Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilk penalti pozisyonunu tekrar izledim. Serkan cok sert vuruyor topa, Sivasli'nin elini siyiriyor, eli havada.

Bize benzer pozisyonlar da penalti verilmemisti, gecen sene de FB-TS macinda Trabzon'a verilmemisti, ama bence bu pozisyonlar penalti.

Edson ve Cem Karaca girdi, Musa ve hakan bayraktar cikti.

Ikinci yari FB'nin kontrolunde devam ediyor. dakika 77

Nobre oyundan cikti Semih girdi, sanki Nobre kafasini sallayip sitem ediyor gibi geldi.

84 Alex kendini yere atti, itiraz etti sari kart gordu. Sari kart sinirinda degil.

Fenerli oyuncular yoruldukca Sivas tek tuk pozisyon bulmaya basladi.

Semih sagdan geldi, iceri cevirdi karambolde Tuncay'a degdi en son top. ve 3-0. Golde ofsayt olabilir, bakmak lazim.
Mac 3-0 bitti. Fenerbahce hic hata yapmadi. Orta sahada Aurelio-Appiah cok iyiydiler. Alex de rahat oynadi. Sivaslilar pas yapiip rakiplerini yormak yerine kendileri kalabaligin arasina dalip kendilerini yordular. Sabaha kadar oynansa gol atamazlardi.

Simdi tekrar baktim 3. gol ofsayt (edit: Pardon tekrar izleyince farkettim, ofsayti bozan bir oyuncu var.)
Last edited by Tolga Girici on Thu Apr 13, 2006 5:03 am, edited 9 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Rize-Manisa macinda Manisali 3 oyuncu kirmizi kart gormus diye duydum. FB macinda oynayamayacaklar.

4. dakikada orta sahadan aldığı topu 25 metre süren Zelenka’ın vuruşunda, meşin yuvarlak direğe çarparak auta çıktı.
11. dakikada Caner’in ara pasında ceza sahasına giren Hakan’ın
sert şutunda, kaleci Zdravkov topu kornere çelmeyi başardı.
15. dakikada Holosko’nun pasında penaltı noktası üzerinde topla
buluşan Zelenka’nın sert şutunda, kaleci Zdravkov yumruklarıyla topu uzaklaştırdı. 17. dakikada Fahri’nin ara pasında topla buluşan Okan’ın vuruşunda, top kaleci Göksel’in kucağında kaldı. 21. dakikada Fahri’nin sağ çaprazdan ceza sahası içine yaptığı ortada, Cem Baki’nin gelişine vuruşunda kaleci Göksel sağ taraftan filelere giden topun iki hamlede sahibi oldu. 27. dakikada Okan’ın ceza sahası içine gönderdiği topa, Cem Baki’nin vuruşunda kaleci Göksel, meşin yuvarlağı kornere gönderdi. 30. dakikada Cem Baki’nin düşürülmesiyle kazanılan faul atışını kullanan Altan’ın şutunda, sol üst köşeden ağlara giden topu kaleci Göksel son anda yumruklayarak kornere çeldi. 33. dakikada Altan’ın köşe vuruşunda Okan topu kafayla Fahri’nin önüne indirdi. Arka tarafta Fahri, düzgün bir vuruşta topu filelerle buluşturdu: 1-0. 35. dakikada Yılmaz’ın ortasında, ceza alanı içinde iyi yükselen Meduna’nın kafa vuruşunda top filelere gitti: 1-1. Golün ardından Meduna, Çaykur Rizespor yedek kulübesinin önüne gelerek sevinç gösterisinde bulundu. 4. hakem İsmail Reşat Gül’ün uyarısıyla hakem Fırat Aydınus, yedek kulübesi ve tribünlere müstehcen hareket yaptığı gerekçesiyle Meduna’ya kırmızı kart gösterdi. Bu dakikada Vestel Manisaspor yedek kulübesi de kırmızı kart nedeniyle hakem Aydınus’a tepki gösterdi. Bunun üzerine Aydınus, Vestel Manispor yedek kalecisi Bülent’e de kırmızı kart gösterdi. Vestel Manisasporlu Bülent, soyunma odasına giderken güvenlik güçleri, sahaya giren 2 Çaykur Rizespor taraftarını engelledi. Maç, yaklaşık 8 dakika durduktan sonra tekrar başladı. 43. dakikada Çaykur Rizespor’da Serkan, ceza sahası içerisinde düştü. Hakem Fırat Aydınus 34. dakikada sarı kart gören Serkan’a, kendisini aldatmaya yönelik harekette bulunduğu gerekçesiyle ikinci sarı karttan kırmızı kart göstererek oyun dışı bıraktı. 45. dakikada Cem Baki’nin sağ taraftan ortasında Okan yükselerek topa kafayı vurdu. Kaleci Göksel sol taraftan ağlara gitmekte olan topu kontrol etmeyi başardı. Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona erdi.

İKİNCİ YARI

49. dakikada Cem Baki'nin pasında altı pas içerisinde topla buluşan Okan'ın dönerek vuruşunda, top az farkla auta çıktı.
57. dakikada Yılmaz'ın pasında sol çaprazda topla buluşan Caner'in şutunda, top az farkla auta gitti.
61. dakikada Fahri'nin düşürülmesiyle kazanılan faul atışını kullanan Altan'ın vuruşunda top sol taraftan ağlarla buluştu: 2-1
64. dakikada orta sahada topla buluşan Cem Baki, meşin yuvarlağı ceza sahası çizgisi üzerine kadar sürerek daha müsait durumdaki Fahri'ye çıkardı. Fahri'nin ceza sahası çizgisi üzerinden vuruşunda top filelere gitti: 3-1
74. dakikada Fahri'nin uzun pasında ceza sahası üzerinde topla buluşan Ferdi'nin vuruşunda meşin yuvarlak az farkla auta çıktı.
77. dakikada Vestel Manisaspor defansının uzaklaştırmaya çalıştığı top Hasan Uğur'un önünde kaldı. İki kişiyi çalımlayarak kaleci Göksel ile karşı karşıya kalan Hasan Uğur, aşırtma bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 4-1
78. dakikada gole itiraz eden Johana sarı kart gördü. Johana'nın itirazlarını sürdürmesi üzerine hakem Aydınus, bu futbolcuya ikinci sarı karttan kırmızı kart vererek oyun dışı bıraktı.
Karşılaşma Çaykur Rizespor'un 4-1 üstünlüğüyle sona erdi.
Tam bir rezalet.

Ersun Yanal "Gunumuz futbolunda sistemim, hedeflerin, projelerim" desin dursun artik.

Arda ve Zafer'i de geri cekmeleyizi bence, bu adamin yaninda dura dura ona benzeyecekler.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Oha be! Ersunun oyuncularının yaptığı taktik fauller birden bire dikkat çekmeye mi başladı nedir? 3 kırmızı kart! Hemde fener maçı öncesi! Ne tesadüf! Ama inanmıyorum ben! Ersunun suçu yoktur, bu kesin Hakan Şükürün başının altından kalkmıştır! Malum milli takımdan gitmesinide Hakan ayarlamıştı. Demek Hakanın kini bitmedi hala!
Tolga Girici wrote:Rize-Manisa macinda Manisali 3 oyuncu kirmizi kart gormus diye duydum. FB macinda oynayamayacaklar.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Simdi tekrar baktim 3. gol ofsayt
Tolga sanirim en distaki adam bozuyor ofsayti, simdi Maraton'da daha genisce goruruz herhalde.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

:lol: :lol: :lol:

Hayrettinin aciklamasi kopartti beni.

"Valla allah vergisi bu eller hic bir yere sokulmuyor yani"
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe yöneticisi Lig TV muhabiri ile kavga etti

Fenerbahçe'nin stattan sorumlu yöneticisi İlhan Ekşioğlu, dün akşam Fenerbahçe Sivasspor maçı sonrasında lig TV muhabiri Deniz Türker ile tartıştı.
Türker'in üzerine yürüyen Ekşioğlu'nu güvenlik güçlerinin yatıştırmaya çalıştı. Ancak kendisine hakim olamayan Fenerbahçeli yönetici hem Türker'e hem de Lig TV'ye ağır küfürler savurdu.
Olay dün akşam yayınlanan Maraton programında gündeme geldi ve Şansal Büyüka ile Erman Toroğlu'nun İlhan Ekşioğlu'na sert eleştirilerine neden oldu.MİLLİYET
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Fenerbahçe yöneticisi Lig TV muhabiri ile kavga etti

Fenerbahçe'nin stattan sorumlu yöneticisi İlhan Ekşioğlu, dün akşam Fenerbahçe Sivasspor maçı sonrasında lig TV muhabiri Deniz Türker ile tartıştı.
Türker'in üzerine yürüyen Ekşioğlu'nu güvenlik güçlerinin yatıştırmaya çalıştı. Ancak kendisine hakim olamayan Fenerbahçeli yönetici hem Türker'e hem de Lig TV'ye ağır küfürler savurdu.
Olay dün akşam yayınlanan Maraton programında gündeme geldi ve Şansal Büyüka ile Erman Toroğlu'nun İlhan Ekşioğlu'na sert eleştirilerine neden oldu.MİLLİYET
Dun isiklari erkenden kapattilar stadda, mactan sonra. Spikerle yorumcu karanlikta devam etmek durumunda kaldilar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Az önce birisi, fenerlilere layık bir stat yaptıklarından bahsediyordu. Doğru söylemiş...
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Fenerbahçe yöneticisi Lig TV muhabiri ile kavga etti

Dun isiklari erkenden kapattilar stadda, mactan sonra. Spikerle yorumcu karanlikta devam etmek durumunda kaldilar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çağdaş'a ağır fatura

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu’ndan Çağdaş Atan’a rekor ceza geldi.
Yönetim kurulu, futbolcusu Çağdaş Atan’a, Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle 100 bin YTL para ve kadro dışı bırakma cezası verdi.

100 bin ytl ceza! Ayıp yahu! Adamın alacaklarını ödememek için ceza kesme yönteminide BJK üretti galiba! Bu işin hukuki yönü nedir acaba? Yönetim istediği kadar ceza kesebilir mi?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:
100 bin ytl ceza! Ayıp yahu! Adamın alacaklarını ödememek için ceza kesme yönteminide BJK üretti galiba! Bu işin hukuki yönü nedir acaba? Yönetim istediği kadar ceza kesebilir mi?
Istedigini keser... "BJK 10 sene sampiyon olamaz demek" zaten "ben bu kuluple ipleri kopardim" demek. Akilli olsaydi en azindan "uzuldum" falan der gecistirirdi ondan sonra parasinin pesinde kosardi. Iyi de bunun olumsuz etkileri olabilir.

1- Bundan sonra BJK'a gelecek futbolcu iki kere dusunecektir.
2- BJK'dan kacan kacana. Elde bir kac iyi futbolcu varsa onlar da huzursuzlanacak. Korkunc stres altinda oynuyorlar.
3- Seyirciye istedigini kovdurma istedigini sevdirme yonunde koz veriyorsun. Bundan sonra butun sevmedikleri futbolcular namluda. Stres futbolda hic iyi bir sey degil. Oyuncular formayi baska bir futbolcuya kaptirma stresi yasamali buna da rekabet denir, kendi seyircilerinin protesto stresini degil.
4- Seyirci antrenor degildir. Zir deli manyak Nouma'ya hayran olurlar, o da milletin onunde cinsel organini tutar.

Kimin oynayacagina nerede oynayacagina, onlarin performansinin yetip yetmedigine hoca karar verir. Klasik uzun boylu, saglam, mucadeleci ama beli kivrak olmayan stoper gorunumlu Cagdas'dan bek yapmak hangi akla hizmettir, Mosyo Tigana'ya sormalari lazim.

Bu kafayla giden BJK icin aslinda Cagdas cok da yanlis bir sey soylememis. Malatya macini izledim, Malatya adina cok uzuldum. "Sen oyna Sergen sen oynadan" baska hic bir sey yok Besiktas'da. Yazik...

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lucescu'nun gönderildiği zamanda bazı futbolculara astronomik cezalar kestiler.. Tam alacaklarına denk gelen cezalar! Yönetimin canı istediği kadar para cezası kesmesinin mantıklı bir tarafı yok! Bunun bir formulü vardır mutlaka! Aksi takdirde sezon sonu ayrılacağı kesin futbolcuya 1 milyon dolar ceza keseyim, alacakları bir tarafa, üste borçlu çıksın! Mantıksız..
Ozan Ersoy wrote:
Ismail Gezer wrote:
Istedigini keser...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Suc ve cezanin bir hukuki dayanagi olmalidir elbette. Hele para cezasi konusunda. Disiplinsiz adama suresiz kadro di$I cezasi verilebilir. Ama klubune kar$i yuz kizartici kucuk du$urucu bir harket dolayisi ile 1M dolar ceza verilmez. Bunun adamin aldigi para ile orantisi olmali. Kontratlar bu yuzden yapiliyor. Konrtatta para cezasi konusunda bir aciklama yoksa ben de istedigimi veririm derse klup herhalde once federasyona sonrada mahkemeye gidilir. Fu i$te zaman dolayisi ile futbolcunun cani daha cok yanabilir. Ama futbolcu davayi kazanirsa bunun tazminati filanda olur adamin burnundan getirtebilir de. O yuzden mahkemeye filan du$meden bu i$ler uzla$ma yoluyla hal edilir.

Cagda$ "BJK bu kafa ile 10 sene $ampiyon olamaz" dediyse BJK camiasinin anasina sulelesine kufur etmemi$ gozukuyor. (Hakli oldugu yerde cok hani klubun ba$indaki yarmaya bakildiginda. ) O halde gozunun ustunde ka$in var diye bu $ekilde abanilmasi hakikaten komik. Yalniz adama mactan sonra konu$ma ceza yiyeceksin diye de tembih de etmi$ler. Hala "Hadi lan oradan" diyerek ulu orta salladin mi (kim diyordu bu sallama lafini) adamin onune uzatilan mikrofana biraz canini yakmakta caiz olmu$ gozukuyor. Cagda$'i biraz kuzu gibi meletmek gerekecek biraz demek ki. Her ne kadar tribundeki a$agiliklar anasina avradina bacisina agza alinmayacak $ekilde giri$mi$ olsalar bile.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Orda ilginc olan, basta Cagdas'in soyledikleri "bu taraftar ile BJK 10 yil sampiyon olamaz" seklinde cikti, sonra nedense, "bu kafa ile 10 yil sampiyon olmaz" diye degisti.

Hakli. Ozellikle Carsi grubu koskoca camiayi kucuk bir semt takimi yapma yolunda gayretle ilerliyor. Bizim ev Besiktas'ta, sayin Suleyman Seba'ya komsuyuz ve ben onun kadar hayatimda saygıdeger bir insan belki gormedim. Ama onun evinin yanindaki kucuk parkta bile her gece "esrari da iceriz, kariyi da ..." diye sarhos tezahurati duyabilirsiniz.

BJK son 5 yildir ciddi bir taraftar bunalimi icinde, ama kimse adini koyamiyor. "Takimi bu hale Carsi getirdi, Demiroren de bu grupla akceli iliskiler kurdu, simdi de apoletleri sokup alamiyor" diyemiyor.
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Ismail Gezer wrote:Çağdaş'a ağır fatura

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu’ndan Çağdaş Atan’a rekor ceza geldi.
Yönetim kurulu, futbolcusu Çağdaş Atan’a, Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle 100 bin YTL para ve kadro dışı bırakma cezası verdi.

genel hukuktaki iyiniyet kurallarına göre kesememesi gerekir diye düşünüyorum.(herkes haklarını kullanırken ve borçlarını ifa ederken iyiniyet kurallarına uygun olarak.. hareket etmelidir kuralın özü)
ama futbolcu cezalarıyla ilgili özel bir düzenleme de vardır muhtemelen..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Denizli-FB kupa maçı sonrası, Aziz Yıldırım, paşa sıpalarıyla ve yüklenici nihatla polis arabası arkasında mini toplantı yapıyor.
Ondan sonra yüklenici nihat kameralar karşısına geçiyor ve sahibinden aldığı talimata uygun konuşmalar yapıyor. Enteresan bir laf etmiş, "Diyarbakır fenerle oynayacağı maçı izmirde de oynayabileceklerini söylemiş"
Post Reply