Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Can

Post by Hakan Can »

Image

Alıntıdır...
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Baris Tokat wrote:Gündemde Suazo gercekten var mi yoksa bu da balon haber mi?

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=124848,2

Adam müthis bir golcü.

http://de.youtube.com/watch?v=gPmb6Nj9rfI
maalesef balon... aslında bu her transfer sezonunda galatasaray'ın gündemine giren bir başka adam da bu suazo. en son yanılmıyorsam sporx devre arasında yazmıştı sene sonu geliyor diye ancak oyuncu kendi ağzıyla "monterrey'de mutluyum. takım değişttirmek istemiyorum" dedi.
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

bu arada bugün de chevanton ismi dolaşıyor. bu adam da lecce'de iken gayet başarılıydı ama Monaco macerası sonrası bir türlü toparlanamadı. şu sıralarda da Sevilla'da pas tutuyor. işte haber...

"G.Saray beni istiyor"
Galatasaray golcü oyuncu transferinde rotasını eski gözdesi Javier Chevanton’a çevirdi. Fernando Meira’yı kadrosuna katarak Song’un boşluğunu dolduran, ancak Hakan Şükür’ün yerine henüz golcü transferi yapamayan sarı-kırmızılıların, Sevilla’da top koşturan Uruguaylı yıldıza teklif götürdüğü ortaya çıktı.

"Cim-Bom’un geçen sezon transferi için uzun süre çaba harcadığı 27 yaşındaki yıldız oyuncu, İspanyol basınına yaptığı açıklamada Galatasaray’dan çok cazip bir teklif aldığını vurguladı. Diario Sevilla gazetesine konuşan Chevanton, fazla forma şansı bulamadığı için Sevilla’dan ayrılabileceğini söyledi.

‘Benfica da istiyor’
Sevilla’da geride kalan 2 sezonda 25 maçta forma giyebilen Uruguaylı oyuncu, “Galatasaray ve Benfica’dan transfer teklifleri aldım. Bu konuda kulübümün vereceği kararı bekliyorum. Eğer benimle devam etmek istemezlerse geleceğimle ilgili net bir karar vereceğim” diye konuştu. Chevanton, “Galatasaray geçen yıldan beri beni istiyor. Kısa bir süre önce bir teklif daha yaptılar. Benfica yapısal olarak İspanya’ya daha yakın olabilir, ancak Galatasaray’ın teklifi çok daha iyi. Tercih yapmak için daha erken, çünkü Sevilla henüz kararını bana iletmedi” ifadelerini kullandı.

Brandao-Maniche listede
Bu arada Galatasaray’ın, Shakhtar Donetsk’te forma giyen golcü Brandao ve Atletico Madrid’de top koşturan Maniche ile de ilgilendiği öğrenildi. Sarı-kırmızılıların, menajerler aracılığıyla teklif yapılan Brandao ve Maniche’le anlaşma sağlanması halinde kulüpleriyle görüşecekleri kaydedildi."

Kaynak : Milliyet
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haberiniz var mi bilmiyorum.

Liverpool Tottenham'dan Robbie KEANE'i tam 20,3 Milyon Pounda transfer etti.Bana gore dunyanin en cok overrated oyuncularindan biridir.

Vardir bir bildikleri diyecegiz artik..FB ALONSO'yu istiyordu bakalim Liverpool ne kadar para isteyecek.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 530485.stm
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevilla GS'IN DE SANCTİS İÇİN 1 SENELİK KİRALAMA için teklif ettiği 400.00 Euro'yu kabul etmemiş. Senelik 1 milyon euro istemişler. Gerçi Sevilla başkanı geçen sezon çok uyumlu olup problem çıkarmayan oyuncu için bir kolaylık yapacaklarını da söylemiş ama 400.000 Euro da çok az gelmiş.

http://www.estadiodeportivo.com/sevilla.php?id=939

Sevilla rechaza una primera oferta del Galatasaray por De Sanctis
29/07/2008 - 13 h 00 - Paul Gaya

El Sevilla ha rechazado una primera oferta concreta de 400.000€ del Galatasaray turco por su portero italiano Morgan de Sanctis.

Sin embargo, se espera otra oferta ya que el conjunto turco ha decidido hacer del portero italiano su meta titular. El Sevilla desearía 1M€ por un año de cesión y sin opción de compra. Pero el presidente del Sevilla Del Nido facilitará la salida de su jugador ya que siempre tuvo un comportamiento ejemplar a lo largo de la temporada aunque no jugó mucho. Así que el club del Nervión aceptaría rebajar el precio de su jugador
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jul 29, 2008 11:37 pm, edited 1 time in total.
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Erdem zu Galatasaray?

Alparslan Erdem, türkischer U21 Nationalspieler, steht laut Informationen von transfermarkt.de vor einem Wechsel in die Türkei. Der Linksverteidiger soll in den nächsten Tagen einen Vertrag beim türkischen Meister Galatasaray unterschreiben.

29.07.2008 - 15:17 Uhr
Alperslan Erdem'in birkac gün sonra bize imza atacagi yazılmış....

http://www.scoutgs.com/news/140/ARTICLE ... 07-29.html
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hakan Şükür F.Bahçe'ye mi?
Galatasaray'dan zorla koparılan Hakan Şükür'ün, Fenerbahçe'ye gitmesi için çalışmalar başlatıldığı öne sürüldü. Baba Sermet Sükür, "Ben de Hakan'ın benim takımım olan Fenerbahçe'de oynamasını istiyorum" dedi.

Galatasaray'dan koparılan Hakan Şükür, 1 yıl daha futbol oynamakta kararlı olunca, Fenerbahçe'ye transfer olması gündeme geldi. Fenerbahçe'ye transfer olan eski Galatasaraylı futbolcu Emre Belezoğlu'nun bu transfere aracı olduğunu doğrulayan Baba Sermet Şükür, "Hakan'a Bursaspor'dan ciddi bir teklif var. Ancak benim gönlümde Fenerbahçe'den yana. Hatta kendisine 'Ne olur bir yılda babanın takımında oyna' dedim. Emre'de bunun için çalışma yapıyor. Hakan bu yıl mutlaka bir takıma gidip futbol oynayacak" diye konuştu.

29.07.2008
Kaynak : DHA

Yorumsuz...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hakan Can wrote:
Erdem zu Galatasaray?

Alparslan Erdem, türkischer U21 Nationalspieler, steht laut Informationen von transfermarkt.de vor einem Wechsel in die Türkei. Der Linksverteidiger soll in den nächsten Tagen einen Vertrag beim türkischen Meister Galatasaray unterschreiben.

http://www.scoutgs.com/news/140/ARTICLE ... 07-29.html[/url]
Solbek oynuyormus... Werder Bremen forumlarina baktim - gidecek diye bayagi endiseliler - Alparslan'dan beklentileri var...

Babasi da gencken futbolcuymus - Werder Bremen altyapisinda yetismis - A takimla gecen sene antremanlara baslamis ... Keske bir de sagbeke boyle bir alternatif bulabilseler... Belki Alparsalan sagda da oynayabilir :?:
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Mert Tokman wrote:
Hakan Can wrote:
Erdem zu Galatasaray?

http://www.scoutgs.com/news/140/ARTICLE ... 07-29.html[/url]
Solbek oynuyormus... Werder Bremen forumlarina baktim - gidecek diye bayagi endiseliler - Alparslan'dan beklentileri var...

Babasi da gencken futbolcuymus - Werder Bremen altyapisinda yetismis - A takimla gecen sene antremanlara baslamis ... Keske bir de sagbeke boyle bir alternatif bulabilseler... Belki Alparsalan sagda da oynayabilir :?:
http://forum.werder.de/showthread.php?t ... ight=erdem

Evet genel kanı gitmesin yönünde..
Birisi de Fenerbahçe sempatizanı gitmez Galatasaray'a demiş...
Seckin Tascioglu

De Sanctis

Post by Seckin Tascioglu »

Marca gazetesi yine yeni bir haber gecmis De Sanctis hakkinda,
550.000 euro ya kadar cikmisi, 700.000 euro istiyorlar sanirim.

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 51542.html
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur A. Boztepe wrote:Hakan Şükür F.Bahçe'ye mi?
Galatasaray'dan zorla koparılan Hakan Şükür'ün, Fenerbahçe'ye gitmesi için çalışmalar başlatıldığı öne sürüldü. Baba Sermet Sükür, "Ben de Hakan'ın benim takımım olan Fenerbahçe'de oynamasını istiyorum" dedi.

Galatasaray'dan koparılan Hakan Şükür, 1 yıl daha futbol oynamakta kararlı olunca, Fenerbahçe'ye transfer olması gündeme geldi. Fenerbahçe'ye transfer olan eski Galatasaraylı futbolcu Emre Belezoğlu'nun bu transfere aracı olduğunu doğrulayan Baba Sermet Şükür, "Hakan'a Bursaspor'dan ciddi bir teklif var. Ancak benim gönlümde Fenerbahçe'den yana. Hatta kendisine 'Ne olur bir yılda babanın takımında oyna' dedim. Emre'de bunun için çalışma yapıyor. Hakan bu yıl mutlaka bir takıma gidip futbol oynayacak" diye konuştu.

29.07.2008
Kaynak : DHA

Yorumsuz...
"Şerefsiz basın" bölümüne daha çok yakışacak bir haber gibi gözüküyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eray Tunç wrote:
"Şerefsiz basın" bölümüne daha çok yakışacak bir haber gibi gözüküyor.
Haklısın, oraya daha çok yakışırmış! FB'nin böyle bir talebi olacağını sanmam. Olursa ancak Aziz Yıldırım'ın GS kompleksinden olur. Ancak Hakan da böyle bir şapşallık yapmaz. Kimseninde böyle birşeye ihtimal vereceğini sanmam, ama "ah keşke" deyip hayal kuranlar olabilir...
'FENERBAHÇE, BABAMIN TEMENNİSİ''-

Hakan Şükür, babası Sermet Şükür'ün, Fenerbahçe'de oynaması isteğine de değinerek, bunun bir temenniden ibaret olduğunu söyledi.

''Ülkemizin güzide kulüplerinden Fenerbahçe'nin bir taraftarı olan ve kendi temennisi olarak, benim futbola sarı-lacivertli formayla veda etmemi isteyen babamın açıklamaları, kendi dileklerinden ibarettir'' diyen Hakan, şu ifadeleri kullandı:

''Ne Fenerbahçe Kulübü'nden böyle bir teklif gelmiş, ne de sevgili kardeşim Emre Belözoğlu, bu transfere aracılık etmiştir. Daha önce de belirttiğim gibi, Türkiye'de Galatasaray forması dışında başka bir takımın formasını giymem söz konusu değildir.''
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Aykut'un bugun basarili bir antreman cikardigini okuduktan sonra insan bu tur haberlere pek heyecanlanamiyor ama hayirlisi artik..

Morgan De Sanctis icin kulubune ilk olarak http://www.abcdesevilla.es/20080730/dep ... 80730.html 400.000 euro teklif edildigi yaziliyor. Red etmisler ama kaleci daha fazla oynamak istiyorum deyince ikinci teklife daha uyumlu yaklasiyorlarmis.

Sene sonu geri gelmek sarti ile...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevilla TD'Sİ Jimenez hafta sonu Moskova'da moskova turnuvasına katılacak 22 kişilik kadroyu bugün açıklamış. De sanctis de 22 kişilik kadroda var.

http://www.sevillafc.es/_www/actualidad ... d2d064960d
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu da bugünkü italyan gazetesinden....
Image
Post Reply