Galatasaray 2022-2023

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Galatasaray 2022-2023

Post by Selcuk Samli »

Antremanlari izlemiyorum, oyuncular ne durumda bilmiyorum, hocanın oyunculardan mac icinde ne istediğini de bilmiyorum. Yanlış olarak gördüğüm, oyuncuların topu taşıyan arkadaşlarına yeteri kadar yardim götürmemesi. Derwall zamanındaki ve devamında Denizli donemindeki takim ikili ve üçlü yardimlasmalari çokça kullanirdi. Ugur-Prekazi-Tanju, Ismail-Prekazi-Ugur, Mirsat-Prekazi-Ugur yardimlasmalari hala aklımda. Daha sonra bu tip yardimlasmalari Fatih Hoca donemlerinde de gorduk. Mesela, Kerem top taşıyor, kaybedeceği belli, yanina gelip top isteyen yok. Veya, Sacha topu taşıyor, yanna gelen genelde yok.Mesela, PVA, Kerem,Fredrik, veya Sacha,Yunus,Sergio yardimlasmalari kullanilmali. Oyuncularin ismi değişebilir, yardimlasmalar cogalmali.Statik oynamak iyi degil. Bir de çizgiden penalti noktasına doğru top ortalanıyor, veya pas veriliyor. O bölgelerde kimse yok, herkes kalenin önünde. Birader bir kisi de penaltı noktasının civarında (biraz arkasında) beklesin.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu ligde ne istemiyorsam var. Hatali, tutarsız hakem kararları, kotu sahalar, yabancı oyuncu kisitlamasi,oyuncu gelişimine, td'lerin rahat calismasina izin vermeyen,surekli para harcama istemi olan, sabirsiz bir taraftar ve medya grubu.Bazi kulüp baskanlarinin istegi doğrultusunda karar alan bir federasyon...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun takimi beğendim. TS deplasmanında 4 tane kesin gol pozisyonu bulmak kolay degil sonuçta, atamadık maalesef.
Takıma bir kanat, bir forvet, bir de stoper lazım bence. Bu transfer donemi yapamazsak, devre arasında da yapabiliriz. Simdi yapabilirsek tabii ki daha iyi olur.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Icardi muhabbeti hala devam ediyor. Bazı haberciler hoca istemiyor diyor. FB devreye girmiş diyenler var. Bence, eğer oluru varsa, Nicholson daha doğru bir tercih olur. Luyindama'nin durumu ne? Gidiyorsa rotasyona bir tecrübeli stoper lazım. Kanatlarda esas amac Kerem ve Yunus'u kullanmak ve geliştirmek olmalı. Yine iyi bir fırsat dogarsa driblingi iyi olan bir kanat oyuncusu düşünülebilir.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yakin zamanda tuzuk degisikligi icin kongre yapilacak. En cok konusulan konu idari ibranin kaldirilmasi. Idari ibra kaldirilsa da, güvenoyu icin açık bir oylama yapılması gerektiğini dusunuyorum. Idari ibra konusu daha once 2 defa olumsuz kullanıldıysa da , bu sene iyi kullanıldı,ve kulübün onu acildi. O yüzden bir güvenoyunun faydalı olacagini dusunuyorum.

Gundeme gelmeyecektir ama, elektronik oylamanin da onunun acilmasinin gerektiğini dusunuyorum. Elektronik oylama cok daha geniş kapsamlı bir katılıma yol açacaktır. Ozellikle ülke disinda veya ciddi mazereti olan üyelerin oy kullanmasına imkan verecektir. Secim ve diğer genel kurullar daha demokratik bir ortamda yapılacaktır. Bu seneki 24 saatlik genel kurul bir daha yasanmayacaktir.

Dijital pazarlama konusunda herhangi bir degisiklik göremedim. Secimden once konusulan projeler her zaman oldugu gibi unutulacak mi?
Benim mobil uygulamam kredi kartım değiştiği icin uzatılmadı ve son buldu. Odeme yapıp yenilemek istedim, ama nereden yapacagimi çözemedim. Odemeniz alınamadı diye bir uyarı e-maili de gelmedi. GS benim vereceğim 15-20$ ile kurtulacak degil ama, boyle bir uygulama varsa iyi yönetilmesi lazım. Bu operasyonel bir yanlış sonuçta, ve düzeltilmesi gerekir.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Değişen bir sey yok,her sezon ayni muhabbet.

https://www.youtube.com/watch?v=EEngNDA4i6w
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray App'te gelişmeler olumlu. Yenileme icin kredi kartı linki oluşturulmuş. App ile ilgili bir sorum vardi, destek bolumune mesaj yazdım, cevap gelmez diye beklerken ertesi sabah bir email aldım.

GS store'un internet sitesine gittim. Uyelik bilgilerini doldururken sorun yaşadım. Adrese minimum 20 karakter girilmesi gerekiyor diye adresimi yanlış yazmak durumunda kaldım. Yabancı telefon numarası girilemiyor, halbuki yabancı ülke kodlarını girebileceğiniz uygulamalar var. Destek bolumune bunların düzeltilmesi icin oneri gönderdim, sagolsunlar sipariş numaramı sordular. Sipariş vermiyorum çünkü ABD'de siparişini 2 haftada alan da var 2 ayda da. Şimdilik kulube bagis yapmayı tercih ederim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Memlekette iyi seyler oluyor fakat eksik kalıyor. VAR kayıtları aciklanmis, güzel bir gelişme. Fakat, Nelsson'a yapılan, ve eski hakemlerin penaltı dediği pozisyonun VAR kayidi yok ortada. Yayinci kuruluşta oldugu gibi bu pozisyon yok sayılıyor. Ayni diger takımların taraftarlarının oldugu gibi,Riza Çalımbay da hiç oralı degil. Bu arada hakemlerin kararlarıyla puan kaybettikleri FB macını konuşan yok. Neden FB maciniza takilmadiniz?

Ne güzel dünya degil mi? Bir de bizim puan kaybettiğimiz, inanılmaz hakem hataları ve kararlarının oldugu maçların VAR kayitlarini açıklar misiniz lütfen?
Gorelim bakalim, hodri meydan.

Bizim yarinki maca da meşhur, "Go Lan", "Bana da mi krampon atacaksın" sözleriyle unlu Zorbay Kucuk atanmış. Hadi hayirlisi.

Erden Bey'e, online sunumda, siz bu isten ne kazanc sağlıyorsunuz, menfaatiniz ne babında sorular sorulmuş. Erden Bey lütfen kafanıza takmayın bu laflari, ayinesi istir kisinin lafa bakılmaz...
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sivas'taki kara geceyse Antalya'daki ne? Kapkara gece!
Maçın VAR kayitlarini bekliyoruz!
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Acikcasi memleketin zor gunlerinde bu konulari gundeme getirmeye uzuluyorum ama mecbur kaliyorum.

MHK'yi duzeltmek amaciyla tarafli Lale Orta goreve getirildi. Yanlisi duzeltmek icin yanlis bir karar alindi yani. Lale Hanim ,Kasimpasa macinda alinan skandal bir kararla ilgili konusan yayinci kurulus yorumcularina mudahele etmeye kadar goturmus isi. Mudahele ettigini yazmis zaten. Kamuoyunu dogru bilgilendirmek icinmis. Ben yurt disinda izledim pozisyonu, Donk Zaniolo'nun baldirina, asil tendonuna dogru vuruyor, net kirmizi kart. Bilgilendirme gerektiren birsey yok. Merak ediyorum, simdi butun yayinlari izleyip duzeltme mi yapacak?

Skandal Alanyaspor macimizdan sonra hakemler nispeten gorduklerini calmaya baslamislardi (bizim maclarimizda). Fakat Kasimpasa ve Konyaspor maclarinda yine kafalarina gore hareket etmeye basladilar. Dun kirmizi kart gormesi gereken Konya sag beki maci tamamladi. Abuk subuk sari kartlar cikti, verilmesi gereken kartlar verilmedi.

Bazi oyuncularimizda dusus var, konsantre olup toparlanmalari gerekiyor. Bu kadar kaliteli bir kadronun sampiyon olmasi lazim.
Okan Hoca'nin dun yaptigi degisikliklere bir anlam veremedim. Aklindan ne gecti cok merak ediyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son 1 hafta Lale Orta olayi ve kotu otesi hakem performanslarini konusmakla gecti. Hakemleri, MHK'yi, ve federasyonu cok yakindan izlemeye devam edecegiz.

Ote yandan, Konyaspor macindaki oyunumuzu da cok begenmemistim. Orhan Uluca maci cok guzel incelemis. Konsantrasyon eksikligi mac boyunca gorulmus. Oyuncularin cogu bu maca iyi konsantre olamamis. Bu yuzden gereksiz pas hatalari, yanlis tercihler, ve adam paylasim hatalari yapilmis.
Tabii ki, hakem rakip oyuncuya gerekli kirmizi karti verseydi, kotu oynamamiza ragmen maci kazanma sansimiz artardi. Ama biz yine de kendi hatalarimizi gorup minimuma indirelim.

https://www.youtube.com/watch?v=BJCo8-O-21k
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugun de harika(!!) hakem performansi devam etti. Belki de atip one gecebilecegimiz, 100% penaltimiz verilmedi. 2. yedigimiz golden once de bariz faul vardi. Yine ilk 10 haftaya geri donduk. Lehimize olan ciddi kararlar es geciliyor. Sezon ortasi MHK'de yapilan degisiklik bizim aleyhimize oldu.

Onun disinda bugun takim savunmamiz kotuydu. Aleksic'in golunde Fredrik, son golde Kazimcan tutmalari gereken adamlari bos biraktilar.
Bugun bir hazirlik maci oynamadik, eger ceza ve sakatlik yoksa hoca neden rotasyon yapti ki? Depremden sonra oyunumuz kotuledi, takim savunmamiz da iyi degil. Cok pozisyon veriyoruz.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

FB macindan sonra, Ankaragucu yoneticisinin anlattiklarini dinledim de, inanilmaz. 3 tane FB yoneticisi 2. devreye cikarken hakemi kistirip hakaret etmisler. Ben hakemin bunu raporuna yazacagina inanmiyorum. Yazsa da bir sey olmaz zaten. Birinci yarida hakemin ciddi bir hatasini da gormedim, neden kistirip hakaret etmisler onu da anlayamadim.

Erden Bey yurt disinda takim satin almaktan, "feeder club"lardan falan bahsediyor. Bence de alalim bir kulup, ve esas GS gelecekte yurt disinda oynasin.
Turkiye'de oyuncu yetistirelim.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Simdi de Erden Bey’i mahkemeye verecekmis FB baskani. Ben avukat arkadaslarimla konustum, usulsuz birsey yok, olumsuz bir sonuc cikmaz dediler. Maksat Erden Bey’in moralini bozmak zaten. Taraftar ve uyeler Timur’un yaninda.
Moralini bozamazlar. Fatih Hoca’min dedigi gibi” Yaradanin adaleti hic sasmaz”.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

https://www.youtube.com/watch?v=FHRc9V-LQVs

Orhan Uluca'nin mac analizini seyrettim. Nando'nun sirti donuk oyunculara attigi toplarla ilgili yorumlarina katilmiyorum. Birincisi benzer hatalardan cok gol yedik. Ikincisi, zaten kotu oynayan ve benzer bir pasta hata yapmis Sergio'ya ayni topu daha buyuk baski altinda atmak bana mantikli gelmiyor. Buyuk takimin bu tip paslasmalari yapmasi gerektigini soyluyor Uluca. City, Bayern gibi takimlari ornek veriyor. Iyi de o takimlarda oynayanlar futbolcu degil sihirbaz adeta. Bir agizlarindan ates cikarmadiklari eksik :D Seyrettim City'i, oyle hizli paslasip cikiyorlar ki topu takip edemiyorsun.
Yani bence rakip yogun baski yaparken topu ileri vurmak daha dogru bir tercih.

Orta sahada herkes Fredrik ve Berkan'i kullanmaktan bahsediyor. Kaan'i neden kullanmiyoruz? En cok orta sahada rahat hissettigini soyleyen de Kaan. Rakip ceza sahasinda tehlike yaratiyor. Savunma yapmayi biliyor. Ayagi da duzgun sayilir, hic fena degil. Bir de sol kanatta neden Rashica'yi denemiyoruz? Madem o bolgede defansif sorun var, savunmada daha etkili olan Milot'u kullanmak mantiksiz mi olur?
nefvakfi.org

Post Reply