11. Hafta G.Saray - G.B 1-0 (HAKAN SUKUR 69')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

birincisi, o muska olmayabilir, cevsen olabilir. ikisi birbirinden hayli farkli seyler.

ikincisi: bana gore de muska da olsa cevsen de olsa yaninda tasimanin pek faydasi olduguna inanmiyorum. duanin dille ya da fiili olarak yapilmasidir muhim olan bence, koynunda, evin duvarinda, ofisinde tasinmasi degil. olsa olsa insana bir manevi bir tatmin duygusu verebilir tasimak. ancak, oyle de olsa, bize ne ki kimin ne tasidigindan? sonucta hakan yasak bisey yapmamis. istersen koluna takar ister baska yerine. orasina burasina dovme yaptiran insanlara, boyunlarina hac takanlara karsi bisey olmuyor da, adam koluna muska/cevsen herneyse takinca mi problem oluyor? eger yanlis gormediysem, macta ilic'in de boynunda hacli kolye vardi (sari kart gordugu pozisyonda sallaniyordu sanirim formasinin disinda). hic muhabbeti gecmedi.

bence akan da kokan da bisey yok ortada. adam oyle yasamak istiyorsa yasasin, bize ne. elalem de pazusuna yapistirdigi cevseni ornek alana kadar, hakan'in profesyonelligini, isine saygisini ornek alsin. dun bir arkadas baska bir forumda yazmis: holding patronu kadar zengin bir adam, turk futbolunun en parlak kariyere sahip futbolcusu, 36 yasinda, kenardan maca girerken 16 yasinda ilk defa mac oynayacak cocugun coskusuyla bekliyor. bunu ornek alsinlar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ooo şimdide muska takmış ha! Sallayın saldırın vurun alttan üstün acımayın, Allah yarattı demeyin, sakın demeyin ha! Aynen devam :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:birincisi, o muska olmayabilir, cevsen olabilir. ikisi birbirinden hayli farkli seyler.
...
Muskayi bilirimde bu taraklarda bezim olmadigi icin cevsen nedir bilmem. Hic duymadim di bugune kadar.

PSV'ye gol atsin da muskali mi olur muskasiz mi yada cevsenli mi benim icin hic fark etmez. 11 sn icinde de olmasi gerekmez. Biraz kendine zaman tanisin. Ha yapar mi yapar. Yeter ki kendine guvensin. 90 dakikada coook 11 saniye var.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Fatih Mutlu wrote:birincisi, o muska olmayabilir, cevsen olabilir. ikisi birbirinden hayli farkli seyler..
Cevsen'in ne oldugunu benim gibi bilmeyenlere bir yazi buldum
Diyanet Ansiklopedisinin Cevşen maddesinde özetle diyor ki:

Farsça asıllı olduğu kabul edilen cevşen kelimesi sözlükte, 'zırh, savaş elbisesi' anlamına gelmektedir. Terim olarak Şii kaynaklarında Ehl-i beyt tarikiyle Hz. Peygambere isnat edilip, Cevşen-i Kebir ve Cevşen-i Sağır denilen iki duanın ortak adıdır.
Fatih Mutlu wrote:..macta ilic'in de boynunda hacli kolye vardi (sari kart gordugu pozisyonda sallaniyordu sanirim formasinin disinda)...
Yani ikinci saridan kirmiziyi her an alabilirdi. Bir de bu adam kafasi calisan, tecrubeli futbolcu havasinda geziniyor.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Kralin golu:

http://www.youtube.com/watch?v=pqmJC25tiS4&eurl=
Bu video (ustune gecmisler zaten), www.zaguda.com (ya da www.doksanbir.com) adresinden de saglanabiliyormus. 10. ve 11. hafta golleri var gorunuyor simdilik. Bakalim, LigTV killik tuyluk yapmadan, (her ne kadar videolarin host edildigi adres YouTube olsa da) sonraki haftalari da verebilecekler mi:

:arrow: Kayseri Erciyesspor 1 Galatasaray 2
:arrow: Galatasaray 1 Genclerbirligi 0
:arrow: Videolar

Bu da bu haftanin resmi kaynagi: Sivrizekalar, onceki haftalardan "TS 0 -Erciyes 1" golu olarak gostermekteler bizimkini su siralar ama, en ilk kare, bizim gol:

http://videolig.ligtv.com.tr/videolig11.html
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortada cifte olcut (standard) var. Hiristiyan dini her hareketi yapar kimse orali olmaz ama Musluman'ligini ortaya koyanin hareketi ters kaciyor. Ben yine de din i$ini dunya i$ine kari$tirmaya simgeler uzerine i$i putla$tirmaya kar$iyim. Tuh Annemin yakamin altina ili$tirdigi nazar boncugunu ne yapacam $imdi. Ha demem odur ki zordur din i$ini Dunya i$ine kari$tirmak sonrada $a$irmamak. Hac olayina filan putpereslik diyerek bok atan muska ve nazar boncugu olayina ayni gozle bakmamasini aciklayamaz. Kafa bulaniverir hemen. Inancinda samimi olani ho$ kar$ilamak lazim.

Ben onu bunu bilmem. Muskali ya da muskasiz cevsenli cevsensiz galibiyet getirecek goller istiyorum yarin. Sevinmek benim de hakkim. Allahin sevgili kulumuyum degilmiyim anlayacagim yarin. ya siz?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yani 35 yasina gelmis 20 senedir bu isin icinde olan adamin nikotin patch gibi muska mi cevsen ne haltsa yapistirip, ustunu de rotator cuff ameliyati olmus gibi bandajlayip bundan medet ummasinin absurdlugunu kabul edemeyecek kadar gozunuzu karartmis bu Hakan sizin... Yeter ki gol atsin da neyle atarsa atsin. Vah benim basima gelenler. :)

1) Olay o kadar basit degil.

2) Ateist bir insan acisindan ilahi komedi.

3) Dinine bagli ama kafasi calisan bir insan acisindan da, sacma hatta gunah. "Sadece Sana inanirim, Senden yardim isterim". Kur'anin acilis surelerini her gun okuyan ama ne dedigini ilkokul cocugu kadar dusunmeyen acinasi beyinlerin dustugu durum bu. Falancanin ufurdugu veya ufurmedigi, alt tarafi bir kac kagit parcasinin uguruna, kutsalligina, dogaustu gucune inanmak, falancanin turbesini tavaf etmek, bilmem ne hocaya, haciya siginmak, sadece O'na inanmak, Ondan yardim istemek degildir. Buyuk celiski.

4) Ligin basindan beri 15 pozisyona girip, 0 gol atmis olmasini, rezili rusva oynamasini aciklamaz. Muska son zamanlarda guncellendi herhalde.

5) GS'in alt yapisi icin cok tehlikeli. "Bak oglum seni falanca hocaya gotureyim, bir uflesin, bir muska taksin sana, sutlarin girer, ortalarin artik hep yerini bulur" gibi hurefelerin GS'dan uzak tutulmasi elzem. Ya da "bak kardesim, namazini orucunu kaciriyorsun, o yuzden basina bu isler geliyor, beni dinle gel dogru yolu bul" genc beyinleri pozitiflikten uzaklastiran buyuk yalanlar. Olmayabilir ama olasiligi bile kotu. (Oldugunu cok kisiden duydum)

Hakan cahil. Aslinda bu muska olayi, "Ali Sen atacaksin dedi" diye Moldova'ya gollerini saydirdigini sanmak devre arasinda "baba bu goller senin icin" diye mesaj cekmek kadar sacma, komik ve yazik.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:Yani 35 yasina gelmis 20 senedir bu isin icinde olan adamin nikotin patch gibi muska mi cevsen ne haltsa yapistirip, ustunu de rotator cuff ameliyati olmus gibi bandajlayip bundan medet ummasinin absurdlugunu kabul edemeyecek kadar gozunuzu karartmis bu Hakan sizin... Yeter ki gol atsin da neyle atarsa atsin. Vah benim basima gelenler. :)
yanlis anliyorsun tamamen :)

muhim olan atsin da nasil atarsa atsin degil. esas soylenmek istenen: "bana ne?" "sana ne?" "ona buna ne?".

adam oyle ya da boyle inanmis, yapmak istemis, yapmis. yanlis olabilir, celiskili olabilir, sana gore sacma, aliye veliye gore komik olabilir. ama demek ki hakan'a gore bir anlami var, nasil ki sence sacmaliktan ote birsey degilse. bir turlu bireylere ozgurluk tanimayi ogrenemedigimiz icin garip galiyor bize. illa ki bizim normlarimiz dogrultusunda olmali, bizim dogrularimizda olmali diye dusunuyoruz. aksi turlusu 'les gibi kokmus' geliyor bize. halbuki oyle degil.

herkes kendi dogrusunu norm yapmaya kalksa, kaos olur. cok basit bir ornek: sampiyonluk kutlamasi gecesi bir yoneticinin veya bir hocanin veya bir futbolcunun kameralarin oldugu yerde sampanya patlatmasi, icki icmesi de pek cok insana gore yanlis olabilir tipki birinin cevsen takmasinin sana bana yanlis olabilecegi gibi. milletin ickisine de mi karisacagiz yani?

ne hakan, ne bir baskasi dini inanclari, batil inanislari, siyasi gorusleri vesaire gibi seylerle ornek olmamali, ornek alinmamali. altyapidaki cocuk hakan'in muskasini ornek alacagina, hakan'in profesyonel yasayisini ornek alsin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bakalim, LigTV killik tuyluk yapmadan, (her ne kadar videolarin host edildigi adres YouTube olsa da) sonraki haftalari da verebilecekler mi:
E$ek herifler hic koymasalar daha iyi. Hic olmaz ise aileleri kalaylanmaz boyle adi kalitede golu uctum kactim gosteren videoyu oraya i$ yaptik diye koyan o munafiklar ne hakla klubun webstesine macini aldik sen golu koyamazsin diyebilr anlami$ degilim. Bu sanatciya kendi websitene video klibini yada muzik parcasini koyamazsin gibi bir olay. Nasil kanun onunde mactan sonra ozetleri yarim saat icinde her TV istasyonuna vermek zorunda iseler bu golleri atan takimin web sitesinde etraflica bu goller gozukmesine engel olamamalilar. I$te zaten youtube koca Hollywood ve Eglence endustrisini dize getirdi. Ki$isel olarak oraya koydurtup caldirip dinletip gostertiyor. Sonunda da 1.5B dolari ceplerine indirdiler. devam etsiler bu e$ekce i$lere bakin kim kazanip kim kaybediyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Gecenlerde Hakan'in birakmak icin neyi bekledigini, maddi sebeplerden mi yoksa duygusal nedenlerden mi oynamaya devam ettigini tartismistik kisaca. Maddiyatin Hakan icin onemini bilmekle beraber, onun bu tur manevi basarilara cok onem veren birisi oldugunu dusunuyorum. Hazir oynuyorken kirabilecegi butun rekorlari kirmak gibi bir motivasyonu oldugu belli su yaptigi aciklamalardan:

Gençlerbirliği maçında oyuna girer girmez gemisini kurtaran Şükür’den çarpıcı sözler: “Çok çalışıyorum ve hem Galatasaray’da hem de A Milli Takım’da forma giymeyi hak ettiğime inanıyorum” “Futbolu ne zaman bırakacağıma daha karar vermedim. Tanju Çolak’ın gol rekorunu geçip, noktayı koyabilirim”
30.10.2006
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote: ....altyapidaki cocuk hakan'in muskasini ornek alacagina, hakan'in profesyonel yasayisini ornek alsin.
Bak buraya kimsenin itirazi olamaz herhalde. $u Kabze mesela. Evet kel Hasan kansizlik yapiyor pas vermez Necati'yi tercih eder. Arda'ya da yapiyordu bu ayak oyunlarini yuhlandiktan sonra ASY'de. Ama Kabze biraz olsun $u adami ornek almali. Herif bunca $an $ohret para demeden kendine o yedek klubesinde oturmayi 35 ya$ida bile olsa ar ediyor. kendine yediremiyor. Aman sende ne yapayim ne halleri varsa gorsunler demiyor. Alt yapidakiler bunun i$ine olan saygisinin ve sevgisinin yarisini kendilerine ornek alsalar yeter. Dedigin gibi birak muskayi cevsen'i.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:Bu sanatciya kendi websitene video klibini yada muzik parcasini koyamazsin gibi bir olay.
Cengiz sen is yerinde kucuk de olsa bir bulus yaptiginda ve isinde bunu kullandiginda, is yeri sana aferim bunun telif hakki da senin olsun, sana bu urunden su kadar pay verecez bundan boyle diyor mu? Elbette demesi lazim ama demiyor.

Boyle basa boyle tarak. O duruma eyvallah diyorsan bu duruma birsey deme hakkin kalmiyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cem Papilada geçen akşam benzer şeyler söylemişti. Gizlemek gerekiyormuş! Derinin altına falan sokulması lazım aslında. Millet kıçını gizlemiyor, kimin ne renk tanga giydiğini bile anlamak mümkün ama sen muska'nı gizleyeceksin :D
Peh peh peh...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu sanatciya kendi websitene video klibini yada muzik parcasini koyamazsin gibi bir olay.
Cengiz sen is yerinde kucuk de olsa bir bulus yaptiginda ve isinde bunu kullandiginda, is yeri sana aferim bunun telif hakki da senin olsun, sana bu urunden su kadar pay verecez bundan boyle diyor mu? Elbette demesi lazim ama demiyor.

Boyle basa boyle tarak. O duruma eyvallah diyorsan bu duruma birsey deme hakkin kalmiyor.
Muhendisler kadar i$ bilmez insan az bulunur. O yuzden de surum surum surunurler bulu$ mulu4 da yapsalar. FM (Frequency Modulation) bulan E. Armstrong'un sonunda intihara varan acikli hikayesi trajedi konusunda bir suru en iyi satan romani solda sifir birakir. Ben golu atan web sayfasi kursun demedim. Klubun websitesinde takimin attigi goller gosterilsin dedim. $oyle bir pop $arkicisinin websitesine gidin konserilerinden Turkiyede "glip" dediklerinden tutun me$hur ettigi $arkilardan bir demet bulursunuz. LigTV denilen e$ek herifler insanla alay eder gibi bir de video koyduk diye seyredilmeyecek kalitede videolarla insanlari kandirmamalari gerekir.

Hem sen ne zamandan beri "big business"'in yaninda olmaya ba$ladin bakalim?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Konuyla baglantili olacak bizim cimbom.org eski yazarlarindan Oray Egin'in Hakan, Arda ve Emre uclusu ile ilgili yazisi var bugun.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply