2010 DK.Elemeleri: Turkiye-Belcika 1-1 (Emre pen.)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ismail Gezer wrote:Biz başka maç izlemişiz. Rıdvan Emre'yi çok beğenmiş gibi görünüyor...

Bosna da Estonyaya 7 tane takmış...
Sen onu birak Ismail, Luksemburg Isvicreyi yenmis duydunmu!!
Bu arada Ingiltere'de gec te olsa gecen senenin intikamini almis gorunuyor. Ispanya ilk yarida 2 tane atmis Ermenistan'a, insallah daha fazla atamaz cunku averaj konusu ileride onemli olabilir gercekten.
Mehmet Daskiran
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin golleri youtube' filan dustu mu acaba? Ben bulamadim da.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ermenistan Ispanya karsisinda 2-0 yenik, iyi dayaniyorlar.
Daha fazla yemezler insallah.
75. dk oynaniyo Ispanyollar laubali olmaya basladi, Ermeniler ise adeta onur mücadelesi veriyorlar.

Derkennnn L'Espanya Quattro , Ispanya dörtledi 87.dk oynaniyor.
4-0 bitti
Last edited by Serif Halimler on Thu Sep 11, 2008 12:52 am, edited 2 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Daskiran wrote:
Ismail Gezer wrote:Biz başka maç izlemişiz. Rıdvan Emre'yi çok beğenmiş gibi görünüyor...

Bosna da Estonyaya 7 tane takmış...
Sen onu birak Ismail, Luksemburg Isvicreyi yenmis duydunmu!!
Bu arada Ingiltere'de gec te olsa gecen senenin intikamini almis gorunuyor. Ispanya ilk yarida 2 tane atmis Ermenistan'a, insallah daha fazla atamaz cunku averaj konusu ileride onemli olabilir gercekten.
Beter olsunlar :D

İsrail'le de 2-2 berabere kalmışlardı. Çok yaşlı bir teknik direktörleri vardı. Her an geri dönmeye zorlayabilirler :D

Boşnak'lar çok fena yaptı. Bence bu grupta çok puan kaybı olacak.

İspanya 3'ledi bu arada.. Bugünlük bu kadar futbol yeter.

Neyse, dönelim yine annemizin ligine... Lincol'ü konuşalım daha zevkli olur :D
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gazetelerden gordum yumurta topuk kudurup gene saga sola saldirmis. Bunu milli takimin basinda tutarlarsa daha neler görecegiz. Turk futbolunda istikrar yok diye bosuna söylemiyoruz. Bu grupta ilk uce bile giremezler bu tarator ile.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Mac biletlerenin fiyatlarini bellirliyen federasyondan, mac disinda her tur sacmalik'la ugrasan teknik direktorunden, bir turlu gereken istek ve organizasyonu sahaya yansitamayan oyunculara kadar, maalesef bu macin ne kadar kritik oldugunu kimse anlayamamis. Bu iki puani arama ihtimalimiz cok yuksek.

Yedigimiz gol inanilir gibi degil. Servet golu atan Sonck'un duran toplarda Tuncay'in adami oldugunu soyledi. Tuncay cikti dakika 13. Gol atildi dakika 31. O 18 dakika boyunca ya Halil kendisine soyleneni unuttu, ya kimse soylemedi. Ikiside kabul edilir degil. En azindan son anda kalecinin fark etmesi lazim herif bombos bekliyor topu. Daha bu hafta FT havalara girmisti yan toptan gol yemiyoruz artik diye. Herhalde kimse onu sormasin diye rakip TD'ye dogru top atti, kendi alanindan cikip yanina kadar gidip kavga etti--konuyu degistirmenin iyi yolu.

Bu ara bir Bosna Hersek gercegida var bu grupta--belki Belcika cok genc ve cok negatif futbol oynuyor, ikinci olamazlar ama Bosna Hersek'de hem eski oyuncular takima dondu hem onlarin yoklugunda tecrube kazanan gencler duruyor, 11 Ekim'da gene Kadikoy'de Bosna Hersek maci cok kritik hale geldi simdi. Umarim bugunkunden daha iyi hazirlaniri, daha iyi oynariz.

Kucuk ve belkide onemsiz bir not: Bugunku maca eski usul 1-11'e siralanmis ve arkalarinda isimsiz formayla cikti mill takim. Yedeklerde 12-18 ayni sekilde. Uzun zamandir boyle bir sey yoktu, ve hatta daha 4 gun once oyuncular alistiklari numaralar ve isimleri yazilli olan formalarla cikti. Ayrica formanin onunde beyaz uzerine beyaz yazilmis numaralari gorunce, bu isteyerek degil, nedense formalarin hazir olmamasindan kaynaklandigi ortaya cikiyor. Tribunler bos, takim formalari hazir degil, teknik direktor gene kavga pesinde...yani sistematik bir sekilde maca hazirlanmamissak sonucun boyle olmasina cok sasirmamak lazim.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kerem Tezic wrote:Gazetelerden gordum yumurta topuk kudurup gene saga sola saldirmis. Bunu milli takimin basinda tutarlarsa daha neler görecegiz. Turk futbolunda istikrar yok diye bosuna söylemiyoruz. Bu grupta ilk uce bile giremezler bu tarator ile.
Kerem. Bu ifadenin telif hakki sana ait. Her okudugumda cok guluyorum, bu adami saatlerce anlatsak, hicbiri bu ifade kadar net ve temiz tanimlamaz.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yalcin Dogan cok deneyimli bir gazetecidir, palavra yazmaz. Olayin taniklari oldugu da soyleniyor. Yumurta topukun gidisati acisindan cok ilginc...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/987 ... 1&sz=83857
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Jacques Brel'in dedigi gibi. Bu mac LA MORT...

Erman hoca komik yazmis...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... id=9871191
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Thu Sep 11, 2008 2:40 am, edited 1 time in total.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Aslinda bir konu var ki,Terim'in disarida nasil bir imaji oldugunu gosteriyor.Iceride biz zaten biliyoruz.
Basin toplantisi sirasinda Belcika'nin teknik direktoru bir soz sarfetti.
"Fatih Terim kendini herseyin uzerinde goruyor."Daha baska ifadeleride oldu da.Asil dikkatimi ceken bu oldu.
Hani Turkiye'de bir teknik adam,yazar veya spor ile ilgili herhangi bir kisi soylese belki uzerinde durulmaz.Ki boyle bir soz edenin vay haline.Fatih Terim herhalde sacinin seklinden girer,sulalesinden cikar.Osman Tanburaci'nin biyigina geydirmis ya.
Bizden olmayan biri bu sozu soyluyorsa ,Sevgili Fatih Hoca'nin basini iki elinin arasina alip biraz dusunmesi gerek.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Aslinda bir konu var ki,Terim'in disarida nasil bir imaji oldugunu gosteriyor.Iceride biz zaten biliyoruz.
Basin toplantisi sirasinda Belcika'nin teknik direktoru bir soz sarfetti.
"Fatih Terim kendini herseyin uzerinde goruyor.".
Gorur elbette birader. Nerden geldigi belli herifin. Ne bok yese yarabbi sukur. Ise beyim ise cinsinden. Senede bir bir bucuk milyon Avro kazaniyor. Vergisi filan yok. Tamamen cebe. Anlasmasi oyle. Kici kirik bir futbol topu yuzunden dusunde padisah olmus. Hadi lan ordan yeter yeter oldugun yeter diye eline verilip yollanmadigina gore, ulus olarak tepemize sicacaktir. Kendi de de demis Naturel olmak yaramiyor diye.

Ben Safi Poz diyordum ama Kerem'in yumurta topuk lakabi benimkinden iyi. O kazandi. Bundan sonra adi yumurta topuk. Kendisi de kopuk. Osman o biyiklari ile bir fircalasinda gorelim bakalim ne kadar yapabilecek. 8-9 kisinin onunde anasi avradi duzulmus kufurle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yalcin Dogan cok deneyimli bir gazetecidir, palavra yazmaz. Olayin taniklari oldugu da soyleniyor. Yumurta topukun gidisati acisindan cok ilginc...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/987 ... 1&sz=83857
Boyle TD'e boyle kaptan demeli o zaman!? Vay be, (hakli sekilde) basini korkutuyor, sindiriyor derken, dogal karizmasi ile yapiyor diye dusunmekteydim ama, demek ki, arka planda boyle telefon konusmalari da varmis! Hincal'in "hakaretleri" ile, burdakiler arasindaki farka mahkemeler nasil karar verecek acaba?!

(Tamburaci da Yeni Safak'ta yaziyormus, mac gunu kendi anasindan bahsettigi bir yazi yazmis ama, kufur olayindan filan bahsedilmemis, siparisle yazilmis iyimser yazi havasinda).
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
(Tamburaci da Yeni Safak'ta yaziyormus, mac gunu kendi anasindan bahsettigi bir yazi yazmis ama, kufur olayindan filan bahsedilmemis, siparisle yazilmis iyimser yazi havasinda).
Bana kalirsa bu yaziyi olaydan once yazip vermis. Ortada guncel bir sey yok. Ama 96'lik anasina boyle bir kufur yedi ise ben Tanburaci'dan bayagi bir seyler bekliyorum. Ha kufur edilince kufur ciddiye alinir mi? Turkiyede alinir ve bu yuzden adam bile odurulur namusuma anama avradima laf etti diye. Turkiye sinirindan disina cikip oralarda biraz yasayanlar boyle kufurlerin hicbir anlami olmadigini bilirler. Kizarlar kizmasina ama bu bir can alma noktasina gelmez. Yanlis anlasilmasin Turkiyede anasi karisi ya da kiz kardesine kufur edilen karsisindaki oldurur demiyorum ama en azindan iyi bir kavga cikar.

Simdi cagdas ulkelerde boyle bir sey mahkemeye bile dusmeden basinda ki birine yapilsa, o kimseyi o meslek sahibi kurulus isten attirincaya kadar ugrasir. En azindan boyle bir sey yapilip Terim istifa ettirelecek hale getirilmelidir. Bir daha Turkiyede bu meslegi yapamayacak sekilde hem de. Paraya ihtiyaci yok ac kalacak filan diye dusunme konusunda. Esek yukuyle var. Ben Osman Tanburacinin yerinde olsam isimi gucumu bir yana birakir hayatimi bu ise adardim en azindan. Bakalim yapabilecek mi?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Sep 11, 2008 3:42 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Youtube'da Emrenin golu var ama sadece o kadar ve sessiz. Penalti nasil olmus filan gosterilmiyor. Baska yerlerde mac ozeti filan var mi diye bir kere daha sorayim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Youtube'da Emrenin golu var ama sadece o kadar ve sessiz. Penalti nasil olmus filan gosterilmiyor. Baska yerlerde mac ozeti filan var mi diye bir kere daha sorayim.
2 golun, ve penalti pozisyonun da oldugu, 2:52'lik bir videonun bir dolu kopyasi yuklenmis simdi youtube'a:

http://www.youtube.com/watch?v=UlAKcp8mSyI

Asil kokeni gorunen site/sayfa da burasi imis: goalsarena.com
Özgür
Post Reply