2010 DK.Elemeleri Ermenistan-Turkiye 0-2 (Tuncay, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Hayatimda kazma gordum ama Kazim gibisi zor bulunur. Bu arada Ayhan eksik olmasin ucuncu golu afiyetle yedi.
Rakip çok kötü olunca Kazım'ın kazmalığı sırıtmıyor. Ayhan'da Galatasaraydaki kötü görüntüsünden uzaklaşmış gibiydi biraz. Sadece Servet pek kendisi gibi değildi, zaten hastaymış!
Dunya klasmaninda onuncusun ve oyadigin oyuna bak. Baskasi olsa en ez 5 atip soykirimi nasil olurmus goserirdi Erivan'da. Emre sahaneydi canim. Her macta oynatmali cocugu
Bu forumda Staff Member'siniz Cengiz Bey. Korumakla yukumlu oldugunuz kurallarda soyle bir ibare var.

Forumda politik, dini inanc, irk ve cinsiyet konularinda yorumlar yapmak yasaktir.
Kirici, asagilayici, yalan, siddet ve kin dolu mesajlara listemizde yer yoktur.

Yukarda yazdiginiz mesaj son derece kirici ve yanlistir. Ordan bir ermenide "Yunan ordusunun Izmirde Annenize tecavuz ettigi gibi" derse O zaman hepimiz ne hissederiz. Bu yazdiginizin Ercan Bilgic'in Galatasaray - Fenerbahce macinda Tribunde gordugu sari kirmizi ve yesil kombinasyonunu PKK bayragina benzetmesiden hic bir farki yok, fazlasi var. Tek farki onun ucu bize dokunuyordu.

Bu saka degil. Bu sert yorum degil, sert mizac degil, son derece Irkci ve kaba bir ibare. Bir turk ve bir insan olarak bu yorumu okumaktan ve cevap vermekten utaniyorum. Bu forumu takip eden Ermeni Turk vatandaslari ve Galatasaraylilardan ozur dilemenizi bekliyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ermeniler tribünleri doldurmuş gibi görünmüyordu. Memleket gündemi kaç gündür çalkalanıyor ama maçın o kadarda ilgi gördüğünden şüpheliyim. Bizim forumda buna dahil tabi :D

Grupta iki maç daha oynanıyor: Belçika, Estonya önünde 2-1 öne geçti az önce. Maçta son 15 dakika oynanıyor. İspanya-Bosna maçı 0-0, dakika 20.

Milletin dini imanı para olmuş :D Bazı iddaacılar İspanya henüz gol atamadı diye Del Bosque'ye küfrediyor sitelerde...

Belçika 3-2 kazandı...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ermenistan seyircisi ateşli olur diye korkanlar vardı. Fos çıktı.
Malta seyircisi bile sahayı bizimkilere dar etmişti.
Bunlarda ise futbol izleme kültürü, taraftarlık kültürü daha oluşmamış. Varlıklarıyla yoklukları belirsizdi.
Çok rahat bir ortam vardı oyuncular için.
Buna bir de Ermenistan takımının oyuncu bazında müthiş kalitesiz olduğu gerçeği eklenince kazanmak kaçınılmaz oldu.
Bizim oyuncular zaten ilk 20 dakika rakibi tartıyor. Karşıdaki takımın kof olduğunu görünce onlar da asılmıyorlar fazla.
Haksız da değiller. Futbol altyapılarında genç futbolcu adaylarına gösterilecek türden hatalarla oynayan bir Ermeni takımına karşı bizim oyuncular doğal olarak, "Nasıl olsa atarız bir tane" havasına girdi.
Pas yüzdemiz yüksek gözüktü. Zaman zaman hızlı atağa da çıkabildik.
Terim'in takıntıları olmasaydı maçı daha erken koparabilirdik.
Emre yine kadroda... Mevlüt yine kadroda...
Ayhan'ı, en formda olduğu Euro 2008 zamanında bir maç oynattı. O da zorunluluktan, Almanya maçında... Bu kez Ayhan formsuz... Bıraksan Ermenileri yerle bir edecek Selçuk İnan'ın yerine Ayhan'ı oyuna sokuyor.
Herşeye rağmen oynadığımız oyun Ermenistan karşısında yeterliydi. Sırıtmadı.
Ama İspanya'ya karşı bu futbol ile oynayamayız. Zaten futbolcularımız da bu kadar baştansavma oynamazlar. Zayıf takımlara ayak uyduruyoruz biz. Buna rağmen kalite farkı kendini belli ediyor.
Kazım'dan umudum yoktu ama girdikten sonra oyuna dinamizm ve hız getirdi.
İki Gökhan'lar ise takımımızın zayıf halkaları.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: Rakip çok kötü olunca Kazım'ın kazmalığı sırıtmıyor. Ayhan'da Galatasaraydaki kötü görüntüsünden uzaklaşmış gibiydi biraz. Sadece Servet pek kendisi gibi değildi, zaten hastaymış!
Dunya klasmaninda onuncusun ve oyadigin oyuna bak. Baskasi olsa en ez 5 atip soykirimi nasil olurmus goserirdi Erivan'da. Emre sahaneydi canim. Her macta oynatmali cocugu
Bu forumda Staff Member'siniz Cengiz Bey. Korumakla yukumlu oldugunuz kurallarda soyle bir ibare var.

Forumda politik, dini inanc, irk ve cinsiyet konularinda yorumlar yapmak yasaktir.
Kirici, asagilayici, yalan, siddet ve kin dolu mesajlara listemizde yer yoktur.

Yukarda yazdiginiz mesaj son derece kirici ve yanlistir. Ordan bir ermenide "Yunan ordusunun Izmirde Annenize tecavuz ettigi gibi" derse O zaman hepimiz ne hissederiz. ..
Ermenistan disinda Ermenistandaki Ermenilerden cok daha fazla olan Ermenilerin su Dunyada Turkleri ellerinden gelse bir kasik suda bogmaya and ictiklerinden haberin yok galiba. Irkciligi filan nereden cikardin. Asil irkcilikla suclanan atalarin senin farkinda degil misin? Bu yurt disinda yasayan Ermenilerle Ermenistandaki Ermenileri Turkler hakkindaki yaptigi kiriciligi ve asagilayiciligin yaninda benim bu sozum olsa olsa sadece bir kinayedir. Kin ve irkcilik asla degil. Benim Ermenilere kin duyacak hicbir sebebim yok sadece kine karsilik kinaye vermenin disinda.

Turkiyede ailemin ve benim bir suru Ermeni dostu oldu. Kiracimiz oldular. Alisveris yaptik. Bunu klise olarak soylemiyorum. Lisede ve Universitede Ermeni arkadaslarimla yan yana okudum ve buyudum. Hicbirini incitmedigim gibi onlardan da incinmedim. Amerikaya ayak bastigim gunden itibaren gordugum kin ve dusmanligin kemiklesmis olmasini anladiktan sonra bunu bir Dunya savasi sonucu yanlis hesapla ise girisip zararla oturanlarin atama sovup saymasini hosgoru ile bakamam. Osmanliyi Nazi Almanyasindan beter gostermelerine dayanamiyorum artik. Kirici mi olmus sozlerim evet olmustur Turklere karsi hic bir dusmanligi olmayan Ermenilere. Onlara ayip ettim. Ama cuvaldizi kendime batirmaktan da biktim

Turkiyede yasayan hicbir Ermeni ile sorunum yok ve olamaz. Dostluk ile el uzatanin dostluguna da ayni dostlukla cevap veririm. Sozum hala kan davasi gudup Turkiye Cumhuriyetine elinden gelen her turlu zarari eline gecen her firsatta vermeye calisan, Turkleri kana susamis canavar ilan edenleredir. Koskaca Amerikanin politik hayatini santaj ile kontrol altina almaya calisana yaptigim kinayedir bu. Bunu da cok gorme. Bundan utanacagimi saniyorsun yoksa? Burada Amerikan kongresinde calisan arakadasimiz da var. Sor bak nasil isinden etmek icin nasil ugrastiklarini ve neler yaptiklarini anlatsin sana . Sen de Amerikadasin. Bir iki Ermeni ile tanis ne demek istedigimi anlarsin. Yunanlinin dusmanligina fit olursun bu tur kin ve nefreti gorunce.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz, kendi kazdigin kuyudan cikmak istiyorsan Ozgur sana ne guzel cikis yolunu da gostermis.

Ozgur, burada en cok siyasi yorumu ben yapiyorum cunku siyasetin insan yasaminin en ince ayrintilarina kadar sinmis oldugunu dusunuyorum. Spor, sanat, bilim, arkadas iliskileri, siyaseti her yerde gormek mumkun. Siyaset yok diyen zihniyet sadece mevcut baskin siyasi goruse tamamiyle adapte olmus zihniyet olur. Yani mevcut gorusun 'dogal' hissedildigi ve baska hic bir alternatifin olamayacagi gorusu.

Ote yandan boyle iliklere kadar islemis bir konunun nasil tartisilmasi gerektigini ogrenmek onemli. Yoksa kimse yazi yazamaz, nefes bile alamaz. Siyaset GS'nin icinde de var, calistigin offiste de.

Forum kurallari icinde gecen uyariyi ezbere yazilmis bir uyari gibi gormek yerine, dusunceli bir sekilde yazilmis bir uyari gibi gormek lazim bence.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Burayla ilgisi yok ama hollanda avustralya maçı 1-2 bitti. Avustralyanın ilk golünü penaltıdan kewell attı.

http://www.youtube.com/watch?v=0gCl2qvFTkU
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende konu disi bir bilgiyi kendi capimda takip ediyorum:

http://www.aftonbladet.se/sportbladet/f ... 3263083.ab

Linderoth'un sakatliginin boutu daha belirlenmemis.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:Cengiz, kendi kazdigin kuyudan cikmak istiyorsan Ozgur sana ne guzel cikis yolunu da gostermis.
.....
Benim kazdigim kuyu filan yok. Icimden geceni soyledim. Soylemesem yapamam zaten. Allahin bildigini kuldan ne diye saklayayim. Sunlari orada evire cevire eze eze yenselerdi ve onlarin dunyasini bir kere daha karatacak bir ders verseler gibi politik yonde dogru laf etsem mesele olmayacak ve sozum kirici bir soz yerine gecmeyecekti belki. Ben kestirmedem uzatmadan dedim soyleyecegimi. Boyle soykirimi ile yatip soykirimi ile kalkanlara atifta bulundum. Bana irkci kinci nefret dolu diyebilmek icin su Ismail'in Erivan'i 2004 de ziyaret eden gazeteci grubunun (ki Hirant Dink da Ermeni Patrigi de dahilmis bu geziye) gorduklerini ve yasadiklarini okusun once kirici olup olmama konusunuda beni yermek icin.

Sorun zamanla kullenen bir sorun degil. Tam aksine kusaklar yenilendikce olay bir cesit efsaneye dondurulup kanimizi yerde birakma bize ait yerleri kurtarin amana donusmekte. Cunku olay daha taze iken kimin ne yaptigini Ingiliz de biliyordu Fransizi da biliyordu Amerikalisi da. Kurtulus savasinda Dasnaklarla savasildigi da orta. Sonunda sinirlar cizilmisken 1970'in ortasinda 1915'in hesabini sormaya kalktilar. Nerdeydiniz bugune kadar denildiginde sulalemiz dograndi ancak ortaya ciktik gibi bir iddia ile ortaya ciktilar. Bugun Gurculer icin ortaligi ayaga kaldiranlar, "bogazlari acin len yardim goturecez" diyenler 15 sene once (Ozgur cocuktu hatirlamaz 1993'u) bu soykirimina ugramis mazlumlarin (ayni dedelerinin Van'da Erzurum'da vaktiyle komsularina yaptiklari gibi) gazabina ugrayan Azerilere ellerindeki yine o Rus silahlari ile "ya sirtindaki gomlekle burdan canini kurtarip cikarsin ya da lesin cikar" diye surduklerini unuturlar. Cikan cikti cikmayan kopek gibi olduruldu. Hem de Azerbeycanin gobeginde Ermenistan ile sinir konusunda yakindan uzaktan ilgisi olmayan bolgede. Yavrusunu sirtlana kaptiran ceylan gibi bakisti Azeriler. Haritaya bakin ve gorun Karabag nerede Ermenistan nerde. Gul beyefendi kalkar sanki kendi sorunlarini cozmus gibi arabulucaga soyunur ki o gunlerde soylediklerini yuzune bugun vuruyorlar bir bir ama giki cikmiyor.

Ha denecek ki hadi onlar Ermenistandaki Ermeniler sen kalkip Turkiyedekileri de kirdin Benim lafim da Ermenistadakilerle Ermenistan disinda yasayan gozunu kan davasi burumuslere. Degilse ben Hirant Dink olduruldugunde de buradaydim. Trabzonda serseriyi bu olume azmettirenlerle bunu bildikleri halde umursamayan Turk polisi hakkinda da burada birkac yazi ciziktirdim. Icimde Turkiyede yasayan Ermenilere bir nefret olsa bu reaksiyonu anlarim. Amerikada ve Dunyanin her yerine dagilmis Ermenilerle Ermenistanda acliktan nefesi koktugu ve nefret ettigi Turklere hizmet edip iki kurus ekmek parasi kazanmak icin kacak Turkiye'ye gelenler oldugu halde hala bu nefret ve kini surdurmeleri acinacak halde halbuki.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Sep 07, 2008 9:14 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote:Cengiz, kendi kazdigin kuyudan cikmak istiyorsan Ozgur sana ne guzel cikis yolunu da gostermis.
.....
Benim kazdigim kuyu filan yok. Icimden geceni soyledim. Soylemesem yapamam zaten. Allahin bildigini kuldan ne diye saklayayim. Sunlari orada evire cevire eze eze yenselerdi ve onlarin dunyasini bir kere daha karatacak bir ders verseler gibi politik yonde dogru laf etsem mesele olmayacak ve sozum kirici bir soz yerine gecmeyecekti belki.
Ben mactan onceki goruntuleri izledim. Icim acidi. Cok yoksul bir ulke belli ki. Stad derme catma ve cimler icler acisi, cim sahanin etrafi catlak asfalt idi. Bizim cile ceken halktan ne farki var simdi bunun? Kime ne ders vereceksin? Uc bes bin azili Ermeni milliyetcisinin sokakta agizlarindan salyalar akarak zaten arasi acilmis iki milleti birbirine daha fazla dusurme hayallerine mi alet olacaksin?

Savaslar halklar birbirine gicik diye cikmaz. Tam tersine savas cikinca halklar birbirine gicik olur. Bunu unutma istersen. Savasi halen surdurmenin bir anlami yok. Anlayisla iki millet birbirine yaklasir ve gercekler ortaya cikartilip, zanlilar belirlenirse, o zaman bir umut olabilir. Daha o asamaya gelinmedi ve gelinmesi icin de kuresel sosyalist bir devrimden asagisi kurtarmaz. Zira AKP'nin, CHP'in, vs, vs bu ise yaklasimi halklarin cikarlari ile ilgili degil hizmet ettikleri belli dar kesimlerin cikarlari ile ilgili. Bugun boyle yarin soyle. Hepsi dansoz. Iste Gul utanmadan 15 yil once soylediklerin yuttu ve gitti oraya. Kosullar degissin ve temsil ettigi kesimin cikarlari Ermenistan'a karsi havlamayi gerektirsin yine havlar. Kapitalizm altinda bu isler boyle.

Bu konu uzar gider. Yeni bir baslik acmak gerekir. O nedenle gercekten girmek istiyor musun bu konuya?
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

In all group tournaments, three points are awarded for a win, one for a draw, and none for a loss. FIFA has set the order of the tie-breakers for teams that finish level on points:

goal difference in all group matches
greater number of goals scored in all group matches
Where teams are still not able to be separated, the following tie-breakers are used:

greater number of points obtained in matches between the tied teams
goal difference in matches between the tied teams
greater number of goals scored in matches between the tied teams
Where teams are still equal, then a play-off on neutral ground, with extra time and penalties if necessary will be played if FIFA deems such a play-off able to be fitted within the coordinated international match calendar. If this is not deemed feasible, then the result will be determined by the drawing of lot.

Yani AVERAJ cok cok onemli bu grupta. Ispanya ile yaptigimiz maclardan bir sekilde onlarla ayni puani alirsak, orada fark yesek bile kucuk takimlara daha fazla gol atarak grup birincisi olabiliriz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Abi'nin yüreğini ferahlatacak hareket hiç beklenmedik biryerden, Fatih Terimden geldi :D
Fatih Terim'in çıldırdığı an

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Ermenistan'da maç sonrası düzenlediği basın toplantısını terketti. İşte Terim'i çılgına çeviren olay.

Fatih Terim, 2-0'lık Ermenistan galibiyeti sonrası maçın oynandığı statta bir basın toplantısı düzenledi. Her şey çok güzel gidiyordu. Terim mutluydu ve sonuçtan da memnundu. Ancak bir Ermeni gazetecinin cep telefonu çaldı. Terim gazetecileri önce şu şekilde uyardı: "Bakın bir daha telefon çalarsa terkederim toplantıyı. Ben size saygılıyım siz de bana saygılı olun"

Bu uyarının 10 dakika sonrasında yeniden bir telefon meldisi duyan Terim çılgına dönerek toplantıyı terketti. Gazeteciler ise olayın şaşkınlığını üzerlerinden bir süre atamadı.

İHA
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Futbolculari Terim'e kol saati vermisler. Dogum gunu hediyesi imis. O da asil hediye Ermenistan macinda verildi demis.

Image
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Futbolculari Terim'e kol saati vermisler. Dogum gunu hediyesi imis. O da asil hediye Ermenistan macinda verildi demis.
Acemilik bitince bizde başımızdaki komutana bir saat almıştık. Çok sevdiğimiz ve saydığımız bir insandı. Bizden öncekilerin çektiği çileyi duydukça halimize şüktetmiştik tabi. Ama ne kadar şanslı olduğumuzu bizden sonraki gelince anladık. Yat, kalk sürün, şınav çek, komando dansı yap... Adamların anası ağladı. Çok kalabalıktılar ve başlarındaki komutanlar biraz acemiydi. Sınır ötesi harekatın gündemde olduğu günlerdi. Tabur komutanı, "Irak'a girecez, bunlara komando eğitimi verin" demiş. Ben hala şaka yaptığını düşünüyorum :D Neyse....
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Futbolculari Terim'e kol saati vermisler. Dogum gunu hediyesi imis. O da asil hediye Ermenistan macinda verildi demis.
Acemilik bitince bizde başımızdaki komutana bir saat almıştık. Çok sevdiğimiz ve saydığımız bir insandı. Bizden öncekilerin çektiği çileyi duydukça halimize şüktetmiştik tabi. Ama ne kadar şanslı olduğumuzu bizden sonraki gelince anladık. Yat, kalk sürün, şınav çek, komando dansı yap... Adamların anası ağladı. Çok kalabalıktılar ve başlarındaki komutanlar biraz acemiydi. Sınır ötesi harekatın gündemde olduğu günlerdi. Tabur komutanı, "Irak'a girecez, bunlara komando eğitimi verin" demiş. Ben hala şaka yaptığını düşünüyorum :D Neyse....
Ordu da tam lacka desenize. Askerden hediye alinir mi yahu? Gerci saat alinmis simdi almasak ayip olacak denir ama nazik bir dil ile cok tesekkur ederim ama askerde komutan astindan ve ustunden hediye alamaz ve bu hediyeyi bu sene Liseyi birincilikle bitirene sizin adiniza verecegim filan demesi lazimdi. Emir subayina bu anlamli hediyeyi ordu mali olarak derhal zapta gecirin ve (civardaki hangi lise ise) lisemizin mudurune bir yazi ile bu sene birligimizden liseyi birincilikle bitirene hadiyemiz olacagini bildirin ve birer kopyasina da arkadaslara dagitiin demesi lazimdi serefli haysiyetli bir ordu mensubu olarak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Ordu da tam lacka desenize. Askerden hediye alinir mi yahu? Gerci saat alinmis simdi almasak ayip olacak denir ama nazik bir dil ile cok tesekkur ederim ama askerde komutan astindan ve ustunden hediye alamaz ve bu hediyeyi bu sene Liseyi birincilikle bitirene sizin adiniza verecegim filan demesi lazimdi. Emir subayina bu anlamli hediyeyi ordu mali olarak derhal zapta gecirin ve (civardaki hangi lise ise) lisemizin mudurune bir yazi ile bu sene birligimizden liseyi birincilikle bitirene hadiyemiz olacagini bildirin ve birer kopyasina da arkadaslara dagitiin demesi lazimdi serefli haysiyetli bir ordu mensubu olarak.
Subay değil astsubaydı. Senin zihninde birkaç yıldız canlandı galiba :D Sürekli bir ilişkimiz sözkonusu olsa dediklerin bizim durumumuz için de geçerli olabilirdi ama büyük çoğunluk komutanı son kez görüyordu ve bir hatıra bırakalım dedik. Ciddi ve uzun süreli bir ast üst ilişkisi söz konusu olsa öyle birşey yaşanmazdı zaten. Bence senin dediğin şey mesleği askerlik olan insanlar arasında geçerli olmalı. Bizimkisi öğrencilerin öğretmenlerine hediye vermesi gibi birşeydi, hatta daha masumdu. :)
Post Reply