2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Roy futbolcu olarak gelmiyor. Heralde hocalık kariyeride başarılarla dolu değildir. Yoksa öyle mi?
Cengiz Akgun wrote:Terim bey iki kusur milyon avro alirsa Roy neden bu kadar almasin?
Elbette her iyi oyuncu ayni basarida bir TD olamaz. Ama adamin bunca sene Avrupada oynamasi cok cok iyi bir klupte kaptanlik yapmasi, bir degil birkac kere herkesin gipta edecegi kupalari kaldirmasi, ve senelerdir usta bir TD den feyiz almasi bu isi hasbel kader ogrenmis ve adam yoklugunda adam sirasina gecmis birilerinden daha iyi olacagindan suphe edilmez. Sorun bu adamlarin profesyonel bir lige geldiklerini sanmalarindan cikiyor. Rijkaard basina gelenler mesela. Terim mi Roy mu deseler Avrupa kupasi kazanmasina ragmen Terim demek icin insanin aklindan zoru olmasi lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Mehmet Marsan wrote:Manchester United'in efsane :lol: kaptani Roy Keane Ist BBye geliyor diye iddealar var. Metin Diyadini bilinmiyen bir nedenle kapinin onune koyan yonetim buyuk isim pesinde.

Keane oyuncuyken hirsli, mucadeleci ve bir adali icin ustun teknigi olan tam bir liderdi. Menejrliginde gecimsiz, kavgaci ve basarisiz oldugu aklimda kalmis.
Oyunculugu sirasinda da serde Kasimpasalilik varmis; Telegol yorumcularina da parlarsa eglenceli bir lig olacak:

Keane then unleashed a stinging verbal tirade against McCarthy (Irlanda milli takimi TD): "Mick, you're a liar … you're a fucking wanker. I didn't rate you as a player, I don't rate you as a manager, and I don't rate you as a person. You're a fucking wanker and you can stick your World Cup up your arse. The only reason I have any dealings with you is that somehow you are the manager of my country! You can stick it up your bollocks."

http://en.wikipedia.org/wiki/Roy_Keane_incident
Yuksel Gunal
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Roy Kasimpasa'yi begenmemis, sucu karisina atip o buralarda yasayamaz demis. Boylece iki uc gun yiyip icmis ve de gitmis. Eminim soyunma odalarini helayi ve de takunyali duslari gorunce ben deli boku yemedim demistir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

[/quote]

- Konuştu bana!! :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu röportaji bugun bende izledim, tamamini...icimden gulmek gelmiyor acikcasi. Bir gariplik var sanki, tercumani sahit olarak kullanmasini garip buldum, ruh hali ona keza.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hep boyle olur. Bir musubet bin nasihatten iyidir. FB duzluge cikiyor. Sota'siz Kayseri Mersinde galip geliyor. Bundan ders cikarmak lazim. Ilk is bu goygoycu Sas ile Davala'yi yollamak olmali. Guvnor ise yaramadiklari belli artik. Bu Otis bir mesaj olur ben kimdenkm diye ortalikta dolanana.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote:Bu röportaji bugun bende izledim, tamamini...icimden gulmek gelmiyor acikcasi. Bir gariplik var sanki, tercumani sahit olarak kullanmasini garip buldum, ruh hali ona keza.
Site cakma degil, Hollanda'da adamin biri sitenin alanini satin almis, artik arama motoru olacakmis :lol:

http://www.sametesor.com/samete-sormak-istedikleriniz

Bu da haberi :D

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/ ... etesoracak
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Hep boyle olur. Bir musubet bin nasihatten iyidir. FB duzluge cikiyor. Sota'siz Kayseri Mersinde galip geliyor. Bundan ders cikarmak lazim. Ilk is bu goygoycu Sas ile Davala'yi yollamak olmali. Guvnor ise yaramadiklari belli artik. Bu Otis bir mesaj olur ben kimdenkm diye ortalikta dolanana.
Cengiz abi, Şota bu sefer de Kasımpaşa'nın başına gelmiş.
Bizim kulüplerimiz, yolu bir kere Türkiye'ye düşen bir yabancı hocayı bırakmak bilmiyorlar. Adamlar birinden kovuluyor, elinde bavulla diğer takıma geçiyor. Gigi Multescu, Karol Pecze, Saffet Susiç, Lorant, Skibbe, Carvalhal...
Gerçi yerli hocalar için de durum pek farklı sayılmaz...

Terim'in yardımcıları konusu ise yılların konusudur.
Geçmiş yıllarda Hıncal sürekli Terim'in yanında oturan Müfit Erkasap'ı beğenmez, onun yerine Terim'le gerektiğinde kavga edecek, dişli bir yardımcı yer alması gerektiğini söylerdi.
Derwall'in yanındaki Denizli, Piontek'in yanındaki Terim gibi...
Fatih Hoca son gelişinde Müfit'ten vazgeçerek, eski futbolcularımızı yanına oturttu. Ümit Davala'yı Skibbe döneminde de yardımcı hoca rolünde görmüştük. Adnan Sezgin'in bir operasyonuyla Skibbe'nin bir gecede bileti kesilen yardımcıları arasında o da vardı.
Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra bildiğim kadarıyla çalışmadı.
Sonra Fatih Hocası çağırınca koşa koşa geldi.

Benim gördüğüm kadarıyla dünya genelinde de yardımcı hocalar öyle çok yüksek profilli isimler olmuyor.
Bunda tek istisna, senelerce Alex Ferguson'un yardımcılığını yapan Carlos Queiroz'dur... O adam Real Madrid'in teknik direktörlüğünden kovulduktan sonra dahi Manchester'a geldi ve Ferguson'un yardımcılığı koltuğuna geri döndü.
Bunun dışında Birinci Adam'ın egemenliği geçerlidir hep... Hele Fatih Terim'in olduğu yerde diğerlerinin lafı pek geçmez.
Bence Şaş da Davala da futboldan az çok anlayan, üstelik takımdaki oyuncular üzerinde saygınlık uyandıran isimler.
Efsane takımın futbolcuları...
Dolayısıyla yerli futbolcunun onlara bakışı çok farklıdır.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aleks'in konusmasi kendi acisindan iyi olmamis. Herif Aykut'a kan kusturmus. Neyse kurtuldular. Daha iki sene oynarim diye 7m avroya patlayacakti. Herif 8 sene Istanbulda oturup bir civi bile satin almadan gidiyor sersemlerde heykelini dikiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Ordi liderlik sansini tepti 2-2
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Antalya buyuk bir ivme ile zirveye ortak oldu. Su anda sekiz macta bes ile en cok galibiyet alan tek takim. Adamlarda beraberlik yok.

Bizim kelaynak ezbere takim dizmeye devam etsin. Dun semerli dokulurken direk takimda idi. Burak Yilmaz hayalet gibi idi. Bunun yaptigi TD'lukten daha iyisini yapmazsam serefsizim. Bu kadar eminim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz sen teknik direktör, ben antrenör olalım , Galatasaray mağlubiyet yüzü görmez .
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz sen teknik direktör, ben antrenör olalım , Galatasaray mağlubiyet yüzü görmez .
Bir zamanlar gozum baskanlikta idi. Ama bu kadar borctan sonra vazgectim. Gel yapalim diyecem ama bizim degerimizi takdir edecek feraset nerde bu heriflerde Nezih agabey. Ebuoe olayli mactan donmus zaten hantal herifin teki obur taraftan hucre koklenmis milli maca cikamamis bir avanak. Bunlarla maca basliyor sonra da horoz gibi dikleniyor maglup olmasina birkac dakika kala mabadi sans eseri kurtarmasina ragmen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Dun burada Bursaspor-FB maci vardi. Sehir hop oturup hop kalkti. Momentumunu kaybeden Bursaspor dun tribunde tekrar dirildi. Cok guzel goruntuler vardi.

Oyle bir pankart actilar ki akillara zarar. :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 4213_n.jpg (DIGITURK'te dakikalarca yayinlandi)

Mactan once de bazi arkadaslar :D otele bir ziyarette bulundular. Arabalarin plakalari tespit edilememis :D

TAKIM OTOBÜSÜNÜN ÖNÜ KESİLDİ

Spor Toto Süper Lig'in 8'inci haftasında deplasmanda Bursaspor ile karşılaşacak olan Fenerbahçe otel çıkışında pankart şoku yaşadı.

Konakladıkları Holiday Inn Otel'den (Benim eve 5 dakika) maça 2 saat kala çıkan sarı lacivertli ekibin otobüsünün önüne 2 araç geçerek camlardan döviz çıkardı. İki araçtan da açılan dövizlerde, "Temiz futbol istiyoruz" yazısı dikkat çekti.

Bir süre araçlar eskortun önünden devam ettikten sonra ara sokaklara girerek gözden kayboldular.

Ayrica Twente ile oynanan Avrupa macinda kotu bir sakatlik gecirmis ve aylarca uzak kalmis olan Serdar Aziz icin cok guzel bir pankart acildi.

"Bizim şehrin çocukları mermiye kafa atıyor kafa, Geçmiş olsun Serdar Aziz"

Serdar cok iyi cocuk, 21 yasinda Bursaspor 2. kaptani olmus.

Maca girmiyorum bile, kimse sallamadi zaten :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu pankart isi etik kuruluna kadar gider :-D Ayip etmisler, cezalari para cezasina cevireli cok olmadi, buyuk vefasizlik örnegi.

BJK : TS macina bakiyorum. TS'u Istanbul da BJK'a karsi ilk kez sansli göruyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply