Gözunuzden kacti sanirim

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Gözunuzden kacti sanirim

Post by Kenan Atak »

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=373
Böyle bir adam ve Emre Gungör nasil elden kacar aklim almiyor. Mustafa Sarp'i begenmeyenler var, oysa Topal ve Sarp o bölgede olmasi gereken adamlar. Anlayamiyorum uzun ve yapili yere saglam basan, rakibi bogan adamlar bu ulkede futbol taraftari tarafindan begenilmiyor. Oysa Ayhan, Sifo Mehmet, Arda gibileri taraftarin gözdesi oluyorlar. Arda gibi fizik yapisi futbola hic uymayan bir adami yucelttikce yuceltiyorlar oysa bu tur futbolcu 70, 80lerde kaldi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ismail Gezer

Re: Gözunuzden kacti sanirim

Post by Ismail Gezer »

NTV maçları naklen yayınlıyor. Mehmet Topal istikrarlı bir şekilde ilk 11'de oynamaya başladı. Belliki çocuğun kafası rahat, burda olsa çoktan bunalıma girmişti ama orda sahaya çıkıyor işini yapıyor. Muhtemelen kimse aldığı para yüzünden sayfa sayfa yazı yazmıyor, kişiliğini kimliğini aşağılamıyor, lakap takmıyor, horlamıyor ve işini severek yapmasına müsade ediyordur. Umarım dahada başarılı olur ama çok daha iyi takımlara transfer olsada, bizim için büyük kayıp demeyeceğim, çünkü burda olsa bir gram ilerleme kaydedebileceğine inanmıyorum. Futbol'un savaş gibi görüldüğü bir ülkeyiz.

Volkan'ın düğününe GS futbol takımından sadece Arda ve Servet katılmış. Sebebiyse, Sabri'nin düğününe onlardan kimsenin gelmemesiymiş. Bu nasıl bir zihniyettir? kan davası mı var? Düşman kabileler miyiz? Bir afrika ülkesinde yaşanırmı acaba böylesi?

Tabi yurtdışına her çıkan başarılı olmuyor. Ama burdaki nahoş ortamın, faul yapan futbolcunun yayına bağlanıp "erman hocamız daha iyi bilir" diye yalakalık yaptığı ortamın bazı futbolcuların performansını kötü etkilediğini tahmin etmek zor değil. Eşşek yüküyle para alıyorlar adam gibi oynasınlar yaklaşımı insanlık dışı bir yaklaşım.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ismail Gezer wrote:
Tabi yurtdışına her çıkan başarılı olmuyor. Ama burdaki nahoş ortamın, faul yapan futbolcunun yayına bağlanıp "erman hocamız daha iyi bilir" diye yalakalık yaptığı ortamın bazı futbolcuların performansını kötü etkilediğini tahmin etmek zor değil. Eşşek yüküyle para alıyorlar adam gibi oynasınlar yaklaşımı insanlık dışı bir yaklaşım.
Elbette bu yaklasima ben de karsiyim. Ayrica bu futbolculara kizmiyorum, aslinda uzuluyorum zira söhretin, paranin ve hazzin pesinden kosan bir insan bir sure sonra bilincli veya bilincsiz cok buyuk bosluk hissediyor hayatinda. Onlari kalici degerler hatta normalde insanlari kalici degerlere yöneltecek ne insan var, ne kurum ne de böyle bir hakim zihniyet. Bu yuzden de bir sure sonra gelen cökuntu cok agir oluyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Murat Tanyeri

Post by Murat Tanyeri »

Guzel bir konu ama eklemek istedigim bir nokta var. Oncelikle Arda tipi oyuncularin 80 lerde kaldigina katiliyorum ama ayni zamanda Mustafa Sarp ve bizdeyken Topal'a verilen tepkinin arkasinda degisik nedenler var.
Mustafa Sarp cok iyi niyetli ama GS formasi altinda iki metre oteye pas atamayan adama tepki normal. Topal ise sadece ilk sene oynadi, ondan sonraki ruhsuzlugu, vurdumduymazligi ile tepki cekmeye basladi. Neden oynamadigi cok konusuldu, Hakan Sukur'un zamaninda oda arkadasi oldugu icin tepkili oldugunu (ona yapilanlara karsi) bile soylendi. Su anda Ispanya liginde basa oynayan bir takimda super futbol oynamaya baslamasi ona yapilan tepkinin dogru oldugunu gosteriyor, zira bir insan birden bire, hem de yabanci bir yere gidip, bu kadar improve edemez. Yoksa seyirci DMF tarzi oyunculara kesinlikle tepkili olamaz, oyunun iki tarafini oynayabilen Linderoth'a sakatligina ragmen ses cikardi mi seyrici? Ya da su Ernst bizde olsa mesela?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Tanyeri wrote:Ya da su Ernst bizde olsa mesela?
Ernst ustun meziyetli bir adam degil - asker adam - Alman liginde onun gibi 25-30 tane adam vardir - belki daha fazla ama arayip bulmak mesele... markasi yok bu tip oyuncularin --- onun icin bizim marka budalalari es geciyorlar...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da eninde sonunda benim dedigime geliyor. Seyirci kotu oynayan takimini yalniz birakacaktir. Degilse boyle varigini yogunu ortaya koymadan futbol oynamazlar. Ayni seyler Teknik ve klup yonetimi icin de gecerlidir. Cebinin zarar gorecegini gormeden kimse takim askina Allah askina filan diye gaza gelmez. Mehmet Topal da ne yapti bilmiyorum ama oynayamadiginda kapi disari edilecegini biliyor. Davranis da ona gore oluyordur.

Bir de Hakan Sukur icin cok atildi tutuldu. Su futbol takimina profesyonelim diye gelen birkac futbolcu icindedir. Kapris yapmadi mi, yapti. Ama o formayi bileginin hakki ile kontrati oldugu surenin en verimlisi olarak isini yapti. Ummetci imis su imis bu imis. Ben anlamam. Bu salyangozu baska yerde satin. Su son senelerde gelenlere bir bakin. Kaci aldigi parayi hak etti. Hicbiri. Eh iste Baros biraz belki. Hakan Sukur'un birakin aylarca yatmasini iki hafta yattigini goren oldu mu? Bu adamla ugrasmayi birakin artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Tanyeri

Post by Murat Tanyeri »

Hakan Sukurle ugrasan bir mesaj atmadim, konu professionalism ise diyecek bir lafim yok, sahada herseyini vermis olabilir ama sonucta ona da herseyini GS verdi, bununla beraber takim ici lobi, Terimle cip davasi, etc gibe mevzularin da savunulacak bir yani yok

Konu kendisi degil zaten, topalin formsuzlugunun potentially bir nedeni olarak bahsi

Murat Tanyeri
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Tanyeri wrote:Hakan Sukurle ugrasan bir mesaj atmadim, konu professionalism ise diyecek bir lafim yok, sahada herseyini vermis olabilir ama sonucta ona da herseyini GS verdi, bununla beraber takim ici lobi, Terimle cip davasi, etc gibe mevzularin da savunulacak bir yani yok

Konu kendisi degil zaten, topalin formsuzlugunun potentially bir nedeni olarak bahsi

Murat Tanyeri
Daha once de dedim yine de diyorum GS verdigini fazlasi ile aldi Hakan Sukur'den. Ortada acik kalan bir hesap yok. Elbette egosu buyuk olacak. Adam Dunya capinda bir futbolcu oldugunu ispatladi. Turkiyede futbol tarihinde Metin Oktay dahil onun unune ulasan bir tek futbolcu yok. Daha ne olsun? Elbette onun gibi isini mukemmele yakin yapanlar emeklerinin karsiligini son kurusuna kadar isteyecekler. Hagi'da istedi verildi. Sen bizim oglumuzsun martavalina kanmadi diye adami elestirmenin bir anlami yok. Paragoz olmasi ve hakkini yedirtmemesi onun profesyoneliginin eseridir. O da parayi alip yatabilirdi kilim dondu basim agriyor diye. Bak Brezilya efsanesi Elanor ailesi icin izin almis gitmis Brezilya'ya. Parasi tikir tikir isliyor.

Konu her zaman profesyonelizim. Olay bunun disina cikildiginda basliyor. Hakan Sukur para ettigi surece almasi gerekenin en fazlasini istedi ve istemeliydi. Bunu bir suc olarak gormek yerine bugunku yaprak dokumunu gordugunde onun gibileri suclamamalilar. Herkez para icin oynuyor.

Topal ile ayni odayi paylasirken vermeden almak yerine o profesyonolizimden bir nebze kapmadi ise o Topal'in kabahati ve sorunu. GS o gitti gideli hala yerini doldurmakla mesgul. Baros iyi guzel ama haci yatmaz gibi iki mac sahada ise uc mac yok. Hakan Sukur santrafor iken yedegi kimdi? Umit Karan mi? Sukur Baros'un yasinda iken tek tabanca santrafor oynuyordu. Kimse de yedegi yok diye hayiflanmiyordu. Beni hic ilgilendirmez Fetuhlahciligi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Tanyeri

Post by Murat Tanyeri »

Sorun Hakan Sukur'un istedigi ve hak ettigi paranin verilip verilmemesi degil, bununla ilgili birsey yazdigimi dusunmuyorum, hesabi kendi tarafindan kapatamayan Hakan Sukur, problem burada zaten. Su takimdan ayrildigindan beri her konuda takimi mesgul etmesini de mi profesyonellik adina icimize cekecegiz? Adamin heykelini dikelim dediler, ona bile 50 kere afra tafra yapip kulup dogru duzgun davranmiyor diyen kendisi degil mi? Bu mu hesap kapatmak kendi adina? Su takimda gol atamadigi her macta arkasinda durdu herkes, ona dogru duzgun yedek olmamasinin bir nedeni de kendi formu ve iyiligi disinda takimda herkesi Umit Karan'a, Fransa'da gol krali olmus Christian'a karsi kiskirtmak olmadi mi? Simdi televizyona ciktigi her sefer bir sekilde GS'a laf sokmuyormu? Bize duzgun davranmadilar. yeni arkadaslara umarim davranirlar diye kendisi 3 hafta once konusmadi mi? Bu mu karsilikli hesap kapatmak? Hakan'in basarili bulmak, tarihin en buyuk oyunculardan birisi oldugunu kabul etmek, aldigini hak ettigi dusunmek tabii ki dogru. Ama sirf bu yuzden super masumane bir resim cizmenin de bir anlami yok.

Arti konumuz Hakan Sukur degildi, en basindan...

Murat Tanyeri
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Abi yukardaki mesajlara defalarca baktim Hakan Sukur'le ilgili kimse bir sey yazmamis sen birden Hakan Sukur konusuna girmissin bir de bizim kafaya cekic indirip duruyorsun. Ustelik Murat defalarca birsey yazmadim diyor sen cekici indirmege devam ediyorsun :lol: Madem konuyu sen actin, 2000'e kadar epey yarari oldu takima, Avrupa'da sicip sivayip geri döndukten sonraki dönemde ise hicbir numarasini görmedik. Klup kendisine yeterince destek oldu. Bir insan bu kadar paraymis cipmis magazin programiymis cartmis curtmus cikip bulbul gibi konusursa antipatik olur. Yoksa profesyonelligine kimse birsey demedi zaten. Kaldi ki tum sakatlik konusundaki istikrari ve guclu bunyesine ragmen para konularini profesyonel adam icerde halleder disari tasimaz. Korkunc gecim sIkIntisi olan bir ulkede ay sonunu getiremeyen insanlara sayygisizlik bu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Cengiz Abi yukardaki mesajlara defalarca baktim Hakan Sukur'le ilgili kimse bir sey yazmamis sen birden Hakan Sukur konusuna girmissin bir de bizim kafaya cekic indirip duruyorsun. Ustelik Murat defalarca birsey yazmadim diyor sen cekici indirmege devam ediyorsun :lol: Madem konuyu sen actin, 2000'e kadar epey yarari oldu takima, Avrupa'da sicip sivayip geri döndukten sonraki dönemde ise hicbir numarasini görmedik. Klup kendisine yeterince destek oldu. Bir insan bu kadar paraymis cipmis magazin programiymis cartmis curtmus cikip bulbul gibi konusursa antipatik olur. Yoksa profesyonelligine kimse birsey demedi zaten. Kaldi ki tum sakatlik konusundaki istikrari ve guclu bunyesine ragmen para konularini profesyonel adam icerde halleder disari tasimaz. Korkunc gecim sIkIntisi olan bir ulkede ay sonunu getiremeyen insanlara sayygisizlik bu.
Yazilanlari iyi oku. Bak orada bir ifade var. Mehmet Topal'in kuslugu ya da GS'ya iki eli ile sarilmamasinin bir sebebi olarak belki de Hakan Sukur ile oda arkadasligi yapmasi sonucu zehirlenmesi. Zehirlenme benim lafim bu denmiyor ama ima edilen bu, Bu yuzden GS da oynamadi simdi Ispanya da oynuyor deniliyor. Daha ne densin.

Hakan Sukurun paragozlugu konusunda yazdiklarin ise onun Turk oyuncularin arkasinin sivazlanip yabanci oyunculara domalinmasi olayinin reaksiyonu. GS'yi kic ustu oturtan Faruk'un plani ne idi. Seni Inter istiyor ama biz bonservis alamayacagiz. Gel sen bizle kontrat yap biz de Inter'e dayatalim. Sen kabul edermiydin, Elbette Inter hadi ordan diyecekti. Ha bunu BJK'li Nihat yapti.

Hakan yapmadi. Hakli bir reaksiyon diye gormeyeniz cok. Ortada milyonlarca dolar para donerken enayi yerine konmayi istemedigi icin kotu bugun. O sadece yabancilara nasil para konusunda davraniliyorsa bana da oyle davranilacak diyerek mac basina degil garanti para istedi son kontratinda. Yani hakkini istemesi yuzunden bugun GS'ya gonul verenlerin gozunde kotu. Son basket sampiyonasinda gordun cebe 1.8 M TL atilisini. O da cip istemis fena mi etmis. Enayi mi? Bak Terim Manhattan'da bir iki kati Bodrumda villasi ve yat gibi motoru var. Parmagini kopariyordu halatla. Bir Arda'nin profeyonelligine bak bir de onun aradaki farki goremiyorsaniz ben ne yapayim. Fettullahciligi midenizi bulandiriyor diye dogruya dogru yanlisa yanlis demekten kacinmamak lazim. Hakan Sukur'un GS'a tek bir kurusluk borcu yoktur. Ne aldi ise karsiligini verdi. Gel heykelini dikelim filan gibi hamasetle de ugrasmiyor. Tenezzul etmedi. Bugunku cifiti gordugu icin GS ile ilgili hicbir ise de girmedi. Daha neden ugrasiliyor bu adamla bilmiyorum. GS klubunde yapilan alevereyi bildigi icin sorduklarinda fikrini soyluyordur, Susup oturabilirdi belki. Varsa sucu da bu. GS'in efsane dedikleri kadroda Suat haric hepsi kavgali ayrildi. Buna Bulent de dahil. Suat'I da PAF takimin basindan kovdular. Bu adamlar neden hala GS yalakaligi etsin istiyorsunuz. Kendilerine ne gibi vefa gosterildi. Isveclii Lindroth ile Kewell yonetimden daha cok vefa gormusken ikiye bir Hakan Sukur'un hiyanetligi konusunun acilmasi bana da onun avukatlifii yaptiriyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply