2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Antalya'nin yukarilarda olmasi iyi.

Bu hafta saglam maclar var.

BJK - Bursa
Kasimpasa - Antalya
Mersin IY - Galatasaray
FB - Ordu

Ben BJK nin, ve FB nin seyirci destegi ile kazanacagini dusunuyorum. Kasimpasa ve bizim macimiz ortada.

Bu hafta yukarilarda saflar SIKLASABILIR.

Mersin macini alabilirsek 12. Hafta da bir anda ileriye firlayabiliriz.

Galatasaray - DC Karabuk
Eskisehir - FB
Antalya - BJK
Ordu - Trabzon maclari var.

Senol Gunes bu mactan sonra kalmayabilir, bu hafta yine suc benim felan demis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Engin Baytar'in 11 maclik cezasi Mersin maci ile bitiyor. Bu orta saha icin bir avantaj olabilir. Engin 11 haftadir ac, mac eksigi var tamam ama iyi yedek olur.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Carvahal'da IBB ile ipleri koparmis. Bizim Bulent'i dusunuyorlarmis. Iyi olur bizim kaptana. Oradaki neydi bizim eski oyuncumuz Arif vardi ama gitis. belki Bulent yanina alir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sifo'nun BJK'ye yenilecegini biliyordum ama bes uc olacagini tahmin etmek zordu. Gecen hafta zar zor berabere kalinan Mersini de Bursa guzel tepelemis.

Yerlerde surunen BJK bile arayi kapatti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Beyaz futbol diye bir program. Ercan Saatci'yi, Umit Özat'ialmislar FB macini tartisiyorlar :-) Sikeyi atlatmis bir hal var herkeste, ataga gectiler adeta. Adamin kapisini calma curetini bile gösterdiler serefsizler. Firat Aydinus'in evi, ailesinin oturdugu yer...bu gazetecilik degil, bu baska birsey.

Ne olmus tam olarak anlamadim ama Caner kufur etti diye oyundan atilmis, kufur etmis mi etmemis mi tartisiyorlar. Macin tekrari hakkinda yorum uretiyorlar vesayre. Cekilmez kapattim, bu insanlar ile turk futbolu bir yere varamaz. Adam gibi oynamak icin adam gibi insanlarin bu ise emek vermeleri gerekiyor. Sokak kavgasi gibi, guya hak savunuyorlar...TFF'yi ele gecirdiniz daha ne, diye sormazlar mi. FB'yi en iyi Sadri Sener anlatti bir programda..."adamlar TFF'a demir atmis, gece gunduz oradalar" demisti. Neyse bizler bunu bir bakima hak ediyoruz. Göz yummak da suc bence.

Yuzsuzlugun her cesiti var, en cirkin olani susan surat. Unal Aysal politik davranmis olabilir ama agzi ile kus tutsa benim gözumde sifir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kufur etmedim diye yemin billah ediyor. Ona gore kufuru Eskisehirli Veysel etmis ama hakem sirti donukmus ve o sanmis. Neyse ne. Futbolda yanlis adami ilk defa atan Aydinus degil. Bu olan bir olay. Senelerce once seyrettigim bir Avrupa macinda hakem yanlis bir oyuncu atti. Hem bu kufur gibi de degildi. TV'dan kabak gibi sucluyu herkez gordu ama hakem goremedi. Atilan adam once biraz itiraz etti sonra pasa pasa cikti. Hakem mactan sonra ozur dilemisti galiba. Ama ne maci iptal ettiler ne de hakem hakemlikten kovuldu. Simdi o ayri bu ayri zaten bir kisi atilacakti o takimdan diyecek de cikar ortaya.

Bunlar oyunun bir parcasi. Bu ayilar boyle kasiyip dursinlar bakalim. Uefa yanlis atilan oyuncuya ceza vermismiydi hatirlamiyorum.

Ortada bir kufur oldugu muhakkak. Serefsiz olan ben ettim diye itiraf etmeyen. Caner etmedim diyor. Veysel denen de ben etmedim Caner'in ettigini de duymadim demis. Demek ki eden o (Simdi Hurriyet'de gordum TV programinda sadece lan dedim diye caz yapmis esek herif). Soylenen de "hassiktir ulan" lafi.

Caner kufur etmez diye birsey yok. Kac kere agresif hareketleri yuzunden atilan herifin teki. Efendi bir adam olarak bilinse idi herhalde hakem bu kadar kolay karar veremezdi.

Not: Yapilacak olan Veysel'e de kirmizi kart gormus gibi TFF sevk edip ceza aldirtmak. Caner'e ise mac cezasi vermemek. Aydinus'a da uc dort mac ceza vermek. O da adam gibi emin olmadan adam atmasin bir daha.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aybaba Sambaba dediklerinde cok gulmustum. Hele Q7 sahtekarini kestiginde cami duvarina isiyor demistim. Biraz once Antalya macinin ozetini gordum. Iki takimda iyi idi. GS oynadigi gugusun yaninda Avrupa ligi maci gibi geldi. Antalyadaki gunduz fenerleri biraz daha becerikli olsalar bu maci vermezlerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Aybaba Sambaba dediklerinde cok gulmustum. Hele Q7 sahtekarini kestiginde cami duvarina isiyor demistim. Biraz once Antalya macinin ozetini gordum. Iki takimda iyi idi. GS oynadigi gugusun yaninda Avrupa ligi maci gibi geldi. Antalyadaki gunduz fenerleri biraz daha becerikli olsalar bu maci vermezlerdi.
Beşiktaş'ın balonu mutlaka patlayacak.
Aslında geride kalan 12 haftada sadece 5 galibiyet aldıklarını düşünürsek, ortada bir başarı tablosu yok.
Beşiktaşlı spor yazarları bu aralar mutlu. Son 4 maçta alınan 10 puan onlara "Genç ve fakir ama onurlu Beşiktaş kadrosu şampiyonluğa oynuyor" hayali gördürüyor. Bu bir rüya.
Defansı yerlerde sürünen, ofansif açıdan sadece Fernandes'in ayağına bakan bir takım görünümündeler.
Antalya'yı yendiler. Ama maç 5-3 Altalya lehine de bitebilirdi. İki tane kaleciyle karşı karşıya gol kaçırdılar, iki kez de boş kaleye filan atamadılar.
Üstelik Antalya takımının oyun felsefesi olarak açık ve rahat bir anlayışa sahip olduğu, rakiplerine geride boş alanlar bıraktığı malum. Bizim gibi her maçta pozisyon kısırlığı yaşayan bir takım bile gitti, 4-0 yendi geldi.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

FT nin bali hala suruyor
Hala lider :D

Insanin inanasi gelmiyor kimse sesini cikaramiyor,takim CL de 2.tur yolunda ligde lider. Gaziantep'i yenebilsen puan farki aciliyor...

Hayirlara vesile olsun
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Altan Tanrikulu da ayni seyi söyledi, guldum. GS o takima karsi, bu takima karsi puan kaybetti (benden daha iyi biliyor) ama halen FB'nin önunde, bu nasil istir, diye Aykut Kocaman'a sitem etti :-o ...sevgili Altan bey 'resultante importante' - taratore :-D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK 10 kusur farki kapatip kafa alti durumunda. Daha ne olsun hemen hemen her :macta iki gol ortalamasi ile oynuyorlar. Daha ne olsun?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu lig BJK ve sevgili federasyonumuza feda olsun :-D attiklari beraberlik golü 100% ofsayt kanimca. Tüpçü yavaş yavaş lige ağırlığını koymaya basladi.

Şampiyonluklar gelip geçici bu bir gerçek. Hafizalarda kalan şike, talan ve başarısızlıklar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bu lig BJK ve sevgili federasyonumuza feda olsun :-D attiklari beraberlik golü 100% ofsayt kanimca. Tüpçü yavaş yavaş lige ağırlığını koymaya basladi.

Şampiyonluklar gelip geçici bu bir gerçek. Hafizalarda kalan şike, talan ve başarısızlıklar.
Ha orasini bilemem cunku maclarini seyretmiyorum. Eger yine yuzuncu yillarindaki gibi bir dolap donuyorsa tupcunun yakasina yapismayanda kabahat.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sener yine okkali bir kufur yiyecege benzer Avni Aker'de. Hak ediyor cunku.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Ulan nasil oluyor demeyin .. Futbolda siddet atesi bizi en ust ligden en alt lige kadar sararken Ingiltere'de bakin bu is nasil oluyor.

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... esses.html

Facebooka bugun koydum bunu ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Bagis Erten ve Metin Tekin NTV de bunu konusuyorlardi dun, Metin TEKIN e katiliyorum. Ingiltere bu siddeti boyle bitirdi iste.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply