Yaklasan Secimlerin Analizi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Kimi baskan görmek isterdiniz?

Poll ended at Fri Mar 24, 2006 12:29 pm

Yılmaz Toksoz
0
No votes
Turgay Kiran
3
9%
Alp Yalman
3
9%
Özhan Canaydin
5
15%
Semih Haznedaroglu
3
9%
Yigit Sardan
16
47%
Baskasi olsun
4
12%

Total votes: 34

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sn. Alp Yalman nın cemiyette yaptıgı kısa konusmayı dinleyip dondum. Ozet ile; sorunlar belli, cozumler belli birlik olunursa bunları kolaylık ile asabiliriz. Bu birligi saglamak icin cok calıstım, olmadı. Maddi deger kaybımız tekrar yerine konur, ama manevi degerlerimizi kaybediyoruz. Abinin kardesine, kardesin abisine davranısı ve soylemleri bizim alısık olmadıgımız bir ortamda gelisiyor dedi.

Sn. Yalman nın arabulucu, uzlasmacı yonu ve tavrını kacırılmıs en buyuk fırsat olarak goruyorum. Sn. Alp Yalman baskanlıgında
Sn.Adnan Polat, Sn.Dogan Hasol, Sn. Ali Durust, Sn. Abdurrahim Albayrak, Sn. Mehmet Helvacı, Sn. Isın Celebi, Sn. Atilla Kınay, Sn. Mumtaz Tahincioglu cekirdek kadrosuna akılcı ilaveler ile mukemmel bir calısma grubu kurulur ve yol alınırdı.

Benim yarın olusturacagım beyaz oy pusulam yukarıda sekillendi. Sn. Canaydın ve Sn. Sardan dan birinin secilmesi kulubu daha cok bolecektir. Camur atma, sevgisizlik ortamı artarak devam edecektir. Cok yazık oldu.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İlk seçimlerde 2.089 oy aldım. İkinci seçimlerde hiç çalışmamama rağmen 1.353 oyda kaldım. Bu kez ekibim başkanlık için yoğun bir çalışma içinde. Bu seçimlerde 2006 yılında olduğumuz için 2.006 oy almak istiyorum. İnşallah bu oy oranını alıp yeniden başkanlık koltuğuna oturacağım.

Ortada ne Riva, ne Seyrantepe ne de Florya projeleri vardı. Şimdi biz 4 yıllık başkanlık dönemlerimizde bu projeleri ortaya attık.

Kamuoyunda sanki benim tekrar başkan seçilemeyeceğim gibi bir hava estiriliyor. Ancak şunu herkes unutuyor. Taraftarlar oy vermiyor. Başkanı üyeler seçiyor.

Galatasaray’da bu kadar parayı yönlendiren bir başkan sadece oyuncuların alacaklarını mı yönlendiremiyor? Olur mu böyle bir şey. Oyuncuların alacakları en kolay iş. Ben Riva Projesi’nin onaylandığı günü hayatım boyunca unutamam. Galatasaray’ın geleceğinin oylandığı günde bir grup üye bunu engellemek için elinden geleni yaptı. Galatasaray’da yıllarca kongrede bulundum. Hangi üyenin nerede oturduğunu bilirim. Kürsüye konuşmaya geldiğimde salona bakarım ve o gün olacakları hissederim. İşte o gün salonda çok olumsuz bir hava vardı. Riva Projesi’nin ertelenmesine bazı insanlar şampiyon olmuşuz gibi sevindiler. Bu durum beni çok üzdü. Ondan sonra kısa bir süreliğine de olsa ödeme yapmama kararı aldım.

Büyük Başkanın diğer incilerini görmek için:
http://www.zaman.com.tr/?bl=spor&alt=&t ... &hn=269359
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Riva arazisindeki calilari ayiklamislar. BUnu buyuk icraat olarak anlatiyor Canaydin.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

ANTU.COM' da rengini aciklamis;

CANAYDINI DESTEKLICEKLERMIS.. Adamlarin eglencesi olduk :evil:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Riva arazisindeki calilari ayiklamislar. BUnu buyuk icraat olarak anlatiyor Canaydin.
:D:D:D:D

Gece gece kahkaha atarak guluyorum...

Bizimki evde, "Ozan GS'da ne seciyorlar, GS'i kim batiracak onu mu seciyorlar? (Ne olur ben baskan olayim da ben batirayim) onun mu kavgasini yapiyorlar" diyor simdi de....

Bu gece benim eglence birinci sinif eglence...

:lol: :lol::lol::lol:

Ozan
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ercan Dumlupinar wrote:ANTU.COM' da rengini aciklamis;

Yahu Ercan Hocam... Kusura bakma ama, onlar kendi caplarinda eglendiklerini dusunurlerken, sen onlarin zevkine zevk katiyorsun boyle tepki vererek... Niye ciddiye aliyorsun ki? Dusunsene mesela, o destekledikleri adaya karsi (ve ona da "ragmen" aslinda evet biliyorum orasini da) bizim aslanlarin, bu yil sampiyonlugu aldigini!? O zaman "eglencelerini" tekrar bir daha izleriz...

Bulent Tulun'un lafi, vardi hafta arasinda, aslinda o an icin soylenmesini o kadar desteklemiyor olsam da, genel fikir olarak dogru olan bir laf: "Herkes kendi onunu supurecek once"... Daha once Yivdivim baskan konulari acildiginda, ben yazacak olmustum, ama benden once baskasi yazmisti herhalde. Butuuuuun beceriksizliklerine, bommmboss vaatlerine/planlarina, ve harcadigi degerlere de ragmen, (Mehmet kizacak simdi bana cok ama! :twisted:) ben yine Canaydin gibi birini gormeyi tercih ederim klup basinda, Yivdivim baskandansa...
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ercan Dumlupinar wrote:ANTU.COM' da rengini aciklamis;

GS gecmiste ve bugun dahi Aziz beye oyunu vermedi mi hic ;) Insert a coin!
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Mehmet Gorgen wrote:
Buradan ilan ediyorum....

Canaydın başkan seçilirse GS ile ilgili bu foruma veya başka bir foruma tek kelime yorum yapmayacağım.
Bir taraftar olarak GS ile taraftarlık ilişkimi askıya alacağım. Ta ki Canaydın gittiği güne kadar.

Ahh.. ahh... Ben de ayni kelimeleri ayni sekilde 4 sene once burada kullanmistim.
ama adam gitmiyor kardesim. O yuzden hala agzimi acmam bekler dururum.
Hic bir maci kacirmazken Ali Sami Yen'e bile gitmez oldum.
gorunen o ki, ben maclardan da yorumlardan da daha uzuuun bir sure boyle uzak sekilde agzi bantli halde bekleyecegim...
Aramiza hosgeldin.. :(

.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kongre heyecanı başladı... Son gelişmeler için:

http://sondakika.milliyet.com.tr/2006/0 ... nspo04.asp
Liseli vardı ya ah o liseli...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bahri Unlu wrote:Ahh.. ahh... Ben de ayni kelimeleri ayni sekilde 4 sene once burada kullanmistim.
ama adam gitmiyor kardesim. O yuzden hala agzimi acmam bekler dururum.
Hic bir maci kacirmazken Ali Sami Yen'e bile gitmez oldum.
gorunen o ki, ben maclardan da yorumlardan da daha uzuuun bir sure boyle uzak sekilde agzi bantli halde bekleyecegim...
Aramiza hosgeldin.. :(

.
Bahri'cim ben senin yorumlarini ve mac analizlerini özledim. Bu foruma ilk katildigimda sen vardin Arkin vardi ve daha bir kac kisi, mac yorumlarinizi ve GS hakkinda yazdiklarinizi okumak buyuk keyifti. Simdi sadece yarisma duzenlemekle kalma.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Oyumu kullanıp dondum. Benim gibi beyaz liste hazırlayan her kesimden bir grup vardı. Sn. Alp Yalman tahmin ettigimden daha fazla oy alacak. Yarıs 14:12 itibarı ile Sn. Sardan ve Sn. Canaydın arasında basabas geciyor. Bu iki aday GS ı bolduler, kına yaksınlar!

Gunun esprisi telefon ile oyumu soran bir arkadas tan geldi. Koltuk sevdalısı Ecevit e mi, sevgi kisvesi altında ilerleyen Tayyip e mi diye?

Hangisi kazanırsa kazansın ne yuzle cıkıp zafer konusması yapacaklar, merak ediyorum.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bizim devre komple Sardan'a vermis. Sirf Canaydin'a tepkiden. Arada Yalman'a veren de var. Yalman'a cok oy gitmis bizim arkadasin oy verenlerle yaptigi konusmaya dayali bilgi bu tabii.

Yalman'in kazanmasini istiyorum. Sardan da olsa olur. Burda Ozan'a katilmiyorum Sardan'in liste bana 2000-2002'de GS ruhunu ortaya cikartan, taraftari, yönetimi, sporcuyu tek yumruk yapan yönetimi hatirlatiyor. GS'da bunlar daha önemli inanin bana. Su an guvene ihtiyac var. Yalniz Yalman'la cok esasli bir kemer sikma uygulanir, kadro saglam kadro, hepsi felegin cemberinden gecmis kisiler.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Oylar acilmaya basladi, beklendigi gibi (TV'den gordugum kadariyla) YS ve OC burun buruna gidiyorlar. Eger Sardan kaybederse bunun en buyuk sebebi Alp Yalman olacak. OC'i kesinlikle istemeyenler, ama YS'a da bilinmezligi yuzunden sicak bakmayanlar Alp Yalman'a veririler oylari.
Haydi hayirlisi,

Benim de isim gucum yok, dogum gunumde oturdum goz karariyla Kirmizi mi, Mavi mi diye TV'den oy saymaya calisiyorum :)
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Anladigim kadariyla 12 tane sandik var. 1'den 12 ye kideme gore oy veriliyor. Yani 1 numarada en eskiler, 2 numarada daha yenileri vs. vs. Acilimlara da 1 numaradan baslandi. Ilk sandiklardan (daha eskilere ait oldugu) OC onde cikti, ama cok buyuk farkla degil. Daha sonlara dogru, yeni ve genclerin sandiklarindan YS'a yana olacagini tahmin ediyorum.

Ben Yucel Genc, GS Lisesi Tevfik Fikret salonundan canli olarak sizlere sesleniyorum. Bazi uyelerle roportaj yapmaya calisiyorum ama, TV'den bana pek cevap veren yok, simdilik bir reklam arasi verelim, sonra gorusmek uzere.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

1. Sandık 111-66 Canaydın notu geçti tv de az önce
Post Reply