Yaklasan Secimlerin Analizi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kimi baskan görmek isterdiniz?

Poll ended at Fri Mar 24, 2006 12:29 pm

Yılmaz Toksoz
0
No votes
Turgay Kiran
3
9%
Alp Yalman
3
9%
Özhan Canaydin
5
15%
Semih Haznedaroglu
3
9%
Yigit Sardan
16
47%
Baskasi olsun
4
12%

Total votes: 34

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Canaydin dun Santra programinda puan topladi. Baslattiklarimi hayata
gecirebilmek icin bir dönem daha baskanliga adayim dedi. Klasik bir demec
ama bana inandirici geldi. Ekibini persembe gunu acikliyacak.

Dedigim gibi cok sempati topladi, beni kazanmak uzere diyebilirim.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:Canaydin dun Santra programinda puan topladi. Baslattiklarimi hayata

Gerci sen saka yapiyorsun ama Canaydin tum hesaplarini hangi listeden kim ne kadar oy alir ona göre yapmistir, hem de tahmin edemeyecegin kadar hesapli bir sekilde. Su an anketler Sardan diyor, kongre uyelerinin oldugu yerde de Sardan önde gidiyor (cok acik ara olmasa da) ama Canaydin'in aciklamadigi listesi her seyi cevirebilir. Ben Sardan diyordum ama dedikleri ve listesi beni de cok etkilemedi. Sirf Canaydin olmasin diye oy alirsa alacak birisi. Klubun bu borc batagi icin hic birinin duzgun programinin oldugunu da sanmiyorum. Ozan'in Boyner benzetmesi cuk oturmus. Genc karizmatik isadami, kendinden emin, iyi imaj pazarliyor. Bunlar GS'i yönetmek icin yeterli degil. Kriz yönetiminin kurulup Isin Celebi gibi teknokratlari arkaya alip bir yönetim kurulmaliydi (aslinda Turkiye icin de yapilmasi gereken bu bence ya bu da ayri bir konu). Böyle bölup pörcuk cok kötu oldu. Cansun hala 2. baska diye ortalikta gezecekse vah GS derim.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Böylesi görulmedi.

Iste huzurlarinizda Turgaaaayyyy 'gulmekten' KIR(dir)ANNNN
Bu kadar insani salak saniyor aslanda kendisine kizmakla gulmek arasinda bir cizgide gidip geliyoruz. Gulelim mi kizalim mi sizce?
Zidane, Raul, Juninho ve Pires geliyormus, anlasma saglamis. Gerci Zidane'i futbolu birakacagini acikladi, borctan klup maas ödeyemiyor, klubun elektrik paralari ödenemez durumda ama varsin olsun salla Turgay salla.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/4116770.asp?gid=53
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem Tezic wrote:
Hasan Tezcan wrote:Canaydin dun Santra programinda puan topladi. Baslattiklarimi hayata

Gerci sen saka yapiyorsun ama Canaydin tum hesaplarini hangi listeden kim ne kadar oy alir ona göre yapmistir, hem de tahmin edemeyecegin kadar hesapli bir sekilde.
Hayir Kerem saka yaptigim yok. Sardan'in listesi beni acmadi. Mehmet
Cansun'u katmasi ona yuk olacak.

Benim oyum en iyi liste cikarana olacak. Kongre uyesi degilim beni yanlis
anlamayin :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.ajansspor.com/haber/138475

Ortam ve durum bundan ibaret :(
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tuzuk boyle bir seye musaade eder mi bilmiyorum ama, once baskan secilmeli daha sonra yonetim kurulu belirlenmeli.Kulube cok faydali olabilecek kisiler secimde kaybeden tarafta olduklari icin gorev yapamiyorlar.

Bence 2 baskan adayi yeterlidir;bir on secim yapilabilir ve bir baraj konulur,o barajin ustunde kalan 2 aday icin tekrar secim yapilir.(2 turlu secim sistemi gibi)Bu da tuzuge uygun degildir herhalde,degisiklik yapmak icin zaman da yok.

Riva Projesi icin kurulan komisyondan ,en az 1 kisi yeni yonetimde gorev almali diye dusunuyorum.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Yanlış anlamadıysam eğer, Andan Polat Canaydının listesindeymiş!!!
Daha dün, bir kanaldaki röportajında kesinlikle yönetime girmeyeceğini söylemişti. Hatta kardeşinin girmesi sözkonusuydu.
Eğer haber doğruysa Canaydın bu seçimide Adnan Polat sayesinde kazanmayı hedefliyor demektir.. Terim, Gürsoy, Hagi, Polat..
Canaydına hayranlık duymaya başladım :)
Adam siyasi bir deha...
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mustafa Dogan wrote:.. Terim, Gürsoy, Hagi, Polat..
Adam siyasi bir deha...
Hayir deha filan degil/. Satilmi$lari nasil satin alacagini iyi bilen biri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Adam siyasi bir deha...
Hincal Uluc ve Fatih Altayli koselerinde belescilik konusunda birbirlerine agza alinmayacak ithamlar yapip hala can ciger kuzu sarmasi olarak kalabilen iki enterasan kisilik. Onlardan Galatasaray'a gelecek hayir hic gelmesin daha iyi. Ayrica Canaydin da, Ciner de, Aysal da, Suren de, Cansun da once kendilerini dusunuyorlar. Galatasaray'in iyiligini on planda tutmalarini ummak saflik olur. Ne yaparlarsa yapsinlar , kafa yormaya degmez bence.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tolga Girici wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Adam siyasi bir deha...
Hincal Uluc ve Fatih Altayli koselerinde belescilik konusunda birbirlerine agza alinmayacak ithamlar yapip hala can ciger kuzu sarmasi olarak kalabilen iki enterasan kisilik. Onlardan Galatasaray'a gelecek hayir hic gelmesin daha iyi. Ayrica Canaydin da, Ciner de, Aysal da, Suren de, Cansun da once kendilerini dusunuyorlar. Galatasaray'in iyiligini on planda tutmalarini ummak saflik olur. Ne yaparlarsa yapsinlar , kafa yormaya degmez bence.
Bu arada Selahattin Beyazit Yigit Sardan'i destekliyor, ki bu baya ilginc bence. Camianin duayenlerinden biri Sardan'i destekliyor. Bence bu destegin de Ciner-Dogan rekabeti ile bir alakasi olabilir.

Inan Kirac kimi destekleyecek o da onemli. Kendisi Koc grubunda uzun yillar yoneticilik yapmis birisi. Koc grubu Dogan grubu ile epey yakin. O zaman Inan Kirac'in da bu sefer Canaydin'in karsisinda yer alma ihtimali olabilir.

Olay bir anda Galatasaray'i asti holdinglerin oyuncagi olduk.

Holdinglerin cikarlarinin Galatasaray'in cikarlari ile ortusmesini dilemekten baska yapabilecek bir sey yok.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Enteresan bir yazi, Alp Yalman cevapliyor.

- Canaydın yönetiminde de bulundunuz...
O zaman da aynı iyi duygularla, faydam olur diye görev kabul ettim.
Yüksünmedim, çünkü vereceğim hizmet kişiye değil kulübeydi. Ama bir
türlü yardımcı olma fırsatı bulamadım. Özhan Canaydın sevdiğim bir insan
ama kendi fikrinden başka fikri tanımıyor. Ben de başkanlık yaptım,
Galatasaray presidentiel sistemdir denir, doğrudur ama başkanlık sistemi
despot bir yönetim olamaz! Her fikre saygılı olmak gerek. Nitekim benim
başkanlığım döneminde Fatih Terim Galatasaray’a geliyordu, Süren,
Canaydın ve Ateş Ünal Erzen ayağa kalkarak itiraz ettiler. Ben Terim’i
istememe rağmen çoğunluk fikrine uydum ve Terim’i almadım. Ama
sonraki yıllarda Süren de, Canaydın da Terim’e görev verdi. İyi ki vermiş,
benim söylemek istediğim başkanlık hoşgörü isteyen bir görevdir, o
koltukta kavga edilmez. ederseniz rakiplerinize koz vermiş olursunuz.
Kamuoyunda Galatasaray’ı yıpratırsınız.

yazinin tamami:

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 9&go=16644
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kerem Tezic wrote:Böylesi görulmedi.

Iste huzurlarinizda Turgaaaayyyy 'gulmekten' KIR(dir)ANNNN
Bu kadar insani salak saniyor aslanda kendisine kizmakla gulmek arasinda bir cizgide gidip geliyoruz. Gulelim mi kizalim mi sizce?
Zidane, Raul, Juninho ve Pires geliyormus, anlasma saglamis. Gerci Zidane'i futbolu birakacagini acikladi, borctan klup maas ödeyemiyor, klubun elektrik paralari ödenemez durumda ama varsin olsun salla Turgay salla.
Bizim mahallede Zidan Osman diye bir cocuk var, belki ondan bahsediyordur.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Su bizim camiaya bayiliyorum kendisi ile kendi kurumu ile icabinda bu kadar guzel dalga gecebilen renkli bir camia yoktur. Ben gene de bu insan malzemesi ile iyimserim, elestirinin kendi ile alay etmenin oldugu yer sonunda basariyi yakalar. FB camiasi gibi Baskan otur dedi mi oturan, kalk dedi mi kalkan, baskanini padsiah gibi görup her dedigine inanan ve savunan bir camiamiz yok hic olmazsa.

http://img80.imageshack.us/my.php?image=galawars8mq.jpg

Turgay Kiran'in resmi muthis. Uzun suredir sunu merak ediyorum Turgay Kiran zir deli mi yoksa milyonlarca kisiyle dalga gecip aksam eve gittiginde Mireille'e telefon acip nasil dalga gectigini mi anlatiyor? Su verdigi isimlere bak Zidane, Raul, Morientes, Pires, Gonzales, Juninho...peh peh yahu bu kadar atilmaz. Hepsi gelecekmis. Hepsiyle ön anlasma yapmis. Farkinda mi bilmiyorum kurek subesi elektrik parasini ödeyemiyormus.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Dun Fatih Altayli Unal Aysal'i elestiren bir yazi yazmisti, ilginc bir sekilde bugun Hincal Uluc Unal Aysal'in Galatasaray Holding'in basina gecmesi gerektigini yazmis. Iyi polis-kotu polisi mi oynuyorlar, anlamadim.
Dün Fatih, Ünal Aysal'ın Galatasaray'dan uzak tutulması gerektiğini yazdı..
Ben bugün Aysal'ın çok ama çok yararlı olacağına inanıyorum.. Geçen günler onun ne kadar yürekten bir Galatasaraylı olduğunu yeterince anlattı bana..
Kim kazanırsa kazansın, Aysal'ı Galatasaray Holdingin başına getirmeli..
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bugun Haznedaroglu cekilmis. Kaldi 5. Ibreler Canaydin'a donuyor gibi
Post Reply