7. Hafta: Galatasaray-Besiktas 2-1 (H. Balta, Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne guzel i$te bir GS-BJK konusu altinda neler neler tarti$ildi. Bir gerilim havasi esse de maksat spor olsun diye fikir ali$veri$i yaptigimizi unutmayin lutfen. Zaten herkes ayni konuda ayni fikirde olsa burakin bu forumu bu hayat hic cekilmez olurdu herhalde.

Bu arada eski Eski$ehirspor'lu Fethi'yi hatirladim. TS'dan cok once kiracaklardi Istanbul'un uc buyuk hegomonyasini. Kaleperovic yonetimindeki Metin Oktay'li GS buna izin vermedi. Son haftalara kadar nefesler tutuldu idi. GS'yin Dolmabace'de 3-2 yeni$ini hatirliyorum Maca gidememi$tim. Nereden nereye. Futbol yeter diyerek profesor olmu$ adam. Bunu duymu$tum evveldende. Nedense Ender gibi once Almanya sonra FB filan diye gezip daha da para kazanabilirdi. Iyi takimdi Eski$ehirspor. Iyi de bir amigolari vardi. Es Es Es diye triunerde kirmizi $im$ekler firtinasi estirirdi. Metin Oktay'da futbolunu o $ampiyonlukla noktalami$ti. Eski$ehirspor'un bir de Ispanya zafervar 1970'lerde. 2-0 dan 3-2 yapip gelmi4lerdi. Sevilla mi idi neydi $imdi pek cikaramayacagim. Selam olsun Fethi'ye. Cok az oldu ama futbol hayati efendilgi ve sportmenligi ile eskilerin hafizasina cakildi.

Turkiyedekiler adam olsalar TFF ba$kanligi filan gibi konularda madrabazlar yerine boyle birini ba$ taci etmeleri lazim diyecem ama Fethi gibi bir adamin boyle bir cirkefe bula$acagini sanmakta safdillik olur.

Mert, al sana inat olsun diye degil ama elimde olmadan bu konun irzina iyice gectim. Kusura bakma.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Herkeze ufurdun yine burnundan kil aldirmiyorsun konu kalli dede olunca. Elbette zaman gosterecek. Boyle buyuk konu$uyorsun Allah vermeye Cumartesi gunu $u korkak filan dedigin Ertigrul Saglam Kalli'nin karizmayi cizerse ne yapacan bilmem. Kacmak yok yine Sion macindan sonraki gibi. Bir gun toparlanmana izin yok yani. Mactan sonra yorumunu $ip diye isteriz iyi ya da kotu sonuc ne olursa olsun. Hakem faktorude vizilti dedin ba$tan. Ertugrul dedigin dunku cocuk. Beraberlik bile kotu sonuc kendi sahanda bana gore; pe$inen soyleyeyim bak. Ben Cumartesi agleden sonra yokum. Macin sonucunu da bu konu ba$ligina gecin. Ak$am geldigimde ugra$mayim ne oldu diye. Oldu mu $eker karde$im benim.
Diyorsun ben saatine 80 dolar yapiyorum. Boyle sizin gibi salak salak her gun mac seyredecek halim yok. Onlar sizin gibi cerezlerin isi. Ben bu isi seyretmeden de bilirim. Kalli'nin de bunadigini ilk gunden anladim. Zaten 75 yasindaki adamin bunamamasi icin bir sebep yok. Onu oraya getirende kabahat. Ben de 75'ime geldigimde bunayacagim. Antrenor dedigin de zaten her maci kazanir. Boyle ne Sion falan.

Ayrica bana gelip mactan sonra da sonuc kotu olursa hesap vereceksin. Cunku yeneriz dedin. Mesela GS bu macta puan kaybetse ama sene sonunda BJK'in onunde ligi bitirse cok bir onemi yok cunku GS'in kadrosu daha iyi.

Ben mactan once hic bir yorum yapmam. Yaparsam hakeme dikkat edin derim. Oyle kim oynayacakmis, nasil oynayacakmis, Besiktas mesiktas beni irgalamaz. Zaten senin gibi acemiler mactan once boyle yorumlar yapar sonra da yorumundan sorumlu olur. Bense akilliyim, kotu sonucta cok guzel cezami verir, kalli'nin nasil zort diye osurdugunu, uyuya kalip kafayi tasa vurdugunu yazarim. Ben Cengiz Abinim. Sense benim cerez kardesimsin. Hadi bakalim simdi ikile de enseni gorelim...

....

Ah Cengiz abi o cekic biraz da kendi kafana be abicim.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan ben Kalli'nin bunadigini filan ciddiye alanlardan degilim. Zaten gulup geciyorum Alzeimer tedavisi gormu$ diyenlere. Cunku bu lafi eden hergeleler ne konu$tuklerinin farkinda degiller. Benden bir iki ya$ daha buyukken boyle bir derde gark olan ve 59 ya$inda kaybettigim babamin hali gozlerimin onune geliyor. 1984 de Amerikaya getirip burada gosterdigimiz doktor ve hastahanelerde vah vah cokta gencmi$ denildiginde insan ne hale geliyor anlatmasi cok zor. Bir gun Brooklynde anneme "Siz kimsiniz ben burada oglumu ziyarete geldim siz beni niye takip ediyorsunuz. Koluma niye giriyorsunuz ben evli bir adamim Hadi siz evinize ben de evime" dediginde ve ara sokaklarda saatlerce gonlunu yapip eve getirebilmek icin mecelle$en rahmetli annem ben bu adamla nasil Belgrad uzerinden aktarmali donecegim diye gunlerce uykusu kactiginda onlari JFK ucaga bindirdigimde neler hissetigimi bir Allah bir de ben bilirim. Yine burada cok ama cok genc ya$ta kalp sektesinden kaybettigimiz bir doktor arkada$in sayesinde yuklu dozda teskin edici ilaclarla Ye$ilkoye hayali fener gibi inen babam uc dort ay sonra kaybettik. Allah kimsenin ba$ina boylesini vermesin. Insan bu tur hastalaein olumunde ya$arken olen birini topraga verdiginin bilincinde icindeki duygulari anlatmasi cok zor. Annem bu konuyu olunceye kadar konu$mak istemedi. Bana senden korkmam ama oburu senin gibi degil baban gibi derdini soylemez konu$maz icine atar diye gunde iki paket sigara deviren karde$ime gozu arkada gitti.

Bunak adama benziyor mu hic Kalli. Ben yazdiklarimi gulucuk atmiyorum diye sen de sahi sandin galiba. Yaptiklari hatalar sadece her TD gorulen egoistlik. Kendi kafasina gore bazen boyle ble bile lades diyorlar. Almanlari disiplinlik konusunda tavirlarina hayranim Kalli gibi Alman futbolunun tarihinde hatiri sayili yerde olan birinin bu tavirlarda olmasi da dogal olabilir. Onun yerinde ben de olsam yapardim boyle $eyler belki. Ama artik bu ya$ta Kalli'nin kimseye bir $ey ispat etmege ihtiyaci yok. O yuzden bu cikintiliklar yerine daha yapici ve ogretici olup bu egosunu geri plana atmali. Yapigi hatalar boylesine bir ustalik seviyesine ula4mi4 bir adama yaki$mayan cinsten. Unune un katmaktan ote onun bir egitici olarak bu futbol dunyasinda hamhalat gelip hamhalat gidenlere ogretecei cok $eyler var. O yuzden bazen insanlar uyuyor mazaretine icerledim acikcasi.

Sana da takiliyorum. Kalli'yi bir futbol ilahi yaptin birader. Hic laf soz soylettirmek istemiyorsun. Gerets icin soylediklerinde sadece ben degil geneldeki reaksiyona bakarsan kabul edilinecek cinsten degil. Kimse sana du$unduklerini soyleme demiyor ama sen senin gibi du$unmeyenlere haksizlik edip kinaye veriyorsun. Sen istefigin gibi soylerken ayni hakki kar$indakilere de taniyacaksin. Katilirsin katilmazsin buna kizip ofkelenmemek lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bu topicde 8 sayfa oldugunu gorunce 'ulan derbi oynandi da haberimiz mi olmadi?' diye dusundum :)

Deminden beri okuyorum yazilanlari. Tartisma gereksiz yere biraz gerilip, biraz da kisisellesmis. Burada yapilan yorumlarin hepsinin degerli oldugunu dusunuyorum, insanlar islerinin/derslerinin arasinda kafayi yorup birseyler yaziyorlar. Evet, bazilari fikirlerini daha hararetli savunuyorlar, bazilari teknik, bazilari duygusal, bazilari soyut, bazilari da somut yaklasiyorlar olaylara. Zaten bu forumu bu kadar zamandir takip etmeye deger kilanin da bu cok seslilik oldugunu dusunuyorum ve oyle devam edeceginden de eminim.

Cumartesi gunune gelince... Kim ne derse desin, yilin ilk derbisinin seyircisiz oynanacak olmasi hem cok uzucu, hem de GS icin buyuk bir dezavantaj. Zayif takimlara karsi takimin gucu zaten bir sekilde kendini gosterip sonucu belirleyebiliyor. Ama boyle denk takimlarin maclarinda, denkligi bozan taraftar destegi cok onemli. Bu macin sonucundan cok, Sion macindan once ciddi bir sakatlik yasanmamasini umuyorum. Besiktas macindaki puan kaybinin telafisi var, Sion macinin yok.

Son olarak, baskanimizin ameliyat sonrasi 'Besiktas macinda orada olmaliyim' seklinde yorum yaptigi haberlerinin dogru oldugunu dusunuyorum. Icraatlari tartisilabilir ama Galatasaray sevgisi tartisilmaz Ozhan Canaydin'in.

Hakan
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Bunak adama benziyor mu hic Kalli. Ben yazdiklarimi gulucuk atmiyorum diye sen de sahi sandin galiba. Yaptiklari hatalar sadece her TD gorulen egoistlik. Kendi kafasina gore bazen boyle ble bile lades diyorlar. Almanlari disiplinlik konusunda tavirlarina hayranim Kalli gibi Alman futbolunun tarihinde hatiri sayili yerde olan birinin bu tavirlarda olmasi da dogal olabilir. Onun yerinde ben de olsam yapardim boyle $eyler belki. Ama artik bu ya$ta Kalli'nin kimseye bir $ey ispat etmege ihtiyaci yok. O yuzden bu cikintiliklar yerine daha yapici ve ogretici olup bu egosunu geri plana atmali. Yapigi hatalar boylesine bir ustalik seviyesine ula4mi4 bir adama yaki$mayan cinsten. Unune un katmaktan ote onun bir egitici olarak bu futbol dunyasinda hamhalat gelip hamhalat gidenlere ogretecei cok $eyler var. O yuzden bazen insanlar uyuyor mazaretine icerledim acikcasi.

Sana da takiliyorum. Kalli'yi bir futbol ilahi yaptin birader. Hic laf soz soylettirmek istemiyorsun. Gerets icin soylediklerinde sadece ben degil geneldeki reaksiyona bakarsan kabul edilinecek cinsten degil. Kimse sana du$unduklerini soyleme demiyor ama sen senin gibi du$unmeyenlere haksizlik edip kinaye veriyorsun. Sen istefigin gibi soylerken ayni hakki kar$indakilere de taniyacaksin. Katilirsin katilmazsin buna kizip ofkelenmemek lazim.
E ama abicim biraz yazdigin yazilara bak Sion macindan sonraki gecen bir haftalik surede. "Yok uyudu, bayildi, kafayi vurdu, Bouzid'i de oynatmiyor, neden getirdi, bunama isaretleri bunlar" vs. Madem kendi ozel hayatinda da boyle bir kotu deneyim yasadin, beni niye boyle yazdirtmak icin durtup saygisizlik ettiriyorsun kendine. Gulucuk koymakla alakasi yok. Pekala yazilarin sonuc uzerine olumsuzluk tasiyan yazilar.

Ben yazdigimdan cekinen bir insan degilim. Oturup ulan simdi ya $oyle olursa diye cekinirsen bir halt yazamazsin. 1993 senesinden beri daha internet falan yokken futbol yazarim, hakli ciktigim yanildigimin cok ustundedir. Ama simdi oyle bir durum yaratiliyor ki her hatada "bak Ozan boyle demistin, ne oldu, yani bir halttan anlamiyorsun" gibi bir pozisyona getiriliyorum. Ali bile "simdilik Kalli konusunda hakli gibi gozukuyorsun" diyor. Yani iki gun sonra yenilince GS, ben haksizmisim olacak. Simdilik hakliyim sonuclara gore haksizim. Yahu belki GS Sion'a elenecek ama bu sene sampiyon olup seneye CL'de grup atlayacak Kalli ile. Sonra o takim onumuzdeki 10 senenin iskeletini olusturmus belki bir Avrupa kupasi kazanmis takim daha olacak. Bir macla bir sonucla nasil boyle bir uzun vadeyi degerlendirirsiniz, anlasilir gibi degil. Sion'u elersek simdilik kurtarmis olacagiz, bir dahaki sefere kadar. Sion'u elersek bir daha hata yapmaz Kalli. Elenecegi zaman sahadaki futbolcularin hatasi yuzunden takimin daha yetersizligi yuzunden elenir merak etmeyin. Ben Gerets'e elestiri bile yapmadim Tromso macindan sonra. O mac o sahada oynanmamaliydi ilk mactan kaybettiydik o turu. Ama ilerki aylar Gerets'den de cacik olmayacagini "bana" gosterdiydi. Size gostermemis, varsin olsun. Ben cok seviniyorum gittigine.

Simdi yarin Orkun bir hata yapsa burada yandik. Ercan'a laf yetistirecegiz "bu kaleci iyi degil" diye. Boyle sacma sey mi olur canim. Ben burada her hatada kendimi ve hatayi yapani savunmak icin enerjimi tuketecegim.

Futbolcu bu. Herkes gibi Kalli de Orkun da hata yapacaktir arada. Ama 20 sutun birini sokan Hakan gibi Orkun da 3 toptan 2'sini hatali sekilde yerse o zaman bir sorun vardir yanilmisiz deriz. Kalli'de de oyle. 10 macta bir hata yapti, onu da cabuk duzeltti. Bazisina gore 30. dakika bile gec baksaniza. Vay anasini sayin seyirciler. Boyle tartisma mi olur? Misketlerimi alip gideyim bari.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote: Ali bile "simdilik Kalli konusunda hakli gibi gozukuyorsun" diyor. Yani iki gun sonra yenilince GS, ben haksizmisim olacak. Simdilik hakliyim sonuclara gore haksizim. Yahu belki GS Sion'a elenecek ama bu sene sampiyon olup seneye CL'de grup atlayacak Kalli ile. Sonra o takim onumuzdeki 10 senenin iskeletini olusturmus belki bir Avrupa kupasi kazanmis takim daha olacak. Bir macla bir sonucla nasil boyle bir uzun vadeyi degerlendirirsiniz, anlasilir gibi degil. Sion'u elersek simdilik kurtarmis olacagiz, bir dahaki sefere kadar. Sion'u elersek bir daha hata yapmaz Kalli. Elenecegi zaman sahadaki futbolcularin hatasi yuzunden takimin daha yetersizligi yuzunden elenir merak etmeyin. Ben Gerets'e elestiri bile yapmadim Tromso macindan sonra. O mac o sahada oynanmamaliydi ilk mactan kaybettiydik o turu. Ama ilerki aylar Gerets'den de cacik olmayacagini "bana" gosterdiydi. Size gostermemis, varsin olsun. Ben cok seviniyorum gittigine.

Ozan Ersoy
Ozancığım, birincisi yazılarda gerginlik ve kişiselleştirmeden falan bahsedilmiş, benim yazdıklarım seninkilerle bakılınca dışarıdan öyle okunabilir ama benim en ufak gerginliğim, alınmam yok. Çok yazdım, yeni gelenler için tekrarlayayım, bana internette habire laf salatası yapan avukat çok dendi, bu kadar cok dendiğine göre haklılık payı vardır. :D Ne internetin ne başka bir muhabbet ortamının birilerine kızma, gücenme, gerilme yeri olduğunu düşünmem, hele senelerdir okuduğum, iyi kötü nazımı çeken insanlarla hiç düşünmem. Ozan'ın yazdıklarında bana en ufak sorun yok, lütfen bunları gerilme gibi okumayın.

Ozancığıum, Kalli konusunda sana haklısın dedim. Ama şimdilik kısmı orada. Çünkü yukarıda da yazdım: futbolda başarı minimum 4-5 senelik planlarla geliyor bence, Kalli'nin bunu çıkartacağı riskli, yerine de birisini koymak lazım, bunu da sık sık tekrarlşıyorum, Derwall-Denizli, Piontek-Terim usulü bir şey olmaz ise endişelerim kalacak. Eminim sende de vardır zaten. Ayrıca kendim burada Kalli'ye bu kadar güven oyu verdikten sonra yarın öbür gün işler ters giderse makam değiştirip Kalli'yi getirmek saçmaydı demem, diyemem, dersem yazılarımı koteler durur zaten isteyen. (Ha, her hafta Carrusca, Hasan Şaş diye orta yapar inat ederse makam değiştiririm ama o zaman adama bir şeyler oldu derim, geriye dönüp doğru işe yanlış demem).

Yani iki gün sonra yenilince GS sen haksız falan olmayacaksın. Kalli işi Lincoln, Linderoth gibi doğru, ama hayatta herşey gibi doğru olmasına rağmen kayıtsız şartsız doğru değil, şimdilik lafı ondan orada. Bence de Gerets ile kaşılaştırılmayacak kadar iyi hoca ayrıca.

Bir de, hepimiz taraftarız burada. Ben GS'ı sağlam oynarken, kalburüstü takımlara karşı ışık verirken görmek istiyorum. Onun endişesi de görene kadar olacak, Kalli, Capello, Mourinho'dan değil, taraftarlıktan endişe.

Gerets'iın gitmesine de sevin ama buradan dönüp Gerets'e bu kadar yüklenme diyor çok insan, yarın haksızsın deme derdi değil bu. Kalli'ye verilen Gerets'e verilenden çok daha iyi bir kadro, Gerets'e de biraz ayıp edildi alınan adamlar konusunda.

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Simdi yarin Orkun bir hata yapsa burada yandik. Ercan'a laf yetistirecegiz "bu kaleci iyi degil" diye. Boyle sacma sey mi olur canim. Ben burada her hatada kendimi ve hatayi yapani savunmak icin enerjimi tuketecegim.
şimdiden alt yapi yapilmaya başlanmiş :).. acikcasi bu macta Orkun'un basarili olmasini takim icin cok istiyorum.. cunku galibiyet bizi cok rahatlatacak... Orkun konusunda ben bu takim daha gol yemeden yorumumu yaptim... o zaman felaket tellalligi denildi.. ben ileriyi gormek dedim... simdi forumda yavas yavas herkes yan top zaafiyetini gordukce yaziyor... yarin 6 gol yese benim buraya gelip "gordunuz mu nasil hakli ciktim " dememin bir anlami yok... giden 3 puan ve prestij benim taraftari oldugum takimdan..

ozetle yarinki macta Orkun cok basarisiz olsa da bana birsey anlatmaniza gerek olmayacak.. siz o tartismayi yaptigimiz zaman "ben genelde hakli cikarim" demistiniz..ben de size "bu kez de ben hakli cikacagim" demistim... cunku daha once uye degildim burada.. sizin gelip Orkun'un bu takimin kalesini koruyacak kapasitesi yok, yan toplari yetersiz diyeceginiz gunler uzak degil.. inat etmeseniz coktan yazardiniz da aradan cok laf soz gecti.. kolay degil ordan donmek..bunun sıkıntısı var simdi sizde.... cunku yazdiklarinizi okuyorum, diger oyuncularla ilgili tespitlerde yakaladiginiz onemli ve dogru detaylar var, kolayca gorulemeyecek olan.. onlari gorup Orkun'u iyi olacak diye beklemek bana biraz tuhaf geliyor..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:
şimdiden alt yapi yapilmaya başlanmiş :).. acikcasi bu macta Orkun'un basarili olmasini takim icin cok istiyorum.. cunku galibiyet bizi cok rahatlatacak... Orkun konusunda ben bu takim daha gol yemeden yorumumu yaptim... o zaman felaket tellalligi denildi.. ben ileriyi gormek dedim... simdi forumda yavas yavas herkes yan top zaafiyetini gordukce yaziyor... yarin 6 gol yese benim buraya gelip "gordunuz mu nasil hakli ciktim " dememin bir anlami yok... giden 3 puan ve prestij benim taraftari oldugum takimdan..

ozetle yarinki macta Orkun cok basarisiz olsa da bana birsey anlatmaniza gerek olmayacak.. siz o tartismayi yaptigimiz zaman "ben genelde hakli cikarim" demistiniz..ben de size "bu kez de ben hakli cikacagim" demistim... cunku daha once uye degildim burada.. sizin gelip Orkun'un bu takimin kalesini koruyacak kapasitesi yok, yan toplari yetersiz diyeceginiz gunler uzak degil.. inat etmeseniz coktan yazardiniz da aradan cok laf soz gecti.. kolay degil ordan donmek..bunun sıkıntısı var simdi sizde.... cunku yazdiklarinizi okuyorum, diger oyuncularla ilgili tespitlerde yakaladiginiz onemli ve dogru detaylar var, kolayca gorulemeyecek olan.. onlari gorup Orkun'u iyi olacak diye beklemek bana biraz tuhaf geliyor..
Ben tam her yapilan hatadan sonra bu tip yanitlar almak istemedigimi anlatmak isterken, boyle bir yanit gelmis. Ilginc!

"sizin gelip Orkun'un bu takimin kalesini koruyacak kapasitesi yok, yan toplari yetersiz diyeceginiz gunler uzak degil..
-inat etmeseniz coktan yazardiniz da aradan cok laf soz gecti..
-kolay degil ordan donmek..
-bunun sıkıntısı var simdi sizde... "

Laflara bakayim hizaya geleyim bari.

Bir kere Orkun'un tek pozisyonuna bakmam, tek ozelligine de bakmam. Resmin butunune bakarim. Eger sen hakliysan yan toplarda eksikse Orkun hatta butun yedigi gollerin hepsi yan toplarsa ama 30 macta sadece 10 gol yemisse ne olacak? O zaman derim ki yan toplari daha iyi olabilir ama genelinde Orkun muhtesem bir performans cikarmistir, cok cok iyi bir kalecidir. Hatta son 20 senede boyle bir performans gosteren kaleci yoktur.

Veya...

Yarin butun yan toplari armut gibi toplarsa ama kaleyi tutan iki yumusak sutu da iceri alirsa ne diyecegiz?

Cok ogrenecegin sey var Ercan malesef. Yan top ornegi verirken "Bize Henry'nin kafasini cikaracak bir kaleci lazim" derken, o pozisyonda Taffarel'in yan topa cikmadigini, Henry kafayi vurduktan sonra muhtesem refleks ve can havliyle topu kurtardigini bile analiz edemedin. Aslinda tam Orkun'un reflekslerine uygun bir pozisyondur. Hatta bu pozisyonun hemen hemen aynisi Sion macinda da oldu. Yine sol kanadimizdan bir orta yaptilar, Orkun can havliyle uzak koseye uctu, vucudunu siper etmek icin ama tamamlayamadilar.

Hasagic dedin, su ligtv ye git de Rizespor'dan yedigi golleri izle. Hala gelmis bana inat ediyorsun falan deyip, sikintida oldugumu iddia ediyorsun. Benim sikintim yok, Allah nazardan saklasin Orkun'u ;)

Ozan Ersoy
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

:) simdi yukarida Cengiz abinin neden sana oyle yazdigini daha iyi anliyorum..
Bir kere Orkun'un tek pozisyonuna bakmam, tek ozelligine de bakmam. Resmin butunune bakarim.
bir kere senin gordugun bir resim filan yok ortada Orkun'a dair.. varsa da hayal ettigin Orkun resmi bu gordugun... suanda oynamadigimiz rakiplerin kalecileri hakkinda ne kadar bilgin varsa, bu sezon basinda da Orkun bize geldiginde bu adami o kadar taniyordun...eminim cunku yan toplarinin zayif oldugunu o tarihte goremedigin acikti... ben ilk lig macindan once burda yan toplari zayif ve yetersiz diye yazdim... sen mactan sonra Taffarel olacak dedin... Taffarel'i seyretmesek neyse..
Veya...

Yarin butun yan toplari armut gibi toplarsa ama kaleyi tutan iki yumusak sutu da iceri alirsa ne diyecegiz?
boyle birsey asla olmayacak.. sen hep hayali orneklerle kendi fikirlerini baskin cikarma derdindesin..
Cok ogrenecegin sey var Ercan malesef. Yan top ornegi verirken "Bize Henry'nin kafasini cikaracak bir kaleci lazim" derken, o pozisyonda Taffarel'in yan topa cikmadigini, Henry kafayi vurduktan sonra muhtesem refleks ve can havliyle topu kurtardigini bile analiz edemedin. Aslinda tam Orkun'un reflekslerine uygun bir pozisyondur.
iste sorunlardan biri de bu, hep karsindakinin senden ogrenecek birseyi oldugu takintisi.. benim Orkun'un yan toplari zayif dememle o pozisyonu soylemem arasindaki baglantiyi kötü bir gazeteci gibi alt alta getirerek durumdan sonuc cikarmaya calismissin.. ben Orkun icin bu takimin kalecisi degil dedim...bu dogru... ama Taffarel'in aldigi top ise imkansiz bir toptu, yan top veya degil meselesi degil....bize oyle bir macta, oyle bir macin oyle bir aninda o saniyede o kurtarisi yapabilecek adam lazim dedim....Orkun'un tam da kurtaracagi bir pozisyondu da niye bu zevki bizden Sion macinda yedigimiz diger gollerde esirgedi ve Cem Yilmaz'in show'unda gulmekten heykel gibi kaldi...

nasil Orkun'da yaniliyorsan Hasagic'in kaleciligini elestirerek hata yapiyorsun...karakterine yorum getirmek mumkundur ama kalecilikte 10 kere Orkun'u satin alir, allah Orkun'a da G.Saray formasiyla golsuz Fener maclari nasip eder umarim... Istanbul Belediye'nin maclarini daha dikkatli seyretmeni tavsiye ederim... oynadigi takim G.Saray degil ve lige yeni cikmalarina ragmen durumlari da cok kotu degil.. ustelik bizim 4-5 yilda 1 yendigimiz Feneri de yenerlerken kalede Hasagic vardi bunu unutma.. birde konunun alakasiz birsekilde surekli Hasagic'e getilmesindeki sebebi de itiraf etsende rahatlasan.. yanlis bir tespitimi yakaladigini sanip ordan vurma olayimi bu? cok komik :) Orkun'u savunanin ilerde daha iyi dayanaklara ihtiyaci olacagini bilmesi lazim..

aslinda senin ogrenecegin o kadar cok sey varki.. Turkiye Super Ligi ve Lig A'daki hemen hemen tum takimlarda oynayanlari en az 2-3 kez seyretmis biriyle konustugunu ilerde anlayacaksin... Orkun'u da bu kadar savunuyor olman ilerde senin daha mantikli ve mutevazi yazman icin bu forumda hatirlanan bir olay olacak...

ben sorumu sorayim o zaman.. yarin bir gun Orkun altan ustten, sagdan soldan kanattan yerse artik bu forumda diger insanlarin da bazi seyleri senden daha iyi bilebileceklerini dusunecek misin? yoksa yine bize yedigi gollerdeki psikolojik anini, aklindan gecenleri mi tahmin ederek yorumlayacaksiniz.. ama olmasin yine de sonucta GSaray bundan zarar gorecek.. Allah sadece Orkun'u degil ikinizi de nazardan saklasin...

Ozetle, Orkun'u oven birinden benim futbola dair ogrenecek birseyim olamaz.. bu konuda sen uzattigin icin uzuyor bilgin olsun..sonra vaktim yok filan diyorsun da olmuyor yani.. vakit yoksa hic sardirmamak lazim bu konuya.. aslinda yazdiklarin da Orkun'un kaleciligi gibi ..Orkun suana kadar ligde hic gol yemedi ya...o halde gercek olan bu iyi ve dogru adam.. degil ama.. degil.. bu gorulecek...
Last edited by Ercan Arslan on Sat Sep 29, 2007 12:16 am, edited 3 times in total.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yarin ki macimiz UEFA'ninda http://www.uefa.com/footballeurope/news ... 93774.html ilgisini cekmis...

Basarilar Galatasaray!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

LigTV E. Saglam'in 11'ini belirledigini ve bizim tahminlerimizin aksine sahaya ileride Nobre-Bobo ikilisi ile cikacagini soyledi arkalarinda da Delgado var... Defanslarinda Diatta yerine G. Zan oynayacakmis - sagbekte Kurtulus var...

E. Saglam gaza gelmis olabilir mi? Keske oyle olsa :)
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Mert Tokman wrote:LigTV E. Saglam'in 11'ini belirledigini ve bizim tahminlerimizin aksine sahaya ileride Nobre-Bobo ikilisi ile cikacagini soyledi arkalarinda da Delgado var... Defanslarinda Diatta yerine G. Zan oynayacakmis - sagbekte Kurtulus var...

E. Saglam gaza gelmis olabilir mi? Keske oyle olsa :)

Umarim dogrudur... o halde gollu ve zevkli bir mac izleyecegiz..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...E. Saglam gaza gelmis olabilir mi? Keske oyle olsa :)
Kalli dede epey pompaladi Sion'un TD'sinin yaptigi gibi. Ertugrul'un gak demesi mumkun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mert Tokman wrote:LigTV E. Saglam'in 11'ini belirledigini ve bizim tahminlerimizin aksine sahaya ileride Nobre-Bobo ikilisi ile cikacagini soyledi arkalarinda da Delgado var... Defanslarinda Diatta yerine G. Zan oynayacakmis - sagbekte Kurtulus var...
Cok ilginc...kagit ustunde bizim yumusak noktalarimizi hedef alan bir karar...

Cekindigim Delgado'yu Linderoth ortada kitleyebilir. Delgado sag tarafina meyilli bir topcu kanatlara kayarsa o zaman Baris veya Ayhan onu tatlisert mucadeleci oyun tarzlari ile etkisiz ederler diye tahmin ediyorum.

Umarin Bobo'nin hava toplarina izin vermeyip Nobre'yi de Servet Song ile kontrol altina alariz...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:
o halde gercek olan bu iyi ve dogru adam.. degil ama.. degil.. bu gorulecek...
Peki... Kalem gucune hayranim. Futbol konusunda da senden cok yararlanacagimiz kesin. Ne iyi ki aramiza katildin.

Orkun elbet gol yiyecek ve hata yapacagi icin ben bu tartismayi zaten kaybetmisim. En iyisi mi kapatayim simdiden ozur dileyim.

Ozan Ersoy
Post Reply