LUCAS NEILL GS'DA..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: LUCAS NEILL GS'DA..

Post by Ozgur A. Boztepe »

Lucas Neil : " bir kac zamandir sabri'yi takip ediyorum, ve cok begeniyorum (admire) " dedi..

Tabiki bu imza torenide dahil olmak uzere her zamanki gibi eksik ve yanlis cevirdi tercuman.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne diyecek, yeni yeri ve takim arkadaslari hakkinda. Cok aptalca sorular bunlar...ben olsam "neden ancak bu sene gelebildin" diye sorardim. Parali askerden hoslanmam, böylesinden hic. Oturmus isim sayiyor. Maas aliyor, bazi beklentilerimiz var kendisinden.

Lucas Neillllll ilk ciddi macina ciksin bakalim, görecegiz.

Teknik ekibin önderliginde yapilan bir transferin kötu yani, ayni oyuncu da israrci olma ihtimalidir. Umarim bu olmaz. Gerci Lucas'i daha önce de istediler.

Tahtabacaklar pazarina bu kadar ilgi göstermelerine anlam vermedigimi belirtmeliyim, sanki bir mok var...oyuncu taramak yasi ilerlemis oyunculari getirmek anlamini tasimiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Hasan Tezcan wrote:Tahtabacaklar pazarina bu kadar ilgi göstermelerine anlam vermedigimi belirtmeliyim, sanki bir mok var...oyuncu taramak yasi ilerlemis oyunculari getirmek anlamini tasimiyor.
Tahta ile toplara iyi vurulur. Tahtabacaklar ulkesini duymustum da tahtabacak pazari ne demek ki acep? Oyuncuyu tarayacak adamlar var bence kulupte, fakat tarayip da getirince de basimiza neler geldigini gorduk Ribery orneginde; 100000 dolari/euro'yu zamaninda yatirmaktan aciz bir yonetimimiz vardi. O ucret/verim oraninin da cok elestirilmesini anlayamiyorum (bazi durumlar haric Linderoth gibi - Hasan abi'nin su forumda en hakli oldugu konudur taaa basindan beri soyledi adamin sakat oldugunu), su anda ulkedeki futbol ortamindan dolayi bazi kisitlanmalar yasaniyor sahada. Bu sebeptendir ki bence sizin hayal ettiginiz ama Turkiye bazinda utopik olan verimi alamiyoruz. Verilen ucretler sandiginiz gibi yuksek degil. Ha siz istiyorsunuz ki yoneticilerimiz futbol takimimizdan daha yetenekli olsunlar. Olacak is mi bu ? Niye onlar super zeka mi? Ayni analar babalar buyuttu onlari da. Sahada oynayan adamlarin durumu neyse yonetenlerin de durumu bu kadar. Mamafih bence GS yine bir kac adim onde vizyon konusunda diger kuluplerden. Yonetim ve saha arasindaki iliski konusunda cok iyimser dusunceler gozlemliyorum Turk takimlari taraftarlarinda. Benim beklentim gerceklerin gosterdigi kadar.

Ayrica Neillllllll nazarinda da kendisinin defans oyuncusu oldugunu ve yabanci bir defans alinacaksa eger 29'u yasini geckin olmasinin makbul oldugunu belirtmek isterim. Yoksa zaten Ali Turan'i alirsin hallolur olay. Defansin iyisi 30unu geckin olur. (Mumkunse de Turk olmaz, neden? Cunku yabancilara pek hayran olmak lazim su hayatta, moku da yenir bulunsa : )))) ) Kizma bana Hasan abi, cok lezzetli oluyor. Turk moku gibi sucuk kokmuyor, curuk elma ve yimirta kokuyor.
Eren Gumrukcuoglu
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Buna "tarama" diyemeyiz. Oyuncu kesfetme olayi, 30 luk adam kesfedilmez, "nokta atis" yaparsin ancak :-D Genc yetenek almak, bir yerlere getirmek sabir, bir miktar emek ve en önemlisi bilgi isteyen bir is. Yönetim onun bunun agzina bakarak transfer yapiyor, bir profil cizerek. Ileriye dönuk ne gibi bir yatirim yapilmis anlatsinlar bakalim. Altyapiya getirilmis Hollandaliyi bosverin. Su an kesfedilecek bircok oyuncu var. Latin amerika pazari, afrika pazari, eski dogu blok ulkeleri. Ingiltereden gelecek oyuncu belli bir kariyere sahip, pahali oyuncu, bu acidan da sakincali. Teknik kapasitesini bir kenara koyuyorum.

Bunun adi hayranlik, rasyonellik ile alakasi yok. Alisilagelmis transfer politikasinin "nokta atis" diye adlanmasini "yönetim oyunu" diye nitelendiriyorum. Ayni tas ayni hamam, bunlardan ne bag olur ne bahce. 5 yabanciyi getirdikleri dönemden farksiz, simdi taksitle geliyorlar :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS TV de bu aksam Anzak Torunu adli bir yapima rastladim. Lucas Neill her sene 25 Nisan da yapilan Safak Ayini ne bu sene katilmis ve Geliboluyu gezmis. Kendi agizindan Gelibolu ile ilgili duygu, dusunce ve izlenimlerinin derlendigi cok guzel bir cekim yapilmis. Safak Ayinini takiben bolgeyi gezmis, Gelibolu ya goren her ziyaretci gibi Lucas da derinden etkilenmis.

Safak Ayini nin nicin TV lerimizden naklen yayinlanmadigini, nicin gorsel ve yazili basinda yeteri kadar yer almadigini senelerdir kendi kendime sorar dururum. Bu olayi ehliyetsiz ve beceriksiz, umursamaz ve uslanmaz medya yoneticiliginin "deger" algisinin her sene sinandigi bir yeterlilik ve samimiyet sinavi diye niteleyelim, istikrarli bir sekilde hersene sifir cekiliyor.

GS TV yonetimini, Anzak Torunu nu hazirlayan ve emegi gecen herkesi kutlarim. Yayin akisi icerisine son derece kiymetli ve etkileyeci bir konu dahil etmisler. Anzak Torunu nun belirli bir siklikta gosterilecegini tahmin ediyorum, kaciranlar mutlaka izlesinler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

AP'nin akli ile parali hale geldi internet izlenimi resmi siteden. Istenilen fiyat atla deve degildir ama bu heriflere Kredi kardi numarasini verecek kadar aklimi kacirmadim. Hanbuki adam gibi programlar yayinlansa alinacak reklam parasi bile yeter. Uc tane bizdigin biraraya gelip ingilizce terimler paralayarak kucak ustu bilgisayar onunde ahkam kesmege de para vermis oluyorsunuz. Kimdir bunlar sokaktan toplama her onune geleni programci yapip amterce sunumlarla GSTV paralararak yuruyecek. Belki Anzak Torunu gibi kirk yilda bir seyredilir bir sey yapilir. Onundisinda fii tarihinde olan olaylari bilmem ne abi ile yad ederek zaman dolduruluyor.

Sunuc bizdik: Sizin zamanida kelek Osman vardi degil mi, nasil kafa vururdu o Osman bize bir kisaca anlataverseniz.

Bilmem ne abi: Cok kotu vurudu rakip kaleci felegini sasirirdi. Hatta kumbaraci Cezmi ortalar o vururdu.

Sunucu bizdik: Cezmiye niye kumbaraci diyorlar.

Bilmem ne abi: Kumbara gibi cebinden bozuk para eksik olmazdi,

Sunucu bizdik: Ha ha ha.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply