u sol bekte denemesi mecburiyetten biraz. SL'nin yukunu kaldirabilmek icin hem solda hem sagda oynayabilecek mi bakalim diye merak etti muhtemelen. O sirada mac artik bitmisti. Ugur da ilk girdigi siralarda bir geri pasi sacmaligi yapmasina ragmen oraya gelip yardim eden arkadaslarinin sayesinde idare etti (bir keresinde Baba Hakan bile geldi yardimina). Ama Gerets gormustur herhalde elma cekirdeginden armut cikmayacagini.

Iyi oldu bu mac. SL'ye isinma maci oldu zira oradaki takimlara karsi buna benzer oyunlar gorecegiz. Mondragon'un boyu bir kac santimetre uzayacak belliki 6 mac sonrasinda. UEFA kupasina kalabilirsek oradan cok guzel olur.

Tabii her zaman icin 'ac gencler' sendromu yasanabilir basketbolda goruldugu gibi. O zaman da keyfimize diyecek olmaz.

SL herkese kutlu olsun. Kahrolmadan keyfini cikartmaya bakin derim.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun bir aradan sonra SL'ne katilmaga hak kazandik.Futbolculari ve teknik heyeti tebrik ederim.SL'nde isimiz cok zor,3. olup UEFA Kupasina devam edebilirsek surpriz ve buyuk basari olur.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Ozan'a katilmiyorum 'rezil' falan oynayan yok sahada, belki Gerets'li gunlerin
en akil dolu oyunu bu. Ilk devre pozisyon yok diyebilirim. GS zaman zaman
iyi top ceviriyor ama gol atacak göz yok....
Hasan senin bu yazindan sonra emin oldum, insanlarin futbol anlayislari/zevkleri coook cok farkli olabiliyor!! :D

Tamam hakkini verelim, bu takimin eskiye gore iyi oldugu bir yan var, o da hava toplarini cok daha saglam karsilamamiz. Duran toplarda artik penalti olmus gibi korkmamaya basladim mac ilerledikce... Ama nerde/nasil top cevirebiliyoruz allahaskina? Adamlar cok yakin pres modundalar surekli, 4-5 pasin ustunde kac kere yapmisizdir mac boynca meraktayim ben mesela. Sevgili Mert de gayet guzel aciklamis yukrda nedenlerini...

Offf... simdi yedigimiz bir gol Mondi'nin tepesine cikmalari nedeniyle iptal oldu neyse ki... Uyari olur insallah...
Adamlarin presi fos cikti bana sorarsaniz, aptal aptal kostular. Kulic'in
yoklugunu hissettiler.

GS'in transfere ihtiyaci yok. Yanlislari görup zamaninda mudahale
ederlerse sampi de basarili futbol sergilerler. Göze batacaklar, umarim
kuvvetli rakipler cikar. Gerets ve yetenekli oyuncular icin bir firsat olacak.

Takim guzel bir hava yakalamis, kadro mactan maca iyi 'havalandiriliyor'.
Umarim bu devam eder. Gerets'in Ilic- Arda mudahalesi cok yerinde ve
zamaninda bir karardi. Orhan sakatligi yuzunden degistirilmis.

Geri dörtlumuz istikrarsiz bana sorarsaniz. Cihan'in yumurtlama adeti var.
GS'da ayrica solbek sorunu var. Ferhat'a yeterince sans vermiyor Gerets.
Havalandirmadan bahsettim ama bu simdilik sadece birkac oyuncu icin
gecerli.

Sabri'yi göbege alip sagda bir kontenjan acmis olur. Sabri neden cifte
önliberodan biri olmasin, veya Hakan'in arkasinda oynamasin. Onun yeri
göbek.

Macin yildizi Okan ve Orhan idi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote: Macin yildizi Okan ve Orhan idi.
Oehan konusunda hemfikir olabilirim Okan konusunda kesinlikle aynı fikirde değilim.

Okan bence rakiplerinin yanında koşarak sadece onlara eşlik etti.
Mondragon, song gibi adamlar dururken Okan maçın yıldızı olamaz.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gorgen wrote:Okan bence rakiplerinin yanında koşarak sadece onlara eşlik etti.
Bir ara baktim Okan rakibe eskortluk yapma yoluna gitmis. Bir ayaginda ayakkabi obur ayaginda corap kosturup duruyor rakibin az biraz gerisinde.

Bir de jartiyer filan giyseydi bari.
Post Reply