Galatasaray 2019-2020

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2019-2020

Post by Selcuk Samli »

Bugun Ersun Yanal'in Alanyaspor macindan sonraki basin toplantisini izledim de, merak ediyorum ayni seyleri Fatih Hoca soyleseydi federasyonun tutumu ne olurdu? Sezon basinda hocaya aciklamalarindan dolayi 4 mac ceza vermislerdi, neden verdiklerini de hala anlamis degilim. GS zarar gordu. Bizim yonetim ne dusunuyor bu konu hakkinda, merak ediyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Arkadan cekerek oyuncu durdurmalara sari kart verilirdi, kural degisti herhalde. Alanya'nin savunma oyuncusu 5 tane faul yapti, hala kart yok. Karti birak uyari bile yok.

Ikinci yarida bir Omer, Henry degisikligi iyi olacak gibi.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oncelikle Alanyaspor'u tebrik etmek gerekir. Mutevazi bir butceyle, iyi bir takim kurmuslar, ve belli ki Erol Hoca iyi calistiriyor takimi.

Iki macta da direkden donen toplarimiz, ve yenilen jenerik gollerle turu kaybettik. Ama, bir profesyonel takim, bir lise ya da universite takimi gibi kalpten oynayinca benim icin akan sular duruyor. Ozellikle bugunku macta takim macin buyuk bolumunde cok hirsli ve iyi oynadi. Boyle oynadigimiz surece yolumuz acik olur. Galiptir bu yolda maglup.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu ne bicim is yahu? Gokhan Tore'nin sari karti var, once Marcao'yu formasindan cekti durdurdu, kart yok. Ardindan Omer'e faul yapti, bir de baldirina vurdu yine sari kart yok. Devre arasinda da hakemlerle konusmaya gitti. Kartlar sus diye yok, gerektiginde kullanin diye var.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir Younes Emre degisikligi iyi olacak gibi...
nefvakfi.org

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

O sene bu seneymis :-)
SEN SARIYLA KIRMIZI....
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Serif merhaba, hakikaten o sene o bu seneymis.

Oyuncularimizi ve teknik ekibimizi tebrik ederim. Younes erken bir sari kart gordukten sonra, 10 kisi kalir miyiz diye dusundum. Ozan bir pozisyonda onu provoke de etti, sakin kalmayi basardi. Ama yine de erken sari karttan sonra Emre'nin Younes yerine oynamasini mantikli bulurdum. Yalniz oyundan cikarken gordugu kirmizi kart kabul edilebilir birsey degildi. Zaten Mario sakat, her oyuncuya ihtiyac varken sorumsuzca bir davranis oldu.

GS'da bir donem oynamis Serdar'in Radamel'in yuzune attigi dirsek inanilir gibi degildi. Ingiltere'de falan bu dirsegi atsa kirmiziyi yerdi.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umarim oyuncularimiz Genclerbirligi macina konsantre olmaya baslamislardir. Futbolun sakasi yok maalesef.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cok iyi oynadigimiz, yuksek ihtimalle kazanabilecegimiz bir maci, sacma sapan bir penalti karari ile berabere bitirdik. Bu hakemlere guvenmek mumkun degil maalesef...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunku penalti kararina baktim da, mesela pozisyon orta sahada gerceklesse ve devam karari verilse kimse homurdanmazdi. Adamin ayagi ceza sahasi icerisinde vucudu disarida, iki oyuncu da topa hamle yapiyorlar, biri birkac saniye once topa dokunuyor. Penalti diye hakem uyariliyor ama penalti atisi sirasindaki kural ihlalini takan yok.

Bu penalti kurallarina FIFA'nin biraz kafa patlatmasi lazim. Mac sirasinda Sivasspor'un beki Henry'i arkadan kuvvetlice itiyor, Henry dusuyor, penalti verilmiyor. Bu omuz omuza bir mucadele de degil. Denge bozmaya yonelik bir itme var. Henry oyle kolayca dusen bir oyuncu da degil.

Mantikli dusunulurse Henry'nin itilmesi penaltiya daha uygun gozukuyor. Mantikli kim dusunecek tabii ki, esas problem orada?!
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun yeni seyler duydum. Yayinci kurulus gostermedigi icin gozumuzden kacmis, haberimiz olmamis. Penalti pozisyonu oncesi Mario'ya faul yapilmis, ceza sahasi icinde bir elle oynama es gecilmis, gibi,gibi... Isimler, takimlar da cok onemli degil aslinda, yayinci kurulus bu pozisyonlari neden gostermiyor? Problem orada.

Ben twitter falan kullanmadigim icin sosyal medyada ne konusuluyor, cok da bilmiyorum. Macin, seyircisiz oynanmasi konusunda gundem yaratilmaya
calisiliyormus. Bu mac oynanirsa seyircili oynanir. Eger akillardan iptal falan geciyorsa, ertelenir ve ileri bir tarihte oynanir o zaman. Kimse GS'in bu maci seyircisiz oynayacagini hayal etmesin. Yonetimin de bu konuda dikkatli olmasi gerekiyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yazacaklarim icin yeni bir baslik acmadim. Bugun okuduguma gore UEFA federasyonlara ultimatom gondermis ve bu ligleri oynayin ve bitirin demis.
Iyi de, bu virus kaosunun ne zaman kontrol altina alinacagi belli degil. Ucu acik maalesef. Onun disinda, bazi doktorlari dinledim, futbolcularin eski fiziksel durumlarina gelmesi en az 1 ay surer dediler. Bulent Korkmaz'i dinledim, futbolculari fiziksel olarak hazirlariz da psikolojik olarak nasil hazirlayacagiz onu bilemiyorum dedi.

Seyirciler stadyumlara nasil ve ne zaman gelebilecekler? Kulupler bilet, lisansli urun satmadan nasil carki dondurecekler? Yayin gelirleri, sponsorluk gelirleri nasil etkilenecek?

Bu kadar bilinmezin oldugu bir ortamda ligleri oynatmayi dusunmek normal degil bana gore. Bence 2019-2020 sezonunun oynanmadan bitirilmesi lazim. Eger virus kaosunda olumlu gelismeler olursa 2020-2021 sezonu oynanir. 2019-2020 Sampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maclari kaldigi yerden devam eder ve 2020-2021 sezonunun icinde oynanir. 2021-2022 sezonunda eski duzene geri donulur. Tabii Corona izin verirse...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskan Mustafa Cengiz ciddi bir ameliyat gecirmis, gecmis olsun. Umarim bir an once sagligina kavusur.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir Lise’de kurulup, buyuyen, uluslararasi kupalarda sampiyonluk kazanan tek dunya kulubu Galatasaray SK.
Iyi ki Galatasaray’liyim:

https://youtu.be/zPhtJscAtHo
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ne ugursuz sezonmus arkadas. Sezon başından beri bu kacinci sakatlık bilmiyorum.3 Covid 19 vakası, başkanın hastaligi, ve bir de sitma vakasini da unutmamak lazım. Bazıları sakatlıkların ikinci turuna bile başladı. Nando'nun sakatligina hakikaten çok üzüldüm, umarım en kısa surede, en iyi sekilde iyileşir ve futbola geri doner.

Macla ilgili kısaca bir iki yorum yapabilirim. GS"li oyunculari, özellikle ilk yarıda, tuhaf bir sekilde isteksiz,ve hırstan uzak buldum. Nando'nun sakatligina kadar da iyi degildik. Bu maclarda hirsiniz, isteginiz olmayacak da hangi maçta olacak? Sezonun ikinci yarısınin ilk 8 haftasindaki GS'dan eser yok.
Sakatlıklar ve cezalara ragmen hala çok iyi bir kadromuz var. Geri kalan maçlarımizi kazanıp, rakiplerin puan kaybetmesini beklemek durumunda kalacağız.
nefvakfi.org

Post Reply