Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Gökcigdem
Staff Member

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Murat Gökcigdem »

Manisaya cok ama cok yazik oldu. Mucadelelerini cok begenmistim.

Fenerin ikinci golu ofsayt kokuyordu.

Terbiyesiz Emre...Futbol kasabi Lucano...Fenerbahceye cok ama cok guzel yakisiyorsunuz :evil:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben disarda mall'da mac 1-1 olup uzatmaya kalip bir turlu bitmeyince fb gol atmadan maci bitirmezler dedimdi zaten. Bu hamam paralari bir gun geri teper. Merak etmeyin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Moralleri bozmayalim - FBnin kagit uzerinde rahat kazanmasi gereken macti - zorlanarak kazanmis oldular.

Gokhan Gonul'u bayagi aradilar bugun - sadece bindirmeleri ile degil takimi atesleyen bir guc de katiyor Gokhan - eskiden Tuncay'in atesledigi gibi...

Pozitif yonden bakmak gerekirse --- FB bugun yenilmeyecek bir takim olmadigini gosterdi ligin diger takimlarina - bundan sonra takimlar biraz daha istahli cikar Fenerin onune. Orta sahalari geriden cikarken anormal top kayiplari yapti - Emre, Santos, Christian, Kazim hepsi felaketti - biraz ustlerine basildimi bocaliyorlar. Umarim tum takimlar gormustur bu yumusak karinlarini... Ayni sekilde Bekir de tam bir bomba - her an patlayabilecek cinsten :wink:

Adam deve meve ama yine kurtardi bugun takimini - TRnin en iyisi oldugu gercek :roll:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Oha be Erman - nasil kivirdin penaltiyi yahu :evil:

Bizim defans oyunculari bu herifi dinleyip milli maclarda karsi tarafa dengesiz girince sonra neden boyle yapiyorlar dememeli - yorumuyla bile zarar veriyor herif Turk futboluna :evil:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Oha be Erman - nasil kivirdin penaltiyi yahu :evil:

Bizim defans oyunculari bu herifi dinleyip milli maclarda karsi tarafa dengesiz girince sonra neden boyle yapiyorlar dememeli - yorumuyla bile zarar veriyor herif Turk futboluna :evil:
Ona penalti dese bunca senedir soyledigi penalti penalti gibi olmali lafini inkar etmis olacakta ondan.

Ama senin ofside dedgin FB golleri temiz cikmis. Bir yarim dakika daha dayanamamis Manisa. Korkarim ki GS basina da bu gelecek yakinda.

Bu arada deve dilaver elbette ki turkiye de su an bir numarali kaleci. Kontratini uzatmaya nazlandiklarinda bir numara da ona cekilebilinirdi.

Ben de Hasan gibi Cuma gunu Mahmud'u da begendim. Boy bos yok ama kedi gibi cevik. Hatasizdi. BJk kalecisi Hakan da cok guzel bir gol kurtardi az daha kontrepiye de kaldi dendigi anda reflekse iceri giriyor denen topu kornere celdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Anlam veremedigim bir konu var...
Daum'da Volkan'da mactan sonra yaptiklari aciklamalarinda "Galibiyeti sehit ailelerine hediye ediyoruz" dediler....
Manisa bu ulkenin bir sehri degil mi? Manisaspor bu ulkenin liginin takimi degil mi?
Manisa'ya karsi alinmis bir galibiyeti sehit ailelerine hediye etmenin akil ve mantigini aciklayabilecek birini ariyorum, eger benim kacirdigim veya anlayamadigim bir nokta varsa...
Bana yapmaciklik, samimiyetsizlik hissettiriyor...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Recep YAKUT

Post by Recep YAKUT »

Emre, "Ben Galatasaray'da top oynarken de FB'liyim" demişti de inanmamıştım. Bu sezon oynadığı her maçta gerçek bir FB'li olduğunu gösteriyor.

Diğer bir gerçek FB'li de Lugano!

Bir babayiğit hakem çıkmayacak mı bu adamlara hak ettiklerini verecek! İlla ki göstere göstere küfür etmeleri mi etmesi lazım?

Ama bu tür hareketler iyi oluyor. Medya ve hakemler nasıl ki bizim Sabri'yi mimlemişti şimdi de ağızlarına Emre sakız olacak! Gascoigne, Gattuso, Hasan Şaş, Cantona falan bu adamların yanında kanatları çıkmış melek kalır.

Bir de aralarına illa ki katılmak isteyen Roberto Carlos var! Dikkat edin O da az kaşınmıyor.

Bu arada Suat Arslanboğa geçen hafta gösteremediği kart yüzünden 4 maç dinlendirilmiş!

Uzun lafın kısası; çekirge bir sıçradı, hem de kendi evinde! Bir sıçrama hakkı daha var! 2-3 maç da hakemler yardım eder diye tahmin ediyorum. Sonrasında puan farkı kapanmayacak duruma gelir. FB'de muhalefet ayaklanır, başkan oyunculara baskı yapar sonrasında takım gerilir; erken seçim söylentileri, cezalı oyuncuların artması, transferlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkması derken Galatasaray umduğundan da daha kolay bir şampiyonluk yaşar!

Buradan şimdilik öyle görünüyor.

Not: FB'nin ilk defa kötü oynadığını söyleyen yorumcular vardı bu gece! FB ilk maçında da böyle oynamıştı görülüyor ki sezonun son maçında da böyle oynayacak! Tipik Daum futbolu! Ne bekliyorlardı ki!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Omer K. KOCAOGLU wrote:Anlam veremedigim bir konu var...
Daum'da Volkan'da mactan sonra yaptiklari aciklamalarinda "Galibiyeti sehit ailelerine hediye ediyoruz" dediler....
Manisa bu ulkenin bir sehri degil mi?
Bende ayni sekilde dusunuyordum.

Bilmeyende adamlar sanki El Salvador'un bir takimini yenip Confederations Cup kazandiklarini zannederler.

Ukala ukala cikip sehitlerimizi, sehit ailerinden basit bir platformda bahsedilmesi (kim olursa olsun) bir tur cahillikten baska bir davranis degildir.

Bu tur laflar onurlu aynı zamanda şerefli, bu vatan için canını vermiş veya vermeye hazır olabilen veya bir sehit annesinin veya babasinin evlat acisini bir nemze anlayabilecek kapasitedede olan birilerinin söyleyebileceği bir sözdür.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Oha be Erman - nasil kivirdin penaltiyi yahu :evil:

Ona penalti dese bunca senedir soyledigi penalti penalti gibi olmali lafini inkar etmis olacakta ondan.

Ama senin ofside dedgin FB golleri temiz cikmis. Bir yarim dakika daha dayanamamis Manisa. Korkarim ki GS basina da bu gelecek yakinda.

Bu arada deve dilaver elbette ki turkiye de su an bir numarali kaleci. Kontratini uzatmaya nazlandiklarinda bir numara da ona cekilebilinirdi.

Ben de Hasan gibi Cuma gunu Mahmud'u da begendim. Boy bos yok ama kedi gibi cevik. Hatasizdi. BJk kalecisi Hakan da cok guzel bir gol kurtardi az daha kontrepiye de kaldi dendigi anda reflekse iceri giriyor denen topu kornere celdi.
Ofsaydi Murat abi dediydi ve hakliydi... Erman zirvaladi yine... Semih topa degmese bile aktif alan icinde - pasif degil - dolayisi ile bal gibi ofsayt.

Manisa'nin ofsayt diye verilmeyen golu ise buz gibi gol :evil: Erman'in tek hakli oldugu yorum...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak imis ofside diye feryat eden. Blackberry'nin ekranindan fazla goremedigim icin Mert sanmisim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Yan hakemin hatasi Cengiz agabey.

http://www.youtube.com/watch?v=eTVQ5KbCOKs

Gelecek sene hakem seminarinda bu video'nun 2:30 dakikasina baksinlar :evil:

Hala karar veremiyorlarsa gitsinler baska bir meslek secsinler.

Niye bu adamlar bir ilerleme gosteremiyorlar onu anlayamiyorum Burda hatanin TFF'nin de oldugunu dusunuyorum. Biraz daha egitim ve onun bunun baskisi altina girmeden hakemlerini korumalari lazim.

Dilegimiz liglerde hic bir takimin bu tip 90+4 da yapilan hatalara kurban gitmemesi.....
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macin ozetlerini seyrettim. Taraftar kimligimizi bir kenara koyup dusunmemiz lazim, Emre Belezoglu bizde oynadigi donemde de sahada boyle cirkefmiydi, huysuz ve terbiye yoksunumuydu? 7 sinde neyse 70 inde odur misali sahada GS formasi altinda boyle tavirlar takindiysa ve bizde gormezlikten geldiysek futbol camiasina bir ozur borcumuz olmali.

Ben kendi acimdan ayrica Sn. Faruk Suren den ozur dilerim. Kendisinin ozellikle ASY stad projesi ve sureci yonetmesi, Avustralya dan yola cikip Fransa ya ulastigi belirtilen akibeti mechul protatif stadi cok tartisildi. Bir dizi konuda kendisine muhalefet ettim. Emre Belezoglu icin soylediklerine ise temkinli yaklasmistim. O konuda yerden goge kadar hakliymis. Kendisinden tekrar ozur dilerim.

MHK ise otorite ve sayginligini ancak bu kadar yitirebilir. Hakemi sahada itele kakala, hal ve tavirla dov, hatta hakeme jest ve el hareketleriyle haddini bildir sonra don arkani yuru git. Hicbirsev yok. Ama hakeme su sicrat, direkt kirmizi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Televizyonda anli sanli hakemleri dinledim, herhalde bende bir hata var dedim.
Sonra simdi foruma bakiyorum , hata yok. Ben dogru gormusum.
Tam Hincallik mevzuu. Medya yanli sekilde ak diyor, hyalbuki gozgore gore kara.
Benim bildigim Hincal bunu gole cevirir.

Semih aktif alanin icinde, üstelik pozisyonun devaminda golu atiyor.
Yani olaydan bagimsiz degil. Net ofsayt.

Manisanin sayilmayan golu bal gibi gol. Ayni yan hakem 2 bayrakla
3 puani bir takimdan aldi, oburune verdi.

Penalti gorunus olarak penalti ama Ergin topu attiktan sonra Bekirin kontrolsuz girisini gorup ayagini sokarak ve suruyerek
penalti ariyor. Hic boyle bir arayisa girmeden yoluna devam etse, FBli onu gene bicecek.

Kortizonlu tosun gene yapti yapacagini. Gozgore gore karttan sonra hakemi itmesi ise harika. 4 mac verirler, 2-3 maca indirilir tahkimde. Herkes memnun. Zaten artik sakatlik zamani gelmisti, ne yapayim hirsima hakim olamadim der yirtar kortizonlu tosun. FB hakemlere goz dagi vermis oldu, hemde 2 puan aldi. TFF ve hakemler sozde goruntuyu kurtardi.

100 milyon euroluk Takimin sag beki hucumun nane ruhu ve atesleyicisi olursa,
boyle olur. Her mac defalarca 60 metre toplu topsuz git gel yaparsa, yolda bir yerlerde keserler cezayi.

Yabanci kontenjaninda Bilicayi kenarda oturtmak ise harikaydi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Cengiz Akgun wrote:Burak imis ofside diye feryat eden. Blackberry'nin ekranindan fazla goremedigim icin Mert sanmisim.
Blackberry ile justin.tv stream üzerinden mi oluyor?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben Manisaspor'da Joshua Simpson adinda gence hayran kaldim. Sonra takim 40 yil beraber top oynamis gibi top ceviriyor. Ilerde böyle oynarlarsa cok takimin canini yakar. FB ucuz kurtuldu.

Defansin göbeginde ki siyahi oyuncu herseyi gerektigi gibi yapti, iyi basti, sogukkanliydi.

Manisaspor taktiksel acidan haddini bilerek oynadi. Macin sonlarina dogru ciddi geldi, gaza basmisti adeta. FB primadonnalar gibi oynuyor, agirligi seyirci koyuyor o kadar bana sorarsaniz. Bu takim deplasmanda tökezlenir bu anlayisla. Emre simarik, GS'da ki halinden kötu...ama önemli bir tas.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply