Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ergun Gürsoy niyetli zaten..
Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: ...
Turk futbolunda yukselen bir tek deger var o da Aykut Kocaman. Onun da 3 buyukler icin zamani var. Ilk once bir Anadolu takimini 2-3 sene ustuste ilk dorde sokmasi, ondan sonra UEFA'da ceyrek final falan oynamasi gerekiyor. Ondan sonra baskilara dayanabilecek gucu ve gecmisi olabilir.

Ozan Ersoy
Bu adami iskalamadigin icin bravo. Bende ondan cok umitliyim. $imdi biliyorum Istanbulspor, Malatya bilmem ne diye ahret sorulari ile beni sorgu sulae tutacak cikabilir. Adam gibi adam ve bu i$i Terim'den Hagi'dan ve Denizli den daha iyi bildigini ve daha iyi yapacaginida saniyorum. Gecen seneki Hagi fiyaskosu yerine bu adam olsaydi her iki tarafta epey yol kat edecekti bana gore. In$allah GS bu adamin FB gecmi$ine bakip aldanmaz. Gerets'den sonra kapisini acar.
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu sene şu ana kadar oynanan maçlara bakarsak 1. ligde benim dikkatimi çeken ve formda olan oyuncular.

Kayserispor:
1- Mehmet Topuz. ümit milli takımda oynayan orta sahanın sağında oynayan mehmet kayseri de bu sene gayet iyi. 1983 doğumlu.

2- Gökhan ünal: 1982 doğumlu.Uuzn boylu.Geçen sene bize son dakikada gol atan eleman. Bu sene de kayserisporun en golcü elemanı.

3-Fatih ceylan: Sene başında sakaryadan bize de gelmesi gündeme gelen Fatih orta sahada çok çalışkan oyunuyla ve sert şutlarıyla dikat öekiyor.

Sivasspor:

4-Hayrettin yerlikaya: Sivasspor altyapısından yetişmiş.1981 doğumlu A2 milli takımında da gayet iyi oynuyor. Sol bekte çok çalışkan bir oyuncu.

Başka oyuncu var mı bilmiyorum. Siizn dikkatinizi çeken genç oyuncular var mı?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bir köşeye not edelim...
:lol:
11.hafta
FB 1: GAZİANTEP:0
gol: DK 90+2 PENALTI: ALEX

hakem: cem papila
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Gordugum en haksiz penaltilardan biriydi. Hakemin FB ye 2 puan hediyesi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu kadar olacak beyler. Bunlar ufak i$ler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

ooof oof penaltını yesinler...
Last edited by Mustafa Dogan on Sun Oct 30, 2005 1:27 am, edited 1 time in total.
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu tur kiyim Anadolu takimlarina her zaman yapildi. Yila gune gore yapanlar rolu degi$ti. Ama hep Kerem'in dedigi gibi uc ya da dort buyuk denilenlerle sInIrlI kaldi. Isterseniz Arif'in Istanbulspor penaltisi gibi ilersi cin saklayin. Degi$en hicbir $ey olmayacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Iki tane macta bariz elle atilan gol, bu macta da yorumlar objektif ise uydurma bir penalti. Bizim gecen macta verilmeyen penaltilar ve Hasan'a verilen cezaya bakilirsa sampiyonluk icin onumuzde cok buyuk engeller var. Fener'in bu tip yardimlara ihtiyaci yok, bu macta berabere bile kalsalar cok rahat telafi edecek gucleri var. Gerek yok boyle bariz sekilde olayi cigirindan cikarmaya. Bizim isimiz yarin cok zor olacak.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

http://members.home.nl/hcetiner/FB_Antep_Penalty.wmv

Bu linkten penalti posizyonuna bakabilirsiniz.

1)Antepli oyuncu, topa mi gidiyor rakibe mi?

2)Antepli oyuncu'nun topa mudahelesi var mi?

3) Antepli oyuncu Fb oyuncunun ayagina mudahelesi var mi? FB oyuncunun dengesini bozuyor mu?

Selamlar
Savas
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de durumu gordum. Gaziantepli deve penalti olsun diye cirpinmi$. Yazik i$te boyle salaklar takimi her zaman yakarlar. Aleks golu atamasa tekrarlatacakta hakem cunku Antepli dort be$ metre giriyor topa vurulmadan. Bu beyinsizler nasil profesyonel olup sirtlarina o formayi geciriyorlar bilmem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bence bu, Alex´in ustaca kendini havaya atarak yaptirdigi bir penalti.Gaziantep´linin
Alex´e kasti hicbir hareketi yok zaten olsa ayagina basmis olacak ki ayagina
basilan oyuncu 3 metre havaya ziplayamaz.Papila tam gözünün önündeki pozisyona
penalti caliyor sonra tribünde pis pis siritan Türk futbolunun bütün kurumlarini
emrinde calistiran bir baskan.Ayni baskan en son olarak Tahkim kurulu üyelerini
de tehdit edip istifa ettirdi ki büyük ihtimalle Tahkim kuruluda emrine
girmek üzere.Yaziklar olsun böyle lige, böyle haysiyetsiz hakemlere federasyona...

Ortadaki topa iki oyuncunun hamlesi sozkonusu, top Antep'linin vurdugu tarafa
gitti.Hani tehlikeli hareketten cift vurus verse onuda anlarim.

Top Alex'de degil, daha cok Antepli oyuncunun kontrolunde. Faul
varsa onu Alex yapiyor, Antepli degil. Daha ayagina top bile gelmeden artist
bir sicrayis ve hop 90. dakika penaltisi.

Daha ne diyim gözünün önünde topu yere vuran appiaha sariyi vermeyen, alti pas içinde
kaleciye yapilanlari mazur gören, baraji 9 metrede degil 7 metrede kurduran,
febeye her lazim oldugunda yardim eden insan müsveddesi cem papila
!!!"

Önce Nobre elle atilan bir gol. Sonra Anelka´nin faullü golü.
Bugün Alex´in artisligi... Türk medyasi ise hala bu adamlara seytan üclüsü,muhtesem üclü falan diye
isimler takip Azize´ye yalakalik yapiyorlar.
Meczup
OlcayAksoy

Post by OlcayAksoy »

Top Antepli adamin vurdugu yone gidiyor ne demek? Benim gordugum Antepli topcu topa degmiyor bile. Pozisyonu incelemeden etmeden kafalarda direk karar verilmis zaten. Ne desen bos. Bundan 5 sene once olsa Resultante Importante desen millet siraya girerdi ama. Yazik.

Anelka'nin falan attigi golu savunan da yoktur Fenerbahce camiasinda. Ama gozun gordugu seye de saldirmayin, goz var izam var. Kizacaksaniz Antepli'ye kizin, biraz futbol bilen adam o topa oyle girmez.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tribunden hayatinda me$in topa dogru durust vurmami$ (eskiden biz plastik topla oynardik bu oyunu mahallede) birini indirsen onunde Aleks varken topa diye bile olsa bu $ekilde adama dengesiz girmez. Girdiginde penalti diye yanli$ yorumlara sebeb olacagini bilir cunku o yarim yamalak futbol bilgisi ile. Ama bu .herif kendi dengesizligi yuzunden Aleks'ten sonra nerdeyse kendi de du$uyordu. Ayaklar orak gibi saga sola acilmi$ tirpanlattirmazlar adama futbol oyununda amaci iyi niyetle topa vurmak bile olsa. Bu tur dengesiz hareketlere iyi hakemler penalti caliyorlar benim gordugum kadari ile Avrupada.

Gaziantepli deve sanki topa hayatinda ilk defa vuracakmi$ gibi heyecanla zaten pozisyona hakim olamayan Aleks gibi teknik bir adama bu $ekilde girerse sonucuna katlanmalidir. (Hakem de Aleks'i daha dun ak$am tanimadi. Adamin ne yapabilecegini biliyor aksi gibi.) Hakemin o pozisyona on kere bakma $ansi yok. Zaten arkada onca ki$inin arasindan goruyordur olayi. O zaman adamin topa gidi$ine ve adama giri$ine bakarak boyle adamdan futbolcu olmaz diye bu harekete yuzde yuz emin olamasa bile o penaltiyi verir. Evet Aleks elbette abartmi$tir olayi ama bunun icin para aliyor. Biraz profesyonel adamda top teknigi olmali birader. Degilse dedigim gibi tribunden indirilecek adam bile o topa bu deveden daha izanli hamle yapar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Beyhude konuşuyoruz..
Oynanan maçların maddi getirisinden öte bir anlamı kalmamıştır..
Muz cumhuriyeti'nin kolluk kuvvetleri bu ligi kimseye yar etmeyeceğe benzer..
Millette hayaller kursun, yok yönetim yok transfer!
hikaye bunlar hikaye
ama nerdeyse hiçbir iddası kalmamış bjk'lılar bile bizden daha çok tepki gösteriyor ve gösterecek..
Biz bu halimizle zaten şampiyon olamayız, elfeneri neden hakemlere muhtaç bu kadar anlamadım! namuslarıyla oynasınlar, zaten gs tökezledi tökezleyecek..
....................

Aziz Yildirim Fenerbahce baskani olarak kaldigi surece ben
Turkiye'de temiz bir lig olabilecegine artik inanmiyorum. Aziz Yildirim'in
Turk futbolundan uzaklastirilmasi icin bugunden itibaren bir mucadele baslatilmalidir.
Ne kadar zor olursa olsun, ne kadar surerse sursun bu yapilmalidir. Hak
bildigin yolda yurumek esastir. Bu adamin ruhu kararmis, kendisinin ben
acikcasi bir futbol macinin guzelliklerinden, heyecanindan, kaliteli futboldan
filan zevk aldigina inanmiyorum. Tek zevk aldigi sey Papilayla, Federasyonla,
elle, kolla bir sekilde nasil olursa olsun maci kazanmak ve butun alkislari
kendisinde toplamak.

Yeter artik! Milyonlarca insanin sinirlerini bu sekilde yipratmaya kimsenin
hakki yok. Gaziantepli futbolcularin emegini calmaya kimsenin hakki yok.
Ligimizi yozlastirmaya kimsenin hakki yok. Genc nesillere adaletin degil
hirsizligin ustun oldugunu, ahlakin eski bir masal oldugunu ogretenlerin
ortalikta dolasmaya hakki yok.
Meczup
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

"Sarı kartı olan Appiah, hakemin gözü önünde topu yere vurdu. Hakeme bunu sorduğumuzda ‘Sitemi bana değildi’ dedi. Demek ki Cem Papila’nın insanların içini okuyabilme özelliği varmış’ "

Bu cümleyi bazıların gözüne sokmak lazım! Papila adam olsa şu pozisyonda belli ederdi zaten! Maç içinde bu kadar tırsak davranmış adamın maç biterken verdiği penaltıya nasıl güveneceksin? Adam 2 senedir fenere çalışıyor
Meczup
Post Reply