TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Post by Hasan Tezcan »

Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beyinsizlere yollanan baska bir mesaj. AP ufak atsinda civcivler de yesin. FB'nin neden arkasina dusuldugunu yine aciklamis. Bilmem ne tepsi bitince sorun cozulecekmis.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... .asp?top=1

Bunlar boyle angut ariyorlar iste. Kimse abe susak sen en son ASY stadini ne zaman doldurdun da Seyrantepeye 50 kusur bin atacaksin. Sen iyi havada da Olimpiyat stadinda oynadin. Para verip icereyi giren kac kisi vardi diyen yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Dün stdaın yanından geçtim,çatıyı taşıyacak olan çapraz boru görünümlü taşıyıcılar kaynaklanıyordu.Çok acayip göründüğünü söylemem lazım.Gerçekten heybetli ve güçlü görünüyor.Çok güzel olacak...

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

her gun yanindan iki defa gelip gectigimden gelismeyi alenen goruyor insan.
Cati konstruksuyonlari ayaga kalkmaya basladi.
Videosunu burdan izleyebilirsiniz

http://seyrantepesporkompleksi.com/2010 ... eci-filmi/

Bugun bilgilendirme Basin toplantisi dustu ajanslara.
http://www.galatasaray.org/turktelekoma ... r/6911.php
haberleri ile .

Yalniz anlamadigim 29 Ekim 2010 da teslim edilecek ama
neden ikinci yarinin ilk macindan itibaren maclar baslayacak ?
o aradaki 3 aya acilir kapanir tavan icin mi ?
Seneye ilk yari hep deplasman mi ? Localarin hepsi ve VIP in yarisi da satilmis. Eee ?
"2010-2011 sezonun ikinci yarısının ilk maçından itibaren maclar oynanmaya baslanacak" demisler de...
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bahri Unlu wrote: Yalniz anlamadigim 29 Ekim 2010 da teslim edilecek ama
neden ikinci yarinin ilk macindan itibaren maclar baslayacak ?
o aradaki 3 aya acilir kapanir tavan icin mi ?
Seneye ilk yari hep deplasman mi ? Localarin hepsi ve VIP in yarisi da satilmis. Eee ?
"2010-2011 sezonun ikinci yarısının ilk maçından itibaren maclar oynanmaya baslanacak" demisler de...
Yanılmıyorsam, taraftarların stada rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak yan ve çevre yollar o zamana kadar ancak bitirilecek
(Raylı sistemle de taraftarların ulaşması sağlanacak bildiğim kadarıyla) o yüzden bu gecikme olacak sanırım.

Açılır kapanır tavan işi garanti değil.Adnan Polat yapılması için bastırıyor ama TOKİ'nin pek niyeti yok.

Seneye ilk yarı hep deplasman olması gönülden geçiyor.İnşallah öyle olur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Stat da cimin durumu beni dusunduruyor, gunes yuzu görecek mi acaba, bunu dikkate almislar mi? Sonra ustu kapatilmayacak ise neden cati koyuyorlar?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan Tezcan wrote:Stat da cimin durumu beni dusunduruyor, gunes yuzu görecek mi acaba, bunu dikkate almislar mi? Sonra ustu kapatilmayacak ise neden cati koyuyorlar?

Çatı açılır/kapanır olacak. Çok yağmur/kar yağdığında kapanır, yoksa hep açık.
Şu halde bitsin, çok maliyetli yan yollar ve çevre düzenlemelrini TOKI yapsın, üstü açılır /kapanır çatıyı
sonra yaparız , bir an önce bitsin durumundalar.
Son durum ise çatının sabit kısmı tamamen kapandı, yanlar ise kaplanmaya başlandı.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Stadin son halinin resimlerini gordum. Her sey cok guzelde tribunlerde koltuklerin arkasinda metalden yapilmis bir destek monte edilmis. Tahminimce arkadakiler ondekilerin ustune cikmasinlar diye yapilmistir.

Ben boyle bir hic gormedim. UEFA yaptiramsi olabilir. Bu isin kaynagini bilenler bir zahmet iki satir yazsin.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Marsan wrote:Stadin son halinin resimlerini gordum. Her sey cok guzelde tribunlerde koltuklerin arkasinda metalden yapilmis bir destek monte edilmis. Tahminimce arkadakiler ondekilerin ustune cikmasinlar diye yapilmistir.

Ben boyle bir hic gormedim. UEFA yaptiramsi olabilir. Bu isin kaynagini bilenler bir zahmet iki satir yazsin.
http://seyrantepesporkompleksi.com/2010 ... 5-10-2010/

bahsettigin resimler bu linkte var saniyorum... dedigin gibi bir acayip olmus... bizim azmanlar o demirlerin ustune cikip omuz omuza yapacaklar simdi :lol:

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Anzmi Hasdemir diye 50+ yaş üstü bir GSlinin çağrısı.
Yeri burasımı bilemedim ama ilginç geldi bana:

Genç Galatasaraylı'lardan Rica,
Gönderen Nazmi Hasdemir 04 Kas 2010 yorum (0)

''Malum veda maçı yaklaşıyor. Sami Yen nedendir bilinmez bizim çocukluğumuzda kapalıydı. Amatör maçlar oynanırdı. Belki Mecidiyeköy o yıllarda şehir dışında gerçekten bir köydü. Belki haksızlık olmasın diye, bütün maçlar İnönü'de oynatılırdı. Dolayısıyla çocukluğumuz Sami Yen'de geçti diyemiyoruz sizin gibi. Biz Sami Yen'e 1980 yılında çıkmıştık. O zaman Metris'te askerdim, maç günleri kaçar, maça gelirdim ki- bir seferinde yakalanıp 21 gün oda hapsi cezası almıştım. Yani çocuklar 30 senemiz geçti o mübarek stadyumda. 1 metre fazla yer kapabilmek için saatlerce kavga ettiğimiz, civar birahanelerde komalara girdiğimiz, kapalısın dışında geceden yattığımız, uzun yıllardan sonra şampiyon diye bağırdığımız baba ocağı.

Ne takımlar geldi geçti sırasıyla. Denk gelmeyen ucuz atlattı, atlatamayanlar cehennemi tanıdı. ''her sene böyle, Milan'a da böyle'' diye bağrıldı trübünlerinden. Hepimizin her tribününde nice anısı var. Kolay değil, bir gün Mecidiyeköy'den geçeceğiz, bir bakmışız orada stad falan yok.

Şimdi sadede gelelim. Bugün özgürce, risk almadan, kavga etmeden kurtarılmış tribünlerde bağırıyorsunuz. Bol bol yetiyor size stadyum. Bizim geçmiş yıllarda bi götlük yer tutabilmek için aç susuz beklediğimiz, erken girip merdivenlerde uyuduğumuz mabede, siz dışarda biralarınızı yutup, maçın başlamasına 20 dakika kala giriyorsunuz.

Veda günlerini sayıyoruz, hakkımızı sapına kadar helal ediyoruz. Ama bir ricamız olacak sizlerden. Adı cehennem olan stadımızı elimizden ancak bir kıyamet günü alabilir. Ve o kıyameti çıkarmak bize nasip olmalıdır. Ağıtsa en iyi biz ağlarız, stat yanacaksa biz yakarız, yıkılacaksa da biz yıkarız. Yaşı 30 dan küçük olanlar, 500 den az maça gitmişler o maçlığına stadı bize bıraksınlar. Her birinizin kombinenizi verecek mutlaka bir ağır abisi vardır. Biz kurduk, bırakın biz yıkalım. Sami Yen'i biz kapatalım, Aslantepe'yi de siz açın.

Büyük Galatasarayın, büyük taraftarı yakışanı yapacaktır. ''
NO ADNANS, NO CRY !!

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Türk Telekom Arena'da ilk maçımızın oynanmasına az kalan şu günlerde, stadla ilgili fotoğraflardan ve
videolardan(Daha gidip görmek nasip olmadı) edindiğim ilk izlenimim stadın ikinci katının sahaya çok
mesafeli kalmış olması,bunun sebeplerinden bir tanesi ilk katın gereğinden fazla geniş tutulmuş olması
(Hiç değilse ilk kat seyirci çıkışına kadar olan mesafeyle sınırlı tutulabilirdi),ilk katın eğimi de az olduğu
için ilk katın bittiği yerle sahaya olan mesafe daha fazla olmuş.İkinci katın sahaya mesafeli kalmasına
neden olan diğer etken de birinci katın bittiği yerde locaların iki kat üstüste yapılması olmuş.

Stad eğer illa ki iki kattan meydana gelecekse ilk kat seyirci çıkışına kadar tutulup sonra localar
yapılıp ikinci kat daha geniş tutulabilirdi.Hatta bence stad üç kat yapılıp,localardan ikincisini
ikinci katın bitimine yapılsaydı daha bir arena havasına bürünebilirdi.Belki de daha ilerisi için daha
fazla kat çıkmaya müsait bir inşaat yapılabilirdi( Daha maliyetli olurdu fakat her defasında stadı
yıkıp yeni baştan yapmaktan daha hesaplı olurdu).Çok katlı stadlar daha bir arenaya benziyor(Nou
Camp,Bernabeu)

Daha az kapasiteli stad yapılmasının nedeni olarak gösterilen bir etken de stadın oynayacağımız
maçlarda daha dolu gözükmesini sağlamak olabilir fakat ben bizim seyircimizin yapılacak modern
bir stada daha fazla ilgi gösterip tribünleri dolduracağına inanıyorum(Bunu daha önce Atatürk
Olimpiyat stadında Fenerbahçe ile oynadığımız kupa maçında kanıtlamıştı).Modern bir stada daha
fazla bayanın ve çocuğun gelip hatta insanların aileleri ile birlikte geleceğini,toplumun her kesiminden
insanın maçlara daha fazla ilgi göstereceği tahmin ediyorum.Tabii ki stada olan ulaşımında sorunsuz
olması şartıyla.Her ne kadar taraftarlar takımı seyretmeye geliyor diye düşünsek de bence bir çoğu da
o atmosferi yaşamak için stada geliyor(isterse takımın o seneki performası kötü olsun yada izlemeye
değer bir kadroya sahip olmasın)

Eğer yapılmak istenen yeni stadla gerçek bir arena havası yaratılıp,rakip takım üzerinde önce o
atmosferle baskı kurup, bir psikolojik avantaj yakalamaksa bunda ilk katlardan ziyade üst katların
çok daha kalabalık görünerek sanki sahaya yıkılıyormuşcasına görünmesinin ve sahaya hakim
olmasının etkisinin çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.(Bence Ali Sami Yen'e o cehennem
havasını veren de kapalı tribünün etkisiydi)

Elbette yeni stadımızı daha iyi değerlendirebilmek için yakın zamanda bir maçına gitmek daha iyi
bir fikir verecektir.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mehmet Marsan wrote:Yorum yapmak istemiyorum

http://i1117.photobucket.com/albums/k58 ... adsz-1.jpg
Bu konu alisamiyen.net'te epey bi konusuldu. Benim tavsiyem bunlarin uzerine yagiz kuheylanlari salacaksin. Yaklasik bir metre hatta daha fazla bos alan var o koltuklar kapaliyken. Tepinecek yer dolu.

Hadi maca gidelim de tepinelim. Sonra da sirtimizi doneriz sov olur.

Tapinak yerine artik stadyum ve spor salonlarina Turkiye sinirlarinda "Tepinek" denmesini oneriyorum.
Eren Gumrukcuoglu

Post Reply