Galatasaray 2020-2021

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2020-2021

Post by Selcuk Samli »

Yorumcunun söylediklerine cogunlukla katılıyorum. Bayern ve Juve'nin icinde olduğu futbol ortamı ile GS'in icinde bulunduğu futbol ortamı oldukca farklı. Futbolcu, bu yoneticilerin ve taraftarların olduğu ortamda, 1 senesini riske atmak istemez. Bunu Vedat icin yazdım. Bence cogu futbolcu Turkiye'de seni beklemez.

Bir baska konu da Diagne'ye verilen bonservis parası. 30 yasin altında, Senegal ulusal takımına o donemde düzenli olarak cagrilan, ve 1 yarıda 20 tane gol atmış adama Premier League ekipleri kaç para verirdi? Kasımpaşa Diagne'yi ,atıyorum, West Ham'a 15 milyon Euro'ya satsaydı, kerizlere bak 15 milyon Euro vermisler dermiydik. O donemde demezdik. Bence Diagne'nin ederi oydu, ama verilen para bizim icin çok fazlaydı.

Boss'i henüz hazır görmedim maalesef. Ryan ve Marcao baslayabilir maclara. Semih'i neden transfer etmiyoruz, anlayabilmiş degilim. Özellikle, oynarsak, 3'lu savunmada, sag tarafta çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Mancini doneminde 3'lu savunmada iyi oynamisti. Alternatif savunma oyuncumuz da az.

Ben scoutlarimizdan daha çok katki bekliyorum acikcasi. Elimizde olan 1.4 milyon Euro ile de ,katki saglayacak,ve ileride olası bir transfer ile para kazandırabilecek oyuncular bulabiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=OcUS3VNo5pA
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yeni transferimiz Karo Etebo hayırlı olsun.

Oyuncu ile ilgili bilgiler:

https://www.youtube.com/watch?v=neU0V0ZZaTw

https://www.youtube.com/watch?v=aZArhRuP0O4
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Antep maci sonrasi degerlendirme:

https://www.youtube.com/watch?v=hyUysvJbp08
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Marcelo ve Marcao'yu çok iyi gordum, nazar değmesin diyelim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bundan sonra iyi gördüğüm oyunculari yazmayacağım, dakika 1 gol 1, Marcelo sakatlandı.

Sinan Yılmaz'ın Neftci ve Basaksehir maclari icin yorumları:

https://www.youtube.com/watch?v=1sEndK0RbWg

https://www.youtube.com/watch?v=p7U2biWzPGQ
nefvakfi.org

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Uzun zamandır yazmıyordum.
Aklıma geldi, forum ne durumda, bir bakayım dedim.
Bir kişi dışında kimse kalmamış.
Hasan Tezcan ve Cengiz Akgün bile bırakmış.
Galiba forum dönemi bitiyor. İnsanlar başka mecralarda takılmaya başladı.
Yine de senelerce yazdığım forumun son haline üzüldüm doğrusu.
Selçuk Bey sizi de sabrınız ve gayretinizden dolayı kutluyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Salih Bey Selam,

Iyi oldugunuzu umuyorum. Evet maalesef Forum'da kimse kalmadı. Ben de Forum'u diger mecralardan daha çok seviyorum. Hasan sağolsun, forumun formatını da çok güzel yapmış, karisik kurusuk ic karartici bir görüntüsü yok, yazilanlari okumak da kolay oluyor. Yorumlarimda mümkün olduğu kadar objektif olmaya calisiyorum, bir de enteresan bulduğum bilgileri, videoları paylaşıyorum. Eskiden yazılmis, paylasilmis çok güzel seyler de var, bayağı bir emek verilip, zaman harcanmış sonuçta. Onları da yasatmaya calisiyorum. Hasan forumu yasattigi surece ben de zamanım elverdiği kadar forumda yazmaya devam edeceğim. Bayağı da misafir takipçi goruyorum, faydali olabiliyorsam, paylasimlarim beğeniliyorsa ne mutlu bana. Vaktiniz olursa siz de yazın. Saglicakla kalin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ortaokul'dan donem arkadaşım Suat Atesdagli Ajans 1905'e konuk olmuş. Isin komik tarafı ben Suat'in koyu bir GS'li olduğunu çok sonra öğrenmiştim, oturduğu mahalleden dolayı onu Goztepe taraftarı diye bilirdim. Bir de müziğe cok meraklı oldugunu da bilmezdim. Oglu Italya'da mahsur kalmış, neyse ki sag salim cikmis isin icinden, gecmis olsun.

Dediklerine katılıyorum, yalnız her oyuncu Emre gibi gittiği yeni kulübe hemen alışamaz. O açıdan sansliyiz:

https://www.youtube.com/watch?v=K1dbgm52Q8c

Bu arada hem FB hem de Rangers maclari icin dikkatli olmamız lazım. Bu tip maçların favorisi olmaz. Bunu hoca çok iyi bilir de oyuncularin da iyi konsantre olması lazım.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugünkü maçı seyrettim, Rangers'i beğendiğimi söyleyemem. Bütçe olarak da bizim üstümüzde degiller. Maalesef GS artık kendi sikletinde takımları da eleyemiyor. Farklilik yaratması gereken oyuncularin bu tip maçlarda ortaya cikmasi gerekir. Maalesef ortada yoklar. Maas allrken herkes ortada ama...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hiç iyi durumda degiliz. Emre ve Sofian takimin en kötüleri. Omer ve Emre Kilinc degisiklikleri iyi olur gibi geliyor. Antalya maçında olduğu gibi 3-4-3 ile bu maçı çevirebiliriz gibi geliyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maalesef zor koşullarda yola devam ediyoruz. Oyle gözüküyor ki Mayıs 2021'den once kulüpte secim de olmayacak. Kim ne derse desin kulüp bu yönetimle yola devam edecek. Begenirsiniz beğenmezsiniz bu yönetimin en tecrübeli ismi Abdurrahim Albayrak. Yuku ağır ama moralini toparlayıp olumlu katkisini arttırması lazım.

GS tarihinin, gorevde uzun sure kalmasa da, en önemli hocalarından biri Feldkamp'tir. 2007-2008 sezonuna baktım, Hakan Balta, Volkan Yaman, Sabri Sarıoğlu, Uğur Ucar, Mehmet Topal,Baris Ozbek, Arda Turan, Serkan Calik gibi 25 yasin altında oyunculara fazlaca yer vererek sezonu götürmüştu. Bunlara kaleci Orkun Usak, ve o sezona kadar çok da beğenilmeyen Servet Cetin'i de ekleyebilirsiniz. Yas olarak 25'in ustundelerdi ama çok da sansasyonel isimler değildi. Kalli o sezonu tamamlayamamisti ama şampiyon olmuştuk.

Kerem Akturkoglu, Ogulcan Caglayan, Ali Yavuz Kol, Atalay Babacan gibi oyunculari niye hiç kullanmıyoruz anlamakta güçlük çekiyorum. Son iki maçta seyrettiğim Sofian, Younes, Ryan Babel gibi oyunculardan daha kotu gözükmezler herhalde.

Lig yeni başladı, konsantre olup yola devam etmemiz lazım.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bakıyorum da medyanın FB'li elemanları, sosyal medyadaki telaşı ve siniri de kullanıp, GS'i ve hocasını yerden yere vurmaya başladılar. FB'nin transferlerinden herkes neden bu kadar etkilendi anlamıyorum. GS'in cok iyi bir kadrosu(yeter ki psikolojik ve fiziksel olarak iyi hazirlansinlar), çok da tecrübeli ve iyi bir hocası var. Bizim sakin kalıp, konsantre olup yola devam etmemiz lazım. Herkes kendi isine baksın...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kisaca:
-Nando'nun donmesini sekiz gözle bekliyorum.
-Gecen sezon ilk yarıdaki problemleri yasamaya başladık. Hızlı, driplingi iyi olan, kanat oyuncumuz, forvetimiz yok ya da kullanmıyoruz. Ogulcan, Kerem, Ali Yavuz ne durumdalar bilmiyorum. Ama, hoca olsam, dayanamaz oyuna sokardım onları.Bir oyuncu da topa basip geri donmesin yahu.Ileri, kaleye doğru gitsin.
-Karo, bugun,o bolgede basit oynaması gerektiğini anlamistir herhalde.
-Boss,Marcao,Marcelo'yu oyun genelinde iyi buldum.
-Bugun 10 kisi, ikinci yarıda bir ara hırslı,istekli futbol oynadik. Hoca da maçı kazanmaya calisti. Ryan gereksiz yere eller havaya yapmasaydı, kazanırdık da belki.
-Enseyi karartmıyorum, bu takımdan hala çok ümitliyim. Ama, 2. yarıda takviye lazım.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bayiliyorum bizim medyaya. Ilk önce Marcao'yu göklere cikardilar, adam Brezilya ulusal takımına bile gitti. Sonra abuk subuk bir tokatlama meselesi cikti. Konusacak baska bir şey bulamayanlar saatlerce bunu konustular. Simdi de iki haftadır iyi oynamadı diye vasatin altında bir stoper oldu.Bir gün ulusal takımına gidebilir, hiç sasirmam. Sonuçta bu adamlar makina degil, insan, iyi oynamadıkları maclar da olur.

GS'da herkesin lig bitene kadar isine konsantre olması lazım. Bos islerle ugrasmayalim. Olasi,sezon ortası transferleri icin iyi hazırlanmak gerekiyor.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yorumcuya katılıyorum. Emre Akbaba ve Marcelo'nun, sakatlıktan yeni ciktiklari icin, zamana ihtiyaçları var. Çok eksik oldugu icin oynadilar, saglikli kalabilirlerse zamanla daha iyi olacaklar, çünkü ikisi de çok kaliteli oyuncular.

https://www.youtube.com/watch?v=TqteTF03ti4
nefvakfi.org

Post Reply