2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Superlig'de 2 takim birden Cavcav'in neyine anlamis degilim... bu iki takimin ihtiyaclarini karsilamak icin 10 taneden fazla yabanaci transferi yapacaksin, 40 civari futbolcuya 1. lig ayari odeme yapacaksin, 2 ayri teknik kadroya odeme yapacaksin - halbuki iki takimin kaynaklarini birlestirse ve Ankaraspor gibi kendine kucuk bir stad yapsa, takimi Sivas gibi basa guresirdi... Su haliyle ne Oftas'in ne de Genclerin macina seyirci gitmiyor - biraz iddiali bir takim yaratsa seyretmeye gelenler de olur.

Oftas'in TDsini begeniyorum... biraz asik suratli ama takimina kollektif futbol oynatiyor, haddini biliyor, ve takiminin kuvvetli yonlerininden maksumumverim almayi hedefliyor adam. Bence biraksin Cavcav Gencler kume dussun... iki takimin yabancilarindan iyilerini secip Oftas'ta toplasin, Genclerden birkac yerli takviye ve bu TD ile seneye Oftas UEFA'yi zorlar.
Cavcav in bundan daha iyisini yapacagini duymustum. Takimlardan Oftas i 1. Lig sevdasi ve arkasinda buyuk taraftar destegi olan Goztepe ye satacak.

Gencler niye kume dussun? Ben ozellikle Genclerbirligi PAF lari buyuk bir begeni ile izliyorum. Florya ya geldikleri her macta cok disli ve guzel oyun oynuyorlar. Bu takimin, ozellikle genc takimin, bir kulturu ve oyuncu yetistirme plani ve duzeni var. Benim diyen klupte bu yok. Klubun bildigim kadariyla borcu da yok, denk butce ile cok iyi mucadele ediyorlar. Bu sene TD konusunda yanlis hareket ettiler, cezasini cekiyorlar. Kume dusmege gelince aman, aman derim agizinizdan yel alsin.

Cavcav akilli bir is yapacaktir. ABD de Florida daki beyzbol takimina yatirim yapip sampiyon olunca gazlayan yatirimci bir o anda aklima geldi. Genclerbirligi nin kume dusmesini hic istemem, ozellikle PAF lara yazik olur. Oftas i beklenildigi gibi, 1 Lig sevdalisi ve taraftar destegi olan bir kulube iyi bir fiyat ile satacaktir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Goztepe adina o proje gercekten vardi ama Altinbas Holding takimi TMSF'den satin aldiktan sonra o is bitti agbi. Simdi amatorde play-off'ta ugrasirlarken, staddir, kulup binasidir, ince ince yapilaniyorlar (genel koordinator Riza Calimbay bu arada, nereden buldularsa :) ). Bence Cavcav'in hakikaten oyle bir dusuncesi vardi belki ama elini agir tuttu, elmanin vitaminini kacirdi.

Bence bu gun takim satin almak Turkiye'de pek rantabl degil, sponsor olanlar bile Vestel gibi nasil kacacaklarini dusunuyorlar. Cem Uzan gibi bir sermayedar, bu isten agir zarar etti. Cavcav 15 seyircisi olmayan bu takimi 1-2 sene sonra 2. lige gonderir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ronaldinho, Milan'ın teklifini kabul etti diyor Milliyet.

Haberin başlığında "Fenerbahçeye kötü haber" gibi bir ifade olmayışı çok garibime gitti :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Ronaldinho, Milan'ın teklifini kabul etti diyor Milliyet.

Haberin başlığında "Fenerbahçeye kötü haber" gibi bir ifade olmayışı çok garibime gitti :D
Fener'e kotu haber basligini Milliyet Eto'o icin kullanmis:

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 12.04.2008

Bu da Ronaldinho ile ilgili Fener'e kotu haber basligi, Maraton.comdan:

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=42732

Basini kucumseme Ismail. Simdi bir-iki ay izle, kaka Milan'da kaliyor, Fener matemde, Drogba Liverpool'a gitti, Fener perisan, Christiano Ronaldo Istanbul ucagini kacirdi, FB Ingiliz Hava Yollarini Dava Ediyor.

Wallahi cok matrak bizim basin.

Ali
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Necati B.Belediye maçında 2 gol atmış, ilk gol çaprazdan sol ayağıyla düzgün bir vuruş, ikinci gol de gayet şık bir vole.
Umarım sezon sonu kampında yeni hocaya da kendini gösterir ve forvet hattında iyi bir alternatif sahibi oluruz. Ümit-Nonda-Necati ve Kone gibi bir adamla hücum hattındaki sıkıntıyı giderebiliriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Necati B.Belediye maçında 2 gol atmış, ilk gol çaprazdan sol ayağıyla düzgün bir vuruş, ikinci gol de gayet şık bir vole.
Umarım sezon sonu kampında yeni hocaya da kendini gösterir ve forvet hattında iyi bir alternatif sahibi oluruz. Ümit-Nonda-Necati ve Kone gibi bir adamla hücum hattındaki sıkıntıyı giderebiliriz.
Gelecek hafta gosterirse ne yapacagiz bilmem. Yoksa Kurtlar vadisinin Polat'i oglum bizimkisi Kalli yuzunden bir hata idi yuvana donecen ekmek yedigin tasi pisleme filan diye mesaj filan gonderir mi dersin?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Sivas , Kayseri deplasmanini aldi.

Ilk uc son haftaya kadar gidip gelicek. Birtek Galatasarayin ikisiyle maclari var, sonuc olarak sampiyonluk iki macida almaktan geciyor.
Kemal Bakircioglu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kemal Bakircioglu wrote:Sivas , Kayseri deplasmanini aldi.

Ilk uc son haftaya kadar gidip gelicek. Birtek Galatasarayin ikisiyle maclari var, sonuc olarak sampiyonluk iki macida almaktan geciyor.
Sivas atti yatti. Oynanan futbolun niteligi yoktu. Yine takimin her seyi Mehmet Yildiz sans eseri buldugu firsati guzel bir vurusla gole cevirdi, takimini kurtardi.

Bence bu sonuc iyi oldu cunku Sivas'in Avrupa'ya gitmesinin tek yolu lig. Besiktas'la 3 puan fark olmasi onlari rahatlatir. GS macini kaybedip digerlerini kazanirlarsa ligi 3. bitirip UEFA'ya gitmeleri kesin. Sampiyonluk veya Sampiyonlar ligi sanslarinin olmadigini dusunuyorum. Bir kere futbolcularin kafada "bunu bize yedirmezler" dusuncesi var. Hocalari ne kadar sampiyonluk falan dese de, futbolculari mactan sonra da dinledim 3'luge sevinecekler gibi konusuyorlar. Ikincisi Sivas bu sene sampiyonluk maclarinda sampiyon olacak gibi oynayamadi. Buyuk hatalar, bir turlu organize olamama, silik oyun, zor pozisyona girme. Sivas'in en buyuk silahi kontratak da Balili'nin ciddi sakatligi yuzunden sekte yemis durumda.

Ayrica Sivas macina bugunku puan farkiyla giderse GS, Sivas'in GS'in onune gecip CL'ye gidebilmesi icin, 3-0 yenmesi gerekiyor ki cok zor. Yani FB macini alirsak cok az umidi olan Sivas'i yener isi Sivas'da bitiririz.

Bu arada ligin kilit takimi Genclerbirligi... Son 4 mac.

Trabzonspor v Gençlerbirliği
Gençlerbirliği v İstanbul B.B.
Fenerbahçe v Gençlerbirliği
Gençlerbirliği v Sivasspor

:shock:

Cok rahat kume dusebilirler. Son Sivas maci Gencler icin olum kalim maci olabilir.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Kemal Bakircioglu wrote:Sivas , Kayseri deplasmanini aldi.

Sivas atti yatti. Oynanan futbolun niteligi yoktu. Yine takimin her seyi Mehmet Yildiz sans eseri buldugu firsati guzel bir vurusla gole cevirdi, takimini kurtardi.

Bence bu sonuc iyi oldu cunku Sivas'in Avrupa'ya gitmesinin tek yolu lig. Besiktas'la 3 puan fark olmasi onlari rahatlatir. GS macini kaybedip digerlerini kazanirlarsa ligi 3. bitirip UEFA'ya gitmeleri kesin. Sampiyonluk veya Sampiyonlar ligi sanslarinin olmadigini dusunuyorum. Bir kere futbolcularin kafada "bunu bize yedirmezler" dusuncesi var. Hocalari ne kadar sampiyonluk falan dese de, futbolculari mactan sonra da dinledim 3'luge sevinecekler gibi konusuyorlar. Ikincisi Sivas bu sene sampiyonluk maclarinda sampiyon olacak gibi oynayamadi. Buyuk hatalar, bir turlu organize olamama, silik oyun, zor pozisyona girme. Sivas'in en buyuk silahi kontratak da Balili'nin ciddi sakatligi yuzunden sekte yemis durumda.

Ayrica Sivas macina bugunku puan farkiyla giderse GS, Sivas'in GS'in onune gecip CL'ye gidebilmesi icin, 3-0 yenmesi gerekiyor ki cok zor. Yani FB macini alirsak cok az umidi olan Sivas'i yener isi Sivas'da bitiririz.

Bu arada ligin kilit takimi Genclerbirligi... Son 4 mac.

Trabzonspor v Gençlerbirliği
Gençlerbirliği v İstanbul B.B.
Fenerbahçe v Gençlerbirliği
Gençlerbirliği v Sivasspor

:shock:

Cok rahat kume dusebilirler. Son Sivas maci Gencler icin olum kalim maci olabilir.

Ozan Ersoy
Aman Ozan dikkat, bircok insanin gonlunden Sivas'in ikinci olup FB Sivas elele, ikisi de CLe hulyalari geciyordur (aslinda hos bir yani olur,kazara gruplara kalip eksi averaj rekorunu acik ara ile kirabilirler).

Bugun oynadiklari ffutbola bakip Sivas'a antipatim bir kez daha percinlendi. Kaybettikleri bir mactan uc puan alarak lige basladilar, hic bir sey oynamadan Anadolu takimlarini yenmeye devam edip, uc buyuklere karsi 5 macta 4 kayip, sampiyonluk adayi muamelesi goruyorlar. Mehmet Yildiz (ligin en cok faul yapan oyuncusu) hocasinin kendisini guresci Karelin benzetmesinden de esinlenerek futbolla gures arasi bir oyun oynuyor. Amerika'da olsa futbol kariyeri bitince dogrudan pankreas sporuna transfer olurdu. Tabii liginin hakemleri boyle olursa golcu yildizin da bu olur (ayni dedigin gibi kaleye sut atarken kafayi one egip yere bakiyor, bu seviye icin inanilmaz gelse de).

Daha bir maclarinda takim olarak futbol adina pozitif bir sey yaptiklarini gormedim ama emin ol FB'yi yenip isimiz bunlarla yapacagimiz maca kalirsa, her acidan kudurmus, anti futbolun ve guresin doruklarinda bir takim izlersin, duzgun bir hakem de yoksa her turlu rezalete hazir ol o mac icin.

Ben senin kadar rahat degilim o mac hakkinda yani. Normal sartlarda rahat yenmemiz gerekir ama sartlar normal olmayabilir o macta.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

GGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL Hamilton --- Ankara - FB 1-1 oldu... Dk. 33

FB ilk golu attigindna beri Ankara tek kale oynuyordu...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ankara bize oynadigi gibi sert oynuyormu? Alexi biciyormu? Yoksa dahami yumusak?

Veya fener tek pas oyniyip sertlige musade etmiyormi? Seyreden biri soylerse sevinirim...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:Ankara bize oynadigi gibi sert oynuyormu? Alexi biciyormu? Yoksa dahami yumusak?

Veya fener tek pas oyniyip sertlige musade etmiyormi? Seyreden biri soylerse sevinirim...
Emre Asik'in Alex'e bir cift dalisi var - FB olsam eyvah derdim ama sonucta Emre sakatlandi Alex ayakta kaldi :roll:

Ilk yari 1-1 bitti... bir yandan da ManU-Arsenal macini seyrediyorum... Rooney kotu gununde olmasina ragmen ManU bugun galip geliyor ve sampiyonlugu neredeyse garantileyecekler... Yazin Ronaldo karsisinda oynayacak beklerimize aciyorum :cry:
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Ankara bize oynadigi gibi sert oynuyormu? Alexi biciyormu? Yoksa dahami yumusak?

Emre Asik'in Alex'e bir cift dalisi var - FB olsam eyvah derdim ama sonucta Emre sakatlandi Alex ayakta kaldi :roll:

Ilk yari 1-1 bitti... bir yandan da ManU-Arsenal macini seyrediyorum... Rooney kotu gununde olmasina ragmen ManU bugun galip geliyor ve sampiyonlugu neredeyse garantileyecekler... Yazin Ronaldo karsisinda oynayacak beklerimize aciyorum :cry:

Ronaldo milli takimda boyle oynamiyor... Cunku Portekizde baska gol aticak adam veya iyi bir satrfor yok...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ankara erken gol yedi, o yuzden sertlikten cok saldirma durumunda kaldi ama sonunda golu attilar.

FB cok hizli macladi basa, 68. saniyede Vederson sol kanattan ceza sahasina inip dar acidan vurdu, top ust direkten dondu, kursun gibiydi sutu. Sonra birkac dakika daha bastirip golu buldular zaten.

Ama bu sene herkes daha rahat vuruyor bize, bizde ceza kesecek adam yok tekme yiyince, Fener'de var.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yok yaaa boyle kaleciler gelmesin TR'ye kardesim... Vederson sacma sapan bir vurusla 2-1 yapti...
Post Reply