Galatasaray 2019-2020

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2019-2020

Post by Selcuk Samli »

Younes, Sofian, ve Mariano o kadar formsuzlar ki insan gozlerine inanamiyor. Takim ofansa cikarken gozler Martin, Henry gibi oyunculari ariyor. Omer ve Lemina'nin temposuna ayak uyduracak oyuncu yok maalesef.

Pereira yapti yine yapacagini, Omer'i deli edip sari karti aldirdi. Arkadas rakibin ayagina falan basardi da artistlige basladigini bilmiyordum. Omer'in kart posizyonunda Mike Tyson'dan yumruk yemis gibi kendini atti. Futbolu biraktiktan sonra kariyerine aktor olarak devam edebilir.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu aidiyet duygusu muhabbeti cok yayildi maalesef. Kiralik yabanci oyuncular kuluplere gelmege devam edecegi icin bu duruma herkesin alismasi lazim. Muhim olan oyuncunun karakteridir pasaportu degil. Kimse kiralik olarak gelip, isini iyi yapan yabanci oyunculardan bahsetmiyor nedense. Aidiyet duygusu olmayan yerli oyuncu da cok oluyor maalesef. Ama anlatan yok.

GS'in acilen tecrubeli bir basin sozcusune ihtiyaci var. Aciklamalarin tonu, ve zamani cok onemli.

Hoca'nin bugun basin toplantisinda cok dikkatli olmasi lazim. Garip sorular bekliyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kenar bekler Yuto, Mariano ve kanat oyuncularinin formsuzlugu GS'i sezon basindan beri olumsuz etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Orta saha oyuncularinin formsuzlugu ve forvetlerin sakatliklari da eklenince takim bir turlu istedigi oyunu oynayamadi. Alternatif olarak kadroya katilan oyuncular da maalesef Adem ve Omer kadar faydali olamadi.

Henry(umarim takima katilir) ve Martin'in takima cok fayda saglayacagini dusunuyorum. 2 oyuncu neyi degistirebilir diyebilirsiniz. Omer'in, Nando'nun, tek baslarina takima verdigi katkiyi dusunurseniz, 2 oyuncu bayagi katki verebilir.

Bu arada Umut Bulut Kayserispor'dan ayrildi. Kulubu ve hocayi taniyan bir oyuncu olarak, uygun maliyeti de dusunulurse, transferinin takima katki verecegini dusunuyorum.

Sezonun kalanina yonelik dusuncemde bir degisiklik olmadi. Hoca iyi konsantre olursa sampiyonlugun en buyuk adayi olarak devam ederiz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ryan Babel ve Younes cok etkisiz. 9 kisi oynuyoruz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ryan ile Younes demisim, 2. yarida Selcuk'u da ekleyin 8 kisi oynadik uzun sure. Ryan parasini gununde alamadi diye kulubu FIFA'ya sikayet etmis. O parasini alamadi diye sikayet ediyor da, isini dogru durust yapiyor mu acaba? Premier League'deki Ryan'dan eser yok sahada.Dogru ya benim musteriler is duzgun olmazsa para odemez, duzeltiriz paramizi sonra aliriz. Bazi futbolcularin boyle bir derdi yok, islerini duzgun yapmazlar ama parayi zamaninda isterler.

Dursun Ozbek ile olan odeme sorununun bir an evvel cozulmesi lazim. Oturun bir odeme plani yapin, hacizler kalksin, odemeler de duzenli yapilsin tabii.Yalniz faturalar sisirilmis diye duyuyorum ve uzuluyorum. Dogru mu yanlis mi bilemem. Taraflar iyi GS'li olduklarini iddia ediyorlarsa oturup bir cozum yolu bulurlar.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Takimin bu noktaya nasil geldigini en iyi Fatih Hoca bilir, en iyi de o duzeltir. Yine, gecen sezonun ilk yarisinda oldugu gibi averaj olarak en az kosan takimlardan biriyiz. Bunu kondisyoner bir yere kadar duzeltebilir. Takimin yas ortalamasi cok yuksek. Gelecege yonelik, genc, yetenekli birkac oyuncuyu takima katmamiz lazim. Bonservisi ile alamiyorsak, kiralayalim. Scoutlarimiz bol bol oyuncu baksinlar. Bulmamalari mumkun degil.
Elimizdeki bazi oyunculari elden cikararak kaynak yaratabiliriz. Salzburg cok uygun bedellerle bir suru genc oyuncu transfer ediyor. Bunu yapmamiz lazim.

Hoca'ya, belki de, eksik olan seyleri cekinmeden soyleyecek bir yardimci lazim. En buyuk ilerlemeyi, hosunuza gitmesede, dogru elestiriye vereceginiz olumlu reaksiyonla yaparsiniz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eski baskanimiz Dursun Ozbek ile yonetimimiz, duydugum kadariyla,borcun geri odenmesi konusunda anlasmislar. Bu isin cozulmesi gerekiyordu, fazla uzamisti, anlastiklarina sevindim.

Devre arasinda ayrilacak ve takima katilacak oyuncular olacak. Burada gelecek vadeden oyunculara yatirim yapmamiz gerektigini yazip duruyorum ama bazen de, Umut Bulut'u transfer edelim (gecenlerde yazmistim, Malatyaspor'a transfer oldu) gibi yorumlar da yapiyorum. Iki sebebi var: Birincisi ekonomik kosullar. Ikincisi en fazla 14 yabanci oyuncu bulundurma zorunlulugu. Bunlara ek olarak,bir de, genc takimlarimizda yetisen oyunculara karsi bir sempatim var. Arda'nin transferi konusuluyor. Belki de su anda GS'da ilk 11'de oynayacak durumda degil. Ama, ekonomik olarak uygun kosullarda takima katilacaksa, ben olumlu buluyorum. Arda cok genc yasta GS'da gorev yapmaya basladi, cok faydali oldu, ve kulube onemli bir para kazandirarak ayrildi. Kulube benden daha fazla faydasi dokundugu kesin. Hatalari da oldu ama bunlardan ders cikardigini dusunuyorum. Bu sezon sahada ne verebilir bilinmez, ama futbolu GS'da birakmali bence. Eger takima katilacaksa, fazla vakit kaybetmeden, hafta basinda Florya'ya gidip calismalara baslamali.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen gun U-19 takimimizin Alanyaspor ile yaptigi macin ardindan Cengiz Abi, Mert, Kerem ve Alpay ile oyuncularin durumu ile ilgili fikir alisverisinde bulunduk. Oyuncularin fiziki yetersizlikleri, ve Suat Kaya, Bulent Korkmaz, Tugay Kerimoglu, ve Okan Buruk'daki hirsa sahip olmadiklari konusunda hemfikir olduk. Kulupteki hocalar,doktorlar, kondisyonerler, diyetisyenler,psikologlar, ve oyuncularin menacerlerinin biraraya gelip bir durum degerlendirmesi yapmasinda fayda var. Fizik olarak guclenmeleri gerekiyor.Bu oyuncularin kariyer planlamalari da yapilmali. Bence A takimda cok sure almayan Yunus, Celil, Atalay, ve Mustafa Kapi ikinci devrede , yurt icinde veya yurt disinda, onlari oynatmaya gercekten istekli kuluplere kiralik olarak transfer olmali. Atalay ve Mustafa'nin bu planlama dogrultusunda sozlesmeleri uzatilmali.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Henry'nin hastalanmasina cok uzuldum, gecmis olsun, umarim bir an evvel iyilesir. Goz bebegimiz olan oyunculara nazar degme gelenegi devam ediyor maalesef.

Hoca'nin oynatmak istedigi futbola daha uygun isimler kadroya katildi, hayirli olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ryan Babel, yetistigi kulup Ajax'a kiralanmis, hayirli olsun. Umarim form tutar ve Euro 2020'de yer alir. Bence, Ajax'in o kadar genis mali imkanlarla Babel'i transfer etmesi sadece oyuncu kalitesi ile anlatilamaz. Kendi yetistirdikleri, kulube bir suru para kazandirmis bir oyuncuya da sahip ciktilar.

Bu arada gecen gun oynadigimiz Adana Demirspor macinda, rakibin Joher Rassoul adli stoperini bayagi begendim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir Seri Taylan degisikligi iyi olacak gibi
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun Jose ve Omer yorulana kadar sol kanadi, iyi kullandilar. Jose bayagi iyi bir oyuncu, saglikli kalip,fizik olarak da guclenirse cok faydali olur. Henry'nin de katilmasiyla, sol kanat daha iyi olacak. Sofian'i iyi gordum bugun, gecen sezonki formunu yakalayacak gibi. Martin tam hazir degil, ama yine de bos alanlara kosu yaptiginda ona pas atilmasi lazim. Ozellikle onune dogru atilacak toplar etkili olur kanisindayim. Hizini kullanmamiz gerekir.
Mario Lemina yine iyiydi,Jean Michael Seri ise potansiyelini henuz kullanamiyor maalesef. Taylan'a sans vermekte fayda goruyorum. Emre ve Radamel iyi gidiyorlar. Ozellikle Radamel'in golunu cok begendim. Jesse'yi biraz cekingen gordum, sure aldikca daha iyi olacak.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Arda ile ilgili tartismalar hala devam ediyor. GS'da bedavaya mi oynadi, bir suru para kazandi diyenler de var. Kazandi tabii ki ama, o parayi da cok erken cikardi zaten. SL on eleme macinda Mlada Boleslav karsisinda, sahanin en iyisiyken henuz 19 yasindaydi. O gun o maci rahat kazanmamizda en onemli pay Arda'daydi. SL kapisini ardina kadar acmistik. Daha sonraki yillarda attigi golleri, yaptigi asistleri, ve o sayede gelen galibiyetleri saymiyorum bile. Ispanya'da oynarken maclara gelir, GS Ispanya'ya gittiginde kamp yapilan oteli ziyaret ederdi. GS'da oynama sansini fazlasiyla hakkediyor bence. Geldikten sonra basarili olur mu, olmaz mi bilemem. Olursa harika olur, olmazsa da genc takimlarimizdan yetisen, ve kulubune cok sey veren bir oyuncumuza o sansi verip, dogruyu yapmis oluruz.

Stoper arayisi devam ediyormus. Neden Ajax'da veya Tottenham'da sans bulamayan stoperleri kiralik olarak dusunmuyoruz? Juan Foyth var mesela.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskanimiz ve yonetim kurulu hakkinda, goreve geldiklerinden beri ciddi elestiriler yapmadim. Basarili yuruttukleri seyler vardi, o konularda ilgili de olumlu yorumlar yapmistim.

Gordugum en onemli eksiklik, GS veya Fatih Terim ile ilgili olumsuz gelismelerde bazen gec cevap vermeleri veya hic cevap vermeden sessiz kalmalariydi. Ozellikle Fatih Hoca'yi birden fazla olayda yalniz biraktilar ve gereken destegi vermediler. En son yasanan, Arda Turan'in transferi ile ilgili surecte ipler iyice gerildi. Bence yonetim bu sureci de iyi yonetemedi.

Hocanin Aralik ayi sonunda, Arda'nin gelmesi olumlu olabilir, aciklamasinin ardindan, A Spor'da Zeki Uzundurukan isimli yorumcu baskanla konustugunu ve Arda'nin kesinlikle GS'in gundeminde olmadigini soyledi. Hata 1. Baskanim, Zeki Uzundurukan GS'in basin sozcusu mu? Boyle bir soru geldiginde " devre arasi transferlerini henuz konusmadik, hafta icinde bir toplanti yapacagiz, orada konusulur" diyerek Fatih Hoca'yi, Arda'yi, ve kulubu yipratmadan sureci idare edebilirdiniz. Toplantidan sonra bir aciklama yapip "Arda'nin transferi olmayacak, toplantida o yonde bir karar cikti diyip konuyu kapatirdiniz". Peki ne oldu? Ortam gerildikce gerildi ve sonunda kulup zarar gordu.

Degisik fikirler olamaz, olursa yollarin ayrilmasi gerekir dediniz. Inanamadim. Baskanim, GS'da herkesin bir fikri vardir, ve fikirler farklilik gosterir. Biz tek tip dusunen, biat kulturuyle yasayan bir camia degiliz. Farkli fikirleri tartisip, orta yolu bulan ve yonumuzu cizen bir camiayiz. Rahmetli Ozhan Canaydin baskanken, Riva'nin satisi ortaya getirildiginde, saatlerce konusup, tartistigmiz gunu hatirlar misiniz? En sonunda, Ozhan Baskan'in cikip, "konusmalardan sonra fikrimi degistirme karari aldim, Riva'yi baska turlu degerlendirelim" deyip gundemi kapattigini hatirlar misiniz? Dolayisiyla, divan kurulu uyemiz Fatih Hoca'mizin farkli fikirleri olabilir, bu da gayet dogaldir.

Ortak beklentinin aksine, ben GS'in bu durumdan daha da guclenerek cikacagini dusunuyorum. Yeterki hatalarimizi tekrarlamayalim, sogukkanli ve mantikli bir sekilde yolumuza devam edelim.

Bazi yorumcular GS'in sampiyon olacak kapasitede bir kadrosu olmadigini soyluyorlar. Oyuncularimizin sezon sonuna kadar bu yorumlari bosa cikaracak bir performans vermelerini bekliyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yonetimin bu sureci cok iyi yonetmesi lazim.

https://www.tff.org/default.aspx?pageID ... xtID=32953
nefvakfi.org

Post Reply