Galatasaray 2020-2021

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2020-2021

Post by Selcuk Samli »

Sinan'in yorumlarını beğendim. Diagne iyi gidiyor, ve bugun bayağı da faydalı oldu kanımca. Bu arada attıgı gollerden bahsetmiyorum, oyuna katkısından bahsediyorum. Bir şey dikkatimi cekti: Birçok top indirdi etrafına ama ona yakin duran oyuncumuz yoktu maalesef. On tarafta oynayan oyuncularimizin Diagne'ye yakin durmaları fayda getirebilir. Maçın 2. yarisina yetişebildim maalesef, ama oynanan oyundan çok keyif aldım. Umarım konsantrasyonu bozmadan devam ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=E8CfvVNICEo
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugünkü macin Saha Ici'ndeki yorumları:

https://www.youtube.com/watch?v=1y-Oj0sgbAU

Bugun maca Ali Yavuz ve Kerem girince, umarım ikisinden biri gol atar diye dusundum. Ali Yavuz , Kerem'in attıgı golun asistini yapınca(yanlış görmüşüm ,asisti Omer yapmış. Ali Yavuz'un da gollerini goruruz yakinda) haliyle mutlu oldum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu konunun GS ile ilgisi yok ama , bir iki satir yazmak istedim. Alanyaspor-BJK maçından sonra, Alanyaspor td'u basin toplantısına geliyor, sorularinizi alayım diyor ve soru yok cevabini alınca doğal olarak biraz da sitem ederek cikip gidiyor. Basının geldigi nokta bu maalesef. Mutevazi bir bütçeyle onemli maçları kazanmış ve liderliğe yükselmiş bir takimin hocasına basının soracağı hiçbir soru yok. Inanilacak gibi degil hakikaten...

Yine bir suru haber okuyup, dinliyorum. Klasik transfer haberleri. Transfer yapılır mi bilmiyorum, ama umarım takıma katılacak oyuncu(lar) 20-25 yas araliginda olur. Oyuncularin yaşlarına çok da takik bir insan degilim ama elimizde zaten 30 yas civarı ve ustu bir çok futbolcu var. Biraz denge kurmakta ve geleceğe yatırım yapmakta fayda var.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun bir aradan sonra yine çok kotu bir hakem yönetimine denk geldik. Hoca'yi niye atti anlayamadım, hakaret mi etmiş? Bu kadar kotu mac yönetirsen kenardan gelecek isyanlara da direk kirmizi kartla cevap vermeyeceksin.

Hocanın Emre Akbaba'ya Israrla sans vermesini çok iyi anlıyorum. 2 sene icinde ikisi ağır 3 tane sakatlık gecirdi bu adam. Baska futbolcu olsa bunalıma girerdi. Hepsinde iyileşti, calisti, oynayacak duruma geldi. Bu kadar saglam kişiliği ve karakteri olan bir sporcuya sans vermeyeceksin de kime vereceksin?
Bazen iyi oynuyor bazen kotu, istikrarlı olamıyor. Olamiyor da hangi oyuncumuz istikrarlı?

Saha Ici'ndeki mac yorumları:

https://www.youtube.com/watch?v=0OKpjkV1O4U
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sonradan öğrendim ki maçin her evresinde turlu rezillikler olmuş. Maçtan once GS'in soyunma odasi buz gibiymiş, kaloriferler isinmamis durumdaymış. Hoca acayip sinirlenmiş doğal olarak. Tribunde yüzlerce seyirci varmış, Karagumruk'lu yoneticiler mac boyunca hakeme laf etmişler.(Kaynak: Ajans 1905)

Hakem uzun suredir antreman yapmamış, hazır olmayan hakem maca atanmış. Maci iyi yönetmemesi sürpriz degilmis sonuçta.
Maçtan sonra Karagumruk'lu bir oyuncu Marcao'ya satasmis, itişmişler, kabak Marcao'nun basında patlamış.
Bakalim yetkili merciler ne kadar adaletli olacak? Yine başkalarına veremedikleri cezaları hocaya mi verecekler? Maalesef, yetkili mercilerde GS'li kimse yok.

Burada mağlubiyeti anlatmıyorum, saha disından bahsediyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eski baskanimiz Duygun Yarsuvat tedavi altina alinmis, ve voleybol basantrenoru Nedim Özbey de Ispanya'da rahatsizlanmis, ve ambulans uçakla Turkiye'ye getirilecekmiş. Acil şifalar diliyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun ilk 15 dakika disinda bizim takimi beğenmedim. Bazi oyuncualrimiz ceza sahası civarında gereksiz top tutup, çalım atma tutkusundan vazgecemiyor maalesef. Bugun de yedigimiz ilk gol bu tutkunun hediyesi oldu.

GS'in bir zenginliği var ki kullanması lazım. Hem fizik guce dayalı, tempolu oynayabilecek oyunculari var hem de bugünkü gibi kaliteye dayalı pas oyunu oynayabilecek tecrübeli futbolculara sahip. Su hastalık, sakatlık problemleri uzun sürmese, takimin puan durumu da daha iyi olurdu kanımca.
Saha Ici'nde Sinan ve Bülent olası bir Seri transferini konustular. Kalitesine diyecek bir seyim yok, fakat neredeyse 6 aydır top oynamiyor. Ben profesyonel scout degilim ama, ozel merakım sayesinde bir suru yetenekli ,ve daha genc orta saha oyuncusu seyrediyorum. Boyle genc, fizik olarak kuvvetli, ve sürekli mac oynayan bir oyuncu transfer edebilirsek daha mantıklı olacak diye düşünüyorum.
4-2-3-1 sisteminden bahsettiler ki, isabetli oldu. Gecen aksam bir spor programında 4-2-3-1'i Anadolu takimi sistemi olarak tanımladılar. Ne alakası var? Paris St Germain, O. Lyon, B. Dortmund, ve Liverpool gibi takımlar bu sistemi kullanıyor. Boyle bir sistemde mesela Emre Akbaba'dan daha çok verim alınır. Elinde bilinen sistemleri oynayabilecek oyuncular varsa her sistemi oyna, neden 4-3-3 ile sinirli kalasin ki?

Bugünkü Saha Ici programı:

https://www.youtube.com/watch?v=gq9ec0N13NQ
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Saha Ici'nde TS-GS maci yorumları :

https://www.youtube.com/watch?v=E3jBLXoUm68
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Öncelikle Omar'a gecmis olsun, umarım yakin zamanda tamamen iyileşir. Bu havai fişekleri oldum olası sevmem, dondu dolaştı Omar'a da zarar verdi.

Ugur ve Mustafa'ya katılıyorum, kiralık oyuncularda izlenecek strateji onemli. Emre Akbaba çok fazla para istemiş (eğer doğruysa) maalesef. Bence de 1 milyon Euro'nun altında bir rakam olmalı. Daha düşük bir maas, ve performansa dayalı bir sözleşme daha akilci olur.

Evet 700,000 Euro az para degil. Bakin size bir ornek vereyim: Sezon başında Okay'i transfer etmek istiyorduk, ki Okay'in futbolunu beğenirim, Celta Vigo enteresan bir yol izledi. Peru'lu Renato Tapia'yi Feyenoord'dan bedavaya transfer ettiler. 6 numarada oynuyor, ve butun maclara ilk 11'de başladı.
Menacerleri boşverip scoutlarimiza güvendiğimiz zaman çok yol alacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=KFpbxUuqlxE
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu tip maclardan biktim ama, TT'da rakiplerin tahminen %80'i boyle oynamaya devam edecek. Mbaye bugun neden kadroda yoktu anlamadım. Neredeyse sokakta yürürken sakatlanan Radamel kadroda ama Mbaye yok. Sahadan çıkarken tepki gösterdi diye linç ediliyor belki de. Rahatsız oldugu, veya hoşnut olmadigi(kendisi ile ilgili de olabilir) seyler varsa, tepki gösterebilir, saygisizlik olarak almamak lazım. Arda'yi bugun fizik olarak iyi gordum.

Irfancan iyi bir oyuncu ama, onceliğimiz degil diye düşünüyorum. Omar'in durumuna gore bir stoper-sag bek, bir defansif orta saha, hızlı ve driplingi de olan bir kanat oyuncusu daha öncelikli gibi gözüküyor.

Klasik olarak Saha Ici programını paylaşıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=fhHuHpc3Yag
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eksikler nedeniyle sürekli değişen kadro oyunda ve sonuçta da istikrarsızlık yaratıyor. Maalesef, pahalı ve GS'i daha üst seviyeye tasiyacak oyuncularımız da istikrarlı oyuncular degil. Alternatif oyuncu eksikliği de var. Madem ekonomik problemler var, yabancı oyuncu kisitlamasi her daim bir risk, neden sezon başında Semih ve Robin Yalcin'i almadık merak ediyorum. Ya da neden düşük maliyetli ama takıma olumlu katki verecek yabancı oyuncu almadık ? Yani, Semih ve Robin'i beğenmiyorsan ara bul o zaman. Boyle oyuncular alsaydık, Emin'i de sürekli oynayabileceği bir takıma kiralardık, ve gelecek sezonlara hazirlanirdi. Enseyi karartmıyorum, iki,uc transferle kadroyu derinlestirebilirsek şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.

Bugünkü saha ici:

https://www.youtube.com/watch?v=mUtU7QfMkxU
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Klasik olarak Sinan ve Bulent'in kanalını seyrettim. Soylediklerinin çoğuna katılıyorum. Henry veya o ozellikte bir oyuncu, Taylan'a alternatif olabilecek bir oyuncu öncelikli olarak düşünmemiz gereken transferler. Boss'in transferde gideceği konuşuluyor. Adam formsuz, su anda giderse ederinin çok altında gider. Mbaye de sürekli hedefte, o da sürekli gol atıyor. Bugun attıgı golu kaç tane santrfor atabilir? Gerekirse yukarıda bahsettim tip oyunculari 6 ayligina kiralayıp, sonra gelecek sezon bonservislerini alalım. Oyuncular 25 yas altında olsun ki uzun sure katki versinler ya da talipleri çıkarsa para kazandirsinlar.
Yoneticilerin, su elzem 1-2 transferi,sosyal medyayı umursamadan, mantıklı ve çabuk bir sekilde yapması çok olumlu olur.

https://www.youtube.com/watch?v=nKyavVjsFD8
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Eyup Yildiz'in Ozan Korkut ile 2. röportajı, biraz daha kapsamlı:

https://www.youtube.com/watch?v=6o1x1v-SwyE
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ogulcan'a verilen ceza inanılmaz hakikaten. Cocuk sözleşme yapmak istemiyor, kafalarına gore sözleşme uzatıyorlar. FIFA bu tip davalarda hep oyuncuyu hakli buluyor. GS'in konuyu acilen FIFA'ya tasimasi lazım. GS"in yaptigi gayri kanuni birey de yok. Sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala oyuncu ile görüşebilirsin. Bu dünyanın her yerinde boyle.

Insanda çok para olunca herkese ve herseye yukarıdan bakıyor herhalde...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

2 gun gundemden uzaklaştım neler oldu?

Hoca'nin sitemini normal karsiladim. Soz verilip tutulmaması, ve disariya bilgi sizdirilmasi kizilacak seyler. Tahmin ediyorum oyuncu menajerleri de bu bilgileri disari veriyordur. Başkanı da dinledim. Mali problemler biliniyor da, hocanın listesinde hiç düşük maliyetli, UEFA ile basını agritmadan yapacak transfer olmuyor mu? Hep transferler son dakikaya kalıyor. Ortada bir planlama sorunu da var.
nefvakfi.org

Post Reply