Galatasaray 2021-2022

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2021-2022

Post by Selcuk Samli »

Eski Acik'ta, iki ayrı yayında kadın ve erkek basketbol şubelerimiz konuşulmuş. Konuklar kadın takimi basantrenoru Efe Guven ve erkek basketbol genel menajeri Turgay Zeytingoz olmuş. Kadin takimimizden gecen sezon zaten cok memnundum. KIsitli imkanlar, hastalıklar, ve ayrılıklar ortamında sürekli değişen kadro cok iyi sonuclar almisti. Umarım bu sezon problemi az, basarisi fazla bir sezon olur. Erkek takimimizdaki yonetim yapılanması, transferler, ve alt yapı hamlesi cogu GS'liya keyif veriyordur. Erden Timur Bey'e alt yapıya yaklasimindan ve sunduğu imkanlardan dolayı bir GS'li olarak tekrar teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=5m32frWpp8I
https://www.youtube.com/watch?v=YNx4Ei2Aum4
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu haftaki Regista. (Maçın ikinci yarisini seyredemedim, o yüzden fazla yorum yapamayacağım. Ilk yarıda 2-0 dan sonra TS gol aramaya başlayıp , orta sahamızı rahat gecmeye başlayınca, ve savunmada adam takibinde problemler oluşunca acaba ikinci yari bir Asuncao Alex degisikligi yardimci olur mu diye dusundum. Ayni seyi Orhan Uluca da söyledi, katiliyorum. Ama Asuncao oynayacak durumda mi bilmiyorum. Bir sakatligi vardi bildigim kadarıyla. Neyse, enseyi karartacak birsey yok. Sacha,ve Marcao da takıma katılınca daha güçlü olacagimiz kesin. Soylenenlerin hepsine 100% katılmasam da futbol bilgilerine saygı duydugum iki yorumcunun görüşlerini paylaşmak istedim) :

https://www.youtube.com/watch?v=bjT6NLc6L2I
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Takimimizi once oynanan oyun sonra alinan galibiyet icin tebrik ederim.En çekindiğim rakibi karşılama, ve savunma isini dun cok iyi yaptilar. Konsantrasyonlarini ve disiplinli oyunlarını cok beğendim. 2. ve 3. bölgelerde hatalar yaptık, ama zamanla bu hatalar düzelecek.
Kerem'e cok top kaybediyor diye eleştiriler var. Zaman icinde pas veya bire biri zorlama tercihlerini daha iyi yapacak. Deneyip hata yapması denemeyip hata yapmamasından daha iyi kanımca. Oynadigi mevki risk almasını ve denemesini gerektiriyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir sure dusus yasamadan duz bir çizgide ilerleyemeyecegiz ama:

-Eger (genc) oyuncularimiz oyun seviyelerini üst düzeye çekmek istiyorlarsa kendilerini hem fiziksel, hem de psikolojik açıdan daha iyi hazırlamaları gerekecek. Haftada 2 maci rahatlıkla standardlarini bozmadan oynamaları lazım (Ornek: Bayern. Sadece iki degisiklikle lig macını 7-0 kazandılar). Buna hafta ici yapılan takim antremanları yetmeyebilir. Bunlara doğru dinlenme ve beslenmeyi de ekleyeyim.

-Ozellikle sag bek ve sol beke iyi alternatifler bulmamız lazım. Sag beki yerli bir oyuncu ile çözebiliriz. Ama, sol beke kesin iyi bir yabancı alternatif oyuncu şart.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Haftada 2-3 defa yapılan spor programlarını dinliyorum da konusmalar genel olarak "hocaların performansı" gibi dar bir kapsamda yapılıyor. Isin enteresan tarafı da yapılan yorumlar bir hafta icinde 180 derece değişiyor. Kendini kaptırıp isi saygisizlik boyutuna getirenler de var.

Bugun yine garip goller yedik. Ilk iki golde rakip oyuncular bomboş bir sekilde topa vurdular. Penaltı inanılmazdı. Hava topuna çıkarken refleks olarak elini kaldirirsin da, sırtı donuk adamı yerde karsilarken elini niye kaldirirsin anlayamadım. Deandre futbolu unutmuş da, hatirlamaya calisiyormus gibi oynuyor maalesef. Kenar bekler konusunda gecen hafta yaptıgım yorumu biraz değiştirmek istiyorum. PVA'u yedek bırakabilecek kapasitede bir sol bek bulmamız lazım.

Gecen hafta iyi oynayan Emre Kilinc, ve Taylan bugun iyi degillerdi. Sofian sahada yoktu sanki. Ikinci yarıda giren Omer, Olimpiu, ve Kerem de etkisizdi.
PVA ve Deandre iyi degillerdi. Bugünkü maca bakarak,bir hafta icinde ciddi performans düşüşleri gördüğümü söyleyebilirim. Bunun nedeni ne?

Duran toplara, kornerlere cok calismamiz lazım.

Yeni transferimiz Gustavo, ve uzun zamandır oynamayan Ogulcan'i beğendim bugun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Derwall 1984 yılında goreve geldi, 1987 yılında şampiyon olduk.

Fatih Hoca, 2004 yılında ayrıldıktan sonra 2011 yılına kadar 7 hoca, ve 2 gecici hoca ile sadece 2 şampiyonluk kazandık.

FatihHocanin ,2011-2013(bir bolumu) gorev yaptigi senelerde 2 şampiyonluk yaşadık.

Fatih Hocanin gorev yapmadigi 2013-2017 (sonu) yılları arasında 6 değişik hoca ile 1 şampiyonluk kazandık.

Hocanin son gorev yaptigi 3.5 sene icinde 2 şampiyonluk kazandık. Kaybettigimiz şampiyonlukları da nasıl kaybettik bir dusunun. Gecen sezon Liverpool'un neler yasadigina bir bakin.

Hoca ile ilgili yorum yaparken bunları okuyun sonra yorum yapın.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunku Ajans 1905'in konugu Suat Kaya olmuş. GS'in zamana ve sabira ihtiyaci oldugunu güzel anlatmış:

https://www.youtube.com/watch?v=wY6JI3lsIiM
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Spor yorumcularinin, yazarlarının tecrubelisi de tecrübesizi de bence bazı konuları hatalı yorumluyor. Sizin doğru olanı, olması gerekeni söylemeniz lazım ki, yanlış düşünenler veya hareket edenler acaba hata mi yapıyoruz diye dusunebilsinler.

Birinci konu mac esnasında gösterilen olumsuz tepki ve maçtan sonra veya mac oynanırken edilen kufur. Deniyor ki 'essek yüküyle para kazanıyorsunuz etkilenmemeyi ogrenin". Ben öyle düşünmüyorum, onlar da insan sonuçta, makina veya robot degiller. 1 metre mesafeden kime küfretsen etkilenir.
Sporcuya edilence o senin isin etkilenmeyeceksin oluyor.Ne güzel is. Herseyin bir adabı vardır, ve bu adap jenerasyonla değişmez. Bilmeyene de öğretirsin.
Israrla dogru olani anlatmak da bu yorumcuların gorevi zaten. Olani biteni anlatmayın , olması gerekeni anlatın lütfen.

Ikinci konu da bu "vefa" konusu. Futbolda dun yok bugun var muhabbeti. Futbolda dun az da olsa(maalesef) var da bizde hiç yok. Yabancı ülkelerde senelerce gorev yapan hocalara olumlu yaklaşıyorsunuz da bizim ülkede olunca dun yok bugun var. Sporda basari icin tecrübeye, zamana, ve sabira da ihtiyac var. Dun yok bugun var demek yerine olması gerekeni soyleyin.

Bu sezon oynadigimiz maclara bakınca, " hocam keske genc bir sol bek alıp yavaş yavas yetiştirseymişsiniz" diyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS Spor Kulubu ilk defa boyle bir bilgilendirme sunumu yaptı. Merak ettigim, unuttuğum konular vardi, hepsinin durumu ile ilgili verilen bilgiler icin teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=k0NihiSEr4Y
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Stat isim sporsonlugunu cok iyi bir GS'li olan Erden Timur'un üstlenmesine cok memnun oldum. Kendisine tekrar teşekkür ederim, hem GS hem NEF icin hayırlı olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basında Marcao'nun transferi konuşuluyor. Muhakkak ilgilenen kulüpler olacaktır ama Marcao 10 milyon Euro'ya satılacak bir oyuncu degil.Bence 20 milyon Euro'dan asagi bir teklifle kimse gelmesin. Arada sirada bireysel hatalar yapıyor ama, cok iyi bir oyuncu ve bir stoper icin genc sayılır.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eski Acik'in konugu Orkun Darnel olmus.Voleybol subelerindeki gelismelerden bahsetmis. Benim lisede veya universitede okuyan arkadaşlarım 1. ve 2. ligde Karşıyaka'da voleybol onardı.Ilk 6 başlamazlardı ama oyuna girip katki yaparlardı. Bu olay şimdilerde bitti galiba. GS Lisesi ve Universitesi'ndeki voleybolcular kulüpte oynayamaz mi? Yetenekli genc sporcuları burs verip kazanamaz miyiz? Halihazirda yapmıyorsak, ABD'de üniversite takımlarında voleybol oynayan iyi oyunculari takip edelim derim. Okullari bitince belki de transfer edip oynatabiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=soCVW1XomEA
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Iki güçleri birbirine yakin takimin oynadigi maclarda hakem performansları belirleyici olabiliyor. Dun Teixera'nin Kerem'e attıgı dirseğe kirmizi çıksa mac farklı yerlere gidebilirdi. Penaltıyı kullanmadan once de kural ihlali olmus, tekrarlanması gerekirdi. Bir tiyatro oynanıyor zaten, perdenin inip kalkması normaldir.

Nando'ya ağır eleştiriler yapilmis. Formsuz olmasina ragmen kurtardigi maclar da oldu, unutmamak lazım.

Mostafa'nin kacirdigi penaltıdan ders cikarmasi gerekiyor. Hocanın belirlediği penaltıcı kimse penaltıyı o kullanır. Takim arkadaşı Diagne, Brugge'de bu yüzden kadro disi kaldı. Kariyerinde daha yukarıları hedefliyorsa ayrıntılara cok dikkat etmesi gerekecek.Bu diger oyuncular icin de geçerli. Hocanin söylediğini yapmak durumundalar. Baska bir seçenek yok. Dünku mac gecti gitti, pazar günkü maca konsantre olmalı artık. Dünkü macla yasarsa kendine ve takıma zarar verir.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun "Eski Açık" ve "Regista"'yi izledim. Orhan Uluca'nin penaltı atisi ile ilgili yorumlarına ve oyuncularin kafalarına gore hareket etme problemine bence en iyi çözümü Eski Acik'ta Sinan Yilmaz sundu. Iki programı da beğendim.

https://www.youtube.com/watch?v=qHNor_SU6RE

https://www.youtube.com/watch?v=ytVRR4hKYJ0
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Remzi Sanver'in üslubunu cok beğenmekle birlikte aciklamalarinin bir bolumunu saskinlikla izledim. Ugradigimiz acik haksızlıktan bahsetmek neden GS'a yakışmaz anlayamadım. Bizim bir televizyon kanalımız, bir youtube kanalımız, bunlara ek olarak Twitter,Instagram, ve Facebook hesaplarımız var. Haksizliga ugradigimiz görüntüler her yerde var, bunları yayınlayıp tepki göstermemiz gerekir. Bir önceki yönetimi bu yüzden eleştirmedik mi?Sahada gereken kartlar ciksaydi, mac bu duruma gelmezdi muhtemelen. Bizim hatalarımız hiç mi yoktu? Tabii ki vardi, ve onları konustuk zaten. GS hatalarını görüp, konuşabilen bir camia.

https://www.youtube.com/watch?v=hn-t8k3lWSs
nefvakfi.org

Post Reply