23. Hafta GSaray-V. Manisa 4-2 (Necati, Volkan, Song, Umit)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ersun Yanal ve ekibini bu macta tebrik ediyorum. Son derece olumlu, oyunu cirkinlestirmeyen ofansif bir oyun ortaya koydular. En iyi oyunculari iki gol atan 21 yasindaki slovak Holosko, Selcuk ve bizim Arda. Zelenka oyun kurucu oynadi, ilk golu attirdi, fena futbolcu degil ama Nedved'in veliahti falan abarti. Cok musait pozisyonu kacirdi bir keresinde. Ikinci yari da oyunun hakimiyeti onlar da degildi yanliz. Ersun Yanal oyle buyurdu, mutlak hakimiymisler. Gercekteyse Sabri ve Volkan girdikten sonra oyun dengelendi ve orta sahada gecti mac. GS'in girdigi daha iyi pozisyonlar var. Manisa'nin gole kadar daha az pozisyonu var. Umit Milli benim cok begendigim Caner'i cok gec soktu oyuna Ersun Yanal. Bana gore ilk 11 bile oynayabilirdi.

Simdi TVda biri yorum yapiyor Arda'nin kiralik durumu hakkinda. Soylentiye gore GS'in banka borclarina karsi Manisa'ya zorla verilmis bizim Arda. Iplerin ucu Vestel'de diyor. Sasirmam...

Attigimiz gollerin 3'unun uzaktan cekilen sutlardan gelmesi bize her seyden once GS'in kazanma arzusunu ve sonra oyuncularin ozguvenlerini gosteriyor.

GS genclestikce daha iyi olacak. Gerets'in inatlarindan vazgecmesi gerekiyor. Volkan da Sabri de oyuna girdikten sonra cok faydali oldular. Sabri'yi de cok iyi buldum. Ortalari bile genelde oldugundan daha iyiydi. Top kaptirmadi, iyi adam gecti, cok kostu. Umit Karan'in golunun uzerine istemeden yattigi icin kendi de uzulmustur.

Ugur da Ferhat da cok iyiydi. Ugur'un iki uc tane cok guzel defansin arkasina attigi toplar var. Necati'yi de golu o attirdi.

Ilic ve Heinz'siz da bu takim sampiyonlugu sonuna kadar kovalar. Hakan Sukur'suz de...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yani bu Zafer'de bizim Zafer. Gecen gun sordum hayir dedi Tolga. Peki bu adamlari boyle ziyan eden hoduklere kufur edilmeyip bula bula Hasan garibini buluyorlar kufur edecekler. Ha kufur etmek bir meziyette degil. Her kenef agizdan cikan bir olay. Ama numaralida oturan ayilarin kalitesi biraz daha iyi olmali diye du$Unmeden edemedim de.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Feb 25, 2006 11:08 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Yani bu Zafer'de bizim Zafer. Gecen gun sordum hayir dedi Tolga. Peki bu adamlari boye ziyan eden hoduklere kufur edilmeyip bula bula Hasan garibini buluyorlar kufur edecekler. Ha kurufr etmek bir meziyette degil. Her kenef agizdan cikan bir olay. Ama numaralida oturan ayilarin kalitesi biraz daha iyi olmali diye du$Unmeden edemedim de.
Bu Zafer bizim Zafer degil, Zafer demiray. Bir ara Besiktas'taymis.
Image

http://www.mackolik.com/Player/Detail/d ... =33&sezon=
http://fantezifutbol.ntvmsnbc.com/ford/cards/415.asp

Bizim Zafer (Sakar) bu macta yedek kulubesindeydi mac boyu.
Image
Zafer Yazici

Keyifli bir maç oldu..

Post by Zafer Yazici »

Ozan Ersoy wrote:Ersun Yanal ve ekibini bu macta tebrik ediyorum. Son derece olumlu, oyunu cirkinlestirmeyen ofansif bir oyun ortaya koydular. En iyi oyunculari iki gol atan 21 yasindaki slovak Holosko, Selcuk ve bizim Arda. Zelenka oyun kurucu oynadi, ilk golu attirdi, fena futbolcu degil ama Nedved'in veliahti falan abarti. Cok musait pozisyonu kacirdi bir keresinde. Ikinci yari da oyunun hakimiyeti onlar da degildi yanliz. Ersun Yanal oyle buyurdu, mutlak hakimiymisler. Gercekteyse Sabri ve Volkan girdikten sonra oyun dengelendi ve orta sahada gecti mac. GS'in girdigi daha iyi pozisyonlar var. Manisa'nin gole kadar daha az pozisyonu var. Umit Milli benim cok begendigim Caner'i cok gec soktu oyuna Ersun Yanal. Bana gore ilk 11 bile oynayabilirdi.

Simdi TVda biri yorum yapiyor Arda'nin kiralik durumu hakkinda. Soylentiye gore GS'in banka borclarina karsi Manisa'ya zorla verilmis bizim Arda. Iplerin ucu Vestel'de diyor. Sasirmam...

Attigimiz gollerin 3'unun uzaktan cekilen sutlardan gelmesi bize her seyden once GS'in kazanma arzusunu ve sonra oyuncularin ozguvenlerini gosteriyor.

GS genclestikce daha iyi olacak. Gerets'in inatlarindan vazgecmesi gerekiyor. Volkan da Sabri de oyuna girdikten sonra cok faydali oldular. Sabri'yi de cok iyi buldum. Ortalari bile genelde oldugundan daha iyiydi. Top kaptirmadi, iyi adam gecti, cok kostu. Umit Karan'in golunun uzerine istemeden yattigi icin kendi de uzulmustur.

Ugur da Ferhat da cok iyiydi. Ugur'un iki uc tane cok guzel defansin arkasina attigi toplar var. Necati'yi de golu o attirdi.

Ilic ve Heinz'siz da bu takim sampiyonlugu sonuna kadar kovalar. Hakan Sukur'suz de...

Ozan Ersoy
Ama en keyiflisi sağ bek UĞUR sol bek FERHAT Ortada SABRİ geldikleri yer Galatasaray alt yapısı.
Mükemmele yakın oynadılar.Özellikle Ferhat her gafta daha iyi oluyor.
Umarım Orhan Ak gelince yedek kalmaz.

Futbolu bilen FUTBOL ZEKASI gelişmiş alt yapı pyuncularımız var ..Destek.

Manisa iyitakım umarım Feneride bizi zorladıkları kadar zorlarlar.
Zelelnka iyi adam İliçle mukayyese edelim.Medved çapında adam olsa zaten Italyada olurdı.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Alpay Dedeoglu

Kisa kisa

Post by Alpay Dedeoglu »

*Dün mactaydim. Ozelikle acikta bayagi bosluklar vardi. Anlam veremedim. Gerci daha sonra yagmur falan yagdi. 2. yari yogun yagmurla oynandi.

*Galatasarayda Ilk 11 yanlisti. Ilic, Hasan ve Hakan Sukur formsuzdu. Hadi Hakani , Ersun a karsi bir durusu temsil ettigi icin oynatiyorsunki
bana gore dogruydu. Buyuk camiasiniz bazen sembolleriniz ve durusunuz icin bunu yaparsiniz. Hasana yapilan kufurler kotu idi, iyi Galatasaraylidir, ama edenlerden sonra kabahat ilk once Geretsde sonra Hasanda. Geretsin müdahalesi eksik. Hasanda gene topu cok tuttu, gereksiz isler yapti,sinirliydi, vs.. Durumu idare eden agbiler icinde yer almak Hasana yaramamis. Sadece futbola yoneltilmeli. Ilicinde artik kotu havada vede Dunya Kupasi oncesi oynamayacagi cok belli oldu.

Songu,Uguru, Ferhati, Volkani, Sabriyi begendim. Aydin, Necati, Tomas, Mondi ve Saido idare etti. Takim Ayhani aradi. Insallah cabuk iyilesir.

* Bu hakemi ve yardimcilarini begenmiyorum. El gorme ozurlu.

*Ersun Yanalin gerildigi belli idi. Esas enteresan olan nokta seyirci Ersuna kufur ederken, Vestelli diger sporcularin saskin suratlariydi.
Bu kadarmi sevmiyorlar bu adami yahu diye bakiyorlardi.Bu kadarmi sevilmiyor, bu kadar mi yaramaz bu adam der gibiydiler. İleriki donemde bir inanc sorunu yaratir mi bilmiyorum. Takimi iyi calistirmis gene.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Akşam'da Ömer Ural yazınca hatırladım. Hakanı sistemime uymuyor diye oynatmıyordu E.Yalan. Vestelin uzun forvetlerini mecburiyetten mi oynatıyor? O'nun sistemi, ileriye toğu şandelleyip reboundlarla pozisyon aramak değilmi temelde? Neyse....
Meczup
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mustafa Dogan wrote:Akşam'da Ömer Ural yazınca hatırladım. Hakanı sistemime uymuyor diye oynatmıyordu E.Yalan. Vestelin uzun forvetlerini mecburiyetten mi oynatıyor? O'nun sistemi, ileriye toğu şandelleyip reboundlarla pozisyon aramak değilmi temelde? Neyse....
Dunku macta uzun top oynayan takim GS'di. Song'un sisirdigi, Mondi'ye verilen geri paslar surusune sepetti. Hakan'siz GS cok daha iyi oynuyor. Bunu buradakiler de, yazarlar da, seyirci de yavas yavas gorecek.

EY Milli takimda Hakan'i almayip Fatih Tekke'nin kafasina 60 tane orta yaptirdi. Dunse Manisa daha az topu sisirdi, hep ilerde bastilar, sag kanattan ve gobekten gelmeye calistilar. Attiklari goller de uzun toplardan gelmedi.

Elestirecegiz diye yalan yanlis konusmayalim.

Ozan Ersoy
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ersun Yalan uzun forvetlerle oynamadı mı? Havadan oynadı mı demişim ben? Önce düzgün oku sonra salla!
Sen sevmediğin adamlar hakkında atıp tutma hakkına sahipsinde, senden başkası konuşamaz mı? Bu forumda fenerliler bile senin kadar yalan yanlış konuşmuyor, konuşsada en azından mevzu futbol oluyor! Sen maşallah bütün ideolojik saplantılarını kusuyorsun! Bu forumda sallama hakkı sadece sende değil, bunu kafana sok!
Ozan Ersoy wrote: Elestirecegiz diye yalan yanlis konusmayalim.

Ozan Ersoy
Meczup
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

dunku galatasaray uzun toplarla mi oynadi? ben mi yanlis mac seyrettim? vestelin onde o kadar basmasina ragmen, galatasaray israrla ayaga oynamaya calisti. cok garanti olmadikca da uzun top cikarmadi.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Dunku macta Hakan Sukur'un 90 dakika sahada kalmasi bence yanlisti; Hakan berki son 30 dakika berabere giden maclarda forveti 3'lemek icin ( ki bence Hasan Kabze olmali bu oyuncu ) veya zaman gecirmek icin oyuna girmeli. Hicbir buyuk takim yoneticisi ve akli basinda T.D ve kadrosu kisisel cekismeler icin bir yillik emegi harcamak istemez, bazi yazarlar Hakan Sukur ile G.S 10 kisi oynadigini soyluyor ( ILKER YASIN ). Yoksa bu sene cok iyi oynuyan Umit Karan'a yazik ve taraftara. Kasim ayindaki G.S vs. F.B macini izledim Hakan'in ayakta duracak hali yoktu.

Hakan artik tesekkur edilmeli ve G.S tarihinde hakli yerini almali; yeni gorevinin abilik oldugu ona ve teknik D. soylenmeli ve genclerin oynamisina izin verilmeli, Hasan K. gibi. Hasan Sas olayi ise biraz derin eger bilinen kisiler kufur ediyorsa yonetim onlem almali, yok mac icerisinde yaptigi gereksiz hareketler icin, kisisel oyun gereksiz calim, hakemle oynama, karsi takimin oyuncusuna saldirma, ve Arda'ya topu hediye edip birde calim yeme sonucta Vestel'in ikinci golu geldi, ozaman biraz hak ediyor gibi.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

evet hakan'a tesekkur edilmeli.

dunku mactaki katkilari icin mesela.

mesela johannayi pesine takip, rakibin defansinin geriye yaslanmasini saglayip, song'a sut imkani tanidigi icin,

mesela, yine defansi geriye yaslayip indirdigi topla sabriye bombos sut imkani hazirladigi ve dorduncu golumuze katkisi oldugu icin.

tabi bunlar hakanin mac icinde, neden oraya koyuldugunun, neden 90 dakika sahada kaldiginin nedenlerini aciklayan basit ornekler.

ama bunlari goremeyince, hakana tesekkur edilip gonderilmeli demek zaten dile pek kolay. hakanin ayakta duracak hali yokmus. dun hakan dorduncu golde rakiple bogusup sabrinin onune topu indirirkenki goruntuyu tekrar izleyin lutfen, ve bir bakin kronometre kacinci dakikayi gosteriyor ;)

dunku galatasarayi vestelin o baskisina ragmen israrla yerden ve ayaga oynama cesaretinden oturu takdir ediyorum. gerets belki skoru zora sokup bunda inat etti. ama eger gerets, idealinden vazgecip, uc forveti sahaya surse, ve geriden yuksek toplarla orta sahayi transit gecse, reboundlari toplayarak (bkz. 4.gol) sonuca gitmeye calissa, vestel macini daha rahat alabilirdik diye dusunuyorum. tabi, faraziye uzerine felsefe gibi oldu bu, ama dun, uc tane disaridan sutla gol buldugumuzu gorunce bu teorinin guclendigini goruyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Song'un golunde Hakan'in muthi$ rolunu Hasan Utku'dan duydugum gibi $imdi Fatih'den duyuyorum. Maci TRT'den ozet halinde izledim ve Resmi sitede golun uzun bir kayidi da var. Ikisi de kusura bakmasin ama Hakan $ukur'un o golde ne yaptigini ben goremedim. Ne yapiyor. Fatih pe$ine Hohanna'yi takti demi$. Adam orada duruyor birader. GS'yi uc forveti de ceza sahasi civarinda ucunun ba$Inda da birer Vestel'li var. Hepsi de top acaba nerden gelecek diye oyunu seyrediyorlar. Volkan Vestel yari sahasinin 10-15 metre icinde ortada acilan koca gobegi goruyor ve Song'un onune topu yuvarliyor. Vestel'de tik yok. Song'un onu en az 20 metre acik. $oyle biraz topu surup 30m'den cakiyor. Hakan bu golde ne yapmi$ buyrun gidip bakiniz. Orada ben koca gobegimle GS forveti diye dursam ya da Kabze olsa ne fark ederdi. Ba$imda biri duracaksa ha Hakan olmu$ ha Cengiz olmu$ ne fark eder. Ha atilan dorduncu golde Hakan ne yapti diye sorarsaniz anlarim. (Adamin bir de Necati'ye cikarip Necato'nin sacmaladigi bir pozisyon daha var.) Topu cok guzel Sabri'nin onune indirverdi o me$hur kaleye arkasi donuk hali ile.

Bu arada Fatih GS uzun topla mi oynami$ diye Ozan'a kilcik atmi$. Bir bakiversin bakalim topu Ferhat nereden ortalami$ o son golde. Ayni $ey ilk golde de gecerli. Bunlar kisa toplar mi yoksa yeni bir olcme aleti mi geli$tirdiniz siz yahu. Evet Ferhat'in 60 metreden ortasi Hakan'in ayagina inmi$. Bunun adi ayaga oynamaksa oyle olsun ne diyeyim boyle devam etsinler. Ama arksindan da Hakan Unsal'in "Haah i$te GS boyle oynayacakti. Topu $i$irecekler Hakan ve Necati indirecek Umit filanda vuracak" diyor. Fatih i$te ben de oyle du$undum uzun topla oynamadilar oynasalardi golleri boyle gol atarlardi mi demek istedi anlamadim. Ama iki golde uzun topla geliyor.

Ha bu arada dorduncu golde. Sabri $utu atiyor top kaleciden geliyor. Kaleci artik yerde lok gibi. Orada sari$In bir Vestelli var. Zelenka'mi o? Oyle seyrediyor Umit ile bir ba$ka Vestel'li topa hamle ederlerken. Derken Umit'in $utu vestelli'nin ayak koymasiyla ona carparak yava$liyor. Sari$In hala seyrediyor top yava$layarak bo$ kaleye giderken. Adam cok yava$tan hzilanmaya cali$iyor ama vites ikide takili. Arkadan Sabri durumu fark edip dorduncu vistese takip bu adamini da caprazdan gecip kaleye giren topa vuruyor. Demem odur ki Vestelli adam biraz atik olsa o golu onleyebilir gibi. Ama o da 3-2'den sonra doktor ne yerse yesin dedi havasinda. Aferin Sabri'ye ama o topu perdeleyip golu Umit'e yazdirtacakti. Evet o golde payi buyuk. Umit onun alnindan operdi yine. Ben de optum buradan. Ama adam gol kralligi davasinda. Herkes gordu Sabri'nin oyununu dun. Ma$allahi vardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Ben maci canli seyretmedim, galatasaray.com takip ettim. Ilk yari boyunca en az iki defa Johanna fiziksel olarak G.S forvetini ezdigini yazdilar ( umarim tarafli degildir ). Fiziksel ustunluk; Hakan Sukur'un en buyuk ozelligi 1993 veya 94'den 2000' li yillara kadar. Fiziksel ustunluk ve hirs, pres Hakan'i unlu yapti, ve artik 34 -35 yasinda. Hakan hicbir zaman bir Tanju veya Jardel'in son vurus teknigine sahip degildi. Bir Aykut (F.B), ve Feyyaz (BJK) gibi hizli ve rahat adam gecebilen bir forvet ozelliginde degildi. ONLARDAN DAHA FAYDALI IDI COK DAHA UNLU OLDU, AVRUPADA TANINDI VE ARANDI. Ama artik en buyuk ozelligi kayboldu. Acaba Hoca Umit'e durumu nasil anlatti, veya hergolden sonra niye futbolcular Umit'e kostu. Hakan iki asist yapmis biri gol olmus, ya 90 dakika? Veya G.S yenilse nedeni ne olacakti? Kim hesap verecekti, ama hesap soracak kisiler, YONETIM, gorevini yapamadigi icin herkes istedigi gibi AT KOSTURUYOR klupte. Yazik gercekten 15, 16 gol atmis adam yedek, fiziksel olarak Turkiyedeki ve Avrupadaki savunmalarla ( Bkz. Barca maci Ispanya ) bas edebilen, F.T doneminde bana sac bas yolduran ( iki metreden kalecileri nisanladigi icin ) Umit Karan; bu sene cok iyi top oynuyor. Fenerbahce macini 90 dakika seyrettim Turkiyede, Deniz'i ( Fenerli ), valeybolcu Brazilyaliyi kral yaptilar. Hakan her topta yerde idi. 90 dakika oyunda kaldi............

Galatasaray futbol takimi basari icin orda, insanlar basarisini gormek icin parasini ve zamanini harciyor, takimdaki oyuncular bunu saglamak icin orda ( HER NEKADAR PARA ALAMASALARDA ). Lig maci, kisisel cekismelerin yapilacagi yer degil............. YA VESTEL YENSE IDI? OZAMAN ERSUN YANAL HAKLIYMIS MI DIYECEKTIK?

Bu konuyu fazla uzattim eger kafanizi sisirdiysem pardon
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Bu Song'un golunde Hakan'in muthi$ rolunu Hasan Utku'dan duydugum gibi $imdi Fatih'den duyuyorum. Maci TRT'den ozet halinde izledim ve Resmi sitede golun uzun bir kayidi da var. Ikisi de kusura bakmasin ama Hakan $ukur'un o golde ne yaptigini ben goremedim. Ne yapiyor. Fatih pe$ine Hohanna'yi takti demi$. Adam orada duruyor birader. GS'yi uc forveti de ceza sahasi civarinda ucunun ba$Inda da birer Vestel'li var. Hepsi de top acaba nerden gelecek diye oyunu seyrediyorlar. Volkan Vestel yari sahasinin 10-15 metre icinde ortada acilan koca gobegi goruyor ve Song'un onune topu yuvarliyor. Vestel'de tik yok. Song'un onu en az 20 metre acik. $oyle biraz topu surup 30m'den cakiyor. Hakan bu golde ne yapmi$ buyrun gidip bakiniz. Orada ben koca gobegimle GS forveti diye dursam ya da Kabze olsa ne fark ederdi. Ba$imda biri duracaksa ha Hakan olmu$ ha Cengiz olmu$ ne fark eder.
Cengiz hocam pozisyonu bir daha izle istersen.. :)

Hakan'ın orda yaptığı tamamıyla ustalık isteyen bir durum.Song topa vurduğu anda Hakan eğilip rakibini de şaşırtıyor,onu da toptan korkup eğilmeye zorluyor..Kaleci de topun falso alacağını hesaplayamadan kontrpiyede kalıyor..

Ben olsam,sen olsan,Hasan Kabze olsa orda armut gibi dikilir,top ya rakibe ya da bizden birine çarpar alakasız bir yere giderdi..

Hakan Şükür mevzusunu çarşıda,pazarda,forumlarda tartışmaktan sıkıldım artık..Sadece şunu söyeyebilirim;Galatasaray Türkiye'de lig ya da kupada şampiyon olacaksa,Hakan Şükür oynadığı müddetçe yine en önemli etken olacaktır.Yeter ki biz onun sahada futbol adına ortaya koyduğu ayrıntıları anlayabilelim..

Ama,tüm yazılan çizilenlere bakınca öyle görünüğyor ki,biz onun değerini ancak futbolu bıraktıktan sonra anlayabileceğiz..
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote:Bu Song'un golunde Hakan'in muthi$ rolunu Hasan Utku'dan duydugum gibi $imdi Fatih'den duyuyorum. Maci TRT'den ozet halinde izledim ve Resmi sitede golun uzun bir kayidi da var. Ikisi de kusura bakmasin ama Hakan $ukur'un o golde ne yaptigini ben goremedim. Ne yapiyor. Fatih pe$ine Hohanna'yi takti demi$. Adam orada duruyor birader. GS'yi uc forveti de ceza sahasi civarinda ucunun ba$Inda da birer Vestel'li var. Hepsi de top acaba nerden gelecek diye oyunu seyrediyorlar. Volkan Vestel yari sahasinin 10-15 metre icinde ortada acilan koca gobegi goruyor ve Song'un onune topu yuvarliyor. Vestel'de tik yok. Song'un onu en az 20 metre acik. $oyle biraz topu surup 30m'den cakiyor. Hakan bu golde ne yapmi$ buyrun gidip bakiniz. Orada ben koca gobegimle GS forveti diye dursam ya da Kabze olsa ne fark ederdi. Ba$imda biri duracaksa ha Hakan olmu$ ha Cengiz olmu$ ne fark eder. Ha atilan dorduncu golde Hakan ne yapti diye sorarsaniz anlarim. (Adamin bir de Necati'ye cikarip Necato'nin sacmaladigi bir pozisyon daha var.) Topu cok guzel Sabri'nin onune indirverdi o me$hur kaleye arkasi donuk hali ile.

Bu arada Fatih GS uzun topla mi oynami$ diye Ozan'a kilcik atmi$. Bir bakiversin bakalim topu Ferhat nereden ortalami$ o son golde. Ayni $ey ilk golde de gecerli. Bunlar kisa toplar mi yoksa yeni bir olcme aleti mi geli$tirdiniz siz yahu. Evet Ferhat'in 60 metreden ortasi Hakan'in ayagina inmi$. Bunun adi ayaga oynamaksa oyle olsun ne diyeyim boyle devam etsinler. Ama arksindan da Hakan Unsal'in "Haah i$te GS boyle oynayacakti. Topu $i$irecekler Hakan ve Necati indirecek Umit filanda vuracak" diyor. Fatih i$te ben de oyle du$undum uzun topla oynamadilar oynasalardi golleri boyle gol atarlardi mi demek istedi anlamadim. Ama iki golde uzun topla geliyor.

Ha bu arada dorduncu golde. Sabri $utu atiyor top kaleciden geliyor. Kaleci artik yerde lok gibi. Orada sari$In bir Vestelli var. Zelenka'mi o? Oyle seyrediyor Umit ile bir ba$ka Vestel'li topa hamle ederlerken. Derken Umit'in $utu vestelli'nin ayak koymasiyla ona carparak yava$liyor. Sari$In hala seyrediyor top yava$layarak bo$ kaleye giderken. Adam cok yava$tan hzilanmaya cali$iyor ama vites ikide takili. Arkadan Sabri durumu fark edip dorduncu vistese takip bu adamini da caprazdan gecip kaleye giren topa vuruyor. Demem odur ki Vestelli adam biraz atik olsa o golu onleyebilir gibi. Ama o da 3-2'den sonra doktor ne yerse yesin dedi havasinda. Aferin Sabri'ye ama o topu perdeleyip golu Umit'e yazdirtacakti. Evet o golde payi buyuk. Umit onun alnindan operdi yine. Ben de optum buradan. Ama adam gol kralligi davasinda. Herkes gordu Sabri'nin oyununu dun. Ma$allahi vardi.
once basit olanina cevap vereyim elestirilerin :)

ben zaten 4. golu uzun topla attigimizi yazdim. bi daha okuyun cengiz abi mesajimi. eger boyle oynasak daha rahat kazanabilecegimizi dusunuyorum diye yazdim. yani ben o kadar seyi gorunmez puntoyla yazmadigima gore, bana "sen uzun top oynamadik diyosun ama bak 4. gol nasil atilmis" diye yazmanin bir anlami kalmiyor. macin buyuk cogunlugunda ayaga pasla ya da driblingle cikmaya calistik. hatta hakan unsal mac icinde "enteresan, galatasaray hakansiz oynarken uzun yuksek topla oynuyordu, simdi pas yapmaya calisiyor" diye hayretlerini belirtti.

gelelim isin zor olanina, hani su goremediginiz kisma: ya da benim gordugum ve kendimce yorumladigim kisma: hakan ileriye yaslanarak oynayan bir forvet. ve mutlaka basina adam dikmeniz gerekiyor. necati biraz daha orta sahaya kacan bir forvet. hakan oynadigi zaman, rakip defans geri cekilmek zorunda kaliyor. o anda, sahada hakan, umit, ve necatinin olmasi, vestel defansini iyice geri cekti. song'un topu alip vurmasina kadar gecen sure icinde etrafina bir bakin: song'a en yakin isim kac metre. songun onundeki aciklik kac metre? song'a basabilecek, onu karsilayabilecek kim var orada? bence johanna. en azindan onune hamle yapip, acisini kapamaya calisabilir. ama johanna kimin basinda?
bir de macin tamamini izleyenler bilir, benzer sekilde song iki tane daha boyle top aldi.

haa, siz dersiniz ki, "ben olsam orada ben de ayni isi yaparim", ona bisey diyemem. ama o iddianin sonu gelmez. ben de daumun yerinde olsam, simdiye 18 puan fark yapmistim ziya sengulun deyimiyle :D

ercan bey, umit'in yedek kalmasi ayri, hakanin oynamasi ayri. umit'i oynatmak adina iki alternatifi daha vardi gerets'in hakan;i kesmek disinda: ilic'i kesmek, necatiyi kesmek. neden umit kenarda olunca hakan tercihi sorgulaniyor? hem ayrica, dunku hakan'i kasim ayindaki mactaki performansiyla, ustelik maci internet sitesindeki yazilardan takip ederek elestirmek, kusura bakmayin ama kaale bile alinmayacak bir elestiri.
Post Reply