Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Mehmet Gorgen wrote:heinza verilen para
2.750 bonservis+ 700 + 700 tazminat= 4.150.000 EURO/YIL İmam oto'ya verilen ile beraber 6 milyon euro gibi parayla çok iyi oyuncu alınırdı.

Sizin yaptığınız işlin.
GS'da maddi durumu duzeltiyorum deyip Heinz'a 4.15 milyon Euro veren kisi GS kongresinden guven oyu aldi, goreve devam icin, binlerce uye oy verdiler bu baskana, guven tazelediler.
Bunlar secilmeseydi, Jardel'e 20 milyon verip, 5 milyona + 3 tane curuk futbolcuya satan, bir tanesini hic oynatamayan, Spear miydi neydi, ona borcumuzu gecen sene kampanya acarak odemek zorunda biraktiran Cansun'un ikinci baskan oldugu bir yonetim secilecekti. Bu heinz olayi olur, ama devede kulak. Ha unuttum su anki borcun %60-70'ini de Suren - Cansun ekibi yapmamis miydi?

Yigit Sardan-Cansun ikilisinin en ovundukleri maharet, Turk borsa tarihinin en buyuk rezaletlerinden GS'a buyuk en sonunda yatirimciya da korkunc zarari dokunan halka acilis vakasi (burayi Waqaa diye uzerine bastirarak okuyacaksiniz) degil miydi?

Yanlis takimi tutuyorsunuz arkadaslar. Cidden soyluyorum. GS'i tutan GS yonetimlerinin cemiyet icinden geldiklerini, tarikat gibi yonetildigini ve taraftari disladiklarini, afedersiniz Toshak gectiklerini bilerek tutmak zorundadir. A ve B kisisi Canibaygin, Yigidim sardanim, Adnan abiler hic farketmez. Bunun yakin zamanda degisecegini sanmak da bana gore ahmakliktan baska bir sey degildir.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Mehmet Gorgen wrote:heinza verilen para
2.750 bonservis+ 700 + 700 tazminat= 4.150.000 EURO/YIL İmam oto'ya verilen ile beraber 6 milyon euro gibi parayla çok iyi oyuncu alınırdı.

Sizin yaptığınız işlin.
GS'da maddi durumu duzeltiyorum deyip Heinz'a 4.15 milyon Euro veren kisi GS kongresinden guven oyu aldi, goreve devam icin, binlerce uye oy verdiler bu baskana, guven tazelediler.
Bunlar secilmeseydi, Jardel'e 20 milyon verip, 5 milyona + 3 tane curuk futbolcuya satan, bir tanesini hic oynatamayan, Spear miydi neydi, ona borcumuzu gecen sene kampanya acarak odemek zorunda biraktiran Cansun'un ikinci baskan oldugu bir yonetim secilecekti. Bu heinz olayi olur, ama devede kulak. Ha unuttum su anki borcun %60-70'ini de Suren - Cansun ekibi yapmamis miydi?

Yigit Sardan-Cansun ikilisinin en ovundukleri maharet, Turk borsa tarihinin en buyuk rezaletlerinden GS'a buyuk en sonunda yatirimciya da korkunc zarari dokunan halka acilis vakasi (burayi Waqaa diye uzerine bastirarak okuyacaksiniz) degil miydi?

Yanlis takimi tutuyorsunuz arkadaslar. Cidden soyluyorum. GS'i tutan GS yonetimlerinin cemiyet icinden geldiklerini, tarikat gibi yonetildigini ve taraftari disladiklarini, afedersiniz Toshak gectiklerini bilerek tutmak zorundadir. A ve B kisisi Canibaygin, Yigidim sardanim, Adnan abiler hic farketmez. Bunun yakin zamanda degisecegini sanmak da bana gore ahmakliktan baska bir sey degildir.

Ozan Ersoy
Ozancigim,

Bu borcun yuzde her kacini yaptiysa yapmis FS GS'a ustuste dort sampiyonluk, bir UEFA Kupasi getirmistir, simdi ben oturur maddi durum batmis ama kardesim elimde de birseyler var, 5 sene Hagi seyrettim, GS hakkinda internette "the Turkish Giants" diye makale okudum, Londra'da taksiye bindim, Fas'li sofor Turk oldugumu duyunca GS'a minnettariz, yillardir burada boynumuz bukuktu, Arsenal'i yenip kupa aldiniz yuzumuz guldu lafini dinledim, degdi bu paraya diyebilirim.

Cansun zamaninda ise kendin yazdin gecen gun, Fleurquin ile CL'de ceyrek final, Milan'a, Deportivo'ya karsi galibiyetler gormedik mi?

Bu adamlara neden eywallah diyorum Ozan, FS ve MC maddi durum duzeltiyoruz falan demediler ki. Bu baskan diyor, sonra Marek Heinz 4.15 milyon Euro, sonra Carrusca, sonra Inamoto, arada futbolda, Avrupa'da ne oluyoruz?

Turkcemizde laf var yahu, testiyi kiranla suyu tasiyan bir olmaz diye, bunlar testi ustune testi kirarken oburleri birseyler kazandirdi bu klube.

Ayrica Alp Yalman'a oy ver, bos oy ver, toplantiya gitme, ne yapacaksan yap ama bu adama bu dort senenin ustune nasil oy verilir yahu, UEFA kazanan 4 sene gorevde kaldi, Canaydin dortten altiya cikiyor, maddi durumu duzeltiyorum diye, Marek Heinz 4.15 milyon Euro, internette taraftar sitesine gir, taraftarin yuzde sekseni (bak bul o topici) aman, eywah, sirf adam almis olmak icin sacma transfer yapiyoruz yaziyor.

Yuzsuzluk hat safhada devam, Inamoto'yu hoca istedi, tabii hocaya sordular, Makalele mi, Beckham mi, Gravesen mi, Inamoto mu diye, bizim ki tutturmus Inamoto diye.

Yanlis takima gelince: Ozancigim, ise oradan girersen yanlis aile, yanlis memleket hatta yanlis gezegen ya da yanlis zaman dilimi diye devam edebilirsin. Takim da oyle bir sey: maalesef cok istesem de Barcelona'li Arsenal'li, Ajax'li olamiyorum, tuttugum takim bu. Ama bu yuzden basindakilerin beceriksizligini sineye cekmek zorunda miyim, ben de birsey yapmiyorum, yaziyorum zaten, herkes okusun, Marek Heinz, 4.15 milyon Euro.

Ali
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Sevgili arkadaslar,

Yonetimin cesitli beceriksizliklerine uzulmek sinirlenmek yerine Galatasaray takiminda olabilecek potansiyel iyi gelismelere yonelmenizi oneriyorum. :) Yoksa insanin hakikaten keyfi kacabilir. Hem de bizim elimizde olmayan bir takim seyler sebebiyle.

Iyimser olmak icin sebebimiz var mi? Belki de var. Gunun haberi:

Inamoto ve Mehmet Topal imzayi atti.

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=295261

Inamoto konusu biraz kapali kutu. Istedigimiz seviyede bir oyuncu olmadigi dogru ama bize faydali olmayacagi kehanetinde bulunmak haksizlik olur. Su an oynayan Okan'dan iyi olacagini tahmin ediyorum. Bu da takim icin bir "upgrade"dir. Galatasaray'a Japonyadan dogacak ilgiyi de nakite cevirmeyi baslarsak, bu transfer beklenenden iyi olabilir.

Mehmet Topal ise Umit Milli. Kendisi gibi Canakkale'den gelen Kabze'deki kadar sansli olursak Galatasaray'in iyi bir oyuncu kazanmis oldugunu soyleyebiliriz. Bu futbolcu icin 3 buyukler yaz boyu kapismisti, nasil olduysa bizimkiler bitirmis.

Iki transfer de hayirli olsun. Orta sahada Okan-Ayhan gormektense, Inamoto Ayhan gormeyi tercih ederim.
Tan Erten
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Galatasaray'da çifte imza

Galatasaray, transfer sezonun son gününde iki futbolcuyu birden renklerine katarak, West Bromwich Albion'dan Japon futbolcu Junichi İnamoto ve Dardanelspor'dan Mehmet Topal'la sözleşme imzaladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in hazır bulunduğu imza töreninde İnamoto ile 1, Mehmet Topal ile de 5 yıllık resmi mukavele imzalandı.
Adnan Sezgin, transferin bitmesine saatler kalan iki futbolcuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, ''West Bromwich Albion'dan Junichi İnamoto ile 1 yıl sözleşme imzaladık. Mukavelimizde opsiyonu kulüpte olmak üzere 1 yıllık daha hakkımız var. İkinci arkadaşımız Mehmet Topal ile 5 yıllık mukavele yaptık. Uzun süredir gündemimizde olan bir isimdi. Her iki oyuncuya da başarılar diliyorum'' dedi.
Basın mensuplarının, ''İnamoto hiç gündemde değildi'' şeklindeki yorumları üzerine, esprili bir şekilde, ''Demek ki atladığınız isimlerden biri. 1 aydır gündemimizdeydi. Son 2 günde ciddileşti'' derken, transferlerle ilgili olarak da, ''Teknik heyetin görüşü alındı ve hep beraber karar verildi. Ama İnamoto hocamızın özellikle istediği bir isimdi'' diye konuştu.
İnamoto'nun transferinin kulübe ekonomik katkısının da olacağının hatırlatılması üzerine ise Sezgin, ''Hiçbir transfer sadece sportif veya ekonomik olarak düşünülmez. Transferde klasik şekilde uzaklaşıldı dünyada. Dolayısıyla tek başına sportif katkı veya tek başına ekonomik katkı düşünülürse eksik olur'' ifadelerini kullandı.

''YILDIZ KAVRAMI SUBJEKTİF''
Adnan Sezgin, İnamoto'nun taraftarlardaki yıldız oyuncu beklentisini karşılayıp karşılamayacağının sorulması üzerine, şunları söyledi:
''Neye göre yıldız? Yıldız kavramı subjektiftir. Transferin yıldız olup olmadığı subjektif bir yorum olur. Biz transfer çalışmalarında gerçekten çok büyük isimlerle temasa geçtik ama büyük handikaplar var. Futbolcuların tercihi İtalya ve İspanya oldu. Çok yoğun temas içinde olduğumuz oyuncuların yüzde 90'ı İspanya'ya gitti. Yıldız oyuncu almak başarının garantisi değil. Alırsınız, takıma vereceği katkı beklentiler gibi olmayabilir. Hiç yıldız olmayıp da burada takıma çok daha fazla katkıda bulunabilecek futbolcular olabilir. Yıldızı bulmak kolay, önemli olan yıldız olabileceği bulmak.''

HEİNZ'IN SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ
Adnan Sezgin, İnamoto'nun takıma katılmasıyla birlikte Çek futbolcu Marek Heinz'ın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiklerini açıkladı.
Bu durumun futbolcuyla hemen FIFA'lık olacakları anlamına gelmediğini belirten Sezgin, ''Hala görüşmelerimiz sürüyor. Ona menajerlerinden fazla biz çalıştık yeni takım bulmak için. Ama biz de kulübümüzün haklarını korumak zorundayız. En az zararla nasıl çıkarız onun arayışları içindeyiz'' şeklinde konuştu.

İNAMOTO: ''REKABETE GELDİM''
Galatasaray'ın yeni transferi Junichi İnamoto, sarı-kırmızılı takımda rekabetin yüksek olduğunu söyledi.
Sarı-kırmızılı takımın eski bir futbol geleneğine sahip olduğunu, hem tecrübeli hem de genç futbolcuları kadrosunda bulundurduğunu ifade eden Japon futbolcu, ''Dolayısıyla rekabetin çok olduğu bir takıma galdim. Bunun için de mutluyum. Galatasaray tarafından takip edildiğim söyleniyordu ama ben Türkiye'de oynayacağımı düşünüyordum. Benim için de sürpriz oldu ama çok mutluyum'' dedi.
İnamoto, Galatasaray'ın oynadığı mevkii itibariyle kendisinden büyük beklenti içinde olduğunun ve bunun baskı yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine, ''Bu kadar medya mensubu burada olunca baskıyı hissetim bile. Ama buradaki beklentinin baskısından çok hocanın istediği bir oyuncu olmam beni rahatlatıyor'' diye konuştu.
Japonların Türkiye'de yüksek seviyede futbol oyandığını bildiklerini, Türkiye'ye tarihi ve güzellikleri için geldiklerini söyleyen İnamoto, kendisi için de mutlaka gelenlerin olacağını kaydetti.

''ŞAMPİYONLAR LİGİ TERCİH SEBEBİM''
Türkiye'ye gelmeden önce Bolton'dan teknik direktörü olan Jean Tigana veya Japonya Milli Takımı'ndan hocası olan Zico'yla herhangi bir görüşmesi olmadığını İnamoto, ''Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takım olması tercih nedenlerimden biridir. Daha ön planda bir ekibe geldim. West Bromwich Albion'ın ligden düşmesi sonrası Galatasaray'ın teklifi de cazipti'' derken, takımda uyum sorunu yaşamayacağını belirterek, ''Takımımın başarısı için çalışacağım. Hocamızla ve takım arkadaşlarımla İngilizce anlaşıyorum. Geçen senenin şampiyonu ve bu senenin şampiyon adayı olan takımımda, istekler doğrultusuna mücadele edeceğim'' diye konuştu.
İnamoto, milli takımdan teknik direktörü olan Zico'nun Fenerbahçe'nin başında olmasıyla ilgili de, ''Zico'nun Fenerbahçe'yi çalıştırması benim için avantaj. Çünkü onun nasıl futbol oynattığını biliyorum'' dedi.
Ayrıca, Japonya'nın 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye'ye uğur getirdiği, kendisinin de Galatasaray'a uğur getirip getirmeyeceği şeklinde yöneltilen bir soru üzerine ise İnamoto, ''Ortada bir şans durumu varsa, o da benim için Galatasaray'da oynamaktır. Şanslı olan benim'' diyerek sözlerini tamamladı.

MEHMET: ''KENDİME GÜVENİYORUM''
Galatasaray'ın, Dardanelspor'dan transferi genç futbolcu Mehmet Topal, kendisine güvendiğini söyledi.
Teknik direktörün kendisinden isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağını anlatan Mehmet, ''Elimden gelenin en iyisini yaparak mücadele edeceğim. Kendime güvenmeseydim gelmezdim. Güvenim sonsuz. En iyisini yapmaya hazırım. Gerisi hocama kalır. Genç futbolculara daha fazla şans verilmesi de tercih sebebim oldu'' şekline konuştu.
Sözleşme imzalamalarının ardından İnamoto 23, Mehmet ise 14 numaralı formalarıyla basın mensuplarına poz verdiler.
Öte yandan, Junichi İnamoto'nun transferi nedeniyle gerçekleştirilen imza törenine basın mensuplarının da ilgisi yoğun oldu.
Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'ndaki törende yerli basın mensularının yanı sıra, Japon medya çalışanları ve uluslararası ajansların temsilcileri de yer aldı.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Mehmet Gorgen wrote: "Taraftarlarımıza bir sürprizimiz daha olabilir" diyerek açık kapı bıraktı.
surprizin mehmet topal oldugu kesinlesti. oldu mu olmadi mi dedikodulari inamoto ve mehmet'in birlikte imza atmalariyla son buldu.

bakalim saidou+volkan+heinz vs mehmet topal+inamoto+okan degisikligi nasil bir katki yapacak takima. tabi benim gonlum artilarin arasina mehmet guven'i de eklemekten yana.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen sen izlersin boyle Canankkalespor'u filan. Bu Topal i$e yarar mi yoksa adi gibi yine aksak bir transfer mi?

Yukarda okudunuz. Heinz ile anla$ma tek tarafli bozulmu$. yani sorun yine UEFA/FIFA'lik. Ne hikmetse GS ile sorunu olanin sorununu UEFA $ip$ak cozuyor. Ama GS'yin sorunu oldugunda Ribery gibi yaz tahtaya al haftaya. Takima giremeyen adama 1.5Mvermeye razi ol ondan sonra fes et. yemezler. Heinz sizden o 1.5M (700 bin degil) di$Inizi sokerek faizi ile alir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Cengiz Abi'nin sorusunu belki cevaplar:

Tunç Kayacı: Topal tam isabet

Yıllardır alt ligleri izlerim. Bir çok futbolcuyu bu sütunlarda vitrine çıkardık. Kimileri bizi mahcup etmedi, kimilerinde yanıldığımızı gördük. Herşeye rağmen yanılma payımızın az olması bizi sevindirdi. Galatasaray’da, sezon başından beri Saidou’nun yerine bir ön libero arayışı sürüyor. Bir çok yabancı futbolcunun adı dilden dile dolaşıyor. Ben de özel sohbetlerimde “Ya bu adamlar niye gözünü dışarı dikmiş, Dardanelspor’da Mehmet Topal diye bir oyuncu var. yeter de artar bile'' serzenişinde bulunuyordum. Gerçekten bugün bana ‘2. liglerden ilk önereceğiniz futbolcu kim’ deseniz, Mehmet Topal’ı söylerdim. 1.87 boyunda, 1986 doğumlu, Dardanelspor’un Malatya Belediye’de oynarken keşfettiği bu genç, gerçekten herşeyiyle tam bir orta alan oyuncusu. İki ceza alanı içinde gidip gelebilen, çok sert şutları olan ve üstün fizik gücüyle Galatasaray için biçilmiş kaftan. Yönetim biraz kesenin ağzını açsın, verdiğini fazlasıyla katlayacaktır, söylemedi demeyin.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2006/08/22/son/sonspo09.asp
Ergun Simsek
Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:Gorgen sen izlersin boyle Canankkalespor'u filan. Bu Topal i$e yarar mi yoksa adi gibi yine aksak bir transfer mi?

Yukarda okudunuz. Heinz ile anla$ma tek tarafli bozulmu$. yani sorun yine UEFA/FIFA'lik. Ne hikmetse GS ile sorunu olanin sorununu UEFA $ip$ak cozuyor. Ama GS'yin sorunu oldugunda Ribery gibi yaz tahtaya al haftaya. Takima giremeyen adama 1.5Mvermeye razi ol ondan sonra fes et. yemezler. Heinz sizden o 1.5M (700 bin degil) di$Inizi sokerek faizi ile alir.
Cengiz Abi, eger yanilmiyorsam bir gazetede yazda okumustum ki Ribery davasi sonuclanmis ve bize sadece verdigimiz bonservis bedeli olan 1.5 milyon Euro gibi bir rakam verilecekmis Marsilya tarafindan. Bunu Kibris'ta tatildeyken okudum ve burda forumda tartisildi mi bilemiyorum. Yani o kadar 5 milyon onerildi ama kabul etmedik 10 istiyoruz cok hakliyiz derken bu dava bu kadar sessiz ve basarisiz sekilde sonuc buldu gibi gorunuyor.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Gorgen sen izlersin boyle Canankkalespor'u filan. Bu Topal i$e yarar mi yoksa adi gibi yine aksak bir transfer mi?

Cengiz Abi, eger yanilmiyorsam bir gazetede yazda okumustum ki Ribery davasi sonuclanmis ve bize sadece verdigimiz bonservis bedeli olan 1.5 milyon Euro gibi bir rakam verilecekmis Marsilya tarafindan. Bunu Kibris'ta tatildeyken okudum ve burda forumda tartisildi mi bilemiyorum. Yani o kadar 5 milyon onerildi ama kabul etmedik 10 istiyoruz cok hakliyiz derken bu dava bu kadar sessiz ve basarisiz sekilde sonuc buldu gibi gorunuyor.
Wallahi hic sasirmam, unlu isimlerle temasa gecmekten mesgulduler daha onlar duymamis olabilir, kolay degil onca unlu oyuncuyla temasa gecip durmak.

Neyse, dogruysa iyi, oradan gelen parayla Marek'in tazminatini kapatiriz. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ribery konusunda boyle bir bilgi burada tarti$ilmadi ve basinda da yoktu (oyle olsa biri bulur getirirdi herhalde). UEFA sitesinde ya da Marsilya'nin kendi sitesinde var mi bilemem (var sa da Fransizcadir, okuyamam). Murat gibi goren varsa nerde gordu iseniz yazin da ortaya ciksin. Kedi bokunu orter gibi ortmu$lerdir degilse ayni Filipe'den gelen paranin ne oldugu konusunda oldugu gibi.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Sep 01, 2006 11:54 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Ribery konusunda boyle bir bilgi burada tarti$ilmadi ve basinda da yoktu (oyle olsa biri bulur getirirdi herhalde). UEFA sitesinde ya da Marsilya'nin kendi sitesinde var mi bilemem (var sa da Fransizcadir, okuyamam). Murat gibi goren varsa nerde gordu iseniz yazin da ortaya ciksin. kedi bokunu orter gibi ortmu$lerdir degilse ayni Filipe'den gelen paranin ne oldugu konusunda oldugu gibi.
Murat nerede okudu bilmiyorum ama Ribery konusunda hala bir gelişme yok. Dava ile ilgili bir karar henüz çıkmadı. Çıksa da enfazla faiziyle 3 milyon euro alırlar.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ıJapon oyuncumuzun ingiltere'de lakabı "T-SHIRT MAN"

Asya’nın futbol sevgisini ilk keşfeden takım Manchester United oldu. Sezon öncesi Uzakdoğu turuna çıkan Manchester United, Asya’da en çok tanınan takım olmakla kalmıyor, takımın lisanslı ürünlerinin satılmasıyla ülkesine ve kulübün kasasına hatırı sayılır bir miktarda para getiriyor.

Japonya’dan Avrupa’ya gelen ilk isim Nakata oldu. ‘Japonya’nın Beckham’ının ilk durağı Parma olurken, kısa sürede 10 numaralı formanın Japonya’da 100 bin adet satması, olayın futbol boyutunun yanında ‘ticari’ yönünü de gündeme taşıdı. Manchester United ile kıyasıya bir rekabet ortamına giren Arsenal, Asya pazarında geç kalmışlığı kapatmak için Japonya’nın genç yeteneği Junichi İnamoto’yu 4 milyon pound karşılığında renklerine bağladı. İnamoto’nun transferine onayı teknik patron Wenger vermemiş, transferi ticari gelir olarak gören yönetim yapmıştı. Nitekim İnamoto, hiçbir Premier Lig maçında forma şansı bulmazken, sadece 4 kupa maçında forma giydi. Arsenal taraftarı tarafından sadece forması satıldığı için ‘The T-shirt’ olarak tanımlandı. Arsenal, ödediği paranın birkaç katını forma satışlarından çıkardı. 2002 Dünya Kupası öncesi Wenger, İnamoto’nun iyi bir futbolcu olduğunu, ancak takımda kendine yer bulmasının imkansız olduğunu belirtip azat etti. Kupada iyi bir performans gösterip 2 gol atan İnamoto’nun eski kulübü Gamba Osaka’ya dönmesi bekleniyordu. Çünkü Arsenal, bonservis ücretinin sadece yüzde 40’ını almıştı. Yeni durağı Fulham olurken, 2003-04 sezonunda 41 maçta 4 gol kaydetti. Fulham’ın İntertoto’dan UEFA’ya katılma mücadelesinde Bologna’yı 3-1 yendiği karşılaşmada üç gol atınca kahraman ilan edildi. Ama bu maçtaki performansını diğer karşılaşmalara taşıyamadı.

İngiltere-Japonya hazırlık maçında ayağının kırılmasıyla uzun süre sahalardan uzak kaldı. Cardiff’te kiralık oynadıktan sonra 2004-06 arasında formasını giydiği West Bromvich Albion formasını 28 lig maçında giyerken, gol atmaya muvaffak olamadı. Renkli saçlarıyla dikkati çeken İnamoto, sürekli topun bulunduğu bölgede verdiği mücadele ile dikkati çekti. 1979 doğumlu olan İnamoto, henüz lise çağında Gamba Osaka’nın formasını giydi. Gamba Osaka formasıyla 118 maçta 16 gol atarak, Nakata’nın izinden Avrupa’ya giden isim oldu. Osaka formasını ilk kez 12 Nisan 1997’de giyerken, ilk golünü 2. maçında Shimizu takımına attı. İnamoto, 65 milli maçta 4 gol attı (zaman)

"If ignorance is rife, cynicism isn't far behind. It feels like every time an English team signs a player from the Far East, the words "breaking into," "raise profile," "new markets" and "financial opportunity" can be heard whether it is from the club, the media or the fans. Japanese midfielder Junichi Inamoto was even nicknamed "t-shirt" by his Arsenal colleagues during his short and unsuccessful stay in North London -- though perhaps in the regard of the blond-haired star who barely played -- they had a point."

http://english.ohmynews.com/articleview ... 5&rel_no=1

Google'da t shirt inamoto diye arama yaparsanız adam ile ilgili haberlerde bu arsenal taraftarının taktığı t-shirt lakabı geçiyor.
Murat Fahrioglu

Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ribery konusunda boyle bir bilgi burada tarti$ilmadi ve basinda da yoktu (oyle olsa biri bulur getirirdi herhalde). UEFA sitesinde ya da Marsilya'nin kendi sitesinde var mi bilemem (var sa da Fransizcadir, okuyamam). Murat gibi goren varsa nerde gordu iseniz yazin da ortaya ciksin. Kedi bokunu orter gibi ortmu$lerdir degilse ayni Filipe'den gelen paranin ne oldugu konusunda oldugu gibi.
Murat nerede okudu bilmiyorum ama Ribery konusunda hala bir gelişme yok. Dava ile ilgili bir karar henüz çıkmadı. Çıksa da enfazla faiziyle 3 milyon euro alırlar.
Tatildeyken gidip bakkaldan Milliyet, Hurriyet ve bazen de spor gazetelerinden birini alip okurdum. Hangisinde oldugunu bilmiyorum ama siz burda farkedip okumadiginiza gore demek Milliyet, Hurriyet gibi bir gazetede degildi, oyle olsa bunlarin internet baskilari da ayni haberi verirdi. Ama bunu okudugumu hatirliyorum, hatta inanamayip 2-3 defa okudum. Boyle ic sayfada kosede resimsiz siyah beyaz bir yaziydi, bizim yonetimden bir yorum gelmedigini yaziyordu. Acaba bir turlu bu kararin gercekten ciktigini ogrenmek imkani var mi? Gazete niye boyle bir sey uydursun dusunemiyorum? Transfer uydurmasi olur da bunu niye yapsinlar? Neyse umarim bir hatali baski veya uydurmaydi da daha fazla para alabiliriz. 1.5 milyon bir arkadasin dedigi gibi Heinz'i bile temizlemez.

Murat
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Nasil biriymis bu Imam-oto? Capusco veya Marek gibi top sektirirken VHS kasette izleyip alin getirin diye transfer edilen onlarca oyuncudan biri olarak kadroya giremeden donmesi kuvvetle muhtemel herhalde. Bu futbol takimi seneler once kurulan alt yapi sayesinde ilerliyor eh Turkiye'de de futbolun f'si olmadigindan sampiyon oluyorlar yoksa GS yonetimlerinin GS'a kostek olmaktan baska bir etkisi yok. Yalniz Topal icin iyi seyler duydum umarim Gerets'in elinde carcur olmaz. Su sagbeke de adam alsalar da karin agrisindan bir kurtulsak.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yoneticiler eger SL ilk etabi basarili gecirirsek Tomas'i gozden cikartip Middlesbrough'da forma giyen Gaizka Mendieta'yi almayi planliyorlarmis - defansimiz cok saglam da!

Bu arada yeni transferimiz Ozgurcan ile iki gundur tesislerde antreman yapiyormus. Haydi hayirlisi...

Ribery dosyasi hakkinda -kendi capimda- bir kac gundur cok arastirma yaptim ama herhangi bir bilgiye rastlamadim galiba bir gelisme yok
Post Reply