Ocak 2006 transfer söylentileri..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Peki Sayin Canaydin futbolcularin parasini bu kadar geciktirdikten sonra ne yuzle hala oy istiyor?? Gormuyor mu ele gune rezil olduk. Eger dedikodular dogruysa ve yabanci oyunculara paralari verildiyse devre arasi kampinda bazi yerli oyunculari goremeyebiliriz.

Eger yabancilara da paralari verilmediyse zaten Ilic, Tomas ve Mondragon'u da kaybedebiliriz. Eger bunlar olursa nasil bir tepkiyle karsilasacagini bilmiyor mu Canaydin?

Umarim bu hafta paralar yatirilir. Artik bir taraftar olarak her gun ayni haberleri okumaktan usandim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Malatya maçından önce Fatih Gökşen futbolculara henüz ödeme yapmadıklarını fakat hafta sonuna kadar bir kısmını ödeyeceklerini söyledi.

Çok zahmet olacak... :evil:

Utanmadan bu adamlar Mart'ta aday olmayı düşünüyprlar ya ona yanıyorum.

Canaydın aday, Turgay Kıran aday
Bu adamlar ne yüzle aday oluyorlar anlamak zor.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Asil utanmasi gereken adayliktan kacanlar. Gerci onlarin da elleri kollari
bagli olacak. Kimse zannetmesin ki isler daha iyiye gidecek secildikleri vakit. GS'in
borc yuku ciddi boyutlarda. Bence iflas etmek de bir cözum olabilir.

Sezon basinda demistim. Butun yabancilari göndersinler, transfer
yapmasinlar diye. Hatta bir kac yerli oyuncu satilabilirdi, Umit Karan, Hasan
Sas vesayre. Ligin ortalarinda oynayan PAF takviyeli bir takim kurulabilirdi.
Bir kac sene böyle devam edeceklerdi. Butun bu kesintilere ragmen gelir
azalmazdi bana sorarsaniz...GS iyi bir marka, okulu, hitap ettigi kitlelesi
var, ciddi insanlar var bunyesinde. Kabuguna cekilmenin bir sekli var.

Bu insanlar berbat yöneticilik örnegi gösteriyor, kötu isveren rolunde. Sen
bir insanin nasil maasini vermezsin/sallarsin, bu ulkenin kanunu yok mu??!
Verebildigin kadar transfer yap!

Uretken degiller, guven vermiyorlar.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Mehmet Gorgen wrote: Canaydın aday, Turgay Kıran aday
Bu adamlar ne yüzle aday oluyorlar anlamak zor.
Canaydin'in ilk donemi her acidan rezaletti. Koskoca avrupa takimi kuculdu kuculdu yok oldu, beceriksiz sekilde yonetilen takim hem sahada hem saha disinda her dalda basarisiz bir cizgi cizdigi donemde, Canaydin TEKRAR SECILDI.

Amerikada kanun olmasa baskan iki donemden dazla aday olamaz diye Bush aday olmazmi tekrar? Olur. Niye olur? Cunku bakiyor her acidan ne kadar inanilmaz derecede kotu ve beceriksiz ve basarisiz ve cahil olursa olsun tekrar seciliyor...Galatasaray'a olan en kotu sey Canaydin'in tekrar secilmesiydi, cunku o anda klup olarak dogru mesaj goderilmedi, tam aksine cok ters mesaj gonderildi: bu mesaj, Galatasaray'in buyuk basarisizliga tahmulu oldugu...

Deniz
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BEŞİKTAŞ'TAN KAÇAN OKAN, GALATASARAY'A GELİYOR

Beşiktaş'ta Kadro dışı kaldığı için PAF Takımı ile idmanlara çıkan Okan Koç serbest kaldı. Kulübün kendisine aylık ödemesi gereken 900 milyon lirayı milyon lirayı 2 aydır alamayan genç yıldız, Futbol Federasyonu’na başvurdu. Okan, verdiği dilekçede ‘2 aylık ücretim olan 900 milyon lira hesabıma yatırılmadı. Mağdurum’ dedi. Federasyon, Okan’ı haklı buldu ve bonservis ücreti ödemeden serbest bıraktı. Galatasaraylı yöneticilerle prensip anlaşmasına varan genç futbolcunun Ocak ayında sarı-kırmızılı kulüple resmi sözleşmeye imza atacağı belirtildi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:BEŞİKTAŞ'TAN KAÇAN OKAN, GALATASARAY'A GELİYOR

Beşiktaş'ta Kadro dışı kaldığı için PAF Takımı ile idmanlara çıkan Okan Koç serbest kaldı. Kulübün kendisine aylık ödemesi gereken 900 milyon lirayı milyon lirayı 2 aydır alamayan genç yıldız, Futbol Federasyonu’na başvurdu. Okan, verdiği dilekçede ‘2 aylık ücretim olan 900 milyon lira hesabıma yatırılmadı. Mağdurum’ dedi. Federasyon, Okan’ı haklı buldu ve bonservis ücreti ödemeden serbest bıraktı. Galatasaraylı yöneticilerle prensip anlaşmasına varan genç futbolcunun Ocak ayında sarı-kırmızılı kulüple resmi sözleşmeye imza atacağı belirtildi.
Beşiktaş resmi sitesinden açıklama:

"Kulübümüz’den Okan Koç Açıklaması
22.12.2005 12:42

Bugün bazı gazetelerde, futbolcumuz Okan Koç’un 900 milyon TL’lik alacağının ödenmemesi üzerine sözleşmesini feshettiği yönünde haberler yer almaktadır.
Bilindiği gibi Okan Koç geçen sezondan bu yana, sözleşmesi devam etmesine rağmen, Futbol A Takımımız’ın içinde yer almayan bir oyuncudur. Özel hayatındaki düzensizlik ve disiplinsiz davranışları sebebi ile geçen sezon Konyaspor ve Ankaragücü takımlarına kiralık olarak gönderilmiş olan futbolcu iki kulüpte de, takım içinde sebep olduğu problemler nedeni ile henüz sözleşme süresi dolmadan kadro dışı bırakılmıştır. Futbolcu, sezon başından itibaren A Takım’dan ayrı olarak çalışmalarını sürdürmüş ancak profesyonellik dışı davranışlarının devam etmesi sebebi ile A takımı ile antrenmanlara çıkması Yönetimimiz tarafından uygun görülmemiştir.

Geçen sezon futbolcunun kiralık olarak verilmiş olması ve bu sezon başında kendisi ile imzalanmış olan tamamı maç başına ücretli yeni sözleşme sayesinde, Okan Koç ile 20 Haziran 2003 tarihinde imzalanmış olan 30.06.2006 bitiş tarihli sözleşmesi uyarınca hiç maç oynamasa dahi tahakkuk etmesi ve futbolcuya ödenmesi gereken 800,000,000,000.-TL garanti ücretten tasarruf edilmiş olup, futbolcunun sözleşmesini feshetmesi Kulübümüz’ün bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir ve herhangi bir maddi zarara yol açmamıştır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,"

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=6766
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Futbolculugunu gelistirebilecegi en onemli seneleri heba etti. 19-23 yaslarinda devamli oynamadan geciren bir oyuncunun ne kadar yildiz adayi olursa olsun tekrar kendini toparlayip ileri adim atmasi cok zor. Hakkinda cok ovgular duyup bir kere iyi oynadigini gormedigim Okan umarim benim gozlemlerimi yanlis cikarir tekrar kareyerini rayina oturtur.

Belki Hakan Sukur abisi ona kol kanat gerer adam eder ve takimimiza kazandirir. :lol:
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bilmiyorum bu haber Turk basininda ciktimi ama Gerets'den yonetime ilk defa bu kadar sert bir cikis
http://www.handelsblatt.com/pshb/fn/rel ... index.html okudum
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat abi'nin verdiği linkte;
Erik Geretz, futbolcuların maaşları ödenmezse tatilden istanbula dönmeyeceğim diye kulübü tehdit etmiş.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

nedense bazi editing fonksiyonlari cali$miyor. Bu yuzdende eskiden otomatik olarak taninan URL olayi Murat zorla URL parantezi ile zorlamasina ragmen cali$mami$.

Bugn ben de cut/paste yapmaya (CNTRL-X ve CNTRL-V ile) cali$tim editorde cali$madi. Acaba bunlar yeni phpBB olan buglar mi? Ozgur bey tatile cimkamadan bir baksaniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Memlekette doğru düzgün kanat oyuncusu kalmadı. Orta yapmasını bilen bi adam. Alınsın Okan Koç! Belki akıllanmıştır. Ama fazla para verilmesin. Gelecekse bitmiş kariyerini ihya etmek için gelsin. Zaten GS'den fazla para alamayacağını biliyordur heralde. Çok alması içinde hiçbir sebep yok.
Meczup
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Bilmiyorum bu haber Turk basininda ciktimi ama Gerets'den yonetime ilk defa bu kadar sert bir cikis
http://www.handelsblatt.com/pshb/fn/rel ... index.html okudum
(Aradaki unlem isaretini, URL kurallarina uygunca encode etmek gerekti, linkin duzgun cikmasi icin. Cogu browser, boyle karakterlerini otomatikman degistirir aslinda adres satirina yazildigi zaman ama, burda olmamis sanirim... O kodlamayi ben yapmis oldum...)

Ve Murat Agabey'in soruyla karisik gibi cumlesine de, su Milliyet haberi ile karsilik vermis olayim:
22 Aralik Tarihli Milliyet wrote:Bugün git, yarın gel!

Galatasaraylı futbolculara dün de ödeme yapılmadı. Büyük umutla bekleyen sarı-kırmızılılara, akşam saatlerinde yine, "Yarına kaldı" bilgisi verildi. Eric Gerets'in de, "Paralar ödenmezse ben de dönmem" resti çektiği öğrenildi

ERHAN TELLİ

Cim - Bom'da, futbolcuların merakla beklediği ödemeler dün de yapılamadı. Yönetimin verdiği söz üzerine gün boyu müjdeli haberi bekleyen sarı - kırmızılı futbolcular, öğlen saatlerinde Florya'ya gitmelerine rağmen elleri boş bir şekilde tesislerden ayrılmak zorunda kaldı.
İdareciler tarafından "Para gelince biz sizi arayacağız" sözünü alan ve gün boyunca cep telefonlarından çağrı bekleyen oyunculara, akşam saatlerinde, "Ödemeler yarına kaldı" bilgisi verildi. Böylece gözler, bugüne çevrildi.
Dün yaşanan bu gelişmeler öncesinde ise hem yönetim kanadında, hem de Teknik Direktör Eric Gerets hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Gerets'in Malatya maçı sonrasında yönetime restini çekerek, "Oyuncuların paraları ödenmezse ben de geriye dönmem" tehdidinde bulunduğu, Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen'in ise paraların zamanında ödenmemesi durumunda istifa edeceğini söylediği bildirildi.
Ancak Gökşen, "Şu an için böyle bir şey söz konusu değil. 3 ay daha görevimin başındayım" açıklamasını yaptı.
İkinci Başkan Ergun Gürsoy'un ise dün katıldığı bir açılışta, gazetecilerin soruları üzerine, 'Başkana güvenmiyor musunuz? Söylenen zamanda ödenmezse gereğini yaparız" demesi ise dikkat çekti.
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

GSBasket.org wrote: İlginç Söylentiler

Son günlerde Galatasaray Spor Klübünde yaşanan maddi sıkıntılar yine had safhaya ulaşmış olacak ki futbolcular kazan kaldırıp alacaklarını istemeye başladılar. Ve maalesef bazı söylentilere gore futbolculara verilen sözlerin tutulması için basketbol şubesinin Café Crown'dan gelen sponsorluk parasına da el konulmuş. Gerek Erkek,gerek Bayan gerekse Tekerlekli Sandalye basketbol takımlarımız son derece başarılı sonuçlar alırken,kimsenin tekerlege çomak sokacağına ihtimal vermiyoruz. Bu tam bir ihanet olur. Umarız yukarıda yazdıklarımız sadece söylentilerden ibarettir,aksi taktirde yüzyılın en başarısız yönetimi,başarısızlık ve iyi giden şeyleri bozmak adına bir zafer daha kazanmış olacaktır !
http://www.GSbasket.Org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Altan faydaliydi ama herhalde surekli ilk 11 oynayabilecegi bir yere gitmek istedi.
Altan Aksoy Çaykur Rizespor'a kiralandı

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncusu Altan Aksoy, sezon sonun kadar Çaykur Rizespor Kulübü'ne kiralanmıştır...

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
Umarim Arda ve Zafer futbollarini gelistirmis bir sekilde takimimiza geri donerler.
Arda ve Zafer Vestel Manisaspor'a kiralandı

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları Ardan Turan ve Zafer Şakar, sezon sonuna kadar Vestel Manisaspor'a kiralanmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arda'nın gitmesine üzüldüm. Açıkçası bana kalırsa Okan koç'a verilecek şans Arda'ya tanınsa daha iyi olurdu. Zafer gitmesine fazla züülmedim. Çünkü zafer de GS'da oynayacak bir ışıltı göremiyorum.
Gerçi her iki se kiralık gittiler ama 6 ayda o kulüpte ne yapacaklar anlayamadım.

Açıkçası Arda konusunda Gerets yanlış yaptı ve bu çocuğa hiç şans tanımadı.

Okan koç'tan sonra GS gerets'in istediği sağ bek transferi için oyuncu arıyor tabiki hem ucuz(hatta) olacak hem de yerli olmak zorunda çünkü yabancılar takımdan ayrılmıyor.

Söylentilere göre Trabzonspor Fatih akyel'i alıyor. Kadro dışı bıraktığı Emrah Eren de GS'A GELECEK. Fakat trabzon bu oyuncuyu beleşe kaptırmak istemiyor. Bizimkiler Altan takası önermişler trabzon hasan kabze ile takası istemiş. Bizimkiler düşünmek için süre istemişler.

Eğer bu olursa yazık olur gibime geliyor.
1. neden hasan kabze giderse 4. forvet olarak muhakkak biri alınmalı.
2. neden:eğer emrah gelirse uğur'a hiç şans gelmeyucek bu oyuncu da hemen körelmeye başlayacak.
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Dec 27, 2005 12:18 pm, edited 1 time in total.
Post Reply