17. STL Hafta: Konyaspor-Galatasaray 19 Aralik TSI:16.00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

17. STL Hafta: Konyaspor-Galatasaray 19 Aralik TSI:16.00

Post by Cengiz Akgun »

Neyse artik ilk yari bitse de 2011'e girsek. Bir bok olacagindan degil ama hic olmazsa yeni yila girecegiz. Kabus gibi be.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Re: 17. STL Hafta: Konyaspor-Galatasaray 19 Aralik TSI:16.00

Post by Murat Fahrioglu »

Pino kart cezalisi, Aydin da sakat. Baros herzaman oldugu gibi tedaviye devam. Forvette ve kanatlarda kim oynayacak? Konya birakin bizi yenmeyi fark atacak gibi gozukuyor hem de gol yemeden. Hagi'nin basinin onunde yaktigi futbolcular nasil olsa herhalde gonderilecegiz diyerek daha da kotu oynayacaklar. Bundan daha kotu nasil olur demeyin, Pazari bekleyin oyuncular bize gosterecek.
Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Futbolcularin biraz olsun haysiyeti ve en basta olmak üzere mesleklerine saygilari varsa, bu macta en azindan yenilmemek icin mücadele ederler.

Hic olmazsa ben bunu futbolculardan bekliyorum. Ama bu sezonun gidisatina ve futbolcu "malzemesine" bakarsak, pazar günü Murat arkadasin dedigi olacak gibi.

Neyse, bizim burda "umut fakir adamin ekmegidir" derler. Bakarsiniz Konya macinda favori degil, biz galip geliriz...

Isin en tuhaf tarafi, artik yenilgiye bile kizmiyorum, hatta kizamiyorum. Aldigimiz neticeleri görünce, sadece omuz silkiyorum. Zaten futbolcu yenilgiyi fazala algilamiyor, ben niye dert edeyim ki... Kapasitemiz bu sene bu kadar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bazilariniz tatile filan mi girdi bilmiyorum. Yarisma da oynama orani dustu yine. Artik GS'a bosu bosuna galibiyet vermeyi biraktim. Dun Sabah'ta Tuzemen Hagi'ya agir hakaret etmis. "Hagi asla bir Rijkaart kalibresinde hoca ve insan olamaz. Onu yollamak icin elinden geleni yapanlar simdi Hagi ile basbasa kaldilar. Hagi'nin hoca oldugu yerde krizin olmamasi imkansiz" filan gibi laflar etmis. Hagi basin toplantisinda ne dedi bilmiyorum ama basinda futbolculara kisiliksiz ve karaktersizler diye hakaret etti deniyordu. Bir de GS'in bu durumda oldugunu bilmiyordum nasil bilebilirdim demis. Sanki FR salak biri idi futboldan anlamadigi icin GS'i bu hale getirdi gibi bir anlam cikmis. Futbolcular iyi olsa kendine ihtiyac kalirmi idi acaba?

Hasan kizacak ama ben Hagi'nin takimin basina ileriye dogru bir yatirim diye degil ayni Bulent'in getirilmesi gibi zaman kazanilmasi icin getirildigini biliyordum. Hele gecen sefer gelisinde pismis asa su katip olasi bir sampiyonluktan etmesi de ortada idi. Hagi bu tur konusmalarla durumu duzeltmek soyle dursun isin icin daha da bir sicacak gibi. Iste Servet oturuyor klubede degisen ne oldu? Misimovic'in yerine ibic gelse ne olacak? Birakin Allah askina artik soyleydi boyleydi diye bos konusmalari. GS'in takimi Ankaragucunden daha mi kotu? Herifler 11 aydir para alamamislar. Yeni gelenlerde sezon basindan beri. Hala cikip adam gibi oynuyorlar. Ustune ustluk 2-0 FB'nin onunde iken seyircileri alehte bagirip cagiriyor. Ortalik toz duman. Umit Ozat denilen adam
FB'yi hem kupada hem ligde manyaga cevirdi. GS'i ASY'de yendi. Hagi neden bahsediyor bilmem.

GS'da olan butun olay basiretsizlikten ortayi bos birakmaktan cikti ve cikiyor. Hala divan mi somya mi ne bok oldugu belli olmayan nesne leppik diyemiyor kuru gurultuden baska carcur edilen paralara. Boyle olunca da baskan bildigini okuyor futursuzca. Siz hala transfer deyin futbolcu ya da hoca diye durun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Cengiz Abi ilginc bir noktaya degindi. Hagi Bulent gibi gecici mi getirildi diye bir soru cogumuzun kafasinda olabilir. Milliyet'te bir yazar saniyorum aynen bu konuya degindi ve Hagi'nin sanilandan daha akilli oldugunu yazdi. Yani once takimdan butun istemediklerini gonderecek oyle bir yalin hale getirecek ki yonetim onu gonderip baska hoca getiremesin ve kendine gercekten kendi takimini kurabilecek zaman dogsun. GS'in bunu yapacak hali ve gumani var mi bilemiyorum?

Sadece onumuzdeki maca bakarsak da daha onceden dedigim gibi bu kadronun bu haliyle Konya'yi yenecek hatta berabere kalacak kapasitesi oldugunu sanmiyorum. Belki cok ileri gidecem ama gelen hafta oyanayacagimiz kupa macinda da her ne kadar Bank Asya takimi ile oynayacaksak bile tehlikede oludugumuz dusunuyorum.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

[quote][/quote]Belki cok ileri gidecem ama gelen hafta oyanayacagimiz kupa macinda da her ne kadar Bank Asya takimi ile oynayacaksak bile tehlikede oludugumuz dusunuyorum.

Kupa macinda gelecek hafta maalesef formda bir Gazianteple Gaziantepde oyniyacagiz.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

2 maçta 2 mağlubiyetle GS, yönetimde de Hagiden de, lüzumsuz topçulardan da kurtulur mu dersiniz :D

Antep'i yensek, kupada iyi gidiyoruz..
Konyayı yensek, umut veriyoruz..

Olacak olan bu :D

Adnan nerde acaba, çıkıp konuşsun, camiaya moral versin, aslında ne kadar iyi gittiğimizi söylesin. İhtiyacımız var :D
Murat Fahrioglu

Ismail Gezer wrote:2 maçta 2 mağlubiyetle GS, yönetimde de Hagiden de, lüzumsuz topçulardan da kurtulur mu dersiniz :D

Antep'i yensek, kupada iyi gidiyoruz..
Konyayı yensek, umut veriyoruz..

Olacak olan bu :D

Adnan nerde acaba, çıkıp konuşsun, camiaya moral versin, aslında ne kadar iyi gittiğimizi söylesin. İhtiyacımız var :D
Futbol takimi zaten GS kulubunun kucuk bir parcasi, takim ne durumda cok onemli degil Ismail. Esas onemli olan mali durum duzeliyor ve yeni stadimizi aciyoruz, tabii yeni acilacak "futbol" stadi cok onemli ama futbol takiminin durumu cok onemli degil. :shock:

Herhalde yeni statta mali kongre ve diger konferans turu seyler yapilacak, GS'in o esas onemli olan kisimlari ne ise onlarin isleri gorulecek. :wink:
Murat Fahrioglu

Resmi sitedeki GS kafilesi Konya'da diye verilen yazida, kafilede bulunan futbolcular da aciklanmis ve listede Arda yok. Bir gun agrisi var diye calismamisti ama son antremanlarda vardi hatta resimlerini gorduk niye aciklama yapilmadan goturulmedi? Yoksa yanlis mi yazmislar? Sakat olup da son gun iyilesen Aydin Yilmaz kadroda, son antremanda kaburgalarini kiran Baris da kadroda yok. Bir haftada iki ayri kaburga kirigi sakatligi cok ilginc gercekten.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İşte beklenen açıklama:

Arda Turan'ın kafilede olmayışıyla ilgili olarak kulüpten şu açıklama yapıldı:

"Bugün bazı internet sitelerinde Kaptanımız Arda Turan'ın Konyaspor maç kafilesinde yer almaması üzerine yayınlanan spekülatif haberler nedeniyle kulübümüz bir açıklama yapma gereği duymuştur.

Sakatlıktan yeni kurtulan Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Kaptanı Arda Turan, yoğun maç programı nedeniyle Konyaspor maçı için riske edilmeyip, bir haftada üç maç oynamasında sakınca görülmüş ve yeni bir sakatlıktan koruma amaçlı olarak kadroya dahil edilmemiştir."

Son maçımız geçen hafta cumartesi oynandı diye hatırlıyorum. Bugün günlerden pazar. Dolayısıyla aynı hafta içinde 2 maç oynanması bile sözkonusu değil. Eğer bahsettikleri 3 maçın ilki bugün oynanacak olansa, ikinciside Antep maçı ise, üçüncü maç hangisi?

Ben bu hesabı çözemedim.
Murat Fahrioglu wrote:Resmi sitedeki GS kafilesi Konya'da diye verilen yazida, kafilede bulunan futbolcular da aciklanmis ve listede Arda yok. Bir gun agrisi var diye calismamisti ama son antremanlarda vardi hatta resimlerini gorduk niye aciklama yapilmadan goturulmedi? Yoksa yanlis mi yazmislar? Sakat olup da son gun iyilesen Aydin Yilmaz kadroda, son antremanda kaburgalarini kiran Baris da kadroda yok. Bir haftada iki ayri kaburga kirigi sakatligi cok ilginc gercekten.
Murat Fahrioglu

Ismail Gezer wrote:İşte beklenen açıklama:

Arda Turan'ın kafilede olmayışıyla ilgili olarak kulüpten şu açıklama yapıldı:

"Bugün bazı internet sitelerinde Kaptanımız Arda Turan'ın Konyaspor maç kafilesinde yer almaması üzerine yayınlanan spekülatif haberler nedeniyle kulübümüz bir açıklama yapma gereği duymuştur.

Sakatlıktan yeni kurtulan Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Kaptanı Arda Turan, yoğun maç programı nedeniyle Konyaspor maçı için riske edilmeyip, bir haftada üç maç oynamasında sakınca görülmüş ve yeni bir sakatlıktan koruma amaçlı olarak kadroya dahil edilmemiştir."

Son maçımız geçen hafta cumartesi oynandı diye hatırlıyorum. Bugün günlerden pazar. Dolayısıyla aynı hafta içinde 2 maç oynanması bile sözkonusu değil. Eğer bahsettikleri 3 maçın ilki bugün oynanacak olansa, ikinciside Antep maçı ise, üçüncü maç hangisi?

Ben bu hesabı çözemedim.
Basimiza butun isleri acan bu hesap degil mi zaten? Yoksa hesapsizlik ve bilgisizlik mi diyelim. 12 gunde 3 mac diyeceklerine bir haftada 3 mac diyorlar. Oynadigi ilk macta da zaten 30 dakika falan mi oynamisti?

Boyle tur hesap yaparak da sezona bol forvetle basladigimizi saniyorlardi. Onun icin bunlarin hesabini cozmeye gerek yok Ismail, kendileri zaten hesap bilmiyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında Konyaspor ile oynayacağı maç için bu şehre geldi. Havaalanında Galatasaraylı futbolcular Sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından ıslıklanarak karşılandı.

Türk Hava Yolları'na ait özel uçakla Konya'ya gelen Galatasaray kafilesi havaalanında Sarı-kırmızılı taraftarlarca ıslıklanıp yuhalandı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı havaalanında futbolcular direk otobüse bindiler. Teknik Direktör Gheorghe Hagi'yi ise bir grup taraftar alkışlarken bir taraftar ise protesto etti.

Daha sonra oldukça moralsiz görünen futbolcular otobüsle maç saatini beklemek üzere Dedeman Otel'e hareket etti.

Galatasaray'ın 19 kişilik Konyaspor maçı kadrosunda ise şu isimler bulunuyor:
"Aykut Erçetin, Ufuk Ceylan, Lucas Neill, Çağlar Birinci, Ali Turan, Gökhan Zan, Emiliano Insua, Hakan Balta, Serkan Kurtuluş, Servet Çetin, Aydın Yılmaz, Ayhan Akman, Lorik Cana, Musa Çağıran, Serdar Özkan, Harry Kewell, Mehmet Batdal, Cem Sultan, Anıl Dilaver"

Futbolcular kötü, hoca kötü, bunları ıslıklamanın kimseye bir faydası yok. Aklınız ve gücünüz varsa yönetimi ıslıklayın.
Murat Fahrioglu

Ilk 11'de 4 yeni isim var, Aykut, Caglar, Anil, Serdar Ozkan. Belki de baska da var ama tam duyamadim. Ufuk sansini kaybetti. Devre arasi kaleci alacaklar demek olabilir, Aykut kac defa firsat bulup kullanamamisti bu maclik herhalde kaleyi devraldi. Batdal yine yedek bu da demektir ki hic forvet olmasa bile guvenilmiyor o zaman niye kadroya alinmisti belli degil.
Murat Fahrioglu

Iki takim adina da kaleyi bulan ilk sut 34. dakikada geldi. Hadim edilmis harem agasinin haremdeki kizlari kovalamasina benzeyen bir oyun sergiliyor GS, yani yakalasa ne olacak!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çağlar'ı beğendim. Anıl 1-2 pozisyonda dikkatimi çekti. Kewell hücumda birşeyler yapmaya çalışan adam.

3 pozisyon bulduk. 2-3 tehlikeli atak yedik ama pozisyon olması engellendi.

0-0
1-0
0-1
yada en fazla
1-1
bitecek bir maç gibi duruyor...
Post Reply