G.S-Ç.Rize 4-2 (Ilic 22', Hakan 47,64',Santos 81'(kk))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Ben bunu gormemisim, helal olsun Hakan'a. Macta da soylenmedi hic. Sari karti da tribune ciktigi icin gormus.
Mactan sonra, "teknik konulara girmek" konusunda, acaip odu patlayan :) hakem, buna aciklama getirdi: "Sahaya geri izinsiz girdigi icin sari karti gosterdim" dedi. Bilimum gollerde oldugu gibi, tam o sirada da benim yayin akicligini kaybetmisti ama, zaten sanirim, gol pozisyonunda degil, sonrasinda kendisinin faul bekledigi bir pozisyonda gordu karti. Orda (golde degil de) sakatlik-vari bir pozisyonda, saha disina mi cikip sonra geri donmustu herhalde?!?

Karan'i unutmamasini ben de cok takdir ediyorum.

Unutmadiklarindan, birisi de, Baskan ya da Adnan Polat'ti herhalde ama, ona yorum duyamadim tam. Gollerinden birinden sonra, tribune dogru bir el opme de yolladi! :)
Özgür
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Maraton'da Song'un ciddi bir problemi yok, FB macinda oynayabilir dendi. Yuregimize soguyk sular serpildi. Emre patlamaya hazir bir bomba gibi, insallah Song oynayabilir. Emre'ye kalirsak mutlaka gol yeriz, daha da kotusu eksik kalabiliriz.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emreye kalırsak ikinci kez altılık oluruz bence.
Mehmet Cirak wrote:Maraton'da Song'un ciddi bir problemi yok, FB macinda oynayabilir dendi. Yuregimize soguyk sular serpildi. Emre patlamaya hazir bir bomba gibi, insallah Song oynayabilir. Emre'ye kalirsak mutlaka gol yeriz, daha da kotusu eksik kalabiliriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin gollerini buraya LigTV'den asacaktim ama phpBB denilen bu programi yapan salaklardan hele editoru yazan aptal'in eger adres bir satirdan uzun olunca ve adreste bo$luk olunca tanimamasi yuzunden asamadim. LigTv'dekiler C. Rizespor yazmi$lar. phpBB'nin editoru C.Rizespor olmaz ise interaktif url yapmiyor.

O yuzden golleri seyretmek siteyenler LigTV'ye (www.ligtv.com.tr) gidip multimedia'da video ba$ligi altinda gorebilirler. Belki Ozgur hal eder. Ben biraz ugra$tim ama olmadi. Unix'de filan bo$lugu "\" ozel anlamindan cikartip kullanabilirdim. Burada o da olmadi.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Apr 17, 2006 5:23 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eren Gumrukcuoglu

Lig Tv Goller

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:Macin gollerini buraya LigTV'den asacaktim ama phpBB denilen bu programi yapan salaklardan hele editoru yazan aptal'in eger adres bir satirdan uzun olunca ve adreste bo$luk olunca tanimamasi yuzunden asamadim. LigTv'dekiler C. Rizespor yazmi$lar. phpBB'nin editoru C.Rizespor olmaz ise interaktif url yapmiyor.

O yuzden golleri seyretmek siteyenler LigTV'ye (www.ligtv.com.tr) gidip multimedia'da video ba$ligi altinda gorebilirler. Belki Ozgur hal eder. Ben biraz ugra$tim ama olmadi. Unix'de filan bo$lugu "" ozel anlamindan cikartip kullanabilirdim. Burada o da olmadi.
Macin Golleri:

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor0.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor0.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor1.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor1.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor2.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/vide ... espor2.wmv
Eren Gumrukcuoglu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben bu golleri ligtv'den izlemeyi bir türlü beceremiyorum.
Neyseki Resmi Site aradan 24 saat geçmeden golleri koymuş
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

SARHOŞ EDEN DOPİNG KONTROLÜ!.. (Maraton.com.tr)
17 Nisan 2006 16:28

Galatasaray-Çaykur Rizespor maçı bitmiş. Galatasaray'dan ve Çaykur Rizespor'dan ikişer oyuncu doping kontrolü için seçilmişti. Bu oyunculardan biri de Galatasaray'ın kabına sığmaz oyuncusu Hasan Şaş'tı. Ancak maç sonrası doping numunesi vermesi gereken Hasan Şaş, uzun süre idrarını yapamadı.

Bunun üzerine idrar söktürücü niyetine birbiri ardına Hasan Şaş'a bira içirilmeye başlandı. Ancak Hasan Şaş 6 şişe bira içmek zorunda kaldı. 6 şişe birayı üst üste deviren ve muhabbete dalan Hasan Şaş, doping kontrolünden çakır keyif çıkarak, çevresindekileri gülmekten kırdı geçirdi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Demek bo$lugu daha dogrusu "blank" karakteri "%20" ile yapilacakmi$. Goruyordum da bu yuzde i4retini bir turlu cikaramami$tim ne i$e yaradigini. Gumrukcuoglu Eran'den de bunu ogrendim. Ha bir de c7 demek bizim ç oluyor. Ben boyle karakterleri kopya cekerek koyuyordum. Acaba S7 bizim bildigimiz Ş mi oluyor. Yolum uzun bu konuda biliyorum. Ama cok ayip ediyorlar bu software'ciler. Boyle temel $eyler ondan ona degi$memeli.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Hasan'in ictigi biralar kimin tarafindan getirildi ve kim verdi. Kulupten insanlar Hasan'in basinda durup olan bitene dikkat etmislerdir umarim. Boyle seylere de dikkat etmek lazim. Sonucta Hasan'in bu konuda gecmiste basi yanmis biri.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Demek bo$lugu daha dogrusu "blank" karakteri "%20" ile yapilacakmi$. Goruyordum da bu yuzde i4retini bir turlu cikaramami$tim ne i$e yaradigini. Gumrukcuoglu Eran'den de bunu ogrendim. Ha bir de c7 demek bizim ç oluyor. Ben boyle karakterleri kopya cekerek koyuyordum. Acaba S7 bizim bildigimiz Ş mi oluyor. Yolum uzun bu konuda biliyorum. Ama cok ayip ediyorlar bu software'ciler. Boyle temel $eyler ondan ona degi$memeli.
Boyle tam duzgunce cikmayan linkler buldugunuz zaman, Internet Explorer'in adres kismina yazip bir enter'larsaniz, IE, otomatikman adresi bu bosluklarin filan kodlamasiyle degistirip yardimci olabilir aslinda.

Bu "%" ile kullanilanlar, hexadecimal (16'lik sayi duzenindeki) HTML kodlama sistemi icinde karakter kodlari. Bu bosluk karakterindeki gibi, kodlamalarin bir kismi ASCII karakter setine dayaniyor (" " = 32 = 0x20), ama, ozel harfler filan zaten ASCII sinirlari icinde degil. Character-set'ler encoding'ler filan giriyor isin icine. Konuya ilgiliyim derseniz, iki adet link bu HTML icinde kodlamalarin nasil olacagina dair:
:arrow: Hypertext Markup Language - 2.0 - The HTML Coded Character Set
:arrow: Using national and special characters in HTML

"C7"nin hikmeti, yukardaki ilk linkten cikiyor. Bizim "Ç" harfimizin, bu karakter sistemlerindeki isimlendirilmesi: "Capital C, cedilla", orda goruldugu gibi kodu ondalik sistemde (decimal) 199. Hex olarak C7'ye denk geliyor ("ç" de 231, yani "%E7" imis). "Ş" maalesef bu 255'e kadar olan kodlama sisteminde yok. Onun icin 2. linkteki "&#number; notation" denilen sistemi kullanip, (aralari bosluksuz) "& #350;" ve "& #351;" seklinde kodlamak gerekiyor.

Bu arada hepten futbolsuz, cimbomsuz bir yazi da olmasin, kayit icin, resmi site kopyalarini da gecmis olayim macin gollerinin:
22' İliç (1-0)
47' Hakan Şükür (2-0)
53' Okan (2-1)
64' Hakan Şükür (3-1)
70' Cihan (k.k) (3-2)
81' Santos (k.k) (4-2)

Hoscakalin,
Özgür
Post Reply