Euro 2008 Öneleme: Turkiye-Moldova, (5-0 Hakan (4). Tuncay)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote: Medyanin yucelestirdigi tahta bacaklar diyari iste!
Hasan iyi diyorsun da, tahta bacak olmayanlarin halini göruyoruz. Bu tahta bacak tabirini ben de cok kullaniyorum hangimiz baslatti hatirlamiyorum ama dun Isvec Ispanya'yi 2-0 yendi. Bu ilk degil son da olmayacak. 9 milyonluk Isvec futbolda 70 milyonluk Turkiye'nin kat be kat ilersinde. Her Dunya, Avrupa sampiyonasinda varlar. Epey de iyi bir gecmisleri var. Ligleri cok kaliteli degil ama dunyanin en iyi takimlarina oyuncu veriyorlar. Bir de 70 milyonluk Turkiye'ye bak. Ona buna köy takimi diye laf atariz ama gel gör ki Turkiye'nin tamamen tesadufu ve sansa dunya ucunculugu disinda bir Avrupa veya Dunya kupasina katlmisligi ikiyi gecmiyor. GS'in basarisini kenara koy, turk futbolu Avrupa'da samar oglani. Isvec sence nasil oluyor da basarili mesela? Bizim dedigimiz gibi tahta bacak olsalar her Avrupa ve Dunya sampiyonasinda isleri ne? Futbol sonucta ayakla oynaniyor. Adamlardan Henrik Larsson gibi onca sakatliga ragmen gikini cikartmadan dunyanin en iyi takimlarinda gol ustune gol atan bir forvet cikti. Bu forvet 33 yasinda milli takimdan icabinda affini istemesini bildi (yogun istekten zorla geri dönduruldu milli takima) Oysa bizim takimda kral (sahte kral daha dogru olur) dedikleri zatin bu isi birakacagi yok. Salya sumuk tv ekranlarinda. Bu ulkede ormanlar cayir cayir yanarken, kiyilarda cevre katliami yapilirken masmavi denizlere zehir dolu variller dökulurken KILINI KIPIRDATMAYAN ve UMURSAMAYAN turk gencligi Hakan'i gunun 24 saati savunacak tartisacak koyun surusu gibi pesinden gidecek kadar futbolla yatip futbolla kalkerken Turk futbolunun bulundugu yere bakinca görulen kocaman bir HIC!!! Bence tahta bacaklar bizim anneler liginde tonla kayniyor. Ben artik tahta bacak derken uc defa dusunecegim. Isvec, Norvec gibi ulkeler bize bu laflari yedirdi defalarca. Sen ne dusunuyorsun mesela Isvec'in futboldaki istikrarini (o berbat lige ragmen) nasil acikliyorsun?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:Kristal ablaya haber verin diyecegim ama $u anda averajin bir anlami olmadigi icin ayni puanda olup birbirleri ile oynamayanlar icin alfabetik sira yapmi$lardir. Bu i$leri elle degil bir software ile yaptiklarina da eminim.

Aslinda nereden baksaniz nufus ve yzuolcumu haric Yunanistanin gerisindeyiz. Boyle olunca di$ardan bakanlar bu tur sacmaliklari yapabiliyorlar. Ama utanacak olanlar onlar degil elbette.
UEFA siralamasinda averaji dahah iyi olan talimin daha üstte olmasi bence de mantikli. Alfabetik sira averaj ve atilan goller ayni olunca uygulanabilir diye düsünüyorum. Fakat prosedürü bilen bir arkadasimiz varsa konuya aciklik getirebilir.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Mesela Romanya Hollanda ( Netherlands ) siralamasinda iki ulke de 7 puanli. Iki ulke de birbiriyle karsilasmamis. Iki ulkenin de +4 averaji var. Daha cok gol atan Romanya basta. Alfabetik degil demek ki.

F gurubundaki Spain Iceland siralamasi da alfabetik degil gol averajina gore yapilmis.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Müjde! Hakan belinden rahatsızmış, oynamama ihtimali çok yüksek :D

Sabri----Gökhan-----Servet-----İbo
Hamit--Gökdeniz--Aurelio--Tuncay
---------------Arda-----------------
-------------Ümit Karan------------
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kristal hanim UEFA'nin basin sozcusu mu yoksa yazi i$lerindeki sekreteri mi idi neydi. FB'liler ligde GS'ya bozulduklarinda (Lig maclari $L maclari cin erteleniyordu falan filan) federasyonu bu kadinin fax numarasini bularak $ikayet kampanyasina giri$tiler. Burada alay konusu olmu$lardi antu.com'da Ingilizce mektuplarinin altina imza toplama kampanyasinda.

Alfabetik degilse bile ben UEFA'nin boyle sacma sapan $eyler vakit harcayacagini sanmiyorum.. Bir kere $u anda bu siralamanin hicbir onemi yok. Siralama son mactan sonra ayakkabilar giyilirken onemli olacak. Ne far eder kim ustte kim altta diyecem ama UEFA bir suru yeni kurallar getirdi averaja bakilma konusunda.. Sonunda puanlar ayni olunca once aradaki maclardaki sonuclara ve o maclarda atilan gollerin averajina bakilacak. Bunlarda e$it olunca genel siralamada sonuncu takim haric diger maclarin sonucuna falan filan bakilacak. Ben yine bunun elle degil bir program sonucu yapildigini saniyorum. UEFA boyle kucuk hesaplara girecegini sanmak biraz safdillik oluyor kusura bakmayin. Mesela groupta sonuncu olan takim ile yapilan mac averaj hesabina girmiyordur. Malta maci $u anda sayilmiyordur.

Not: $imdi soralamaya baktim. Ayni puanda 3 takim var. Norvec'in mac fazlasi var ama gol averaji Turkiyeden iyi olmasina ragmen Turkiye'nin altinda. Demek ki siralama averaja gore yapilmiyor. Yunanistanda ayni puanli takimlar arasinda yaptigi maclar yuzunden Turkiyenin ustunde. Uclu takima gore UEFA'nin programi cali$ip siralamayi dogru yapmi$.

Code: Select all

Group C
Teams Pld W D L GF GA Pts 
Greece  2 2 0 0 2  0  6 
Turkey  2 2 0 0 3  0  6 
Norway  3 2 0 1 6  2  6 
Bosnia  3 1 1 1 8  7  4 
Hungary 3 1 0 2 4  6  3 
Moldova 3 0 1 2 2  5  1 
Malta   2 0 0 2 2  7  0 
Bu arada Macaristan galibiyetine 40bin YTL prim verilecekmi$. Ayiptir gunahtir daglarda telef olan cocuklara. Ulan ortdada fol yok yumurta yok daha eleme maclari heriflerin gozunu para burumu$. Bu golumu $ehit analarina armagan ediyorum lafi ile hamhum $aralop 40bin YTL cebe. Ama lafa gelince milli forma. E$ek sipalari dogru durust askerlikte yapmazlar. Ama ba$larinda koca bir boynuzlu var. Her turlu hayasizliga eyvallah deyip ba$kan olarak o koltukta oturan. Verir ne olacak. Babasinin mali gibi Yuzbin vermedigine $ukredin.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 09, 2006 4:27 pm, edited 7 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Müjde! Hakan belinden rahatsızmış, oynamama ihtimali çok yüksek :D

Sabri----Gökhan-----Servet-----İbo
Hamit--Gökdeniz--Aurelio--Tuncay
---------------Arda-----------------
-------------Ümit Karan------------
Yok benim aklim yatti. Birak hastaligi, sakatligi Allah gostermesin olse bile onu mezardan cikarip kefeni ile ceza sahasina dikecekler kar$i defansi urkutur diye bu kafayla. Baksana Terim cok memnun kalmi$ oyunundan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Terim herkesten her zaman memnundur zaten. Amma velakin, Tekke'de belinden gazi olmuş ve kamptan ayrılıp Zenit yollarına düşmüş. Nihat formsuzluğun zirvesinde. Hakana da nazarı elbirliğiyle değdirdiniz :D
Havuzdan bir forvet çağrılabilirdi, heralde yasak değildir..

Hakan'ın meşhur ayağınıda görmek nasip oldu Allahıma bin şükür. Gerçekten vahim durumda. Dümbelek olmuş. Sağ 43, sol 44 giyiyormuş, sol başparmak kullanım dışı. :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.fotomac.com.tr/gal110.html

Adami jubile yapmaya zorlayacaklar. Icerikli elestiri bu mu? Yillarin Hakan
Sukur'u ayni Hakan Sukur bana göre, simdi degisen ne acaba? Kimse cikip
HS macta yan yatti diyemez. Kostu, pres yapti, 'sabanligi' tuttu vesayre, bildigimiz
HS iste. Mac oynanmadan, kadroya alindi diye elestirilen HS, mactan sonra
iceriksiz bir sekilde elestiriliyor.

Alternatif kim sizce, Ersen Martin mi...Umit Karan/Fatih Tekke li takimi
gecmiste görduk. Ersen'in boyu var agirligi yok. Milli takimin ona endeksli bir
oyun sergileme luksu yok. Bu cagdisi bir dusunce olur. Ersen daha önce
neredeydi, TS'a nasil geldigini unutmayalim. Koller tipi bir forvet, yok olmaya
aday bir nesil.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote:http://www.fotomac.com.tr/gal110.html

HS macta yan yatti diyemez. Kostu, pres yapti, 'sabanligi' tuttu vesayre, bildigimiz

aday bir nesil.
Hasan bey ben o haberi asparagas kapsaminda degerlendirdim. Boyle birsey olacagini sanmam. Ama diger yandan milli takim bakimindan bir forvet sorunu uzun zamandir var; 2008 veya 2010'da HS olmayacagina gore, bunun cozumu icin denemelere baslamak lazim.

Terim bu arada Altintop'u niye denemek istemiyor acaba ? Sakat mi ?
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Terim bu arada Altintop'u niye denemek istemiyor acaba ? Sakat mi ?
Saygida kusur ediyormus onunden gecerken ceketinin dugmelerini ilikleyip sag elini gogsune goturup bambam diye vurup onunde egilmiyormus diye. Hersey bir yana su prim olayi rezalet otesi. Norvec ve Yunanistan guzel bir futbol dersi verip su futbol sahtekarlarini ucuncu yapip yollarlar eve.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hasan Tezcan wrote:http://www.fotomac.com.tr/gal110.html

aday bir nesil.

Bunda HS bir sucu yok tabii, yillardir kendisine alternatif bulamayan sistemi burda elestirmek lazim.Fatih Tekke ve Nihat Kahveci su anda bence en iyi alternatifler ancak her ikiside HS kadar istikrarli olamiyor bunun yani sira Umit Karan ve Necati disinda 4 buyuklerin de forveti veya ileri ucu yabanci, belki belki Burak var gelecek vaad eden o da henuz daha yolun basinda.

FT'i cok suclamak da dogru degil cunku hazir olani veya en iyi olani oynatmak mecburiyetinde.Milli Takim oyuncu yetistirme yeri degildir diyenleri ben hakli goruyorum.Su anda en verimli ve hazir kimse o oynatilsin 2008 ve 2010'a cok var.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Hasan bey ben o haberi asparagas kapsaminda degerlendirdim. Boyle birsey olacagini sanmam. Ama diger yandan milli takim bakimindan bir forvet sorunu uzun zamandir var; 2008 veya 2010'da HS olmayacagina gore, bunun cozumu icin denemelere baslamak lazim.

Terim bu arada Altintop'u niye denemek istemiyor acaba ? Sakat mi?
Terim öncelikle finallere katilmayi dusunuyor. Forvet sorunu HS'un yoklugu
döneminde tartisildi, ve neticede kendisi milli takima tekrar cagrildi. Butun bunlar
unutuluyor. Ersun'un basini yiyen mevzularda biri bu degilmiydi.

HS forvete hava hakimiyeti ile kuvvet katiyor. En buyuk özelligi bu, hava
hakimiyeti. Golcu mu...hayir HS hicbir zaman golcu olmadi.

Alternatif olayi baska mevzu. Oyun sistemi ile alakali, zor bir dönemec FT
icin.

...ama lutfen Umit Karan, Fatih Tekke ve Ersen Martin'i gecin...onlardan ne
bag olur ne bahce benden söylemesi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Tezcan wrote: ...ama lutfen Umit Karan, Fatih Tekke ve Ersen Martin'i gecin...onlardan ne
bag olur ne bahce benden söylemesi.
Yahu Hasan abi sen kimi beğeniyorsun Allah aşkına, birkaç isim sayar mısın :)

Hadi Erseni geçtik, Karan ve Tekke gibi çoğunluğun beğendiği futbolculara bile burun kıvırdığına göre, senin gözünde makbul topçu kimdir, örneği varmıdır çok merak ettim :)
Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Alinti wrote:Tekke'de belinden gazi olmuş ve kamptan ayrılıp Zenit yollarına düşmüş.
Tekke'nin beline tekme, diz, kafa mi atmislar da orasi sakatlanmis. Ah ulan Tekke ah. Hakan Sukur kadar profesyonel olsaydin kendine baksaydin boyle abuk subuk sakatliklar yasamazdin.

Biraz daha ileriye gideyim. Hasan Kabze ve Umit Karan. Bu ikisi Hakan Sukur kadar kendilerine baksalar iyi profesyonel olsalar bu sezon basindan itibaren takimdaki yerlerini alabilirlerdi. Beyefendiler 6. haftadan sonra tesrif ettiler.

Necati nerde bu arada? Barbie bebeklerle oynuyor olmasin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Tuncer wrote:
Alinti wrote: .....

Biraz daha ileriye gideyim. Hasan Kabze ve Umit Karan. Bu ikisi Hakan Sukur kadar kendilerine baksalar iyi profesyonel olsalar bu sezon basindan itibaren takimdaki yerlerini alabilirlerdi. Beyefendiler 6. haftadan sonra tesrif ettiler.

Necati nerde bu arada? Barbie bebeklerle oynuyor olmasin.
Dogru soze nednir. Kabze'nin sakatligini hic anlamadim. Umit Karan'in yapacagi fazla bir $ey yoktu. Hakan'a her $ey soylenebilir ama tek soylenemiyecek olan $ey adamin bu konudaki azmi. Yalniz bu ayakla oynayip nasil gol atacagini bir turlu ke$fedemedi. Halbuki git $u ayaginin caresine bak. Boylece milletin agzina sakiz olma. Ama nerde onda bu zeka.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 09, 2006 6:21 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply