Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ...
Buyukluk taslamak kimsenin haddine degil tipki utanma ve arlanma konusunda kimsenin kimseye laf soylemeye hakki olmadigi gibi.
...Selamlar
Savas
$urda $u kadar laf ettin Nobre gibi ahlaksiz bir futbolcuya tek lafin yok birader. Amacin burada provakotorluk mu? Herkezin gozu var goruyor olayi. Senin aciklamana ihtiyaci yok. Sezon ba$indan beri futbol adina yapilan ahlaksizliklar diz boyu. Hic mi sikilip utanmiyorsun bu tur hareketlerden bir futbol sever olarak. Gozun bu kadar taraftarlikla kor mu?. Olaylara verdigin cevap siz de yaptiniz olayi. Nerde duydun nerde gordun sen GS ust uste haftalar boyu boyle hakem hatalari ile $ampiyon oldugu sezonu? Hangi sezon bu?

Bu $ekilde $ampiyonluk seni sevindirecekse fazla onemli degil. Burada da bundan sonra seni kale alip cevap verilmez kendi kendine konu$ursun. Edirneden di$ari cikinca her $ey ortaya cikiyor. Begenmedigim Terim ilk senesinde kurdugu takim ile Avrupada GS'yin unune un katti. Yalan mi bu? Bunun neresi tesaduf? Her sene ustune koydu. Var mi FB tarihinde buna benzer boyle bir olay. Boyle bir pirilti? Varsa soyle. Bak ucuncu ust uste $ampiyonluga gidiliyor (boyle bir ba$ariya GS taaa 1970-73 sezonunda ula$ti idi) ve Avrupada o begenmedigin Terim'in sayesinde ve o bok attigin GS'li futbolcularin emekleri ile eleme oynamadan $L katildi FB elini kolunu sallaya sallaya $u son uc sene. O bile yetmedi. Boyle bir nimet ezilip bozuldu.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 13, 2006 12:11 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Once kendi degerlerinize sahip cik, yerli yerine oturtur ondan sonra baskalarinin arlanma ve utanma duygulari konusunda konus.
Iste seninle hic bir zaman anlasamayacagimiz konu bu. Ben eger yanlissa hic bir zaman sahip cikmam. Seyrantepe olayinin yanlis oldugunu burada yazanlardan biriyiz. Mehmet Agar'dan da haz etmem, Mesut Yilmaz'dan da, Turgut Ozal'dan da, Semra Ozal'dan da. GS'in isleyisindeki sikintilari da dile getiriyoruz. Bu beni isterse daha kotu GSli yapsin umrumda degil.

Sense her ne olursa olsun, kendi coplugune sahip cikmakla mesgulsun. 4 sene ne olduysa, yine ayni seyler oluyor demen de aslinda dogruyu konusmayi degil, 4-5 sene ustuste sampiyon olmayi istedigini gosteriyor. Hersey mubah ya. Madem 4 sene bir suru yanlis sey oldu, bizim kulup de yanlis islerin icinde demen gerekmez mi?

Kendi degerim diye Aziz Yildirim gibi birine sahip cikmayayim sagol. Bugun GS'in basinda Cem Uzan gibi biri de olsa ayni hislere sahip olurdum hic merak etme.

Niye canim tesaduf olsun, bir de inkar etme diyor. Sen Sigma oloumaclarla MTE lerle mesgulken biz Avrupada adam olmaya calisiyorduk. Hadi gel sayalim. Avrupa Sampiyon kulupler kupasi yari final, Avrupa Kupa galipleri 2 ceyrek final, bir on onalti, CL'ye 7-8 kere katilma, bir ceyrek final, 3 kere tur atlama. Sen say bakalim. UEFA kupasini bir senelik calismaya baglaman senin ne kadar bagnaz konustugunu gosteriyor.

Savas kardesim daha fazla nefesini tuketme zamanina yazik. Ben anladim senin derdin ne. Cok da haklisin. Boyle basa boyle tras.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Daha ilk mesajimda bu isin ayibi Nobre'ye ait dedim.Hata etmisim ahlaksizligi demeliydim.Ama kalkip da onun ahlaksizligini Hakem'e fatura edip onu ahlaksiz veya tetikci ilan etmeye benim isyanim.O ayni Serdar Tatli bu sene seyircisiz oynanan macta Tuncay'i atti panolara tekme attigi icin.Gecen sene 5-1 kupa macini yonetti.Olayi saptiriyorsunuz.Bu isi organize isler demeye getiriyorsunuz.

Deger yargilarimiz fakli, bu yuzden kimimiz Galatasaray'i kimizi FB'yi vs. tutuyor.Bu tartisma da bizden once vardi ve bizden sonra da devam edecek.Zaten bittigi gun Futbol esas o zaman endustriyel hal alacak o zaman takim ve felsefe bagligi yerine sirket tutar gibi olacagiz hepimiz.Buna itirazi olan var mi???Niye provokasyon olarak aliyorsun ki.

Terim sana gore basarilidir senin gozunde, AY ise mafyadir senin gozunde vs.Eyvallah.Bende kendi fikrimi senin fikrini curutecek sekilde yaziyor Din'en neyin caiz olup olmadigi konusunu referans gostermiyorum ahlaksiz ve seviyesizce.Provokasyon yapaydim bin tane firsat gelmisti, ac da oku hangi post'a mesaj atmisim veya gormusun GS icisleri ile ilgili.Herseyin bir siniri var, sen kalk Adama mafya de, bilmem ne de kavgada soylenmeyecek seyler de ondan sonra kenara cekil tarafsiz bir futbolseverim de.Bu mudur sagduyu.Bir insan sana kalkip da kulaktan dolma seylerle Mafya dese agrina gitmez mi? Camur at izi kalsincilik midir hakkaniyet.

Futbolu batirir veya cikarir, yontemi yanlistir veya dogrudur.Ama belden asagi vurmak esas ona denir.Basarisizsin dersin olur biter, kafasi o kadar aliyor dersin ama isi Basbakana, Genelkurmay'a kadar goturup birde Mafya lafini edersen gunah islersin benim gozumde.

Ozan,

Anlasmak zorunda degiliz, ama tutarli olmaliyiz tartisma ortaminda.Mesut Yilmaz'dan Mehmet Agar'dan olan hosnutsuzlugunu GS'in isleyisindeki soruna baglamak kafayi kuma gommektir benim gozumde.Sen bugun FB nasil temelinde ve utanma arlanmasinda goruyorsan bu sorunu bende ayni sekilde bunu GS icin ileri surebilirim ve surdumde.

Burada anlassam da anlasmasam belli basli kisilerle tartisiyor ve cevap yaziyoirum, gorusune ve sagduyusuna saygi duydugum bunlarin basinda Cengzi Agbi, sen ve Alpay geliyorsun.Kidem ve emek olarak bu forumun agir toplari oldugunuz icinde belki uslubumda daha dikkatli ve daha ilimli olmaliydim ama lafi eveleyip gevelemek yerine koseli kullaninca agiriniza gidiyor.

Bu foruma da hic bir zaman Fanatik GS'lilar yazdigi ve onlari provoke etme amacla yazmadim.Daha cok spor forumu ve egitim duzeyi yuksek insanlarin olusturdugu icin duzgun cevap alinip yazildigi ve gene efendice adam yerine konuldugun icin yaziyorum.Bunun boyle devam ettigine inandigim sure boyunca da yazacam cevap alinir veya alinmaz o ayri.

Yazdiklarimdan dolayi degil ama eger uslup rencide edici oldusay veya her kim boyle hissediyorsa burdaki forum emekcileri icinde onlardan ozur diliyorum.

Selamlar
Savas
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahce Kulubu mevcut iktidarla iliskiler ve sirtini yaslama konusunda Galatasaray'a gore cok daha koklu ve gecmisi olan bir kuluptur. Mehmet Senol'un alisamiyen/net'de yazdigi bir yazi var "Rekabet'in kokeni" basligiyla.

http://www.alisamiyen.net/index.php?mod ... &task=read

Fenerbahce'nin iktidar destegi taa Ittihat Terakki partisine kadar uzaniyor Fenerbahce'ye baskan olmus Doktor Nazim Ittihat Terakki'nin kurucularindan di (Kendisi daha sonra Ataturk'e suikast girisiminden idam edildi) . 30lu yillar ve 40li yillarda Fenerbahce baskanligi yapmis olan Sukru Saracoglu 1942-46 yillari arasinda basbakanlik yapmistir eszamanli olarak. Selahattin Duman'in yazdigi bir Fenerbahce Tarihi kitabi var (Kendisi Galatasarayli olsa bile oldukca objektif bir adamdir) Asagidaki linkte Sukru Saracoglu hakkinda bilgi bulabilirsiniz. Linkte kitaptan Sukru Saracoglu ile ilgili bir alinti da var.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=sukru+saracoglu

Yine Mehmet Senol'un yazisinda Fenerbahce transferi icin askeri ucak kaldirtan eski orgeneral Muhsin Batur'dan bahsediliyor. Gunumuzde de Fenerbahce maclarini kacirmayan generaller, yonetimde bulunan emekli generaller var.

Bir de beni gulduren bir sey su "Galatasaray'in UEFA kupasi tesaduftur" ve "Biz planli programli calisiyoruz, tecrube kazaniyoruz" masallari. Aziz Yildirim bu isin o kadar kolay olmadigini gorunce bu dezenformasyon ve propagandaya basladi ve basinin da destegiyle en objektif Fenerbahce taraftarini bile inandirmis gozukuyor.

Galatasaray'in UEFA kadrosunun iskeletini olusturan futbolcularin cogunlugu zaten Fatih Terim basa gelmeden once Galatasaray'a gelmislerdi. Tugay, Bulent,Arif, Suat Mustafa Denizli zamanindan beri, Hakan,Okan Feldkamp zamanindan beri, Ergun, Hakan Unsal 1994ten beri
Galatasaray'daydi. Bunlarin yanina Emre ve F. Akyel gibi altyapidan yetisen yetenekler eklendi. Bu futbolcularin zaman icinde takimda birikmesi kesinlikle bir tesaduf degildir. Bu Galatasaray yonetiminin o futbolculara deger vermesinin, kotu oynadiklari zaman da hosgurulu olmasinin bir sonucudur. Bu futbolcular her zaman iyi oynamiyordu. Mesela Hakan Sukur haftalarca gol atamiyor, Hakan Unsal korkunc isabetsiz ortalar ve taca giden sutlar atiyor, Ergun kiz gibi gucsuz oynuyor, Bulent devamli ayagindan top kaciriyordu. Ama yonetim ve teknik ekip bu oyunculara guvendi takimda tuttu. Ayagi kirilan Okan'i da 2-3 sene sakat ve dusuk formda olsa bile takimda tuttu. Ayni donemde Fenerbahce her transfer doneminde sampiyon oluyor ve bir araba futbolcuyu getirip futbol hayatlarini bitiriyordu. Parreira doneminde cok iyi bir kadro ve sistem yakalanmisti. O kadro korunsa belki Fener de avrupada yukselirdi. Ama mesela bir Galatasaray macinda hata yapan Erol Bulut aforoz edildi diye hatirliyorum. Kendisi su anda Olimpiakos'ta oynuyor.

1995-96 sezonunda takimin durumu cok kotuydu ve bahsettigim oyuncularin hepsi takimdaydi. Ustelik takimda gruplasma oldugu soyleniyor ve bu oyuncularin gonderilmesi konusuluyordu. Ama hicbiri gonderilmedi. Hagi ve diger yabancilar zaman icinde transfer edildi. Takim zamanla kaynasti ve oturdu. 2000 senesinde alinabilecek butun kupalar alindi. Fatih terim takimin basinda kalsa ve oyuncularin paralari, primleri zamaninda odenebilseydi oyuncular arasinda ikilik cikmazdi, jardel gibi bir golcu dislanmazi ve belki Sampiyonlar Ligi kupasi da alinirdi, en azindan final oynanabilirdi. Tabi ki futbolda sans faktoru var ,ama "tesaduf" kelimesini ben ayip olarak yorumluyorum. Daha ne soyleyeyim bilmiyorum.

Fenerbahce 2002 yilinda buyuk bir adim atti. Umit milli 8 oyuncuyu satin aldi. Bir bakima GS'in 90li yillarda yarattigi futbolcu birikimini parasinin da gucuyle bir anda olusturdu. O futbolculara Aziz Yildirim iyi sahip cikiyor Daum'a ragmen. Simdi hepsinin uluslararasi tecrubesi de olustu. Yani Fenerbahce iyi yolda gidiyor. Yalniz Daum'un oynattigi oyun Galatasaray'in 2000'de oynadigi oyunun yanina bile yaklasamaz. Fenerbahce oyunun cogunu kendi sahasinda yan pas yaparak geciriyor ve anlik parlamalarda, duran toplarda topu yetenekli oyuncularla bulusturup gol buluyor. Bu oyunu kucumsemiyorum, ama karsi takim ilerde iyi pres yapan,
hizli ataga cikan bir takim oldugu zaman Fenerbahce pek bir sey yapamiyor, bu takimlardan da Avrupa'da cok var. Acikcasi ben Daum'un daha iyi bir futbol oynatabilecegine pek ihtimal vermiyorum. Hiddink gibi bir hoca dusunulebilir.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Senol once Galatasaray dergisinde iddia ettiklerini aciklasin kaynakca gostererek.Kendisi Ataturk'un FB'yi ziyaret ettigi ileri surulen tarihte Turkiye'de olmadigini iddia ediyordu.

Selamlar
Savas
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote:Daha ilk mesajimda bu isin ayibi Nobre'ye ait dedim.Hata etmisim ahlaksizligi demeliydim.Ama kalkip da onun ahlaksizligini Hakem'e fatura edip onu ahlaksiz veya tetikci ilan etmeye benim isyanim.
.....

Selamlar
Savas
Sana kimse burada gel FB'yi kina demiyor. Miden elverdigi surece ha evet ayip olmu$ der gecer gidersin. Ben senelerdir burdayim. GS dort sene $ampiyon oldugunda da olaylari takip ettim. Evet dort sene zarfinda her sezon birkac mac zorlamalar oldu. Buna GS'yin ihtiyaci yoktu. Bunlar burada konu$uldu. Arif'inden Terim''e kadar gerektiginde bu olaylara sebeb olanlar kinandi. Burada takim yobazligi yapan hemen hemen yok gibi. Kimse aferin iyi oldu dedigini de hatirlamiyorum.

Ama ben boyle sezon ba$indan beri 20 haftadir hemen her macinda ahlaksizligi ayyuka cikarip bu turlu rezillik gormedim ve de duymadim GS $ampiyonlugunda. Olsa zaten foyasi ayni FB gibi cikardi Edirne di$ina ciktiginda o zaman GS. Bunu rahatlikla soyleyebilirim. Ama bu bile FB'lisine BJK yetmedi. UEFA ve Avrupali hakemlere bile bok attilar GS kazanirken Avrupada. Bunu da gayet iyi hatirliyorum.

Konya macindan itibaren Anelka'nin dupeduz eliyle attigi golde hakem hatasi adina tuy dikildikten sonra sadece Serdar Tatli degil Turkiyede her hakem bu sezon ba$indan beri olanlara bakarak Nobre ve Luciano gibi sabikali adamlarin kari$tigi her olayda kili kirk yarmaya mecburlar. Ben oyle gordum ile i$ bitmiyor. Bunun yan hakemi de var. Dorduncu hakemi de. I$te dun sakizi boka du$urdu Tukiyenin en iyi hakemi denilen Tatli. Burada soylenen budur. Kimse kalkip Serdar Tatli $ike yapti demedi. Ulusoy geldi boyle oldu diyen de yok. Sen kalkip burada soylenenlere Nobre ayip etmi$tir ama dort sene bu $ekilde $ampiyonluk aldiniz fazla konu$mayin dediginde senin samimiyetin sorgulanir elbette. Hatirlatirlar sana o dort senin mirasi ile elini kolunu sallayarak FB'nin $L giderek nal topladigini.

Ikincisi bana bir kere daha sordundu o zamanda soyledim neden Aziz Yildirima mafya dedigimi. Bir daha anlatacak degilim. Ondan bundan duydugumla degil kendi gozumle gorup kendi kulagimla duydugumla bu lafi ediyorum. Acik acik ben i$imi mahkemeyle polisle degil kendim hal ederim diyen adam bu laftan gocunmaz. Gocunsa bu tur laflari etmez. 70'lik babasi 40 ya$inda karisini vurup oldurdu. Uc ay hapis bile yatmadi. Bana Aziz Yildirim'i anlatma. Agar filan onun yaninda cocuk oyuncagi kalir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kim ne söyledi serisine devam:

"Kamuoyunda oluşan, 'F.Bahçe kollanıyor' görüntüsünün gelecek haftalarda
bize zarar vermesinden korkuyoruz"
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir inci daha asmak istiyorum:

''Fenerbahçe'nin gelirlerini büyütüyoruz, Türkiye'de kimsenin alamadığı
yabancı oyuncuları getiriyoruz, yerlilerden de en iyisini alıyoruz. Oyunculara
karşı da her türlü yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Buna karşılık
Galatasaray yönetimi oyunculara karşı yükümlülüklerini yerine getirmezken,
sarı-kırmızılılar spor kamuoyu tarafından motive ediliyor. Bunu haksızlık
olarak görüyoruz. Spor kamuoyu bunu yaparken, Fenerbahçe'nin yapmış
olduklarını da düşünmelidir. Fenerbahçe büyük transferler ve büyük tesisler
yapmıştır. Bunlar işlenmelidir.''

Isleyiniz lutfen, sevgili medya mensuplari...

Gulmekten kasiklarim agirdi...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Isleyiniz lutfen, sevgili medya mensuplari...

Gulmekten kasiklarim agirdi...
antu'yu mu okuyorsun ne? Turkiyede tuvalet kagidina bile basilmayacak $eyleri basarlar basin mensuplari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

"Topu Kerem’in arkasına attım ve ayağım kaleciye temas etti. Ben de yerde kaldım. Kesinlikle bu bu pozisyonda art niyetim yoktu. Maç sonu yaşananlardan ve bana yapılan eleştirilerden dolayı oldukça üzgünüm. Kesinlikle kulübümü, takımımı ve teknik direktörümü zor duruma sokmak istemedim. Pozisyon da çok ani gelişti. Zaten benim diğer maçlarıma bakıldığında, öyle kendimi yere atan bir futbolcu değilim. Hakemi de zor durumda bırakmak istemedim. Kendimi yere atmak gibi bir amacım yoktu"

Bu özlü sözler hangi bREZİLian futbolcuya ait heralde tahmin edersiniz!

Aziz efendi de hakemlerin feneri kollamadığını örneklerle sinevizyon gösterisi eşliğinde açıklayacakmış.

Anlaşılan basının tutumundan memnun değil Aziz bey! Basın ne yapsın canım, bu kadar aleni yaparsan nasıl koruyup kollasınlar seni!
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bahse girerim Nobre böyle bir açıklama yapmamıştır. Fener resmi sitesinde edebiyatına biraz güvenen birinin elinden çıkmış bir yazıya benziyor.

Bu arada GS kulübü resmi sitesi ne zamandan beri herhangi bir taraftar grubunun partisinin haberini ve reklamanı yapmaya başladı. Bunu her taraftar grubu için yaparlar mı?

Yoksa futbolcusuna dayak atan taraftar grubundan olanlara mı bu imkan sağlanıyor?

Kulüp futbolcusuna uçakta dayak atılmasından biraz rahatsızlık duyuyorsa böyle bir taraftar grubuna kıyak yapmaz.

Yok zaten ben kendi futbolcuma dayak atacaktım da benim yerime bunu taraftar grubu yaptı ve bende bundan dolayı koyak yapıyorum diyorsanız iş başka?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ikincisi bana bir kere daha sordundu o zamanda soyledim neden Aziz Yildirima mafya dedigimi. Bir daha anlatacak degilim. Ondan bundan duydugumla degil kendi gozumle gorup kendi kulagimla duydugumla bu lafi ediyorum. Acik acik ben i$imi mahkemeyle polisle degil kendim hal ederim diyen adam bu laftan gocunmaz. Gocunsa bu tur laflari etmez. 70'lik babasi 40 ya$inda karisini vurup oldurdu. Uc ay hapis bile yatmadi. Bana Aziz Yildirim'i anlatma. Agar filan onun yaninda cocuk oyuncagi kalir.
Simdi abicim nasil baslasak ki... Bir kere o kadinin ruhsal bozuklugu varmis, sinir haplari aliyormus, "kendini oldurdu, sucu da Aziz Yildirim dusmanlari babasinin ustune atti" diyorlar. Zaten bana da mantikli geliyor, 70 yasina gelmis, ahirete hazirlanan bir adamcagiz nasil da katil olabilir? Zaten Yuce Turk mahkemesi 3 ay mahkumiyete karar verdiyse, herhalde bir bildigi vardir. Belki de "sinir hastaligina sebebiyetten" 3 ay vermis olabilirler.

Diyelim ki babasi gercekten kadini oldurdu, dogru durust ceza almadi. Simdi bunda AY'in ne sucu olabilir ki? Turk ceza sistemi boyle kokusmus durumda iste. Daha papa'nin suikastcisini icerden cikardik iki gun once. Yani adamin gunahini aliyorsunuz resmen.

Kendi isini kendi halletme konusuna gelince. Valla iyi ediyor derim. Yoksa bu devletin, mahkemenin, polisin eline dusersek isin is. Turkiye'de hic bir is hallolmaz. Baksana Aziz Bey GS tribun liderlerini bile adam edecek yakinda. Bir kacinin kolu bacagi kirildi mi, sislendiler mi, hepsi kuzu gibi tribunde meee meee diye tezahurat yaparlar. Adamin olmus anasina kufur ediyorlar. Tovbe tovbeee. Benim imkanim olsa Turkiye'de ben de bulurum kendi adamlarimi islerimi oyle yuruturum.

Simdi sen onu birak, 100 senelik degerlerinizi yikan Naylon Suren, Susurluk Agar, Sandikta gorusuruz Mesut'tan bahset. Hadi bakayim... Ilk once kendi coplugunu supur bakayim. Sana ne Aziz Yildirim'in mafyaligindan falan. Adam stad dikiyor, Anelka'yi getiriyor, Turkiye'nin imajini yukseltiyor, merdivenlere de adam oturtmuyor. Boyle mafyaya canimiz feda olsun. Kiskananlar da catlasin...

Baris Hamur
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Simdi abicim nasil baslasak ki... Bir kere o kadinin ruhsal bozuklugu varmis, sinir haplari aliyormus, "kendini oldurdu, sucu da Aziz Yildirim dusmanlari babasinin ustune atti" diyorlar. Zaten bana da mantikli geliyor, 70 yasina gelmis, ahirete hazirlanan bir adamcagiz nasil da katil olabilir? Zaten Yuce Turk mahkemesi 3 ay mahkumiyete karar verdiyse, herhalde bir bildigi vardir. Belki de "sinir hastaligina sebebiyetten" 3 ay vermis olabilirler.

Diyelim ki babasi gercekten kadini oldurdu, dogru durust ceza almadi. Simdi bunda AY'in ne sucu olabilir ki? Turk ceza sistemi boyle kokusmus durumda iste. Daha papa'nin suikastcisini icerden cikardik iki gun once. Yani adamin gunahini aliyorsunuz resmen.

Kendi isini kendi halletme konusuna gelince. Valla iyi ediyor derim. Yoksa bu devletin, mahkemenin, polisin eline dusersek isin is. Turkiye'de hic bir is hallolmaz. Baksana Aziz Bey GS tribun liderlerini bile adam edecek yakinda. Bir kacinin kolu bacagi kirildi mi, sislendiler mi, hepsi kuzu gibi tribunde meee meee diye tezahurat yaparlar. Adamin olmus anasina kufur ediyorlar. Tovbe tovbeee. Benim imkanim olsa Turkiye'de ben de bulurum kendi adamlarimi islerimi oyle yuruturum.

Simdi sen onu birak, 100 senelik degerlerinizi yikan Naylon Suren, Susurluk Agar, Sandikta gorusuruz Mesut'tan bahset. Hadi bakayim... Ilk once kendi coplugunu supur bakayim. Sana ne Aziz Yildirim'in mafyaligindan falan. Adam stad dikiyor, Anelka'yi getiriyor, Turkiye'nin imajini yukseltiyor, merdivenlere de adam oturtmuyor. Boyle mafyaya canimiz feda olsun. Kiskananlar da catlasin...

Baris Hamur

Bir suredir genelde islerim dolayisiyla herhangi bir post atmadim bu foruma, ara sira okumaya calisiyordum.

Ama goruyorum ki, iyi ki de post atmamisim cunku ben de herhalde boyle bir cevap alirdim.

Neyse ben artik sadece ara sira okumaya devam edeyim.

Sizlere iyi eglenceler ve saygilar.

Yigit Kavurmacioglu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yigit Kavurmacioglu wrote:

Bir suredir genelde islerim dolayisiyla herhangi bir post atmadim bu foruma, ara sira okumaya calisiyordum.

Ama goruyorum ki, iyi ki de post atmamisim cunku ben de herhalde boyle bir cevap alirdim.

Neyse ben artik sadece ara sira okumaya devam edeyim.

Sizlere iyi eglenceler ve saygilar.

Yigit Kavurmacioglu
Yigit, eglence gibi gozuktugunu biliyorum. Sadece Savas'a bir satasma olarak da algilanabilir. Ama forumlari, Fener borazanciligi yapan gazete yazarlarini, TV'larda Cavusoglu gibilerini okuyup izlersen, su yukarda yazdiklarim sadece Savas'in kaleminden cikacak seyler olmadigini gorebilirsin. Samimiyetle soyluyorum ki, yukardaki satirlari 3 kelime cikar 5 ekle her yerde goruyorum.

Senin eglence dedigin ciddiyetle yaziliyor soyleniyor. Bu sekilde gozunuze sokulunca hic hos olmuyor tabii.

Ikinci gostermek istedigim, artik bu tartismalarin bizim acimizdan da bos oldugu. Yani FB yonetiminin yaptigi herhangi bir rezaletin kasedi ciksa, "efendim kaset sahte, teknoloji kullanarak uretilmis, bu sesler falancaya ait degil, FB'ye camur atilmaya calisiliyor" denecek. Ee bu durumda kimin neyini tartisacaksin ki? OJ Simpson'un eldiveni gibi bir vaka. Herifin DNAsi kurbanin uzerinde yok efendim polis kanini almis da komplo kurmus oraya kanini damlatmis, eldiven uymamis falan filan. O cogunlugu zenci ve hispanic juri de "senelerce siz de bizi bos yere sucladiniz, alin bakalim yargi sistemi sizin de caninizi yaksin biraz" seklinde kamuoyunu aksettirmisti. Ama ortada bir suc var onu dusunen yok. Bilmem ornekteki baglanti kurulabiliyor mu?

Gozler goruyor. Turk futbolunun hali ortada. Halep ordaysa arsin da burada....

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Tue Feb 14, 2006 7:51 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben olaylari takip ediyorum Ozan. Niyetim asla adamin aile trajedisini konu yapmak degildi. Yalniz bunu bana iki keredir soruyor neden diyorsun diye. Apacik ortada adamin ne oldugu.

Saniliyor ki uzaklarda habersiz ordan burdan duyduklari ile konu$uyorum. Ben haberleri takip ediyorum. AY babasi mahkum oldu. Zaten inkar etmediki neden vurdugunu. Mahkemesi bile olmadi. Ama ortada bir anla$ma oldugu a$ikar saglik ve ya$ sebebi yuzunden filan savciligin onayi ile hapisten cikarildi. Bir iki sene sonra da rahat yataginda oldu. Senin benim babama boyle olmazdi ama. Hapishane ko$esinde revirde hasta bile olsa hapishane hastahanesinde kapida jandarma surundurulup olmesini beklerdin. Ayni Erzurumda rektore yaptiklari gibi mahkemesi bile olmadan. Elbette olan kadina oldu ve oldugu ile kaldi. AY gibiler Turkiyede arabasini dagdan a$irir sen ve ben duz yolda $a$iririz. Nasil mafya babalari eskiden askeri idare idareyi ele almadan iceri tikalamiyorlarsa bugunde sivil idare boyle idare ediyor. Degi$en bir $ey yok. Arada bir Cakici gibi ka$arlilari iceri laf olsun diye aliyorlar.

Yarin bok atiyor diye mahkemede de surundururler eger ustune giden bu konulari dillendiren olursa. O yuzden basin filan bu i$lerin ustune gidemez cunku onlarin patronlarida ayni yolun yolculari. Bugun Turkiyede ne bok yedigi bilinmeyen ama kicindan ve pacalarindan dolar akitanlar var. Ama kimse dokunamaz. Onlar saygin insanlardir. Klup yonetirler bankalari olur ihale alirlar. O yuzden boyle kendi kolluk kuvvetlerini yaratip koruyuculari ile dola$iyorlar. Duzgun i$ yapan adamin koruyucuya filan ihtiyaci olur mu? diye sormak akillarinin uclarindan gecmez cunku takimimizi ihya etti buyuk ba$kan adamdan ne istiyorlar diyenler.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 14, 2006 10:59 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply