Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Sikayet sikayet zirlama tu kaka
Sorulmasi gereken soru su
Mehmet ben de sana katilmiyorum, durumu tespit etmek bu. Ayrica niye sikayet hakkimiz olmasin ki. Sikayet iyidir, adami diri tutar, karsidakini durter. Ki, bireysel duzeyde cahillik gordugunde bundan sikayetci olmamak bunu kabullenmek anlamina gelir bir sure sonra.

Genelde bireylerin birseyler yaparak ustesine gelebilecegi sorunlar degil bunlar. Baski gruplarina da baglidir daha cok. Turkiye'de her isin oldugu gibi baski gruplarinin da boku cikariliyor, bir dernege uye olup insani calismalarda bulunmak istedin mi kurum ici cekismeler, yonetim kavgalari, aidatlari yiyen yoneticiler yuzunden pisman oluyorsun.

Bir kucuk ornek vereyim. Cirali'da koyluler, sahilin imara acilmasi ve otel yapilmasi ile ilgili Ozal doneminde cikacak yasalara cok buyuk tepkiler koymuslar. Unesco'dan, cevre orgutlerine her platforma tartismayi tasimislar ve bugun Cirali sahiline insaat yapamazsiniz.

Ama ayni koyluler donumlerce bahcelerine her yaz kacak insaat yapip genisliyorlar. Benim kaldigim pansiyon 10 yil once 12-13 kisi agirlarken bu sene sayiyi 15 oda ve 4 bungalowla 50'nin uzerine cikardi (4 bungalow ve en az 7-8 oda kacak). Cirali'da koylu, sahilin kapanmasina cevre hassasiyeti sebebiyle degil, rantin buyuk tekellere gitmesi endisesi ile karsiydi bana gore. Bizde mulkiyet hala en buyuk saplanti.

Murat Kara'ya da katilmiyorum. Halkimiz oyle cevre sorunlarina duyarli falan degil, olmasi gerekmiyor ve olmadigi dusunulerek hareket edilmeli. Yani bireylere is ve yukumluluk birakilmadan sistem kurulmali.

Sikayet etme hakkimizi kisitlama Mehmet. Ayrica bunun aksamlari, kavun ve raki fasli da var ve devami zevkli oluyor genellikle :D
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozgur Ozanguc wrote:Absurd Man, Absurd Man, Absurd Man... anlayan anladi.
Ben anlamadim be biladerim, kafam da hic basmadi. Cesaretin varsa acik sozlulukle yazsana sunu da bir bilelim, belki bir cevabimiz olur sana.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yok Ufuk bu kesin benim bir arkadas benimle dalga geciyor :D Bu absurd man kelimesini biz hep kullaniriz aramizda.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Kerem'in konuyu cok iyi biliyor olmasi lazim onun yazi ve anlatim becerisi benden cok daha iyi ve o anlatabilir. Tanistigimizi sanmiyorum Kerem ama ayni dunya uzerinde yasadigimiza gore, ne farkeder ki tanisip tanismamak. Ayni kuresel cisim uzerinde sonsuz evrenin icinde nereye gittigimizi bilmeden gidiyoruz bir yerlere ki bu daha karsimizdaki sorunlarin, her ne kadar gercekte o kadar olmasa da, en kucugu.

Bu arada kimseyle dalga gecmem lutfen yanlis anlamayin.
Futbol klubu yoneticileri, medyada ki kendini gazeteci/yazar sananlar.. liste cok uzar ama burada bazi konulari tartisamiyoruz haric.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Sikayet sikayet zirlama tu kaka
Sorulmasi gereken soru su
Mehmet ben de sana katilmiyorum, durumu tespit etmek bu. Ayrica niye sikayet hakkimiz olmasin ki. Sikayet iyidir, adami diri tutar, karsidakini durter. Ki, bireysel duzeyde cahillik gordugunde bundan sikayetci olmamak bunu kabullenmek anlamina gelir bir sure sonra.

Genelde bireylerin birseyler yaparak ustesine gelebilecegi sorunlar degil bunlar. Baski gruplarina da baglidir daha cok. Turkiye'de her isin oldugu gibi baski gruplarinin da boku cikariliyor, bir dernege uye olup insani calismalarda bulunmak istedin mi kurum ici cekismeler, yonetim kavgalari, aidatlari yiyen yoneticiler yuzunden pisman oluyorsun.

Bir kucuk ornek vereyim. Cirali'da koyluler, sahilin imara acilmasi ve otel yapilmasi ile ilgili Ozal doneminde cikacak yasalara cok buyuk tepkiler koymuslar. Unesco'dan, cevre orgutlerine her platforma tartismayi tasimislar ve bugun Cirali sahiline insaat yapamazsiniz.

Ama ayni koyluler donumlerce bahcelerine her yaz kacak insaat yapip genisliyorlar. Benim kaldigim pansiyon 10 yil once 12-13 kisi agirlarken bu sene sayiyi 15 oda ve 4 bungalowla 50'nin uzerine cikardi (4 bungalow ve en az 7-8 oda kacak). Cirali'da koylu, sahilin kapanmasina cevre hassasiyeti sebebiyle degil, rantin buyuk tekellere gitmesi endisesi ile karsiydi bana gore. Bizde mulkiyet hala en buyuk saplanti.

Murat Kara'ya da katilmiyorum. Halkimiz oyle cevre sorunlarina duyarli falan degil, olmasi gerekmiyor ve olmadigi dusunulerek hareket edilmeli. Yani bireylere is ve yukumluluk birakilmadan sistem kurulmali.

Sikayet etme hakkimizi kisitlama Mehmet. Ayrica bunun aksamlari, kavun ve raki fasli da var ve devami zevkli oluyor genellikle :D
Abicim siz hepiniz cozuttunuz yaa :D
Sikayet edin tabi sikayet etmek bir hak..

Ama bu memlekette guzel olan dogru giden seyler de var
Calisan kurumlar aydinlar, bu topragi seven bu kulturun icinde yasayip bazi seyleri duzeltmeye calisan adamlar da var.

Cirali koyunun koylusune kizacaksin ama sonra bir bakiyorsun adamlar hakli da..Ne verdin ki ne alasin.Guneydogu anadolu farkli mi?

Kemer sana ornek, Ozal gelmeden Kemer mandalina bahcesi idi.Kemerin ortasindaki otelin adi sahibi olan ailenin isminden gelir.
MANDALINCI..

Gelismenin onune gecemiyorsunuz malesef ama carpik gelismenin onune zamaninda durmayan iktidarlar (kim olursa olsun) bizi bu gunlere getirmis.

1973 yilinda Gemlik'e bagli Kucuk Kumla'da yazlik aldi annemler.Allah bilir o donemler K.Kumla maksimum 500-600 nufuslu bir sahil koyu idi.
Bugun haftasonlari (bayramlar ve tatillerde) nufusun 100.000 (yuzbin)oldugu soyleniyor.Bagli bulundugu Gemlik'te o kadar nufus var midir bilmem.

K.Kumla'ya binlerce apartman yaptilar.Benim evimin 3 metre arkasi zeytin, incir , erik agaci doluydu.30 SENE K.Kumla'nin foseptigi benim yuzdugum yerin 10 km acigindan denize salinmis.Bunun hesabini kim verecek.

Ne oldu millet isyan etti,birlik oldu , sikayet etti, depolar vs vs. yapildi kanalizasyon sebekesi kuruldu.Ha o islerin parasini da vatandas odedi

Ben 5 yasinda iken yere cop attiim diye babamdan kicima yedigim samari unutmam.Bu cop atma isi yuzunden bes yasinda cocuguna vurabilecek bir kusagin cocuguyum ben.Ama bu isler ailede basliyor da topluma yayilmasi zaman aliyor.Bence asil konu gelecek kusaklari dogru yetistirebilmek.

Toplumumuz koyun toplumdan ,umursamaz, kendini dusunen, hemen zengin olup hayatini kurtarmaya calisan bir toplum haline getirildi.Ama bi kesim hala koyunluga devam etmekte..

Rantiyecileri belediyeleri ve tabiki tuketici olan toplumu duzeltecek tek sey bir hukuk disiplinidir diye dusunuyorum.Hic bir ceza caydiri degil bu ulkede.Birakin cer cop toplamayi, adam vursan siyirma sansin var.
Yasa adam gibi olacak koydumu oturturacak.

"Ben toplarken 'sana kirmiiiizziii cook yakisiyor ' adli sarki esliginde bidon gibi gotunu, davul gibi ayi yavrusu gobegini yatarak bombos bakislari ile bana gulenler de ellerinde durum yiyip baskasinin cocuguna 'ayyy ne seker allllaaaaahhhh anali babali buyutsunn isallaahhhh' deyip kendi kucuk burjuva dunyalarinda agiz masturbasyonu yapiyorlardi. Sanki anali babali buyutmekle o cocuk insan sifati kazanacakmis gibi. Ayni sekilde pek cok cevre orgutune de katildim yardim ettim. Murat sana yazmis galiba okumamissin, isteyen insan nerde olsa katkida bulunur. Sizler ne yapiyorsunuz orda, bir de siz kendinize sorun. Bu forumda 'Paris Hilton ablada cok guzel kiritmis hihohaha' muhabbetinin disinda, Arda sabah kahvaltida kunefe yemis Lambirgini araba cekmis altina abicim muhabbetinden baska. Herkes en iyi kendini belir. Kimse beylik soylemlerle konusmasin lutfen."

Kerem'in bu yazdiklarina gulumsemekten baska bir sey yapamadim. :) Demek biz cok farkli kulturlerde buyumusuz.O yuzden birbirimizin isyanini anlayamiyoruz.

Agiz masturbasyonu icin verdigin ornek gunluk hayattan bir replik burada, Paris Hilton Abla kiritir basarilidir bu konuda isi o cunku, Arda'nin yedigi ictigi bindigi indigi de kendisinindir ,bu konularda yorum yaparim cevap haklari dogar , kalsin. :D

Ama cevrecilik,hayata bakis felan hepsi bos Keremcim, burda her sey seni bozar, sakin kesin donus felan dusunme, burdaki durumlari gordukten sonra ya yunan adasina yuzerek gecmeyi denersin yada iki aya kalmadan kafana sikarsin.

Bak sana bugunku haberlerden uc tane baslik cikardim.Hic oyle arastirmadim , bir siteye girdim ve tikladim.Birbiri ile alakasiz haberler.Ama orta paydasini sen bul.

Biz nerdeyiz, nerede olmaliyiz,2008 yilinda nelerle ugrasiyoruz ?

http://www.sondakika.com/haber-ishal-va ... an-yanlis/

http://www.sondakika.com/haber-kiz-cocu ... uma-yazma/

http://www.sondakika.com/haber-ithalatc ... fiyatlari/
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozgur Ozanguc wrote:Kerem'in konuyu cok iyi biliyor olmasi lazim onun yazi ve anlatim becerisi benden cok daha iyi ve o anlatabilir. Tanistigimizi sanmiyorum Kerem ama ayni dunya uzerinde yasadigimiza gore, ne farkeder ki tanisip tanismamak. Ayni kuresel cisim uzerinde sonsuz evrenin icinde nereye gittigimizi bilmeden gidiyoruz bir yerlere ki bu daha karsimizdaki sorunlarin, her ne kadar gercekte o kadar olmasa da, en kucugu.

Futbol klubu yoneticileri, medyada ki kendini gazeteci/yazar sananlar.. liste cok uzar ama burada bazi konulari tartisamiyoruz haric.
Estafullah Ozgur, senin de anlatiminin iyi oldugu kurdugun cumlelerden belli. Aslinda genele (ve tabii Mehmet'e de)sunu söylemek lazim: Bir konuyu anlatirken ordaki kavramlari da dinleyene okuyana iyi anlatmak gerekir ki okuyanin da kafasi karismasin. Benim hayatta en buyuk hatam hep ofkelendigimde ustte bahsettigim kismi es gecmem oldu. Mesela sehir estetigi falan derken estetitikten neyi kastediyoruz, bu kavram rasyonel bir kavrammidir yoksa irrasyonel mi, neden bu kadar önemli, birseyin icssel özelligi mi yoksa sadece zihinde mi mevcut..gibi. Geneli oturttunmu bunun özel durumlarini da cok rahat ifade edebiliyorsun. Oysa somut bir örnekle girdigin zaman anlatimin ucu kaciyor. Bilgeler hep kendi dusunce sistematiklerini netlestirdikleri icin bunun özel durumlarini da rahatlikla ele aliyorlar. Tabii bu zaten onlari bilge bizi siradan yapan fark. Elbette bunlar da bu forumda ele alinamayacak kadar devasa konular. Santayana'dan, Eflatun'a, Hegel'e kadar pek cok kisi kafa patlatmis. Bunlari burda gelip acmadan anlatinca da okuyanin da kafasi karisiyor adeta bir laf kalabaligi oluyor bunun da cok iyi farkindayim. Suna dikkat ettim ne zaman gunluk hayatin diline giriyoruz o zaman curume/kirlenme basliyor. Cunku sorgulanmamis degerler, on yargilar..vs ile beynimiz zaten tortulu iyice tortular birikiyor. Bu internet ortaminda da boyle (sevdigimiz arkadaslar da biraz bu yuzden kapisiyorlar). Babam hep der 'belli bir birikim elde etmeye baslayinca kizmayacaksin, gözlemleyeceksin oglum'. Katilmamak mumkun degil. Ama pratikte cok zor. En sevdigimiz seylerin, tum guzelliklerin bir bir elimizden gitmesi bana cok koyuyor acikcasi. Boyle olunca da burasi belki de kucuk capta tepkimizi dile getirecegimiz tek yer oluyor. Aglama duvari da denebilir. Ben uzun zamandir gazete okumamaya ve bakmamaya, gunluk hayatin söyleminden kacmaya calisiyorum. Bunu yapinca rahatliyorum veya izdirap azaliyor, yapmayinca ise iskence gibi. Cözum ne? Kacma kurtulmak mi? Nereye? Sonucta ölum ile yasam arasinda zinde ve doyumlu bir iliski kurup bu hayata biraz anlam vererek yasamaya calisiyoruz ama dedigim gibi elimizdeki tum elde kalan guzellikler de cahillerin eylemleri ile elimizden gidince insan kendini dizginleyemiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:Kerem'in konuyu cok iyi biliyor olmasi lazim onun yazi ve anlatim becerisi benden cok daha iyi ve o anlatabilir. Tanistigimizi sanmiyorum Kerem ama ayni dunya uzerinde yasadigimiza gore, ne farkeder ki tanisip tanismamak. Ayni kuresel cisim uzerinde sonsuz evrenin icinde nereye gittigimizi bilmeden gidiyoruz bir yerlere ki bu daha karsimizdaki sorunlarin, her ne kadar gercekte o kadar olmasa da, en kucugu.

Estafullah Ozgur, senin de anlatiminin iyi oldugu kurdugun cumlelerden belli. Aslinda genele (ve tabii Mehmet'e de)sunu söylemek lazim: Bir konuyu anlatirken ordaki kavramlari da dinleyene okuyana iyi anlatmak gerekir ki okuyanin da kafasi karismasin. Benim hayatta en buyuk hatam hep ofkelendigimde ustte bahsettigim kismi es gecmem oldu. Mesela sehir estetigi falan derken estetitikten neyi kastediyoruz, bu kavram rasyonel bir kavrammidir yoksa irrasyonel mi, neden bu kadar önemli, birseyin icssel özelligi mi yoksa sadece zihinde mi mevcut..gibi. Geneli oturttunmu bunun özel durumlarini da cok rahat ifade edebiliyorsun. Oysa somut bir örnekle girdigin zaman anlatimin ucu kaciyor. Bilgeler hep kendi dusunce sistematiklerini netlestirdikleri icin bunun özel durumlarini da rahatlikla ele aliyorlar. Tabii bu zaten onlari bilge bizi siradan yapan fark. Elbette bunlar da bu forumda ele alinamayacak kadar devasa konular. Santayana'dan, Eflatun'a, Hegel'e kadar pek cok kisi kafa patlatmis. Bunlari burda gelip acmadan anlatinca da okuyanin da kafasi karisiyor adeta bir laf kalabaligi oluyor bunun da cok iyi farkindayim. Suna dikkat ettim ne zaman gunluk hayatin diline giriyoruz o zaman curume/kirlenme basliyor. Cunku sorgulanmamis degerler, on yargilar..vs ile beynimiz zaten tortulu iyice tortular birikiyor. Bu internet ortaminda da boyle (sevdigimiz arkadaslar da biraz bu yuzden kapisiyorlar). Babam hep der 'belli bir birikim elde etmeye baslayinca kizmayacaksin, gözlemleyeceksin oglum'. Katilmamak mumkun degil. Ama pratikte cok zor. En sevdigimiz seylerin, tum guzelliklerin bir bir elimizden gitmesi bana cok koyuyor acikcasi. Boyle olunca da burasi belki de kucuk capta tepkimizi dile getirecegimiz tek yer oluyor. Aglama duvari da denebilir. Ben uzun zamandir gazete okumamaya ve bakmamaya, gunluk hayatin söyleminden kacmaya calisiyorum. Bunu yapinca rahatliyorum veya izdirap azaliyor, yapmayinca ise iskence gibi. Cözum ne? Kacma kurtulmak mi? Nereye? Sonucta ölum ile yasam arasinda zinde ve doyumlu bir iliski kurup bu hayata biraz anlam vererek yasamaya calisiyoruz ama dedigim gibi elimizdeki tum elde kalan guzellikler de cahillerin eylemleri ile elimizden gidince insan kendini dizginleyemiyor.
Bir danismana gitmeyi dusundun mu?
Cok ciddi soruyorum
Ben bir zaman gittim, faydasini da gordum diyebilirim.
Halini iyi gormuyorum ve bu beni uzuyor :?
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bir danismana gitmeyi dusundun mu?
Cok ciddi soruyorum
Dalga mi geciyorsun? Gercekten iletisim kuramiyoruz ve farkli dilleri konusuyoruz, dunyayi algilama bicimimiz tepeden tirnaga farkli. Ne alakasi var ustte yazdigim seyle danismanin. Lutfen yazacaksan özelden yaz birebir konulari. Hep böyledir zaten siradanin disinda, beylik söylemin disinda birsey söylendi mi komik bicimde acinir, deli denir. Demek ki Paris Hilton konusunca bu normallesme olacak.
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bir danismana gitmeyi dusundun mu?
Cok ciddi soruyorum
Dalga mi geciyorsun? Gercekten iletisim kuramiyoruz ve farkli dilleri konusuyoruz, dunyayi algilama bicimimiz tepeden tirnaga farkli. Ne alakasi var ustte yazdigim seyle danismanin. Lutfen yazacaksan özelden yaz birebir konulari. Hep böyledir zaten siradanin disinda, beylik söylemin disinda birsey söylendi mi komik bicimde acinir, deli denir. Demek ki Paris Hilton konusunca bu normallesme olacak.
Yav niye senle dalga geceyim kardesim, icin kararmis artik saga sola saldiracak hale gelmissin , bana da oldu ben gittim rahatladim dedim.Seni niye asagilayayim sana niye aciyayim, o insanlarla 365/24/7 yasayan benim.

Egitimli kulturlu adamsin, Paris Hilton falan filan, beylik soylem disiymis deli dermisim

Evet biz 70 milyon beyinsiz ve deliyiz sen Paris Hilton konusmuyorsun ama senin tedaviye ihtiyacin var :D

Git Kerem yaa..
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ya Mehmet sana kim beni degerlendirme hakkini veriyor? Ben sana, bana tas atmasan bunu yapiyormuyum? Yaptim mi? Sen benim zihnimden geceni nerden biliyorsun, benim degerlerimi, benim icimde yasadiklarimi nerden biliyorsun da ordan ahkam kesiyorsun? Insan bilinci birinci sinif bir ontoloji sen neye dayanarak bir degerlendirme yapiyorsun disardan? En sevmedigim sey burda bire bir tartismaya girmek. Ben kalkip kimseye akil veriyormuyum sen neden bunu dedin, sen böylesin diyormuyum? Bunu deme hakkim var mi? Bunu desem
1) benim kriteryam neye dayali olacak
2) Burda okuyani ilgilendirir mi?
Genel bir konu ustunde konusuyoruz. Kimse kimsenin özeli ile ilgilenmiyor. Beni cok merak ediyorsan özelden sorarsin halimi hatrimi. Bunlar bana cok ama cok göstermelik geliyor 'seni merak ediyorum iyi görmuyorum' falan demek. Internette kimlik bulmak gibi göstermeliklerin parcasi geliyor. Ayrica insanin gercekten zor bir ani oldugunda zaten genel cogunluk kicini bile dönmez tecrube ile sabit, hele kafada bardak ile göbek atan bir cografyanin fertleri hic degil. Ortaya yazip beni zor durumda birakiyorsun. Kimse benim de senin de özelini merak etmiyor. Dediklerimi anlamaya kalkacagina sak diye garip garip hukme varmissin. Tekrar ediyorum ben bire bir tartismadan felaket rahatsiz oluyorum. Bir yigin sinsi adam var yazilanlari okuyup sonra bunu kullanacak olan yeri gelince. Rica ediyorum biraz dusunerek hareket et. Kimseyi de kucuk gördugum yok, o izlenimi yanlis olarak edinmis olsan da.
Last edited by Kenan Atak on Fri Jul 25, 2008 3:22 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:Ya Mehmet sana kim beni degerlendirme hakkini veriyor? Ben sana, bana tas atmasan bunu yapiyormuyum? Yaptim mi? Sen benim zihnimden geceni nerden biliyorsun, benim degerlerimi, benim icimde yasadiklarimi nerden biliyorsun da ordan ahkam kesiyorsun? Insan bilinci birinci sinif bir ontoloji sen neye dayanarak bir degerlendirme yapiyorsun disardan? En sevmedigim sey burda bire bir tartismaya girmek. Ben kalkip kimseye akil veriyormuyum sen neden bunu dedin, sen böylesin diyormuyum? Bunu deme hakkim var mi? Bunu desem
Genel bir konu ustunde konusuyoruz. Kimse kimsenin özeli ile ilgilenmiyor. Beni cok merak ediyorsan özelden sorarsin halimi hatrimi. Bunlar bana cok ama cok göstermelik geliyor 'seni merak ediyorum iyi görmuyorum' falan demek. Internette kimlik bulmak gibi göstermeliklerin parcasi geliyor. Ayrica insanin gercekten zor bir ani oldugunda zaten genel cogunluk kicini bile dönmez tecrube ile sabit, hele kafada bardak ile göbek atan bir cografyanin fertleri hic degil. Ortaya yazip beni zor durumda birakiyorsun. Kimse benim de senin de özelini merak etmiyor. Dediklerimi anlamaya kalkacagina sak diye garip garip hukme varmissin. Tekrar ediyorum ben bire bir tartismadan felaket rahatsiz oluyorum. Bir yigin sinsi adam var yazilanlari okuyup sonra bunu kullanacak olan yeri gelince.
Samimiyetimi anlamaman cok normal cunku benle yuzyuze hic tanismadin konusmadin.O yuzden bende fazla uzatmadan ozur dileyip bu konuyu kapatayim.

Seni bu kadar uzup sinirlendirecegimi tahmin etmemistim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Kerem Tezic wrote:Ya Mehmet sana kim beni degerlendirme hakkini veriyor? Ben sana, bana tas atmasan bunu yapiyormuyum? Yaptim mi? Sen benim zihnimden geceni nerden biliyorsun, benim degerlerimi, benim icimde yasadiklarimi nerden biliyorsun da ordan ahkam kesiyorsun? Insan bilinci birinci sinif bir ontoloji sen neye dayanarak bir degerlendirme yapiyorsun disardan? En sevmedigim sey burda bire bir tartismaya girmek. Ben kalkip kimseye akil veriyormuyum sen neden bunu dedin, sen böylesin diyormuyum? Bunu deme hakkim var mi? Bunu desem
Genel bir konu ustunde konusuyoruz. Kimse kimsenin özeli ile ilgilenmiyor. Beni cok merak ediyorsan özelden sorarsin halimi hatrimi. Bunlar bana cok ama cok göstermelik geliyor 'seni merak ediyorum iyi görmuyorum' falan demek. Internette kimlik bulmak gibi göstermeliklerin parcasi geliyor. Ayrica insanin gercekten zor bir ani oldugunda zaten genel cogunluk kicini bile dönmez tecrube ile sabit, hele kafada bardak ile göbek atan bir cografyanin fertleri hic degil. Ortaya yazip beni zor durumda birakiyorsun. Kimse benim de senin de özelini merak etmiyor. Dediklerimi anlamaya kalkacagina sak diye garip garip hukme varmissin. Tekrar ediyorum ben bire bir tartismadan felaket rahatsiz oluyorum. Bir yigin sinsi adam var yazilanlari okuyup sonra bunu kullanacak olan yeri gelince.
Samimiyetimi anlamaman cok normal cunku benle yuzyuze hic tanismadin konusmadin.O yuzden bende fazla uzatmadan ozur dileyip bu konuyu kapatayim.

Seni bu kadar uzup sinirlendirecegimi tahmin etmemistim.
Tamam önemli degil Mehmet'cim. Seni de kucuk görmek falan asla söz konusu degil bunu özellikle bilmeni isterim bazen civatalarim atsa da. Bu arada lutfen özeline bir bak mesaj göreceksin. Sevgiler
Mehmet Gurdal Cetin

Hani simdi bana dusmez ama,
Foruma yeni kayit olan John Smith isimli arkadasimizin
en iyi niyetimle Turkce'ye cok merakli bir Amerikali dostumuz oldugunu umut ediyorum.

Yok ben takma isimle katilayim makara yapayim diyorsa,
Kendisinden daha yaratici bir isim beklerdim.

Bir arkadasim FEYZULLAH MADAFAKA diye yaziyordu bir yerlere
Millet adami arap sanmisti :D

Sissshhh yapmayin ..
SAKIN !!!
IQ seviyemizden vurgun yersin derinlere inme kardesim
Git isminle kaydol gel.
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kerem Tezic wrote:Bu arada lutfen özeline bir bak mesaj göreceksin. Sevgiler
Aman ha ozelden birbirinize girmeyin emi! Sonra ayiracak adam da bulamazsiniz, sinir olur kalirsiniz.

Boyle buyuk ve karmasik konular zaman icersinde, yeri geldikce soylenecek sozlerle anlasilir sadece. Bir gunde tuketmeyin soyleyeceklerinizi. Zamana yayarak soyleyin. O sekilde okuyan da sindire sindire anlar.

Yoksa cikamazsiniz isin icinden.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hani simdi bana dusmez ama,
Foruma yeni kayit olan John Smith isimli arkadasimizin
en iyi niyetimle Turkce'ye cok merakli bir Amerikali dostumuz oldugunu umut ediyorum.

Yok ben takma isimle katilayim makara yapayim diyorsa,
Kendisinden daha yaratici bir isim beklerdim.
E-mailindan gorebildigim kadariyla Avustralya'dan (dolayisiyla Kewell hayrani oldugunu dusundugum) birisi sanki. Dedigin gibi, biraz daha yaratici isimle gelseydi kabul ederdim ama, bu haliyle, silinecek gibi gorunuyor...
Özgür
Post Reply