Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bi kerede sizin caniniz yanmiş cok mu diyecem ama ayip yahu, fener yan hakemin işgüzarlığıyla ofsaytta gol mü attı dediler? Fenere çıkmayan 2. sarı kartlardan mı bahsettiler? Yoksa görmemek için nerdeyse gör olmayı gerektiren bariz şapşallıklardan mı? Ankara nasıl voleybol oynamış henüz görmedik, ama diğerleri hava civa! Madem yenildik mutlaka alyehimize bi komplo vardır edasıyla hemen ağlamayın mümkünse! Yenilgiyi hazmetmekte marifettir! Bahane uydurmayın!
....

O kadar aradım taradım Şu Ankarasporlular nasıl voleybol oynamış hala anlamış değilim! En fanatik fenerli yazarlar bile görememiş bir tek sen görmüşsün valla helal!

Ahmet Yıldırıma çıkmayan bir sarı kart var! Eh onuda 2 sene önce kimseye dokunmadan Cem Papilanızın Hediye ettiği kırmızı karta sayarsınız!

Böyle namağlup giderken ansızın tökezleyince normal bunlar! BJK'da şampiyon olduğu sene namağlup ünvanını diyarbakır'ın çimlerine hatıra olarak bırakmış, maçtan sonrada bi aklı evvel bjk'lı yönetici çıkıp, bi GS'li iş adamının diyarlı futbolculara para verdiğini duyduklarını iddia etmişti! İşte canı yakınca daha kolay saçmalıyor insanlar!

Ama şimdi böyle bişey olmaz! Bi fenerli yönetici çıkıpta böyle bi iddiada bulunsun heralde bir ay dalga geçilir zatı muhteremle! "GS'li bir işadamının ankarasporlu bazı futbolculara -isim vermek gibi olmasın Petrus ve Sarpa- para vermiş diye duyum aldık" muhahahaha!
Yigit Kavurmacioglu wrote:Bakalim "otoriteler" gecen haftalardaki yaptiklari edebiyati ve yorumlari bu macla ilgili olarak da yapacaklar mi:

Macta

1) Ofsayt ile ilgisi olmayan karsi karsiya posizyon kesildi
2) Voleybolu Ankaraspor oynadi, hakem gormedi
3) Hakem 2. sari kartini evde unuttu

Bekleyelim yorumlari gorelim bakalim, herhalde ligimizin "kalitesi" yukseldi derler...

Bu posizyonlara ragmen Ankaraspor futbolunu oynadi ve galibiyetini aldi kendilerini tebrik ediyorum, bu posizyonlar onlarin emegine golge dusurmez ama "tantanaci"larin da takkesini dusurecegi kesin.

YK
Meczup
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bunlar cok normal Yigit, butun hafta boyunca Nobreyi hain ilan edip her turlu hokkabazligi yapti basin.Bence Kuddusi az bile etkisinde kalmis, zaten Nobre'ye gelen her topta faul vardi, e insaf herif bir lehte hata yapsa ipe dizilecek bu hafta bu yuzden bence ofsayt ve ikinci sarilar falan hikaye.Zaten yazarlara bakiyorum kimsenin giki cikmamsi cikmazda.
Nobre, Alex uflesen dusecek zaten, hazir bekliyorlar. Alex'in her pozisyon
icin kart istemesi gulunctu. Futbolda biraz mucedele olacak öyle degil
mi? Macin neticesini Ankaraspor belirledi bir bakima. FB'yi gözlerinde
buyutmeseler fark olurdu. FB primadonnalar gibi oynuyor...Appiah oyundan
cikartilisini hazmedemedi, hatta el kol hareketi yapti. Sevigili basiminiz icin
mevzu olur mu acaba...Aziz bey birakirsa tabii, sikiysa yazsinlar ;-)

GS bugun maci alacak mi, ha bu ayri bir konu. Sartlar esit...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben macin ozetini seyrettim. Voleybol filan gostermedi TRT. Yalniz Anelka'nin yan hakem tarafindan durdurlmasinda maci anlatanin yaninda yorumlayan kimse o galiba offside yoktu dedi. Oyle yan kamera on kamera olmayincada var mi idi yok mu idi yarin anla$ilir. Bu arada 8 milyonluk Anelka ve Luciano topu bo$ kaleye atamadilar. Bunun yaninda FB'nin aman amab aman bir baskisini yansitmadi ozetler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İttifak var ama kutsal mutsal değil b.ktan fener ittifakı!
Fotomac gazetesinin mac ertesi günler hariç bütün manşetlerinin fenere fenerlilere gaz vermek için atılıyor olmasının sebebi nedir?
Takvim gazetesinin sürmanşeti neden hep fenerin hizmetindedir?
Milliyet gazetesine yıllardır neden GS'li yazar bile alınmaz!
Basın dediğiniz bi Hıncal! O da bütün fener şaklabanlarının beynine veriyor! Bütün korkunuzda bu ihtiyar!

Yahu hakemler 34 te 34 mü yapsın bekliyorsunuz? Arada dürüst davransınlar böylesi sizin içinde daha iyi, hırlayıp gürleyecek bir iki sebebiniz olur, yoksa hepten ezik kalacaksınız
Savas Macun wrote: Ondan sonra kutsal ittifak, fenerli basin falan diye sacmaliyorlar.
Meczup
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

buraya boyle "voleybolu ankaraspor oynadi" diye yazinca, sanki mutlak dogruymus bu yazilanlar gibi bir hava olusuyor. ama Allahtan maci izleyen baska insanlar da bunu yazanlardan baska da neyin olup bittigini aciklayabiliyorlar:

zannederim bahsi gecen pozisyonda ankara ceza sahasi cizgisi uzerinde bir ankarasporlu ile anelka kafa topuna ciktilar. topa ankarasporlu oyuncu koluyla mudahale etti. ancak, hakem o mudahalenin oncesinde, kafa topuna cikarken anelkanin faul yaptigina hukmettigi icin ankaraspor lehine bir faul atisi verdi.

"voleybol oynandi" diye iddia edilen pozisyonun asli budur.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:
Bunlar cok normal Yigit, butun hafta boyunca Nobreyi hain ilan edip her turlu hokkabazligi yapti basin.Bence Kuddusi az bile etkisinde kalmis, zaten Nobre'ye gelen her topta faul vardi, e insaf herif bir lehte hata yapsa ipe dizilecek bu hafta bu yuzden bence ofsayt ve ikinci sarilar falan hikaye.Zaten yazarlara bakiyorum kimsenin giki cikmamsi cikmazda.
Nobre, Alex uflesen dusecek zaten, hazir bekliyorlar. Alex'in her pozisyon
icin kart istemesi gulunctu. Futbolda biraz mucedele olacak öyle degil
mi? Macin neticesini Ankaraspor belirledi bir bakima. FB'yi gözlerinde
buyutmeseler fark olurdu. FB primadonnalar gibi oynuyor...Appiah oyundan
cikartilisini hazmedemedi, hatta el kol hareketi yapti. Sevigili basiminiz icin
mevzu olur mu acaba...Aziz bey birakirsa tabii, sikiysa yazsinlar ;-)

GS bugun maci alacak mi, ha bu ayri bir konu. Sartlar esit...
Bu yaziyi ben yazdim, Savas yazmis gibi cikti :shock:
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Fatih Mutlu wrote:buraya boyle "voleybolu ankaraspor oynadi" diye yazinca, sanki mutlak dogruymus bu yazilanlar gibi bir hava olusuyor. ama Allahtan maci izleyen baska insanlar da bunu yazanlardan baska da neyin olup bittigini aciklayabiliyorlar:

zannederim bahsi gecen pozisyonda ankara ceza sahasi cizgisi uzerinde bir ankarasporlu ile anelka kafa topuna ciktilar. topa ankarasporlu oyuncu koluyla mudahale etti. ancak, hakem o mudahalenin oncesinde, kafa topuna cikarken anelkanin faul yaptigina hukmettigi icin ankaraspor lehine bir faul atisi verdi.

"voleybol oynandi" diye iddia edilen pozisyonun asli budur.
Sadece siz soylediginiz zaman mi "dogru" oluyor. Hirsiniz o kadar buyuk ki aklinizi ve gozlerinizi kitlemis herhalde.

Benim yazimda Ankaraspor'un galibiyetine bir laf etmedigim acik benim lafim posizyonlari yorumluyanlarin tutarliligi. Iki hafta once Necati'nin sirtina ciktigi adamin top eline gidince "mutlak" penalti G.Saray'in hakki yendi diye ahkam kesen adamlar bu posizyona ne diyecek acaba dedim, rakipten adam eksilince "haksizlik" oldu diyen adamlar cikmayan ikinci sari kart (Serkan'a yapilan faul) olunca ne diyecek.

Futbol oyunudur bu hatalar olur, sonuc normaldir hakem saha icinde gordugunu calar ama yavas cekimle posizyonlari cimbizla inceleyenler posizyonlara farkli yorum yaparlarsa o hata degildir.

Neyse, siz kendinizi avutmaya devam edin, ne de olsa Aziz Yildirim "mafya", F.Bahce tu kaka, Nobre "sahtekar", sizler de ulvi birer yaratiksiniz....

Daha fazla soze degmez...
YK
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

yigit,

benim sana bisey ispat etme gibi bir derdim yok. ayrica, genel anlamiyla hakem hatalari uzerine yorum yapmam. evet, fener lehine bu kadar bariz hata yapilmasi beni de rahatsiz etse de, cikip da bunun altinda sike-saibe arayan, ya da bunlara aglayip-sizlayan bir mesajimi ne burada ne baska yerde goremezsin. cok cok, bunca fazla lehte sayida hatadan rahatsizligimi belirten bir mesaj bulabilirsin belki.

benim yukaridaki mesaji yazmadaki tek gayem, bazi seylerin senin yazdigin sekliyle mutlak gercegi tasimadigini vurgulamak. evet, ben yazinca dogru oluyor; cunku ben "yok orda faul yoktu el vardi" demedim. ben gerceklesen hadiseyi, eksiksiz olarak buraya yazdim. orada hakem faulu caldi mi calmadi mi fener aleyhine? caldigina gore, "voleybola musade etti" demek yanlis olmuyor mu? haa, sen orada faul olmadigini el oldugunu tartismak istersin, onu tartis. ama herseyi, kendi gorusunun mutlak dogrulugu ekseninde yazinca olmuyor.

yine ayni seyi yapmissin: necatinin sirtina ciktigi adammis. sana oyle gelmis, ben hic necatinin adamin sirtinda oldugunu hatirlamiyorum o pozisyonda. "top eline gitmis"mis, senin gorusun. benim gorusume gore degil. ama sen bunlari mutlak dogruymus gibi yaziyorsun. ondan sonra, birisi buna itiraz edince de, onun gozlerini hirs burumus, aklina kilit vurulmus oluyor.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Fatih Mutlu wrote:yigit,

benim sana bisey ispat etme gibi bir derdim yok. ayrica, genel anlamiyla hakem hatalari uzerine yorum yapmam. evet, fener lehine bu kadar bariz hata yapilmasi beni de rahatsiz etse de, cikip da bunun altinda sike-saibe arayan, ya da bunlara aglayip-sizlayan bir mesajimi ne burada ne baska yerde goremezsin. cok cok, bunca fazla lehte sayida hatadan rahatsizligimi belirten bir mesaj bulabilirsin belki.

benim yukaridaki mesaji yazmadaki tek gayem, bazi seylerin senin yazdigin sekliyle mutlak gercegi tasimadigini vurgulamak. evet, ben yazinca dogru oluyor; cunku ben "yok orda faul yoktu el vardi" demedim. ben gerceklesen hadiseyi, eksiksiz olarak buraya yazdim. orada hakem faulu caldi mi calmadi mi fener aleyhine? caldigina gore, "voleybola musade etti" demek yanlis olmuyor mu? haa, sen orada faul olmadigini el oldugunu tartismak istersin, onu tartis. ama herseyi, kendi gorusunun mutlak dogrulugu ekseninde yazinca olmuyor.

yine ayni seyi yapmissin: necatinin sirtina ciktigi adammis. sana oyle gelmis, ben hic necatinin adamin sirtinda oldugunu hatirlamiyorum o pozisyonda. "top eline gitmis"mis, senin gorusun. benim gorusume gore degil. ama sen bunlari mutlak dogruymus gibi yaziyorsun. ondan sonra, birisi buna itiraz edince de, onun gozlerini hirs burumus, aklina kilit vurulmus oluyor.
Laf ebeligi yapip benim yazdigim seyleri carpitiyorsunuz. Benim yazdigim mutlak dogrudur diye bir iddiam yok, benim sadece vurguladigim posizyonlari yorumlamadaki olmayan standart. Ha bunu GS taraftari olarak yapanlar taraftir onlara bir sozum yok, benim F.Bahce yonunden baktigim gibi onlar da G.Saray yonunden bakarlar , soylenir ve gecer gider. Ama otorite gecinip, benzer posizyonlara cok farkli yorum yapip, birinde sonucu degistirdi deyip oburunde olur boyle seyler diye gecen adamlarin maskesi burada esas yorum.

Hala Anelka'nin attigi gole "elle atti" diyenler bu forumda, posizyon faul ama golun elle atilmadigi acik olmasina ragmen ama islerine gelmiyor, elle atti demek daha "seksi" herhalde.

Sonucta futbol bu, olur boyle seyler benim icin cok da onemli degil, hayatimin cok ufak parcasi ...

Dedigim gibi size eglenceler...

YK
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Fenerbahçe kalecisi Volkan "BJK maçı benim için çok önemli, bu maçta patlayacam" demiş :)

Şunuda eklemeden edemeyecem. Gerçi çoğunluk görmüştür ve gülmüştür ama olsun, bakın fenerlilerin paranoyası hangi seviyede:

Valiliğe Uyarı
Pazar günü Şükrü Saracoğlu Stadımızda oynayacağımız Beşiktaş derbisi için geri sayım sürerken kulağımıza tehlikeli bilgiler geliyor. Duyumlarımıza göre Beşiktaş taraftarları uçak kiralayıp arkasında, üzerinde tahrik edici ifadeler olan bez afişle stadımızın üzerinde tur atıp, taraftarlarımızın üzerine yabancı maddeler bırakacaklarmış. Uçak kiralayıp 50 bin kişinin üzerinde dolaşılmasına izin vermek bunca insanın canını tehlikeye atmaktır. Madem böyle bir şeye izin verilecek bırakın maça gelsinler. En azından daha tehlikesiz bir yoldur. Sayın Valimizi ve diğer yetkilileri buradan uyarıyoruz. Bu kesin delillere dayanan ihbar yazısıdır. Böyle tehlikeli bir eyleme izin verilmesinin bir açıklaması olamaz. Gereğinin yapılacağına inanıyoruz.

24.02.2006 13:43

Kaynak belirtmeme gerek yok sanırım :)
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB-BJK macindan muzizeler bekleyenler vardir muhakkak. Hani el eliyle gerdege girmege hazirlananlar gibi. Malum bunlar birbirlerine az buz yatmadilar vaktiyle. Onlara icin de bir fikram var. Bundan sonra fikra i$Ini kapatacagim gibi.

Efendim Ar$oloz evde bir turlu erkek i$i yapmayan kocasi Garabet'e icerliyormu$. "Garam zo, musluk devamli akiyor ka. Ha bir bakiversen" dediginde Garabet orali olmayip kapidan cikarken "Nono$ beni muslukcu sanorsun" diye cekip gitmi$. Ertesi gunu "Garam civanim. Mutfagin lambasi bir yanar bir soner. Nedendir bilemedim. Bir bakiversen" demi$. Garabet yine somurtup "Acelem var ka. Sonra bakabilirsem bakarim. Hem ben elektrikci miyim" demi$. Birkac gun sonra Garabet eve geldiginde bakmi$ kac gundur sizinti yapan musluk yapilmi$. Gitmi$ mutfaga. Mutfagin i$igi da saat gibi cali$iyor; o da tamam. "Nono$ bakorum her $ey yolunda. Yaptirdin arizalari demi$." Ar$oloz "Ne yapayim ka. Dun sokak kapisi da kapanmordu. Elimde tornivada ugra$ordum. Baktim kom$umuz Hirant geliyor. Hirant beyzadem $una bir el atiniz dedim. Sonra muslugu ve mutfagi da soyledim " deyince Garabet "Eee Hirant ne dedi" demi$. Ar$oloz "Ne diyecek bu dediklerini yaparim ama sana iki teklifim var birinden birini secersin diyerek bana ya benimle yatarsin ya da canim Elmali turta cok cekti. Bana Elmali Turta yaparsin" dedi. Garabet gulerek "Ha demek bir Elmali turtaya mal oldu butun tamirat" deyince Ar$oloz "Ka sen beni pastaci sanorsun" demi$.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bazı bjk'lılar vapurla kadıköye geldi ama geri postaladılar. Bence hedef şaşırtıyorlar. Kadıköye geleceklerse bu kadar dandik bişekilde gelmezler heralde. Heycanlı bir gün olacak...
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fener-Besiktas maci 0-0 devam ediyor dakika 10.

Fenerbahce ileride basiyor. Besiktas oyun kurmaya calisiyor. Basabas cevam ediyor mac.

14': Sergen topu Appiah'tan saklarken Appiah sinirlendi , ortam gerildi bir anda.

18' Mac pozisyonsuz devam ediyor derken 20. dakikada ceza sahasindan Appiah guzel vurdu korner. Alex kullaniyor sonuc yok/

24' Fenerbahce kontrataginda Anelka Nobreye gonderdi, Nobre guzel vurdu, korner. fenerbahce yavas yavas pozisyonlar yakalamaya basladi, ama Cordoba da gununde.

Ceza sahasi icinde epey itis kakis oluyor. Penalti da cikabilir bu itismelerden. ozellikle Mustafa Dogan-Nobre mucadelesi dikkat cekiyor

29' Ahmet Hassan Rustu karsi karsiya kaldi ama aci dardi, sonuc yok.

Besiktasta Sergen Tumer beraber oynuyor. Boyle ayaginda top tutabilen oyuncularimiz olmamasi kotu.

30' Anelka sagindan atti solundan gecti 2 kisi basti, Bu arada faul itirazlari var Fenerlilerden , hakli olabilirler.

Yagmur basladi bu arada.

32' Rustu-Gokhan Gulec karsi karsiya, penalti itirazlari var ama ben emin degilim. Carpisma oldugu kesin, ama cok tartisilacak.

besiktas tandemin ortasina guzel toplar atmaya basladi, sonuc yok su ana kadar. Besiktas ileride cogalamiyor. Kontratak ile atarlarsa atarlar.

Tigana'nin kafasina bir seyler geldi. Fenerbahce oyuna hakim, ama besiktas da ayaga guzel oynuyor.

37 yine Besiktas atagi, tehlikeli geldiler, Tumer yerde itirazlari var, pnealti diye. Eger degilse sari kart gormesi lazim. Yalniz mudahale 18in disinda. penalti olmasa da faul gibi geldi.

40' sergen vurdu az farkla aut. Besiktasin guveni yerine geldi, ayaga oynuyorlar ve cogalmaya basladilar. Fenerbahce'nin de pas yuzdesi fazla ama ceza sahasinda yoklar.

43' uzaklardan Mehmet sedef'in sutu aut.

44' Simdi Alex karsi karsiya kalmak uzerydi, Cordoba guzel tuttu topu. Alex cok guzel indirdi gogsuyle. Cordoba da buyuk ustalikla yatip kapti topu.

45' sergen karsi karsiya kaldi, ofsayt gibi gozuktu ama fenerli bir oyuncu bozuyordu, plasesi az farkla aut. Biraz daha ciddi vursa goldu. belki Sergen de ofsayt gibi dusundu bir an.

Anelka vurdu korner, ama hakem kornere zaman kalmadi dedi, dakika 45:02 idi. Ilk yariyi bitirdi. Ilk yari fena mac olmadi,guzel pozisyonlar vardi.

Ikinci yari Sergen-Tumer yoruluncaya kadar boyle devam eder, ama ondan sonra ne olur bilmiyorum. Bu iki oyuncu cok onemli. Iki kisi ile 4 kisilik aktivite yapiyorlar orada.

Kenarda Ibrahim Akin, Bobo, Tomas Jun gibi oyuncular var.

fenerbahce macin ilk ceyreginde ileride guzel basti, ama sonra kondusyonlari dustu biraz. Ikinci yari Fenerbahce yine presli baslarsa ilk 5-10 dakikada gol bulabilir.

Ikinci yari basladi

Umit sag kanada, Serkan sol kanada gecti. Ilginc bir mudahale Daum tarafindan. Mustafa Dogan - Serkan mucadelesi olacak o zaman. Kart cikabilir.
Last edited by Tolga Girici on Sun Feb 26, 2006 9:07 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Diyarbakirda "heyvanlar" sahayi basip maci tatil ettirmi$ler. Kimse duymadi mi bu olayi yahu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Diyarbakirda "heyvanlar" sahayi basip maci tatil ettirmi$ler. Kimse duymadi mi bu olayi yahu.
Livescore'da suspended gordum, ben de merak ettim, ama son dakika haberlerinde yoktu nedense.

48' Gokhan cok guzel posisyon yakaladi, defans arkasina sarkti. Yalniz ofsayt kokuyor pozisyon. Vurusu Rustu'den sekti, Sergen'e carpan top az daha gol oluyordu.

Umit kayihan: Besiktas kanatlari cok guzel kapatiyor, Fenerbahce sadece gobekten gelmeye calisiyor.

50': Bir yan topta Cordoba guzel cikti aldi. Ardindan bir Besiktas ataginda Sergen topla epey oynadi, mudahale gelmedi, Ahmet Hassan'a verdi, o kelberson'a birakti, az farkla aut.

Tuncay guzel vurdu, Cordoba guzel kurtardi. Gununde bir Cordobaya gol atmak cok zor. Besiktas ileri cok guzel cikiyor. Gokhan gulec biraz tecrubesiz, belki Bobo, veya Tomas Jun oyuna girse daha iyi olur.

55':Klasik bir Fenerbahce duran topunda Alex altipasa cok guzel gonderdi, Luciano vurdu korner. Kornerde karambolden sonuc cikmadi. Fenerbahce bu dakikalarda bastiracak.

Iikinci bir duran toptan gol geldi su anda 1-0 Sag caprazdan tac cizgisinden duran top yine ayni noktaya, Tuncay vuruyor topu ve gol. Besiktaslilar itiraz ediyor faul kararina.

Besiktas sakin oynamaya devam ederse ve ileri ucta biraz daha dikkatli olursa beraberligi saglayabilir.

59': Fener korneri. Alex seyirciyi costurmaya calisiyor. fenerbahce hic de baskin oynamadigi macta duran toplarla baski kuruyor, cok ilginc.

Fenerbahce savunmada paslasiyor taraftar oley cekiyor, hakkaten ilginc. Adamlar sampiyon oldu sanki. Daha 30 dakika var.

62': Alex'in sutu korner. Taraftar baski kurdu bu dakikalarda Besiktas oyun kuramiyor.

Kayihan: Umit Serkan yer degisikligi takima dinamizm getirdi diyor ama bence salliyor. Takima dinamizm getiren Alex'in kullandigi duran toplar.

Mehmet Sedef cikiyor Ibrahim Akin giriyor.

Besiktasin golu 1-1 Gol Sergen.

Fener defansi goz gore gore gole engel olamadi. 3 sut ard arda geldi kaleye, Fenerliler reboundu alamadi. En son sergen voleyle gonderdi topu kaleye.

Bobo oyuna girmeye hazirlaniyormus. Bir yan tipta Cordoba tuttu topu. Ardindan I. Akin ceza sahasina girdi topu ayagindan acti.

Gokhan Gulec cikiyor Bobo giriyor. Tahmin ettigimdegisikliki, Gokhan biraz tecrubesizdi. Simdi Bobo ile ikinci bir gol gelebilir.

Sergen'in ikinci golu, 2-1 ofsayt mi acaba? Bir daha bakalim.

Ama ne olursa olsun Fener savunmasi cok kotu. Defans hic bir mudahale yapamiyor. bence Serkan Umit degisikligi takimi bozdu. Ofsayt yokmus gordugum kadariyla.

Besiktas cok iyi. Sergen 18lik delikanlilar gibi kosuyor masallah.:) Tumer de cok iyi. Ahmet Hassan'in da top teknigi guzel/.

75' Yine bir korner, ve Nobre'nin golu. Durum 2-2. BU toplara yapacak bir sey yok. Nobre cok iyi kafa vuran bir oyuncu.

Ahmet Hassan ceza sahasinda ofsayt duraklamasi var ama degil. Simdi korner. Sonuc yok.

Sari kart Sergen'e. Sergen defansta da cok cabaliyor bugun. Bu maci almaya kararli.

Birazdan Semih girecek oyuna.

bence Besiktas bastirmaya devam etmeli. Arkaya yaslandiklari an gol yerler.

Tuncay cikioyr, Semih giriyor. Tuncay'in cikmasi Fener acisindan iyi olmadi bence ama belli olmaz tabi. Boyle dedim ama Semih Girer girmez guzel bir pozisyona girdi Cordoba son anda cikardi.

83' Ibrahim Akin'a uzun top, korner.

Nobre-Semih cift santrfor, Anelka kanata oynuyor.

Valla bu macin hakki beraberlik. dakika 86.

daika 88' Korneri fener kullaniyor. NObre epey cekiliyor kornerlerde.

89' OOO cok sert mudahale Tumer''den. Tumer sari kart aliyor. Serbest vurus cok tehlikeli yerden Alex kullanacak. Simdi korner.sonuc yok.

92' Koray Semh'e faul yapiyor. Sol caprazdan serbest vurus.

Mac 2-2 bitiyor. Puan farki 1.

Sergen diyorum baska bir sey demiyorum./
Post Reply