11. Hafta G.Saray - G.B 1-0 (HAKAN SUKUR 69')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets'i gosterdiler Sabri ve Hasan'i zorla soyunma odasina gonderdi, hakemi harcayacaklardi orada.

Ilic'i cok begendim bugun aslinda. Cok guzel oynadi, fizik olarak kendini epey zorladi. Ama o golleri atamayinca olmuyor.
Last edited by Tolga Girici on Sat Oct 28, 2006 9:04 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok önemli bir galibiyet aldık. Çok duyguluyum çok heyecanlıyım, duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Gerçek kimliğimizi ortaya koyduk, kimliksiz günler geride kaldı artık. Galatasaray gibi oynadık. Çoğumuz kazanacağımıza inanıyorduk, bazı inançsızlarda zamanla imana geldi gördünüz. Galibiyet serimizi devam ettirmek istiyorduk. Bir haftada 3 maç kazandık, artık kralını tanımayız! Bizi izlemeye devam edin, resmi sitemizde gollerimizi yayınlasın artık!

Cihan milli takıma sol bek olarak çağrılsın!!! Yada sağ bek olarak çağrılsın ama sol bekte oynatılsın!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets: Ilk defa hakeme bir sey soylememek icin bu kadar zorlaniyorum, ama yine konusmayacagim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hem PAF ların hem A takımının macları zevkli gecti. Ben ilk yarı sonunda Sabri ve Carrusca yı cıkarıp, Cihan ve Sas ın girmesini dusunuyordum. Yazık, Ferhat a bayagı uzuldum.

Sabri bana ilk yarı kotu ikinci yarı vasat bir goruntu verdi. Ayhan nın ofansa, Inamoto nun defansa yakın oldugu orta saha gobek denklemini PAF taki Oguz-Mehmet Guven cok iyi yapıyor. Bundan sonraki Fortis kupasında Gerets bu ikiliyi denemeli. Ayrıca ben PAF takımızdaki Ugur Akdemir in, form grafigi averaj oldugu su donemde, hem Sabri hem Cihan kadar iyi performans verecegini dusunuyorum.

Uc puandan da onemlisi takım tertibi, dogru oyuncu degisiklikleri ve ust uste kazandıgımız maclar sonunda GERETS in dip noktadan takımı toparlayacak nesesinin yerine gelmesi. Su PSV macında iyi bir skor bizim icin mukemmel olur. Akıllı bir oyun duzeninde devamlılık, Oguz ve Mehmet Guven nin BERABER orta sahada Fortis kupasında denenmesi kısa donem icin beklentilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tolga Girici wrote:Gerets'i gosterdiler Sabri ve Hasan'i zorla soyunma odasina gonderdi, hakemi harcayacaklardi orada.

Ilic'i cok begendim bugun aslinda. Cok guzel oynadi, fizik olarak kendini epey zorladi. Ama o golleri atamayinca olmuyor.
Tommiks suratli hakem idare etti ama Ayhan'a bariz bir sari karti es gecti ikikci yari.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Inamatoto oyunu guzel aciyor, Umit'e verdigi pasi kaliteli oldugunu gosterdi. Carrusca da israr edilirse takima yarari olabilir. Oyunu dinamik ve hizli oynuyor, ama fizigini guclendirmeli.

Mac aslinda ilk yarida bitmeliydi ama olmayinca ikinci planda tuttu. Forvetlerde canlaninca Galatasarayda mac icinde kazanmak icin alternatif oyun sekli artiyor, daha tehlikeli oluyoruz. Galatasaray kadro zenginligi ne FB, nede BJK de var .
Kemal Bakircioglu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

6 çok net gol pozisyonu.. Ve rakibe verilen 1 net gol pozisyonu.. Harikaymış ilk yarı..

Hasan'ın kaleciye postaladığı topa Carrusca vurmalıydı ama çıkmıştı sanırım..

Carrusca kötü kaçırmış ama çok normal. Sırf o pozisyonlar yüzünden eleştirilmemeli. İliç Ümit kaçırırken o haydi haydi..

Allah Isaac'ten razı olsun :D

Hasan tam manyak, kendi hatalı paslarını hiç görmüyor :D

Hakan kornerden attı yazıyordu bi yerde, Hasan ortalamış oysa..

Hakan'ın golünde Ümitin katkısıda önemli. Millet Hakanın girdiğini henüz idrak edememişken savunmacılar Ümitle meşgul idi :D

Hasan'ın krampon vakası... :D Futbolu bırkmadan psikolojik tedavisini tamamlasa bari :D

Son pozisyonda ucuz yırtmışız gerçekten.. Çok yazık olurdu çok..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Teşekkürler Murat Gökçiğdem :)
PSV maçınada kimse sulanmasın.. :D

Bu maçla ilgili olarak Gerets'in ilk 11'de CArruscayla başlamasını yanlış buldum. Yerine Hasan oynamlaıydı ama o da tam bir psikopat. Sağı solu belli değil. Çıldırıyor ve çıldırtıyor bazen..

Ligde en azından fantastic four arasında GS kadar futbol oynayan başka takım yok bence.. Şampiyonluk hakkımız, lütfen hakkımızı virin :)

Bu maçta alınacak 3 puanın öneminden daha önce bahsetmiştim. Fener yenerse lidere 5 puan kalıyor ama 'Fener yensin' demekte çok zor oluyor be, Vestel yensede özlenen fenerbahçe geri gelse ne tatlı olur :D Ooof of kimi tutacağımı şaşırdım, kalbim bir yerde mantığım başka yerde:D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Teşekkürler Murat Gökçiğdem :)
PSV maçınada kimse sulanmasın.. :D

Bu maçla ilgili olarak Gerets'in ilk 11'de CArruscayla başlamasını yanlış buldum. Yerine Hasan oynamlaıydı ama o da tam bir psikopat. Sağı solu belli değil. Çıldırıyor ve çıldırtıyor bazen..
Ismail, Carrusca'yi bir sekilde oynatmak lazim, yoksa hic oynamadan gidecek. Bu oyuncunun oynamadan gelismesi imkansiz. Sahada ayakta kalmayi ogrenmesi lazim. Bu adamlarin ulkesinde futbol cok tingir mingir oynaniyor sanirim. Lig TV'de arada denk geliyorum, Brezilya liginin en iyi takimlari bile inanilmaz pas hatasi ve kondusyon eksikligi gosteriyorlar. Hic Arjantin liginden mac izlemedim. Ama Meksika da ayni sekilde. Bizimkiler Arjantin'e futbolcu bakmaya gidiyor, bence oradan bize ekmek cikmaz. Ya afrika'dan ya da dogu avrupa'dan bulmak lazim. Bulgaristan'dan Lazarov gibi bir adam bulabilsek keske. Veya Afrika'dan ayni 96'da Appiah'i nasil bulduysak yine bulamaz miyiz?

Gerets bugun ilk defa dezavantajli durumdayken orta sahadan feragat etmeyip baska yollar denedi, buyuk bir gelisme gercekten. Umarim bu konuda israr eder. PSV macina kesin Hasan'la baslariz, Istanbul'da onun eksikligini cok hissettik. Gercekten cok kaliteli bir futbolcu aslinda Hasan. Tek rakibi kendisi. Artik PSV macina nasil bir kadroyla cikacagimiz da belli. Bireysel hata yapmazsak yenebiliriz, cunku cok kolay pozisyona girebiliyoruz.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tolga Girici wrote:Ismail, Carrusca'yi bir sekilde oynatmak lazim,
Carrusca teknik ama cok daginik ve hatta laubali oynadi. Boyle oyuncuyu hem taraftar tutmaz hem de takim icersindeki mucadele ruhunu ters yonde etkiler. Eger GS yag yakarak yoluna devam edecekse boyle satafatli fakat kendine oynayan adami kaldiramaz.

Sanirim Carrusca'yi bir iki ay daha takimla beraber kameralarin onunden gecerken yandan gormeye devam edecez. Tabii Gerets onu sol bek olarak denemeye karar vermez ise.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Ozan Ersoy wrote:Bu gol Gerets'in

Tebrik ederim...

Degisikligi en dogru zamanda yapti.

Ozan Ersoy
Gerets bugun gecer not aldi benden abi. Elindeki malzeme bu, ve iyi degerlendirdi. Insallah sonunu iyi getirir.
Tolga'cim burayi acayim. Mac bitmeden bu yorumu yaptim ki arkadaslar "Len Ozan macin skoruna gore yorum yapiyorsun" demesin. Benim oyle gozukse de saplantim yok. Kendime gore dogruyu soylemekten de korkum yok. Gerets her konuda rezildir, kotudur diye bir sey de yok. Elbette iyi taraflari da var. Benim dusuncem bu hocanin kafasina gore takildigi, rakibi analiz etmedigi, dunya futbolunun artik oyle ya da boyle kuvvetli orta saha formulunu benimsedigi halde buna kulak asmadigi, maclar sirasinda gerekli hamleleri yapamadigi ya da yanlis zamanlarda yaptigi, gereklisini yapmayi birakin, takim ondeyken hersey iyi giderken, korkunc bir hata yapip maci verdigi. GS'in su narin durumunda ise butun bunlar buyuk bir handikap.

Dunku macta Carrusca'yla baslamasi tartisabilinir. Bana gore Carrusca'yla baslamak icin bir baska maci bekleyebilirdi. GB macinin Carrusca icin cok zor olacagi cok belliydi. Ikinci yari oyundan dusecegi de kesin, yani mutlaka oyuncu degistireceksin. Gitti mi bir oyuncu hakkin. Bekte de bir aydir oynatmadigin, en son oynattiginda da 30. dakikada cikarip rezil ettigin Ferhat'i koymak zorunda kalmis misin? Bu isin sakatligi, karti falan var. Yani zora gireceksin oyuncu degisikliklerinde. Nitekim zorlandik.

Ama GB'nin 2 forvet baslamasina karsin, Gerets'in tek forvet baslamasi cok olumlu. GS'in Genclerin orta sahasina hukmedip, ilk yarida bu kadar pozisyon bulmasinin sebebi bundan. Benim bir ara baglantim kesildi. Ilk yarida Ilic'in son dakikada kacirdigi ustuste mutlak pozisyonlari goremedim. Biraz top ayagimiza otursa, ilk yarida fark olacakti.

Ikinci yariya da ayni sekilde atak basladik. Mesut Bakkal bakti olmuyor, hatasini kabul etti, tek forvete dondu, orta sahayi 5'ledi. Iste bu siralarda mac kisirlasti. Orta sahada bos alan kalmadi, Ayhan ve Inamato cengaver gibi carpismak zorunda kaldilar. Tam bir meydan muhaberesi.

Macin bitimine 20 dakika kalmis, Hakan girmeye hazirlaniyor ben tirnaklarimi yemeye basladim. Neden? GB kalemizde pozisyon mu buluyordu? Hayir. GB bizden daha iyi mi oynamaya baslamisti? Hayir. Gerets'in ne yapacagini bilemedigimden stres oldum. Eyvah dedim, Ilic'i oyunda birakir, Ayhan-Japon'dan birini cikarirsa, bu mac gider. Yapmadi mi, bu tip hatalar? Her mac ayni seyi yapiyordu. En son Bursa macinda, Japonu cikarip, Okan'i alinca, Bursa tek kale oynamadi mi? O macta puan kaybetmemiz mucize degil mi?

Ama Gerets bu sefer dogrusunu yapti ve Hakan'i Ilic'in yerine aldi, sans da yaver gitti, defans o sirada Hakan'in gelisinin farkina varmadi, bombos bir gol atti ve maci kotardi. O sirada GB'nin tek forveti vardi oyunda, yapacagi fazla bir sey yoktu. En son saniyede defansin uzaklastiramadigi topun onlerine dusmesi haricinde pozisyon da bulamadilar.

Ben dun aksamki mactan cok zevk aldim. Kenar yonetimi iyiydi, takim cok mucadele etti, her oyuncu vasatin ustunde oynadi, gorevini son saniyeye kadar yapti. Turkiye liginin mucadale acisindan en zorlu ekibine karsi oynadik, son haftalarin en formda ekiplerinden biriydiler ve performansimiz hem ofansif hem defansif acidan onlardan ustundu.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

oncelikle macin ilk 30 dakikalik bolumunu seyretmedigimi belirtip, yorumlarimi buna gore yapacagimin altini cizeyim. zaten maci da yarim gozle seyrettim. ama hem forumda, hem de gazeleterdeki umum begeninin aksine ben nedense hic memnun olmadim oyundan. beraber seyrettigimiz arkadaslarin da mac ici yakinmalarina bakinca, bu takimin ciddi eksiklikleri bu macta da devam edegeldi.

ozan'in 'bakkal orta sahayi besledi' dedigi dakikalardir belki benim uzerinde yogunlastigim. seyrettigim kisimda galatasaray'da en buyuk zaafiyet olarak orta sahada top yapamama olarak iyice goze batiyor. galatasaray gibi, bu ulkenin en basarili kulubu, kendi evinde, bir rakip karsisinda orta sahasinda pas yapamiyor, rakip her bastiginda bocaliyor, taca atiyor, 40 metreden kaleciye geri paslari yapiyor, dan-duna basliyorsa; ne kadar mucadele olursa olsun ben bundan keyif alamiyorum. ne ayhan, ne inamoto bu konuda yeterliler. rakip en ufak pres yaptiginda cikaramiyoruz topu. bir takimin kalbidir, beynidir orta saha. ama galatasaray beyni olmadan, yurumeye kosmaya eliyle is tutmaya calisan insanlar goruntusu veriyor. ayhan+inamoto kadar, pas almak icin kendini gostermeyen, hep koselere kacan beklerin de, markajdan kurtulmadan top bekleyen uc elemanlarinin da kabahati var bunda. bugun biraz fener maci seyrettim. tumer, alex, appiah, tuncay dortlusu vestel'in presini oylesine tereyagindan kil ceker gibi kirdilar ki; bilardo gibi iki-uc pasta topu ileri tasimayi bildiler. ama biz bunu bir turlu basaramiyoruz.

top yapamadigimiz gibi, ozellikle macin son30-40 dakikalik kisminda orta sahada seken tum toplari rakip topladi. taclari dahi rakibe attik. rakibin ayagindaki topa mudahale ediyoruz, mudahale ettigimiz top baska bir rakibe pas olarak gidiyor. bu kadar mi top bir takimi sevmez? son saniyedeki pozisyonda bile, kafayla uzaklastirdik rakip aldi, sut cekti bizim defanstan seken top havalandi kavis cizip okan'in ayagina dustu. izdirap cekmeye esdeger sanki gs maclarini seyretmek.

bence gerets, bir an once mehmet guven ve mehmet topal'i devreye sokmali. sezon basinda az az seyretme firsati buldugumuz bu isimler topu kullanmakta ayhan+inamoto ikilisine gore cok daha basarili idi. eger gerets cesaretli olabilirse gs orta sahasi nefes almaya baslayacaktir gibi geliyor bana. ama gerets eminim ki inamoto'dan da ayhan'dan da cok memnundur.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Kralin golu:

http://www.youtube.com/watch?v=pqmJC25tiS4&eurl=
Bu hafta mactan sonra tam Cengiz abilik bir tablo vardi. Bu bizim kral mac bitiminde formasini cikarmis, seyircileri selamliyordu. Kolunda soyle okkali bir bandaj vardi. Tam pazusunun uzerinde. Dedim acaba ameliyat falan mi oldu... Cunku oyle bir bandaj ancak ciddi bir yaraya atilir. Herhangi bir yerde okumadigim icin de anlamadim ve unuttum gitti. Bu sabah okudum, meger bizim Hakan muskasini bandajlamis.

Biliyorsunuz boyuna kolye seklinde bir sey asmak yasak. Bunun sebebi de ikili mucadalelerde adamin boynuna dolanabilir, karsidakini yarayabilir vs. Bu kurala uymayan sari kartla cezalandiriliyor. Vestel-FB macinda da Selcuk Inan muskasiyla sahaya ciktigi icin sari kart gordu. Muska ciktiktan sonra bir de penaltiya yatip hakemi kandirmasi vardi ki, tam muskalikti.

Hakan kral oldun, ulke seninle yatiyor, kalkiyor, seven sevmeyen... Milyonlarca cocuk formani giyiyor ama bu ne cahillik be kardesim ? Oyle bir cahillik ki pacalarindan akiyor yani... Bana sorarsan les gibi de kokuyor...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Kralin golu:

http://www.youtube.com/watch?v=pqmJC25tiS4&eurl=
Bu hafta mactan sonra tam Cengiz abilik bir tablo vardi. Bu bizim kral mac bitiminde formasini cikarmis, seyircileri selamliyordu. Kolunda soyle okkali bir bandaj vardi. Tam pazusunun uzerinde. Dedim acaba ameliyat falan mi oldu... Cunku oyle bir bandaj ancak ciddi bir yaraya atilir. Herhangi bir yerde okumadigim icin de anlamadim ve unuttum gitti. Bu sabah okudum, meger bizim Hakan muskasini bandajlamis.
....

Ozan Ersoy
Muskasi i$e yaradi ama. 11 saniyede cakmi$ kafayi. Nefesi kuvvetliymi$ kim okuduysa muskayi. Ama antremanda bugun Cumhuriyet bayrami nerede bayragimizi getirinde fotograf cektirelim dedigini ve a$agida Tolga'nin astigi resmi es gecmi$sin.

Gecen gun Yavuz Donat'i okuyordum. Endonezyaya gitmi$ oradakilerle ticari baglantiyi ara$irirken bakmi$ ki Endoneyzdan ithal edilen mallarin cirosu 100M dolar bile degil ama onlarin bize ihraci 1B dolar. Ama ayip ediyorsunuz demi$ Yavuz bey. Valla biz ayip etmiyoruz sizinkiler buraya geliyor (Tayyip bey de bir ucak dolusu adamla gitmi$ti zaten) ama ilgilendikleri konular burada sadece okullar kolejler oldu onlari actiniz demi$ler. O da merak etmi$ Endonezyada okul kolej acan kimler diye cika cika altindan Fetto$ cikmi$. Ya biz artik okul ticareti yapiyoruz. Gerisi ufak i$ kaliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply