GSTV tekrar eski yerinde Türksat 11804,vertical, 24444

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Serif Halimler wrote:Yorumcu farki olsa da olmasa da sifreli de olsa sifresizde ortada bir fark var.
O CL macini kendi TV'sinden canli yayinlayabiliyor, sen hicbir macini PAF haric tabi.
.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:Yorumcu farki olsa da olmasa da sifreli de olsa sifresizde ortada bir fark var.
O CL macini kendi TV'sinden canli yayinlayabiliyor, sen hicbir macini PAF haric tabi.
Canliyi birak ozet yayinlaniyor mu ozet hafta sonu oynanan maclardan? Ya demek ki oyle atip tutmayla olmuyor ve bazilari kontrat yaparken ona gore yapmislar ki canli yayin bile var. Sirketi secerken ona gore secmisler.

GSTV'sinde hafta sonunda oynanan macin ozeti bile yok degil canli mac olsun. Kizlarin basket maci ile idare edin. Boyle danglak bunlar denildiginde Ozan efendi zirt diye ortaya atlayip defans yapsin size SKY bilmem istasyonu, Premer ligi, bilmem ne diye ya da havuzdan, saunadan, hamamdan bahsetsin bu isler boye olur diye.

Gecen gun rahatladi bana aklinca sokusturdugunda milyonlari aldilar diye. Bu arada kapandi kapaniyor kapanacak yok zorunlu yok zorunsuz aciklama diye siteden hikaye yazsinlar boyle milyonlari cebe indirdikleri halde. TV ortada. Dogan salakti boyle icerigi olan bir TV olayina milyonlari yatiracak ve GS'i ihya edecek. Hic isi ve akli yoktu boyle Gs'a bir hayir isi yapacakti Sultaniden Zirveye programinda alacagi reklam parasina agzi sulanarak dusundugunde. O sadece ilerisi icin esekleri ahira bagladi. Hadi bakalim seyredin Sultaniden Zirveye zirvalarini ana program diye ve Dagan biraz para yapsin da belki LigTV'den ozetleri alir gosterir onumuzdeki haftalarda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Canliyi birak ozet yayinlaniyor mu ozet hafta sonu oynanan maclardan? Ya demek ki oyle atip tutmayla olmuyor ve bazilari kontrat yaparken ona gore yapmislar ki canli yayin bile var. Sirketi secerken ona gore secmisler.

GSTV'sinde hafta sonunda oynanan macin ozeti bile yok degil canli mac olsun. Kizlarin basket maci ile idare edin. Boyle danglak bunlar denildiginde Ozan efendi zirt diye ortaya atlayip defans yapsin size SKY bilmem istasyonu, Premer ligi, bilmem ne diye ya da havuzdan, saunadan, hamamdan bahsetsin bu isler boye olur diye.

Gecen gun rahatladi bana aklinca sokusturdugunda milyonlari aldilar diye. Bu arada kapandi kapaniyor kapanacak yok zorunlu yok zorunsuz aciklama diye siteden hikaye yazsinlar boyle milyonlari cebe indirdikleri halde. TV ortada. Dogan salakti boyle icerigi olan bir TV olayina milyonlari yatiracak ve GS'i ihya edecek. Hic isi ve akli yoktu boyle Gs'a bir hayir isi yapacakti Sultaniden Zirveye programinda alacagi reklam parasina agzi sulanarak dusundugunde. O sadece ilerisi icin esekleri ahira bagladi. Hadi bakalim seyredin Sultaniden Zirveye zirvalarini ana program diye ve Dagan biraz para yapsin da belki LigTV'den ozetleri alir gosterir onumuzdeki haftalarda.
Peki ya digiturk 3 milyon Dogan 6.5 milyon teklif etmisse? Benim bildigim iki kanalin arasinda cok buyuk fark vardi GSTV icin sirketlerle gorusuldugunde. Belki "bizimkiler benim maclarimi en azindan ozetleri gostermeniz sart" dediler. Onlar da "o zaman Digiturk'e cok yuklu bir para odememiz gerek, teklif 3 milyona duser" dediler. Bunlar da "icerik" ile "para" arasinda kaldilar. Kulubun paraya ihtiyaci oldugu icin Dogan'i sectiler. Boyle bir sey olup olmadigini biliyor musun? Yok... Ama onlar salak sen cok zeki...

FBTV'de mac ozetleri falan tabii ki gosterilir. FBTV ile lig maclarinin yayin haklari ayni sirkete ait. Bedavaya veriyorlar kardes sirketten para istiyecek halleri yok ya.

Ya lig yayin haklari 2 sene sonra Dogan'a gecerse ne olacak?

Gecen gun arastirdim. Ingiltere'de Premier lig maclarinin ozet goruntu haklari Sky sports disinda sadece BBC'de var. Onlar da 170 milyon pound yaklasik 300 milyon dolar odemisler.

Kenef muhabbetine devam...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maclarin ozetini LigTv/Digiturk 30 dakika sonra isteyene belli bir ucret karsiligi vermek zorunda. Kardes TV filan gibi mantiksiz aciklamalara hic luzum yok Her halde atla deve degil istenen ucret ve ona bu kadar suna bu kadar degl herkese esit bir ucret bu. Ermani Cakari bilmem kimi dinletecegine ya da onlari bu isten nasil uzaklastirilicagina kafa yormak yerine GSTV iki eli yuzu duzgunu bir araya getirip orada kendi macinin yorumunu yapamiyorsa ne ise yarar diye sormamak neyin nesi?

Kendileri de biliyorlar bu TV'nu izleyenin olmadigini (gecen gun dedigim gibi laf ola beri gele orada ar iste) ve herifler bu parayi ozetlere bile vermedikleri gibi mac oncesi ve mac sonrasi her TV'nun hakki olan mac ile ilgili yayin bile yapmiyorlar. Maci kim verirse versin. Macin yayin hakki satiliyor stadtan mac oncesi ve mac sonrasi yayini kimse engelleyemez. Ama hiyar isen bu hakki da satmisindir elbette. GSTV GS macinda hazir ve nazir olup macla ilgili her turlu soylesi ve basin toplantisinin yayinini yapma hakkina sahip degilse eger, kenefe kapici bile olamazlar o kontrati yapanlar. Bu kadar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cengiz Akgun wrote:GSTV GS macinda hazir ve nazir olup macla ilgili her turlu soylesi ve basin toplantisinin yayinini yapma hakkina sahip degilse eger,
GSTV, mac oncesi ve sonrasi soylesi, basin toplantisi yapma hakkina sahip ama stad onunde, disinda. Stad icindeki studyosundan mac baslayana kadar yayin yapmak da hakki.

Ancak yayinci kurulus Digiturk'un Super Lig sozlesmesi, tum maclarda 90 dakika boyunca stad kapilari icinde her turlu goruntu alma, canli yayinlama hakki onlara ait. Digiturk bunlari daha sonra pazarliyor ancak 90 dakikalik blokaji var ve zaten bu 90 dakikalar icin yuklu paralar oduyor. Hos TR'de ligin yayin bedeli hala Avrupa'a oranla ucuza satiliyor.
liberta per gli ultras
Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Zoban abi,

GS TV hakkındaki gelişmeleri yakından takip edemedim ne yazık ki.Kanal, ekip olarak "kaldığı yerden" mi devam ediyor?Yeni bir ekip,Doğan medya grubunun hakimiyetinden sıyrılmış bir kanal mı, yoksa eski tas eski hamam mı acaba?
el comandante Gheorghe Hagi!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Zoban Raftik wrote:
Cengiz Akgun wrote:GSTV GS macinda hazir ve nazir olup macla ilgili her turlu soylesi ve basin toplantisinin yayinini yapma hakkina sahip degilse eger,
GSTV, mac oncesi ve sonrasi soylesi, basin toplantisi yapma hakkina sahip ama stad onunde, disinda. Stad icindeki studyosundan mac baslayana kadar yayin yapmak da hakki.

Ancak yayinci kurulus Digiturk'un Super Lig sozlesmesi, tum maclarda 90 dakika boyunca stad kapilari icinde her turlu goruntu alma, canli yayinlama hakki onlara ait. Digiturk bunlari daha sonra pazarliyor ancak 90 dakikalik blokaji var ve zaten bu 90 dakikalar icin yuklu paralar oduyor. Hos TR'de ligin yayin bedeli hala Avrupa'a oranla ucuza satiliyor.
Tesekkurler Zoban. Aslinda senin resmi sitede ozet goruntulerin neden verilmedigi konusu tartisilirken yorum yapmani bekledim ama gormedin herhalde. Kimin ne kadar goruntu alma hakkina sahip oldugunu, mactan sonra ne gosterebilecegini boylece ogrendik. Aslinda ben biliyordum ama tabii bazilari anlamak istemiyorlar.

Bu isin icindesin belki bilirsin. Bu yayin haklari bir paket hale getiriliyor ki buna havuz deniyor ve ihaleye sunuluyor. Bu ihaleyi Futbol federasyonu mu yurutuyor, sirketlerle pazarligi onlar mi yapiyor, yoksa teker teker GS kulubu, A kulubu B kulubu ihale sartlarini belirleme hakkina sahipler mi?

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:

Bak bu isler ABD'de nasil olur anlatayim sana. Burada Knicks denen Amerikanin basketbolda en cok ciro yapan New York takiminin MSG (Madison Square Garden) adi ile kendi TV'nu vardir. Knicks'in ve New York'un Hokey takimlarindan biri olan New York Rangers'in normal sezon maclari buradan verilir. NBA, Playoff'lar baslayinca bu maclari pazarlar. Genellikle TBS bu maclarinin buyuk bir kismini satin alir. Yine de almadiklarini takimlarin kendi TV yayinlar. Sampiyonluk serisi baslayacaginda bu seri dort buyuk kanaldan birine satilir (NBC, CBS, ABC, veya Fox). Bu maclari Knicks oynasa bile MSG haliyle yayinlayamaz. Ama macin baslamasindan once ve biter bitmez aninda MSG yayina girer. Knicks'in ve Ranger'sin taraftarlari mac yorumlarini ve oyuncularl ozel konusmalari kendi kanallarindan izlerler. Macin basin topantisi da buna dahildir. Boyle bir hakki bu takimlarin sahipleri asla satmaz. Sampiyonluk macinda bile parayi bastiran network mac sonu en az 45 dakika filan yayin yapar (kupa alinisi filan gibi merasimleri gosterir) ama MSG de yayindadir. Belki kupanin alinis torenini veremez ama mac sonunda istedigi ile ropartajini yapar. Hangisini istersen ona bakarsin. Ben gider MSG'yi orada tanidigim sevdigim sunuculari izlerim.

Turkiyede kluplerin basinda moronlar oturdugu icin Digiturk ve bilmem ne boyle havadan para kazanir. Ulan siz kim oluyorsunuzda ASY'ne GSTV sokmayacaksiniz diyecek cikamiyor demek ki. Ben Havadir Civadir'i dinlemek yerine ve onlarin sacma sapan sorularini izleyeceklerine taraftarin gerekirse 90 dakika bekleyip GSTV yaptigi cekimleri (ki adam gibi yapacaklarsa) eminim.

Bu adamlar GS UEFA kupasini aldiginda da ve super kupayi kaldirdiginda da bile bir kaset ya da CD/DVD'yi vaktiyle cikaramayacak kadar aciz ve is bilmez adamlar. O yuzden bosuna yazdigimin farkindayim. Para diye agaca cikip boyle ben yiyemedim sen ye diye ellerindeki firsati yediren okuzlerden fazla bir sey beklenmemeli zaten. Av avlanip tav tavlandiktan sonra zorunlu aciklamaya siteden yapsinlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz,

Bizler Turkiye'nin gerceklerinden cok uzaktayiz. Burda kendimiz bir sey yapmadan etrafda yapilanlari ornek gosterip Turkiye'yi Galatasaray'i yerden yere calmak cok abes kaciyor.

Galatasaray yoneticileri Amerikan standarlarinda hic mi iyi olumlu bir sey yapmadilar. Amerikan spor takimlarinin nasil vergi indirimleri alip veya tamamen bulunduklari sehire tesis yaptirmalarina ne dersin. NY posta yazi yazip GS daha alasini yapti demen gerekir, ne de olsa elimizi kirletmeden yeni tesislere konacagiz. Senin Amerikan standartlarina gore bu bir basaridir.

Knicks'i anlatirken sanki cok basarili bir klupmus gibi bahsediyorsun. Bari yazda Isaa Thomas, Stephan M rezaletlerini millet dogru bilgilendirilsin. Millet anlasin Knicks cok kotu yonetilen bir takim oldugunu. Ayrica yazdiklarinda yanlislarda var. Knicks'in MSGN TV kanali var demek cok yanlis. Cablevision NY ve cevresinde kablo yayinlarina ve Knicks, MSGN, Rangers'in hepsinin sahibi. Zaten bizim Dogan medya ve turevlerinin yapmak istedikleri ayni sey. Yayin ortamlarina ve yayinlanan programa sahip olmak. Istersen klubu verelim Dogan medyanin eline bizi Knicks gibi buyuk bir takim yapsinlar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Cengiz,
-Knicks'i anlatirken sanki cok basarili bir klupmus gibi bahsediyorsun. Bari yazda Isaa Thomas, Stephan M rezaletlerini millet dogru bilgilendirilsin. .
Oyle mi demisim. Knicks'in bir sahibi var. Istedigini Coach'iisealior istemedigini kovuyor, istedigini alip satiyor. bu islerler para ile. Ama bir gercek var ki Knicks NBA'de en cok gelir getiren bir klup. Bilmiyorsan arastirirsin. Los Angles Lakers bile yanina yaklasamiyor kac senedir olan basarisizligi. En son sampiynluklari 30 kusur sene once. Bak 2007'de kim mis NBA'ye gore:

The team with the highest revenue is the New York Knicks with $185m last season. It is also the most valuable franchise at $592m despite losing $39m and missing the play-offs.

Bu isin Ameikan standardi Turk standardi yok Aklin yolu birdir.

http://www.nba.com/knicks/
http://www.thegarden.com/
http://www.msg.com/

GS'yin stadi olsa ne olacak olmasa ne olacak bu kafa ile diye kac kere sordum. Stadin duvarlarini mi yiyeceksiniz yoksa koltuklarini mi? Mecdiyekoy'de yuzuk kasi gibi yeri verip yeni stad olacak. Elde sifira var sifir. Bak Araplarin agzi sulanip para yatirmislar. Gecen haftaki fellahlar Umit Karan icin filan degil GS stadini yapmaya calisan tipin yeni ortaklari imis. Mehmet Y. Yilmaz ne yazmis evvelsi gun:
Galatasaray'ın paraları havaya uçtu!

GALATASARAY için Seyrantepe'de yaptırılmakta olan stadyuma Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Körfez Sermaye Grubu ortak oldu.

Küresel finansal kriz bütün hızıyla sürerken ve yatırımlar yavaşlamışken böyle bir ortaklığın gerçekleşmiş olması, inşaatın zamanında bitirilebilmesi açısından çok önemli.

Bu işe aracılık edenleri kutluyorum.

Bu ortaklık, Seyrantepe Stadyumu için yazdığım yazıları bir kez daha doğruluyor.

Bu iş ilk ortaya çıktığı günden beri şunu yazdım: Galatasaray, bu işi kendi olanakları ile yapabilir; kamu imkánlarının bu iş için kullanılması yanlıştır!

Nitekim haklı çıkıyorum.

Galatasaray, bu stadyum için Ali Sami Yen üzerindeki haklarını (tartışmalı haklar da olsa) devretti.

İhaleyi alan şirket stadyumu yapacak ve ücretsiz olarak Galatasaray'a devredecek.

Bu işi finanse etmek için de Ali Sami Yen'in olduğu yerde iş, alışveriş merkezleri ve rezidans yapacak, TOKİ'ye kárdan pay verecek ve üstüne de para kazanacak.

Arap sermaye grubunun bu işe giriyor olması, projenin yapanlar için kárlılığının bir başka göstergesi.

Ben bu yazıları yazarken çok küfür işittim. Fenerbahçeli olduğum için Galatasaray'ın iyi bir stadyum yapmasına karşı olduğum ileri sürüldü.

Şimdi hesap daha iyi ortaya çıkıyor: Ali Sami Yen verildi. Yerine bir iş ve alışveriş merkezi yapılacak. Galatasaray'dan başka herkes kazanacak. TOKİ, müteahhit firma ve Arap sermaye grubu, yaptıkları yatırımın karşılığını haklı olarak alacaklar.

Benim de yazdığım buydu. Galatasaray, bu işi kendi olanaklarıyla yapsaydı, TOKİ'nin, müteahhit firmanın ve Arap sermaye grubunun kazanacağı parayı kendisi kazanabilirdi.

Ama her şeyi devletten bekleme kolaycılığının sonucu, Galatasaray'ın bu kárdan mahrum kalması oldu.

Küfürbazlardan bir özür bekliyorum!
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 27, 2008 2:27 am, edited 6 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
-Knicks'i anlatirken sanki cok basarili bir klupmus gibi bahsediyorsun. Bari yazda Isaa Thomas, Stephan M rezaletlerini millet dogru bilgilendirilsin. .
Oyle mi demisim. Knicks'in bir sahibi var. Istedigini Coach'iisealior istemedigini kovuyor, istedigini alip satiyor. bu islerler para ile. Ama bir gercek var ki Knicks NBA'de en cok gelir getiren bir klup. Bilmiyorsan arastirirsin. Los Angles Lakers bile yanina yaklasamiyor kac senedir olan basarisizligi. En son sampiynluklari 30 kusur sene once.
Resmen laf ebeligi yapiyorsun. Knicks'in mali alanda basarisinin sebebinin spor basarisi veya basarili yonetim ile alakasi olmadigini biliyorsun. Zaten konumuz TV yayin haklari Knicks'in Laker'den cok para kazandigi degil. Dedigim dedik deyip lafi cevirip GS dusmani Mehmet Yilmaz yazisini eklemdende cok yakismis.

Sen devam et, benden bu kadar.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

resmi sitede yazdigina göre yayin tekrar eski frekanstan yapiliyormus.
Aksama eve gidince test ederim.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
GS TV Yeni Uydu Değerleri
GS TV’nin yeni uydu değerlerinde bir kez daha değişiklik olmuştur.

GS TV daha önce olduğu gibi Turksat 1C uydusundan 11804, vertical, 24444, fec5/6 verileriyle yayınlarına devam etmektedir.

Ayrıca D-Smart’ta da tekrar 44. kanaldan izleyiciler GS TV’yi izleyebilirler.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Su "Türksat 1c" bilgisini degistirseler fena olmaz.
Yayinda olmayan Türksat 1c yazinca bazilari alay ediyor.
Genel olarak Türksat 42° dogu yazilsa yeterdi.
Türksat 1C bundan kisa bir süre önce süresini tamamladi ve görevi Türksat 3A ya devretti.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Evet Yakubun yazisi ornek olarak sahane olmus. Ben yaziyi dahada kuvvetlendirmek amaciyla selcuk yula, meric tunca, ciguli, britney spears, Bulent Ersoy, george bush, O.J.Simpson, gibi deger filozof ve yazarlardan referans teskil edecek degerli makaleler bekliyorum.
Birde Cengiz Akgun ne iciyorsa, ondan istiyorum.

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Oyle mi demisim. Knicks'in bir sahibi var. Istedigini Coach'iisealior istemedigini kovuyor, istedigini alip satiyor. bu islerler para ile. Ama bir gercek var ki Knicks NBA'de en cok gelir getiren bir klup. Bilmiyorsan arastirirsin. Los Angles Lakers bile yanina yaklasamiyor kac senedir olan basarisizligi. En son sampiynluklari 30 kusur sene once.
Resmen laf ebeligi yapiyorsun. Knicks'in mali alanda basarisinin sebebinin spor basarisi veya basarili yonetim ile alakasi olmadigini biliyorsun. Zaten konumuz TV yayin haklari Knicks'in Laker'den cok para kazandigi degil. Dedigim dedik deyip lafi cevirip GS dusmani Mehmet Yilmaz yazisini eklemdende cok yakismis.

Sen devam et, benden bu kadar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Stad yapilmasi ile bu isler olup bitseydi bir beton yigini ile cim saha yapan isi hal eder koseyi donerdi. Bu isler magradan cikan Allahin ayisinin eline eskiyalik sonucunda para gecince Bogazda yali almasina benzer. Gorus, bilgi, kultur ve gorgu olmayinca modern stadi da ASY cevirdikleri gibi kenefe cevirirler.

Bunlar ince isler. ASY stadini dolduramayan ve bunu da trafige ota boka yoran yeni stadi nasil dolduracak gorecegiz hep birlikte. Basina bir Kalpakci daha koyacaklar olup bitecek Teberru ile bilet satisina devam.

Ne ictigime gelince cok kaliteli seyler icerim. Oyle hammalikta hic gozum yoktur kafa bulacagim diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply