Lorik Cana ve Juan Pablo Pino Galatasarayda...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Lorik Cana ve Juan Pablo Pino Galatasarayda...

Post by Ismail Gezer »

Cana transferi bana olumlu görünüyor. Orta sahaya direnç katacak birine ihtiyaç vardı. 3-5 m ilerisindeki takım arkadaşına pas atmayıda becerebiliyorsa en azından kümede kalmayı garantiledik demektir :D

Diğerini bilemiyorum. Bir muamma! Ucuza alınacaksa, kontenjan sorunu olmayan şu günlerde, böyle bir deneme yapılabilir. Tabi taraftarı "büyük yıldız aldık" diye kandırmaya çalışmayacaklarsa...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

RESMİ OLARAK YAPILAN AÇIKLAMA

Profesyonel oyuncu Lorik Cana'nın Sunderland FC Kulübünden 4.500.000 avro bedelle transferi için anlaşma sağlanmış olup,
Transfer bedeli 2012 yılına kadar taksitlerle ödenecektir.

Sözleşme bedeli olarak oyuncuya;
2010-2011 sezonu için 2.000.000avro sabit transfer ücreti, 7.500avro maç başı ücreti
2011-2012 sezonu için 2.000.000avro sabit transfer ücreti, 7.500avro maç başı ücreti
2012-2013 sezonu için 2.000.000avro sabit transfer ücreti, 7.500avro maç başı ücreti
2013-2014 sezonu için 2.000.000avro sabit transfer ücreti, 7.500avro maç başı ücreti ödenecektir

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=121145

Pino'nun bonservis fiyatının ise 3 milyon avro olduğu söyleniyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Senede garanti 2M Avro cok degil mi yahu? Sezon icinde 60 mac oynasi eleine gececek para 450 bin avro. Oturdugu yerde para kazanmak bu kadar kolay olmamali. 1.5 garanti 1M mac basina yapmalari gerekirdi gibi. Oyna al parani birader.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Adamların oyununu görmeden yorum yapmak mantıksız olsa da.Adnan Sezgin mentalitesi hortaldı yine...

İki oyuncudan da haberim yok,sadece yaşları genç. 2m euro da saçma bir rakam,Arda alıyor o kadar parayı.
Duyulmamış bir isme hem bonservis,hem maaş hem de yabancı kontenjanını ayırıyorsun.
M.Topal'dan kar ettiğimizden eminmiyiz acaba?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Can Ergun wrote:Adamların oyununu görmeden yorum yapmak mantıksız olsa da.Adnan Sezgin mentalitesi hortaldı yine...

İki oyuncudan da haberim yok,sadece yaşları genç. 2m euro da saçma bir rakam,Arda alıyor o kadar parayı.
Duyulmamış bir isme hem bonservis,hem maaş hem de yabancı kontenjanını ayırıyorsun.
M.Topal'dan kar ettiğimizden eminmiyiz acaba?
"duyulmamış isim demek" ,kusura bakma, biraz dünya futbolundan habersizim sadece messi, ronaldo, rooney gibi isimleri bilirim mi demek oluyor?

Benim babam da bu isimleri daha önce duymamış ama bana sordu nasıl biri diye?
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sadece sunderland gibi takımları takip edecek kadar vaktim yok,sezon içinde de pek duymadım adlarını demeye çalıştım.
Benim dışımda herkes biliyor galiba =) Scouting bilgim sizinki ile boy ölçüşemez,FM vs gibi oyunlarda oynamadığım için bazen bu tip oyuncuları kaçırabiliyorum...

Ben de merak ediyorum tabii. Genel olarak futbol oyununun saha içindeki kısımları ilgimi çekiyor diyim...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

lorık cana'nın geçen sene oynadığı tüm lig maçlarının detaylarını arşivimdem çıkardım. :D

Eleman liign son haftalarında nedense pek kadroda yokmuş. Premier league not ortlaması 10 üzerinden 6,5. Ben açıkçası Turkiye süper liginde kendisinden 7-7,5 /10 arası bir rating ortalaması ile oynamasını bekliyorum.

http://www.dunyafutbolu.net/index.php/h ... -cana.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Juan Pablo Pino'nun geçen sene oynadığı tüm lig maçlarının detaylarını da arşivimdem çıkardım

o da burada..Bakınız aklınızda soru kalmasın.

http://www.dunyafutbolu.net/index.php/h ... -pino.html
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Juan Pablo Pino'nun geçen sene oynadığı tüm lig maçlarının detaylarını da arşivimdem çıkardım

o da burada..Bakınız aklınızda soru kalmasın.

http://www.dunyafutbolu.net/index.php/h ... -pino.html
Mehmet, Pino'nun gecen sezon statistikleri dedigin gibi cok kotu ama benim buraya astigim linkte 2008-09 sezonu statistikleri de var onlar hic fena degil 20 macta ilk 11 oynamis, 3 macta sonradan oyuna girmis ve 6 gol 3 assisti var. Tabii ben bu adami izlemedim yalnizca rakamlara bakarak yorum yapiyorum, ama bu yil 2 sakatlik gecirmis ve saniyorum teknik direktor degisikligi de olmus yani cok az oynayip kotu performans gostermesi normal olabilir. Sen ne diyorsun bu adami 08-09 sezonunda izledin mi?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Torik midir nedir, daha önce hic izlemedim, zaten "Prömier" (bir takim speakerlerin dedigi gibi Murat Kosova baslarini ceker) league izlemiyorum. Direnc katiyormus, görecegiz...Harbuzi alinsin diyordum "Torik" geldi, tahta bacaklar diyarindan oyuncu transferine devam. Bu sene GS'i izlermiyim, zaman harcamaya deger mi bunu ciddi ciddi dusunmek lazim artik, kabak tadi vermeye basladi.

Not: Murat Kosova'yi cekemez hale geldim, sesi deli ediyor. Bu adam bu ses ile nasil oralarda anlamasi guc..ve yaninda oturan sahis. Basketi de zehir ettiler bana.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen gozun aydin. Yeni yildizimiz Pino imzayi atmis. Resmi site uyuyor ama butun gazeteler haberi veriyor. Artik bizim de bir Pino'muz var. Baba Torik ile bu adami almak o kadar kolay degildi hani. Tebrikler!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Pino Avrupa'ya geldiginden beri uc senede 50 mac anca oynamis. Sezon basina 15 mac. 23 yasinda gelmis, henuz dikkat cekici bir basarisi yok.

Kolombiya cok ahim sahim bir oyuncu sunamadi dunya futbol piyasasina son on senedir. Higuita, Rincon, Asprilla, bir de kivircik sacli Valderrama diye bir oyunculari vardi 90'larda. Ulkede yetenekli oyuncular olsa bile Avrupa icin disiplinli ve basarili oyuncu uretemiyor demek ki.

Ustune ciddi sakatlik gecirmis. Milli takim tecrubesi yok ancak 2 mac oynamis milli takimda. Ki Kolombiya dunya kupasina bile katilamamis. Bu adama 3 milyon bonservis sayiyorsun. Bir de senelik 2 milyon garanti + mac basina 30bin euro prim versinler tam sahane olur.

Uyum sansi yuzde sifir bir oyuncu aliyorlar. Insallah cok basarili olur da ben bu laflarin hepsini yerim. Umarim bu transfer gerceklesmez.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote: ....Uyum sansi yuzde sifir bir oyuncu aliyorlar. Insallah cok basarili olur da ben bu laflarin hepsini yerim. Umarim bu transfer gerceklesmez.
Demet Akalin da uyum saglayamayip sopayi yiyince yeni evlendigi kocasindan (elleri dert gormesin) ayrilacagini aciklamis. Senden hala tik yok bu konuda. Ufuk'un ahi tuttu. Oglanin basina yine musallat olacak galiba. Bizimki de dovse keske.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:
Levent Guntay wrote: ....Uyum sansi yuzde sifir bir oyuncu aliyorlar. Insallah cok basarili olur da ben bu laflarin hepsini yerim. Umarim bu transfer gerceklesmez.
Demet Akalin da uyum saglayamayip sopayi yiyince yeni evlendigi kocasindan (elleri dert gormesin) ayrilacagini aciklamis. Senden hala tik yok bu konuda. Ufuk'un ahi tuttu. Oglanin basina yine musallat olacak galiba. Bizimki de dovse keske.
Demet simdi gozune Pino'yu kestirmis.

Image
Post Reply