Haluk Ulusoy'a Kim Oy Verecek?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Cocuklarin beslenmesi o kadar onemli ki gecenlerde bir calismanin sonucuna gore dogumdan sonra ilk 10 gun icinde mamayla beslenen bebeklerde obezlik geni olma olasiligi cok daha fazlaymis. Ozan Ersoy
Surada BM patentli bir yazi gormustum, Turkiye'deki cocuklarin genelde nasil beslendiklerden dem vuruyor. Olay zivanadan cikali, simdi kazik kadar olan cok cocugun cani yanmis belliki. Bu durum da ulkedeki kisir donguye kendi capinda bir katkida bulunuyor elbette.

http://www.bianet.org/2004/12/21/51274.htm

Isin kotusu, begenmedigimiz bir onceki nesil su andaki nesle gore daha dengeli beslenen nesil oluyor bu bulgulara gore. Eskiye nur yagacak bu gidisle.

Neyse baskanlik secimleri konusuna geri donelim biz. Orada eskiye nur yagmaya baslamis zaten. :shock:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Efendilik ve pislik konusunda Erman Toroglundan bir gecen gun alay ettigi Canaydin ile Yildirim kar$ila$tirmasi:

Benim Bilkent İşletme Fakültesi’nden 20 gün önce mezun olan bir oğlum var. Hem de Fenerbahçeli.

Canaydın’ın bana telefon ettiğini söylediğimde, şöyle bir yorum yaptı;

- "Baba aynı sütunda aynı yazıyı Yıldırım’a yazsaydın ne olurdu?"

"Cevabı sen ver" dedim.

"Ya mahkemeye verirdi ya da seni büyük Fenerbahçe taraftarına havale ediyorum, diye tehdit ederdi" dedi.

Bu kadar basit. Ama biliyorum bu herifin hakaretlerine yarabbi $ukur mu deseydi Canaydin gibi denmesine canak tuttum. Ne yapayim.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/382 ... yazarid=83

Is hayatindan herkes bilecektir. Kurumsal olma ayagina abuk sabuk hiyerarsileri yaratip olur olmaz adamlara yetki verip onlari kontrol etmeyen sirketlerde calismis olanlar daha da iyi bilecektir.Hele bunun icinde bir hintli de varsa tadindan yenmez.

Yuzune guler, senden saygiyi kusur etmez ve dost yaklasir.Kafainsdaki hinlik bellidir oysa ki, mutlaka bir politikasi vardir amacina ulasmak icin.

Canaydin benim gozumde budur iste.Sen nasil kalkip da basinin alinmadigi, birak basini teyp bile konulmayan toplantinin perde arkasini Toroglu'na anlatirsin kendini kurtarmak icin.Anayasa mahkemesinin kararindan, Ulusoy daha aday olmadan onun ismini aciklayinca ilkeli olunuyor da son toplantidan sonra cikan Bermek ismini aciklamak neden yanlis oluyormus.Ne yani beyefendi olan adam ahlakli adam mi demek.Cok da esprituelmis, sevsinler onu.Ilkeli olmaktsan bahsedecek son insan Ozhan Canaydin'dir.Resmi sitesinden 19.7 milyon YTL kar aciklarken futbolcusu 200 bin dolar icin FIFA tarafindan serbest birakilmis.Sirketlesme konusundaki carpiklik'da baska bir boytutta ya hadi o ayri mesele.Merak ediyorum acaba futbolcular diyorlarmidir ya usta bizim kulupte kar aciklanmis peki bize neden odeme yapmiyorlar diye.

Ona buna abilik yapmayi biraksinda once kendi futbolcusunu magdur etmesin, emegini hakkini odesin.Onlarin sirtindan yeterince gecindi kendisi.

Selamlar
Savas
Can Baysan

Post by Can Baysan »

ULUSOY'A PEKER DESTEĞİ

BU DA "KELEBEKLER VADİSİ"

Kelebek Operasyonu sonrası gözaltına alınan Kıran, "Sedat Peker çetesi" nin üyesi iddiasıyla 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.
-
Kelebek Vadisi

Sedat Peker'e yönelik "Kelebek Operasyonu"nda gözaltına alınan Mecnun Odyakmaz ve Tahir Kıran, Haluk Ulusoy'un başkan seçilmesi için çalıştı.

Daha iki hafta önce yapılan Futbol Federasyonu seçimlerine gölge düştü. Olağanüstü Genel Kurul'da başkan seçilen Haluk Ulusoy'un, bu görevi alabilmesi için Sedat Peker grubunun çalıştığı ortaya çıktı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Sedat Peker davasında birlikte yargılanan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ve Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Tahir Kıran, Ulusoy'un listesinin kazanması için çaba harcadı. Hatta Kıran, Ulusoy'un başkanlığındaki yönetim kuruluna da girdi.

TUTUKSUZ YARGILANIYOR

Kıran ve Odyakmaz, İstanbul Organize Şubesi'nin Sedat Peker grubuna yönelik Kelebek Operasyonu'nda 4 Ekim 2004 günü gözaltına alınmış, 4 gün sonra çıkarıldıkları Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. Kıran, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada Sedat Peker'in kurduğu ileri sürülen çeteye üye olduğu iddiasıyla 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Odyakmaz'ın da, çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak, ruhsatsız silah bulundurmak, adam kaldırmak suçundan, 13 yıldan 27 yıla kadar hapsi isteniyor. Sedat Peker aynı davada 62 yıla kadar ağır hapis istemi ile yargılanıyor. İddianamede adı geçen Davut Dişli de diğer başkan adayı Ayhan Bermek'in yönetim kurulu listesindeydi.

250 BİN DOLARLIK "İŞ"

İddianamede Tahir Kıran'ın, iş adamları arasında ihtilafların giderilmesi için çeteyi devreye soktuğu böylelikle de çetenin çıkar sağladığı anlatılıyor. İddianameye göre Kıran'ın "hallettiği" olay şöyle: İşadamı Turgut Tuncel ile Rumen Rubin Biserovkotzev arasında itilaf çıktı. Biserovkotzev, ortak oldukları gemiyi Romanya'nın Köstence limanında bağlattırdı. Tuncel, gemisinin kurtarılması için Tahir Kıran aracılığıyla Sedat Peker'e başvurdu. Ardından Rumen işadamı kaçırıldı ve tehdit edildi. Gemi kurtarıldı. Sedat Peker grubuna 250 bin dolar ödendi.

İşte Telefon Kayıtları

İddianamedeki telefon kayıtlarında Sedat Peker'in 20 Aralık 2003'te (17:42) Olgun Aydın Peker vasıtasıyla Haluk Ulusoy ile görüşmesi, 7 Eylül 2004'te (22:29) Sedat Peker-Davut Dişli görüşmesi, 30 Ağustos 2004'te 22:36'da Sedat Peker ile TFF Yönetim Kurulu eski Üyesi Hüsnü Hayali'nin konuşmaları yer alıyor. Kıran-Tuncel görüşmelerinin bazılarıysa şöyle:

01 MART 2004

SAAT 22:38 Tahir Kıran ile Turgut Tuncel görüşüyor. Tuncel Kıran'a; "dayı" olarak hitap ettikleri Mecnun Odyakmaz'a 100 milyar TL değerinde çek ve 75 bin dolar nakit para gönderdiğini, kendisi ile helalleştiklerini anlatıyor.

11 MART 2004

SAAT 15:10 Tahir Kıran ile Turgut Tuncel görüşüyor. Kıran Tuncel'e, avukat Çağatay Özdemir'e ulaşmasını, Çağatay'ın Rubin ile pazarlık için görevlendirildiğini söylüyor. Tuncel de Kıran'a Sedat Peker grubunun kendisini daha fazla ezmesini engellemek için çaba sarf etmesinden dolayı teşekkür ederek, "Senden de Allah razı olsun, bir tuttuğunu altın etsin. Hayır duvarı gibi geçtin önüme. Sen olmasan patates olurum. Para da alamazdım belki. Ver lan gemiyi teslim et dediklerinde ne olacak? Allah razı olsun senden Tahir!" diye konuşuyor.

17 MART 2004

SAAT 14.54 Tahir Kıran Turgut Tuncel'e Rubin'in kaçırıldığını öğrendiğini söylüyor.
Bugünkü Sabah gazetesinin haberi...

Haluk Ulusoy'un ne kadar kirli bir adam olduğu, bilmemkaçıncı kez ispatlandı. Allah, ülke futbolunun sonunu hayır etsin!
Liseli vardı ya ah o liseli...
Post Reply