Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Falko Goetz ismi gecince itirazlar oluyor. Bir zahmet niye istenmedigini yaziverim. Hatirladigim kadarila Herta Berlin'de iyi isler yapmisti.

Yazilari bekliyoruz.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Eksi sozlukten bir alinti:
Falko Gotz
Quote:
''oyunculuk kariyeri vasat, teknik direktorluk kariyeri ondan daha iyi olmayan alman teknik direktordur. kendisini hep old trafford'da bir yandan manchester'a 3 tane atip, bir yandan da "oha napiyoz lan biz?" sevinci yasayan kubilay'li, arifli, tugay'li kadroya sakin olun hareketi yaparken hatirlarim.

galatasaray'in basina gecme durumu galatasaray'in kendini zaman dongusu icine alisi yeni yonetim zamaninda da devam edecekse bu takim daha cok avrupa deplasmanindan 3-5 yeyip doner dedirten bir soylentidir. eric gerets'den fazlasi olmayan ama eksigi olan bir adamdir. daha once calistirdigi herta berlin'de bir sure iyi performans gosterdigi gercegi var, ancak sahip oldugu kadro cok ciddi bir kadroydu o zamanlar. 1860 munih ise simdilerde galatasaray'dan nasil, ne sekilde ayrildigini bile pek insanin bilmedigi berkant goktan'dan medet uman kalburustu bir 2.lig takimi olarak tanimlanabilir. hal boyle olunca herta berlin altyapili hakan balta'nin muhtemelen prensi oldugu, serkan ve baris'a zaman taniyacak, lincoln'un dilinden anlamaya calisacak, hasan sas'la arkadas olacak bir hoca profili cizmesi cok da surpriz olmayacaktir. bu da galatasaray'i nereye goturecek kestirmek pek zor degil. alman hoca bu kadroda gayet mantikli bir secim ama yamulmuyorsam gotz'un uluslararasi tecrubesi sifira yakin. daha dun 2. bundesliga ve hatta landesliga'da oynamakta olan futbolcularin basinda muhtemel bir sampiyonlar ligi mucadelesi vermesi ve bizim taraftar olarak basari beklememiz biraz hayal.

benzeri bir isim thomas doll'un hamburg'la sampiyonlar liginde basina gelenler biraz hayal gucunu calistirmaya yarayabilir, ki kendisi falko gotz'den daha iyi hocadir bana gore. almanya icinde cok saglam bir trendi devam ettirmek, bundesliga'da uzun yillar top oynadiktan sonra ayni ligde ortalamanin cok ustu bir ekiple basarili olmak farkli, galatasaray gibi bir takimi avrupa'da tekrar bir yerlere getirmek farkli.

almanlar 90'larin basinda cok sey verdi bu ulke futboluna evet, ama o devirde tasinacak cok bilgi ve gosterilecek cok daha fazla sey vardi. almanya'dan gelen uzaktan kumandali arabaya nasil ilgi azaldiysa burda da aynisi bulundugu icin, o devir atlatma donemi de sekil degistirdi artik. almanci olarak tabir edilen futbolcularla ve alman ekoluyle hep atlamalar, degisimlerden soz edilir ama basarinin tavan yaptigi ve hatirlarda iz birakmis kadrolarda hep balkanlarin izleri gorulur.

artik ne bir alman florya'ya cim saha yaptiracaktir; ne ariflere okanlalara profesyonelligi ogretecektir, ne de taktiksel acidan bir fark ve yenilik yaratabilecektir. ancak alman genelllemesine bir parantez olarak; hitzfeld, rehhagel ve hatta ah keskem klinsmann gibi gunumuz futboluna degisim getirip takir takir basariya ulasmis isimlerden soz edebiliyorsa galatasaray, bu yaziyi print edip yerim...orasi ayri.
(winters, 27.03.2008 16:00 ~ 16:01)''
Unquote

Kariyerinin vasat oldugu konusu gibi hemfikir olmadigim yerler varsada
bazi hakli noktalara deginmis yazida.

Birde boyle bir adam var: Michael Skibbe. Bizi yenen leverkusenin hocasi. Almanyanin en genc
La ligada antrenoru olmus kisi.

Bazi kaynaklar Turkiyede ve Floryada oldugunu soyluyormus.
Neymis bakalim.

Gene eksi sozlukten alıntı:
Quote:

alman futbol adamı. o bir futbol adamı. aslında futbolculuğu da var lakin pek kısa. wattenscheid ile veletlerde almanya şampiyonluğu tadıp schalke 04'e transfer olmuştu. gelsenkirchen'li delikanlı için bundan iyisi can sağlığıydı adeta. arada forma şansı bulduysa da, 22 yaşında nokta koymak zorunda kaldı futbola. evet yanlış okumadınız, sadece 22 yaşındaydı.
diziydi başının belası, kariyerinin noktası. dizi. zaten birçok sporcunun de belası değil midir diz die sorup geçelim. futboldan kopamadı skibbe ve schalke'nin miniklerini çalıştırmaya başladı. derken gelen bir teklif sonunda yolu dortmund'a uzadı. sanki hikâye biraz açıklığa kavuşmaya başladı değil mi. evet borussia dortmund'un gençlerinden, a takımına uzayan bir yolda gördük onu. ottmar hitzfeld'in yanındaki tipti bu uzun süre. hatta hitzfeld'in 28 mayıs 1997 borussia dortmund juventus maçında yanında da oturmuştu. ikinci adamlık müessesesinin gediklisi, 1998 yılında asıl adam oldu. göreve atandığında yaşı 32 idi ve takımda kendisinin yaşıtı bir ton adam vardı. julio cesar'dan küçüktü tabii de, onu şimdi karıştırmayalım.
teknik adamlık kariyeri o kadar başarılı geçmedi skibbenin. dortmund onun hocalık görevine son verdi lakin ilişkisini koparmadı genç adamla. koparamadı belki ve idari şemada hep üstte yer aldı. derken alman futbol federasyonundan gelen bir teklifle ikinci adamlığa geri döndü. rudi völler'in yanında idi bu sefer. 2002'de bizim bir basamak tepemizdeydiler, 2004'te bir damacana soğuk su içtiler. ardından istifasını verdi ve yine gençlere döndü; yetenek avcılığı müessesesinin almanya'daki patronu olmuştu...
(arvo, 04.08.2005 12:57)#7963531 !?

2007-2008 sezonunda gerek uefa kupası gerek bundesliga'da iyi işler yapan bayer leverkusen'in 4. sırada girdiği ligin son haftasında evinde werder bremen'e yenilip 7. sıraya düşmesi sonucu uefa vizesini elinin tersiyle itmesi sonrasında görevine son verilmiştir.
(monty, 21.05.2008 15:47)

Unquote
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bitti mi transfer? Hala kesinlesmedi mi? Hadi birisi bitti desin, mujdeyi versin. Hala hevesim kursagimda patlayacak gibi bir his var icimde. Agiz tadiyla sevinemiyoruz bir turlu.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre'nin FB'ye gidişine seviniyormuş gibi yapmayı bırakın bence. Pek inandırıcı durmuyor :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Marsan wrote:Falko Goetz ismi gecince itirazlar oluyor. Bir zahmet niye istenmedigini yaziverim. Hatirladigim kadarila Herta Berlin'de iyi isler yapmisti.

Yazilari bekliyoruz.
Bu saatten sonra her ne isim sunulursa super diyeceksiniz, bu kesin. Asil ben
soruyorum, Falco'yu GS'a neden layik göruyorsunuz? Neymis basarisi, aydinlarin
beni? GS'a bu sene yerli hoca gerekli, denenmesini istiyorum. Gelecek
yabanci hoca altyapiya yeterince ilgiyi göstermez, pirskalar gider..Kalli bir
misal sizlere...Orkun bangir bangir kalede görevini yaparken yabanci kaleci
sayikliyordu. Tobias vs Mehmet Topal örnegi vesayre. Kalsin istemesuk.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Emre ne kadar GS'li oldu da bu kadar ustunde duruyorsunuz...A takimda
gecmisi nedir :D Cok umurumda, gercekten degil...Ben o zaman Okan'nin
gitmesini icerlemistim...GS'in altyapisinda yetisen bir oyuncuya yakistiramamistim...

Futbolu tartisilir...aslinda kariyeri tartisilir...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:Emre'nin FB'ye gidişine seviniyormuş gibi yapmayı bırakın bence. Pek inandırıcı durmuyor :D
Sahsim adina konusursam benim yazdiklarimdaki mantiga katilmadigin icin beni yalancilikla veya "cigere mundar demekle" suclaman yanlis.

Belli sence gercekten buyuk bir transfer, baska turlu olabilicegine imkan vermiyorsun. Saygi duyarim, Emre yetenekli oyuncu.

Ama bencede baska faktorler var, seninde buna saygi duyman lazim.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Aklımdan birçok şey geçti. AY heralde kupadan sonra Aurelio'yu satmayı planlıyor. Emre'nin çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum, aksine kendimi ikna etmeye çalışmayacağım Fenere gitti diye.

AMA hiç de üzülmüyorum Fener forması gileceğine. Burada yazılan yorumların çoğu tam isabet. Tam bir FB klasiği transfer, çıkaracağı sesi takıma faydasının önüne geçesi... Tuncay ve Galatasaray'ın morallini bozmaya yönelik. Sakatlığıydı, mikropluğuydu, (özellikle FB yanlı) medyayla kavgasıydı derken pühüü... Bir de yedek olunca, kırmızı kart görünce, GS maçlarında polemik yaratınca göreceğiz bu 16M Euroluk trasferi.

Avrupa'da başka bir takımın bu rakamlara yaklaşacağını bile sanmıyorum. Ahmet Bulut'un ağzı kulaklarına varıyordur şimdi..

Bakalım yanıltacak mı bizi?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Önder misillemesi
Sarı-kırmızılılar sözleşmesi sona eren yıldız futbolcuyla söz kesti. CSKA Moskova ve Lazio'dan teklif alan Önder, Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'i arayıp, G.Saray'ın teklifini kabul ettiğini bildirdi. F.Bahçe'den kopan gurbetçi futbolcunun bu hafta içinde sarı-kırmızılılara imza atacağı belirtildi.

SÜLEYMAN HATISARU
Transferde arayışlarını sürdüren Galatasaray ilk bombayı Fenerbahçeli Önder Turacı ile söz keserek patlattı. F.Bahçe'nin Emre Belözoğlu'nu transfer etmesinden sonra gurbetçi futbolcuyu renklerine katmak için girişimlerine hız veren sarı-kırmızılılar mutlu sona çok yaklaştı. G.Saray Belçika'da oynarken F.Bahçe'ye kaptırdığı Önder Turacı ile yaptığı görüşmeleri olumlu sonuçlandırdı. Sarı-lacivertlilerle sözleşmesi sona eren ve Rusya Ligi takımlarından CSKA Moskova ile anlaştığı öne sürülen yıldız futbolcu, G.Saray'dan gelen teklife olumlu yanıt verdi. Gurbetçi futbolcunun bu hafta içinde sarı-kırmızılı takımla sözleşme imzalayacağı belirtildi.

ZİCO KALINCA GİTTİ

Rusya kulüplerine transfer olmaktan vazgeçen ve Fenerbahçe yönetiminden sözleşmesini uzatmak için haber bekleyen Önder Turacı, Zico'nun takımda kalacağı haberini alınca rotasını Florya'ya çevirdi. Brezilyalı teknik adamla yıldızı bir türlü barışmayan gurbetçi futbolcu, transfer görüşmeleri için Romanya'da bulunan Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'i arayarak, 'Seria takımlarından Lazio'dan da transfer teklifi aldım ancak ilk tercihim Galatasaray. Siz ne zaman isterseniz gelir imzayı atarım' açıklamalarını yaptı.

yenisafak
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bazi abilerimiz gulup geciyorlar "uydurma soylentiler" diyorlar ama isin icinde kimin oldugunu birileri cikarip buluyor. 30 yaslarindaki birinin nasil kulup yoneticiligi yaptigini anlayamamistim zaten. Bu Goksel Gumusdag ismini arastirin daha neler cikiyor neler. Bu durumda Abdullah Avci isminin de onlardan olmadigini dusunmek saflik. Asil sasirtici is bu heriflerin GS'a nasil uye oldugu. Acaba GS lisesinden mi geliyorlar nedir? Ben senelerce GS'da sporcu olarak yarismisimdir, uye olmaya kalksam yillarca bekletirler.

Butun stad "katil" diye bagirdiklari Emre'yi alsinlar tepe tepe kullansinlar. Orduyla hala cok siki fiki olan Fenerbahce'de bu cok buyuk bir ic savasin baslangici olacak. Hem takimda hem kulup yonetiminde. Hala farkinda degiller. Buyuk bir olasilikla da her yerde oldugu gibi Fener'de de onlar kazanacak. Aziz Yildirim bir kac seneye tasfiye edilip tamamen kulubun AKP ve ona yakin isimlere gecmesini cok buyuk bir ihtimal goruyorum ben.

Bu transferin parasinin bir kismi bile bunlardan geliyor olabilir, hic sasirmam.

Ozan Ersoy

________________________________________________________________________________________

Milli kampta 2 defa görüştüğü Emre’ye Fener’in teklifini ileten Gümüşdağ, arayı bulan kişi oldu

Gümüşdağ; İstanbul BŞ Bld.’nin Başkanı, Kulüpler Birliği Başkan Vekili ve G.Saray kongre üyesi...

F.BAHÇE’YLE anlaşması Türkiye’nin gündemine oturan Emre Belözoğlu’nun transferinde en büyük rolü oynayan kişinin kim olduğu ortaya çıktı: Kulüpler Birliği Başkan Vekili, İstanbul B.Şehir Belediyespor Başkanı ve G.Saray Kongre Üyesi Göksel Gümüşdağ.. Gümüşdağ’ın transferdeki rolünü hemen açıklayalım.. Yaklaşık 20 gündür Milli Takım kampında bütün teknik heyet ve futbolcularla beraberiz.. Emre’nin F.Bahçe’ye transfer olduğu haberleri gelince, Bielefeld kampındaki tüm gazeteciler gibi biz de büyük şaşkınlık yaşadık.. Çünkü, F.Bahçe’nin Emre ile nasıl bağlantı kurduğunu anlayamadık.. Bunu araştırırken, her noktadan Gümüşdağ’ın ismi çıktı..

AKP’NİN DAMADI

GÜMÜŞDAĞ, son dönemin en parlayan futbol adamlarından bir tanesi.. Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzeni Müge Hanım’la 2006’da dünyaevine girdikten sonra Gümüşdağ müthiş bir gücün sahibi oldu.. İstanbul BŞ Bld’nin başkanlığını yürütüyor, aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım’ın da sağ kolu.. Gümüşdağ’ın Emre için anlamı büyük.. Emre G.Saray’da oynarken Arif, Okan ve Gümüşdağ ile aynı evi paylaşacak kadar yakınlardı.. Emre’nin geçirdiği talihsiz trafik kazasında, otomobilde Gümüşdağ’ın da olduğu söyleniyor.. Gümüşdağ, kendi nikâhında Emre’yi şahidi yapacak kadar ünlü futbolcuya yakın..

KAMPTA 2 GÖRÜŞME

EMRE Belözoğlu ile Göksel Gümüşdağ arasındaki yakınlığı anlattıktan sonra Milli Takım kampından, yani içerden aldığımız bilgileri aktaralım:

Gümüşdağ, öncelikle Türkiye’ye, sonra da F.Bahçe’ye fazla sıcak bakmayan Emre’ye ilk transfer teklifini Antalya kampı sırasında iletiyor.. Bu görüşmede Emre’nin üzerinde büyük ağırlığını F.Bahçe’den yana kullanıyor ve deyim yerindeyse Emre’yi ikna etmek için uğraşıyor.. Emre “Bana 1 hafta düşünme süresi verin” deyip transfer teklifini değerlendirmeye alıyor.. Emre ile Gümüşdağ arasındaki 2. görüşme ise Bielefeld kampında yine yüzyüze gerçekleşiyor.. Emre’nin kafasını kurcalayan son pürüzleri de çözen Gümüşdağ, “Eğer sen okey veriyorsan, F.Bahçe yöneticileri bonservisini almak için Newcastle ile masaya oturacak” diyor. “Evet” yanıtını aldıktan sonra transfer operasyonunun startını veriyor

YILDIRIM’A MÜJDE

GÜMÜŞDAĞ’DAN gelen olumlu haber üzerine F.Bahçe, asbaşkan Neşet Yalçın’ı Newcastle United’la pazarlık yapmak üzere İngiltere’ye yolluyor ve önceki gün transfer netleşiyor.. Gümüşdağ’ın bu transferdeki etkin rolünü görünce ister istemez akla bazı sorular geliyor: 1. Kulüpler Birliği Başkan Vekili, bir milli oyuncunun kendisiyle alâkası olmayan başka bir takıma transferiyle neden bu kadar yakından ilgileniyor? 2. Bu transfer konuşmalarının yapılacağı yer Milli Takım kampı mıdır? 3. Yarın G.Antepspor Başkanı İbrahim Kızıl, sözgelimi Nihat Kahveci’yi Beşiktaş’a transfer ettirmek için Milli Takım kampına gelse, Gümüşdağ kadar rahat hareket alanı bulabilecek miydi?

Son notum Emre’nin menajeri Ahmet Bulut’a.. Bu transferle ilgili herşeyi çarpıtan ve medyaya yanlış bilgi veren Bulut, dün de “G.Saray Emre için teklif yapmadı” deyip konuyu saptırmaya çalışmış.. G.Saray’ın Emre ile ilgili ne yaptığını öğrenmek istiyorsa, Adnan Polat’ın yan sayfamızın manşetindeki demecini okusun.. Ve unutmasın: “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.”

Vatan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre FB'ye mubarek olsun. GS boyle bir orta alan oyuncusu istiyorsa Emre'den en az iki uc kere daha yararli oldugunu milli takimda da kanitlamis Tumer var ortada. Frikik atar oyun da kurar. Lincoln denlen yenilen kazik ortada.

Gumus esege altin palan vurmus kakalanmasinda buyuk yardimi olmus. GS'li dedigin boyle olur iste.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Iyi bir Emre, bazi ozel kosullarda her takimi ucuracak kapasiteye sahip. Bundan kimsenin kuskusu yok. Ama Emre ile yola cikmak yaris arabasi ile dolmusculuk yapmaya benziyor. Her cukurda dingili kirilir, her tozlu virajda savrulma tehlikesi yasar, dolmusa sadece bir kisi binebilir! Bazen duz yolda cok hizli giden arabalar yaparlar ve satarlar spor araba diye ama ilk virajda takla atar. Emre de biraz oyle.

Emre bizim ulkedeki egitim sisteminden cikmis tipik bir ornek. Bolca yuk tasiyacak esege ihtiyac olan ulkede yetistirilen milyonlarca yaris atindan birisi. Goze hos gelebilir ama GS'den uzak durursa GS'ye en buyuk hizmeti vermis olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre kendi kendini bitirdi! Birkaç milyon euro fazladan kazanmak için "Galatasaraylı Emre" olarak anılma fırsatını kaçırdı! Tıpkı Tümer gibi.. Bunlar birde kafası çalışan futbolcularımız olacak! Sergen'de ordan oraya gitti ama hiçbir takım taraftarı Sergen'e antipati duymaz!

İyi bir Emre'nin FB'ye çok şey katabileceğini bilirken, sevinmiş numaraları yapmayı beceremeyeceğim için Emre'ye FB'de başarısız yıllar temenni ediyorum!
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Emre'nin transferine çok sevindim, açıklayayım: Karşı yaka çocuklarının özellikle sanal kovboylarının en kıl olduğum söylemlerinden birisi, "yumurta topuk taratorun şımarık çocukları" idi. İşte gün oldu devran döndü, o çocuklardan en şımarığı kendi futbolcuları oldu! Kovboyların buluştukları ve adının anlamını sitenin sahibi Şen Biraderlerin birbirine çocukkenki hitaplarından alan taraftarın resmi forumu :lol: Antu'da epey bir olumsuz tepki var haliyle. Onların üzüntüsü sevincimin kaynağıdır. İlk kötü oynayışında yuhalanması, stadın karışması temennimdir. Futbol dışı konulara hiç gerek kalmaksızın Emre'nin transferi FB'nin kendince kazanımlarının, biz farklıyız söylemlerinin sonudur. Artık FT'in başlarına geçmesi dahi sürpriz olmaz. Aziz başkan bizi bırakma, laylaraylay...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Reklam olmasın ama, bazı fenerliler "www.emregelmesin.com" diye site kurmuş..

Daha gelmeden feneri karıştırmaya başladı :D

Emre kendini fenerlilere kabul ettirmek için kapasitesini baya zorlayacaktır. Tıpkı karaktersiz fatih akyel'in ilk FB-GS derbisinde Bülent Korkmaz'a saldırması gibi!

Emre'nin eski lafları başına daha çok iş açacak..

Ben asıl şunu merak ediyorum: Keşke biri oturup FB'li yazarların Emre hakkında daha önce söylediklerini bir bulsa, FB'ye geldikten sonraki sözleriyle karşılaştırsak :D
Post Reply