Türk tv'lerinde Avrupa ligleri programı

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Türk tv'lerinde Avrupa ligleri programı

Post by Mehmet Gorgen »

Geçen sene iskoçya, hollanda, portekiz lig maçlarını canlı yayınlayan Türk tv'leri içerisinde ilk proğramını açıklayan eski TGRT yeni ADIYLA FOX TV oldu.

Fox tv bu sene geçen sene tv8'nin yayınladığı İngiltere premier lig yayın haklarını aldı ilk 3 haftalık yayın akışını açıkladı.

11 ağustos cumartesi
14.45 Sunderland -Tottenham Hotspur canlı

17.00 Middlesbrough-Blackburn canlı

19.15 Aston villa-Liverpol canlı

12 ağustos pazar

15.30 Chelsea-Birmingham canlı

18.00 Manchester united-Reading canlı

14 ağustos salı

02.15 Tottenham-Everton banttan

15 ağustos çarşamba
22.00 Wigan athletic-Midlessbrough canlı

02.15 Portsmouth-Manchester United banttan

18 ağustos cumartesi

14.45 Portsmouth-Bolton canlı

17.00 Fulham-middlesbrough canlı

19.15 Newcaste united-Aston villa canlı

19 ağustos pazar
15.30 manchester city-manchester united canlı

18.00 Liverpool-chelsea canlı

25 ağustos cumartesi

14.45 Sunderland-liverpool canlı

17.00 Chelsea-portsmouth canlı

03.15 Arsenal-manchester city bant

26 ağustos pazar

15.30 middlesbrough-newcastle united canlı

18.00 manchester united-tothenham canlı

İngiltere Ligi- Premier League: FOX TV
İspanya Ligi- La Liga: NTV
İtalya Ligi- Serie A: Henüz satışı gerçekleşmedi
Alman Ligi- Bundesliga: NTV
Fransa Ligi-Ligue 1: Kanal A
Brezilya Ligi Brasileiro League: Lig TV

4 Ağustos = Fransa Ligi
10 Ağustos = Almanya Bundesliga
11 Ağustos = Eng.Premier Ligi
25 ağustos cumartesi italya ligi BAŞLAYACAK.
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jul 31, 2007 7:40 pm, edited 1 time in total.
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

desenize avrupadakiler yine izleyemicek..
Ozgur Huseyinoglu

Re: Türk tv'lerinde Avrupa ligleri programı

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:eski TGRT yeni ADIYLA FOX TV oldu.
Konuyu biraz carptirmis olacagim, kusura bakma Mehmetcigim ama, onca yilin TGRT'si Fox'a dondu ha?! :D Niye guluyorum? Cunki, benim hatirladigim, bir dolu unluyu daha sonra bunyesine katmis olsa da, TGRT daha muhafazakar cizgide olan kanallardan biri diye dusunulurdu sanki. Fox ise bu memlekette, genelde, ucuz, veya sansasyonel programlarin cokca oldugu kanal olarak sakalarin hedefi olur. Gerci ilk geldigim yillar, Simpsons, ve Seinfeld re-run'lari onlardaydi, izlerdim, severdim ama... :) Neyse, daha da dagitmayayim...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende konuyu kötü yola sokmuş olacam ama TGRT, bazı ünlü hatunların palazlanmasında ciddi pay sahibidir. Sibel Can, Seda Sayan ve Gülben Ergen.. Enver efendi 28 şubat sürecinde, aman bana dokunmasınlar korkusundan olacak, kendi elleriyle besledi bu hatunları, 'ben dinci değilim' mesajı verebilmek içün :D
Saf müslümanlardan topladıkları paralarınde Seda ve Gülben'in kariyerine katkısı büyük olmuştur! Sittiri bottan diziler, filmler vs.. Bir ara kanalın ismini ingilizce telefuz ediyorlardı ti-ci-ar-ti :D
Ve TGRT -sahibinin yahudi olduğu söylenen, hatta fanatik bushsever olduğu iddia edilen- FOX TV'ye satılır..

FOX TV, yayın hayatına başladığından beri dikiş tutturamadı. Asena'lara Pınar Altuğ'lara program yaptıralan bir kanal ne kadar tutabilir :D Gündeme gelebilmeleri magazin programlarındaki kurgulanmış iğrençlikler ve star yarışmalarındaki rezil kavgalarla oldu.

Neyse, belki yayınlayacakları maçların reytinglerine faydası olur :D
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gorgen wrote:eski TGRT yeni ADIYLA FOX TV oldu.
Konuyu biraz carptirmis olacagim, kusura bakma Mehmetcigim ama, onca yilin TGRT'si Fox'a dondu ha?! :D Niye guluyorum? Cunki, benim hatirladigim, bir dolu unluyu daha sonra bunyesine katmis olsa da, TGRT daha muhafazakar cizgide olan kanallardan biri diye dusunulurdu sanki. Fox ise bu memlekette, genelde, ucuz, veya sansasyonel programlarin cokca oldugu kanal olarak sakalarin hedefi olur. Gerci ilk geldigim yillar, Simpsons, ve Seinfeld re-run'lari onlardaydi, izlerdim, severdim ama... :) Neyse, daha da dagitmayayim...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ...Fox ise bu memlekette, genelde, ucuz, veya sansasyonel programlarin cokca oldugu kanal olarak sakalarin hedefi olur. Gerci ilk geldigim yillar, Simpsons, ve Seinfeld re-run'lari onlardaydi, izlerdim, severdim ama... :) Neyse, daha da dagitmayayim...
Turkiye'deki FOX tV'de gordugum kadariyla ucuz, sansasyonel prgramlarin cokca oldugu bir kanal. 3uncu sinif tiplerin sundugu ucuz magazin programlari bolca. En alt kultur seviyesine hitab ediyorlar sanirim. Sanki eksikligini cekiyormusuz gibi taa Amerikalardan gelip boyle bir TV actilar.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

FRANSA LİGİ BU HAFTA BAŞLIYOR .YİNE MAÇLAR KANAL A'DA

3 AĞUSTOS CUMARTESİ TSI 18.10
STRASBOURG- MARSİLYA

4 AĞUSTOS PAZAR
TSI 19.00 LE MANS- METZ

TSI 22.00 O.LYON- AUXERRE
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

baya iyi futbolcular kaybetti fransa tat vermez gibi..

Faubert
Sagna
Kaboul vs..vs...vs
Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Cihan Serbetcioglu wrote:baya iyi futbolcular kaybetti fransa tat vermez gibi..

Faubert
Sagna
Kaboul vs..vs...vs
bodmer,belhadj,keita gibi adamlar lyonda boy gösterecek..bu ligin hatta avrupanın en iyi ortasaha ve sol beki olan bodmer ve belhadj daha rahat izlenecek..sonuçta matsui,ederson,nasri,piquoinne,nivet,n'dri romaric,akale ve daha nice yıldızlar bu ligde..üstelik caen de 1. ligde artık..yani GOUFFRAN da artık gözler önünde olacak..fransa ligi kesinlikle oyuncu açısından en zengin lig
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Philippe Degen cok iyi bir sagbek aslinda..
Last edited by Ercan Arslan on Fri Aug 03, 2007 11:26 am, edited 1 time in total.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Oguzhan Basyigit wrote:[quote="..fransa ligi kesinlikle oyuncu açısından en zengin lig
oyuncu acisindan demeyelim de, yildiz adaylari acisindan en zengin lig dememiz kesinlikle yanlis olmaz.. Fransizlar son 15 yilda bu dönüsümü cok iyi yaptilar.. bir nevi, ingiltere, ispanya ve almanya'ya oyuncu ihrac merkezi haline geldiler.. tabii burada altyapiyla birlikte basta kuzey afrika olmak uzere o kitanin tamamindan cok iyi yararlaniyorlar..

Gouffran'in hala bir takima transfer olmamis olmasi gercekten cok enteresan..

O.Lyon'un Trabzonpor'lu Hami, Orhan Cikrikci, Hamdi, Unal Karaman'li kadro tarafindan pacavra edildigi zamanlari hatirliyorum da Turk Futbolunun yerinde saydigi, hatta ne kadar geri kaldigi ortada..
Oguzhan Basyigit

gouffran'ın transfer olmaması gibi bir duruma ben çok şaşırmıyorum açıkçası..nasıl ki drenthe ye şaşırmıyorsam.Caen daha bu sene çıktı ve iyi transferler yaptılar,mesela müthiş yetenek ve geçen yılın bence en değerli 5 oyuncusundan biri olan niveti aldılar(mükemmel bir ortasaha ve karakterli bir kaptan),jemma ve svensson(bu adama dikkat) kadroya dahil olan diğer isimler..gouffranı 1 sene daha elde tutmak isteyeceklerdir.
Malum arsen wengerin takip ettiği bir oyuncu,ve lyon,psg,marsielle gibi ekiplerin listelerinin başında yeralıyor..

arsen wengerin eski liste başlarına bakarsak;

yaya toure
M.Bodmer

biri barça da biri lyonda..gouffran da wenger çıkışlı muhtemelen önümüzdeki yıl devre arasında uçar gider..

Degen e gelirsek..avrupadan Galatasarayda görmek istediğin makul ücretli sağp bekleri yaz desen

1-Degen
2-trabelsi
3-contra

Degen kesinlikle müthiş bir yetenek,tamam defansif zaafiyeti var ama hücum gücü toplu ve topsuz koşuları verkaçları fiziği çok etkili..henüz 24 yaşında
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

gouffran'ın transfer olmaması gibi bir duruma ben çok şaşırmıyorum açıkçası..nasıl ki drenthe ye şaşırmıyorsam.
Oguzhan, Drenthe ile Gouffran ayni durumda degiller yalniz... Drenthe'yi Real Madrid cok istedi.. 12,5 milyon euro teklif etti....Feyenoord 17 milyon euro'da diretti.. sonucta oynadigi takimda hollanda'nin 3 buyuklerinden biri..Caen gibi lige yeni cikmis bir takim degil.. zaten transfer gorusmelerinin sonunda Real Madrid'in isyan ettigini anliyoruz.. bizden Kuyt veya Wesley Sneijder gibi yillarca A milli takim seviyesinde oynayan adamlarin degerinde para istediler,seneye ne olacak bu adamin fiyati 25 milyon mu dediler ve gorusmeler koptu...

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 78,00.html

ancak Gouffran'la bir donem Arsenal ve bir dönemde Chelsea ilgilendi.. hatta Arsenal oyuncuyu alip tekrar Caen'de bir yil kiralik oynatmayi da dusundu.. ama hala durum bu noktada... asagidaki habere gorede Marsilya ve PSG'de ilgileniyormus..

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 96,00.html
Last edited by Ercan Arslan on Fri Aug 03, 2007 3:06 pm, edited 1 time in total.
Oguzhan Basyigit

yalnız gouffran için arsenal tarafından yapılan 5.5 milyon sterlinlikteklif reddedilmişti geçen sezon ortasında..yani ortada aslında büyük bir teklif var ama kabul görmedi üstelik " satılamaz " ibaresiyle bu teklif reddedilmiş..dediğin gibi psg marsilya,lens ama özellikle Lyon istiyor..Caende tam bir efsane olma yolunda bu adam..muhtemelen daha önce de dediğim gibi 1.ligde forma giyip piyasasını yükseltme niyetindeler..aslında fransaya şuaçıdan bakmak lazım..hersene büyükler ve özellikle de son 3 yılda LYON fransa transfer borsasını belirler..son 2 yılda essien,diarra transferleriyle fransada önlibero fiyatlarında patlama yaratmışlardı..özellikle lensten diarra gibi bir kavak ağacı için bizden 9 milyon taep edilme sebebi bu idi..bu sene ise lyon forvette patlama yarattı..keitaya 16 milyon vererek..dikkat edersen bodmer gibi bir ortasahayı ise sadece 6 milyona aldılar..borsa forvete kaydı..mesela 2000 de kocaelisporla idmanlara çıkan utaka primier lige sanırım 6 milyon sterline gitti bu sene fransadan forvet alınamaz bu yüzden..iş bundan dolayı gouffranın fiyatı düşük geliyor caen e..

o bir yıl geri kiralama olayı aslında lyona uygun geliyor hep..geçen yıl devre arasında belhadjı reklerine bağladılar ama yarısezon eski takımında oynamaına izinverdiler..bu yıl ise kadroya katıp abidal gibi bir adamı gözden çıkardılar

Drentheye gelince,adama hayran kaldım tam bir menajerlik oyunu bug'u..solbek/solaçık/defansifortasaha/ortasaha/ofansifortasaha/forvet..bu adama o rakam az bile..zaten feyenoordda iyi bir kadro kurdu ve satıp 1 yıl kiralamak istiyorlar..drenthe açıkçası son yıllarda gördüğüm en büyük yetenek,tam bir çağdaş savaşçı teknik,adeta bilgisayar oyunundan fırlamış bir futbolcu

açıkçası drenthe de gouffranda bahsi geçen rakamların çok üstünde yetenekler özellikle drenthe
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Gouffran icin Arsenal kac onerdigini resmi olarak bir yerde goremedigim icin birsey diyemecegim.. ancak, Real Madrid'in Drenthe icin onerdigi 12,5 milyon euro bence cok makul bir rakam..
Oguzhan Basyigit

12.5 o yetenek için oldukça az bence..goal.com daydı sanırım arsenalin teklifi
Post Reply