FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Fener son dakikaya kadar muthis mucadele etti. Inter eksik veya degil ki eksik takimin yedegi Crespo, Figo, vs. Hakli bir galibiyet aldilar. Ibrahimovic sanki hali saha macindaymis gibi oynayinca bir tane gol pozisyonu bile bulamadilar. Fener'i tebrik ederim.

Edit: Bu arada Alex'i unutmamak lazim. Sahanin yildizi idi.
Last edited by Celal Gürcüoglu on Thu Sep 20, 2007 12:11 am, edited 2 times in total.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bravo Fenerbahce... dun Besiktas ne kadar korkak oynadiysa, Fener o kadar cesurdu... farkli da olabilirdi... inter normalde bu mu, yoksa fener mi oynatmadi onu ilerleyen haftlalarda gorecegiz... benim nacizane dusuncem inter eskimis...figo, zanetti, crespo 30 yas ustu adamlar yenileri de siradan oyuncular gibiydi..

umarim bizde yarin avrupada ses getiren bir galibiyet aliriz..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

1-0 dan ote cok pozisyon kacırmıslar. Yazık oldu, Italyanları 2-0 yada 3-0 ile gondermek isten bile degilmis.

Ben ilk uc mactan 1 puan alırlarsa iyi diyordum. FB en azından kendisini UEFA CUP a tasıyabilecek hayati bir uc puan kazandı.

Gectigimiz sene bizim iceride oynadıgımız Liverpool macının benzeri mi oldu diye dusunmuyor degilim. Seyredenler Inter i uyumsuz ve isteksiz FB yi ise istekli ve kararlı bulmuslar. Bu sonuc FB ye cok iyi bir moral oldu, bizim acımızdan bakıldıgında Zico nun gorevde kalma sureci uzadı.

Hem ulke puanı kazandık, hem FB umutlandı bence UEFA CUP a gitme sansları bayagı var, hem de Zico gorevde devam ediyor. Bundan iyisi Sam da kayısı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Bakircioglu wrote:
Tolga Girici wrote:Simdi actim interneti, Fener 18 sut cekmis, baya iyi. Demek ki Fener isteyince iyi oynuyor.
Tolga, aslinda FB isteyince iyi oynayabildigini gecen sene, ozellikle derbi maclarinda gostermisti. Kaliteli kadro, havasini ve motivasyonunu yakalayinca is yapiyor. Onemli olan bu adamlarin motivasyonunu bu seviyede tutabilmek.

Cumartesi gunku oyunla bugunku oyun arasinda daglar kadar fark var.
Fenerbahce muhtesem mucadele etti, Inter'den cok daha fazla pozisyona girdi, bir suru gol kacirdi ve hakkiyla kazandi. Tebrikler !!! Ikinci yariyi izledim ve gercekten begendim. Hem ulke puani icin hem de Biricik'in dedigi gibi Zico'nun kalmasi icin gerekli bir skordu, iyi oldu.

Ama bu haftasonu Bursa'da FB yandi.

Bu dedigimi hatirlatin. :)

FB'de kondisyon yok, sureklilik, tempo yok. Buyuk maclarda cikip oynayan bir kac yildiz ve ancak yumurta kapiya dayaninca takim olmaya calisan bir takim var.

Gecen sene bu isledi cunku surekli puan kaybeden bir Galatasaray ve Besiktas vardi. Bu sene isler degisik, bunlardan GS'in gozu acildi. 5 haftada sadece 5 gol atan, 5 puan fark yemis bir FB var. GS'in 20 tane hazir, 3 cigerle kosan oyunculari var ve hala seyircisiz oynuyor.

Haftasonu Bulent hocanin topculari GS'a karsi oynadigi gibi oynasin yeter, FB'nin tozunu atarlar.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Deivid'in guzel golu

http://www.youtube.com/watch?v=Bb17N9gmnCE

Alex adamin resmen belini kirmis orada.

Dunku Marsilya maci'nin golleri

http://www.youtube.com/watch?v=CDrPTeKfuTc
http://www.youtube.com/watch?v=wkS4qEw4NUk
Savas Macun

Post by Savas Macun »

O kadar bekledim maci,sonunda uyuya kalmisim.

Cok sevindim, hemde cok.Bu tarz galibiyetlere ihtiyaci var FB'in.Hem kulubun kendi ozguveni acisindan hemde ilerlemek istenilen hedef acisindan cok onemli.

Bursa maci cok umurumda degil hatta her galip gelinilen CL macindan sonra ben 3 puan vermeye raziyim.

Bugunku 3 puanin onemi bir sonraki macin kaybedilmemesi ile ortaya cikacak.CSKA deplasmaninda kesinlikle maglubiyet alinmamali.Ben o mactan da cok umutluyum, bugun PSV macinin ozetlerini seyrettim.FB bugunku gibi ciddi ve disiplinli olsun oradan da puan hatta puanlar alir.Havaya mi girdik ne?

TR liginde 5 haftada 5 gol atip 5 gol yiyen takim, iki on eleme bir grup macinda 4 gol atip hic gol yemedi.Bu da enteresan.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB $L'de iyi yolda. Tebrik ederim. Birazda bu i$ler BJK bula$sa ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Aferim FB'ye. Ancak Persembe'nin gelisi Carsamba'dan belli olmadigina gore, Brezilyalilar kendi dillerini konusan memleketlisini ipten almak ihtiyaci duymuslar. Madem o kadar seviyorsunuz adami ve boyle oynayabiliyorsunuz, her mac cikip oynasaniza.

Bir de Turk futbolculara laf ederler soyle boyle diye.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Macin tamamini banttan seyrettim.

1) RC ve Wederson sol kulvari degiserek islettiler.Birbirinin arkasini iyi kapatip surekli bindirme yaptilar.Bu sezon sol taraf hic boyle oynanamisti dune kadar.

Hele Alex'in ceza sahasi onunden sola Kezman'a actigi topta Kezman ne oldugunu anlamadan RC yaninda bitti ve sutu direkten dondu.Bir anda 5 kisi oldular ceza sahasinda.

2) Hucuma cikarken hic kimse sacma sapan topu kaptirip az yakalanma sansi vermedi savunmaya.

3) Cok cabuk geri donduler, savunma hep kalabalikti.Oyunun temposunu istedikleri gibi belirlediler.Ikinci yarinin basindaki ilk 15 dakikasida inanilmaz bir takim vardi.Sagdan,soldan,ortadan her gelisleri tehlikeliydi.

4) Kondisyon sorunu yoktu.Takimin en kosmayan oyuncusu diye elestirilen Alex mucadele etti kostu, tum inter savunmasi ile resmen dalga gecti.Spiker "Maxwell'i utandirdi" derken hakliydi.Alex direkt takima katkisi olan bir oyuncu, her mac bir mucize yaratabiliyor ama bu kadar total oynadigini geldigi gunden bu yana az gordum.CL'de boyle oynayacak bir Alex her kapiyi acar,actirir.Insallah form durumunu korur, hazirlik doneminde calismamasi buyuk handikap.

5) Zico artik sol taraf ile fazla oynanamamli.RC ve Wederson en iyi uyumu saglayan ikili su anda.

6) RC liderlik yapiyor.Hakem uzerinde, takim uzerinde hatta karsi takim uzerinde bir etki yaratiyor hemen.Herkesin saygisi var.Bugun Inter macinda bu bariz ortaya cikti.

Insallah bunlar bir maclik kalmaz.Devami gelir.CSKA ve PSV deplasmanlarinda bu takim 3'er puan alacak gucte.Bugun bunu ispatladilar.Ben hani defansi saglam tut, gol pozisyonu yakalarsan 100% isabet sagla ve maci al diye dusunurken sanki eleme maciymis gibi takim ikinci golu deli gibi aradi.Italyan takimina karsi bu kadar gol pozisyonu bulan takim Ruslara ve Hollandalilara karsi da bulur.CSKA macindan cikacak 1 puan hem Uefa'yi garanti eder hemde ilk iki sansini cok arttirir.3 puan ise CSKA'ya havlu attirir.Boylece bir rakip azalir.

Hedef kalan 5 macta 7 puan olmali.

Selamlar
Savas
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Aslinda bu tip iki uc tane zaferi Fener daha oncede yasadi. Gayet normal algilamak lazim. Sadece klasik Turk takim ezikliginin ortadan kalkmasini fark olarak goruyorum. Simdi butun sorunlar unutulur. Zico gorevde kalir ama sonra burda CSKA ile berabere kalinip PSV’ye yenilinir mesela. Kesin boyle mi olur bilmiyorum ama Fener’in genel kulup yapisina bakildiginda bunun boyle olmasinin hicte zor olmadigi goruluyor. Simdi sagda solda CL kupasinida aliriz diyenler bile cikacaktir. Bu islerin hep bir macla olacagini dusunup dururlar. Nedense dunku oyuna ragmen Fener’in gruptan cikmasini hala zor goruyorum. Tek nedeni bu tip basarilari sadece bir mac yapabiliyorlar olmasi, o da 10 senede bir.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Tebrikler Fenerbahçe...En az üç farkla çok rahat yenebilirdi Interi, bu futbolu devam ettirebilirse gruptan çıkabilir çıkamasa bile Uefa yolu kesin gibi görüyorum.
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Dun aksam Fener Inter le mi oynadi yoksa Erciyes le mi oynadi inanin ben anlamadim..
Oncelikle Fener in hakkini teslim edelim, hakikaten cok iyiydi, defansini kalabalik tutup hucuma cikarken cok adamla gittiler.. Ozellikle Inter in rezil durumunu gordukten sonra da daha bir guvenli daha bir rahat oynadilar.. 30. dakikadan sonra baktilarki Inter cok siradan bir takim, ezdiler resmen..

Simdi Inter in bu kadar rezil oyununa sebep Fener in iyi oyunu gosterilebilir ama ben katilmiyorum.. Inter de artik siradan oyuncu haline gelmis bir cok futbolcuya arti olarak simarik, sacmalayan bircok futbolcu vardi.. Valla Erciyes olsaydi daha bir rakip olurdu.. Yani Inter in rezil oyunu Fener i iyi gosterdi bence.. Bunu soylerken Fener in displinli oyununu unutmamak lazim..

Sonuc olarak nasil bizim icin Konya maci aldatici olabilir dediysek, Inter maci icinde Fener icin aldatici olabilir diyebiliriz.. Cunku Bursa cok daha zorlu olacaktir Fener icin..

Inter den sov bekleyen biri olarak Fener i tebrik ederim.. Helal olsun..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ali Erdogan wrote:
Simdi Inter in bu kadar rezil oyununa sebep Fener in iyi oyunu gosterilebilir ama ben katilmiyorum.. Inter de artik siradan oyuncu haline gelmis bir cok futbolcuya arti olarak simarik, sacmalayan bircok futbolcu vardi.. Valla Erciyes olsaydi daha bir rakip olurdu.. Yani Inter in rezil oyunu Fener i iyi gosterdi bence.. Bunu soylerken Fener in displinli oyununu unutmamak lazim..
Ozellikle bu sene kosullar hatta sans CL konusunda FB'den yana.

On elemede seri basi olmamasina ragmen disine gore bir ekip cikti.Ondan sonra gruplardaki rakipleri ozellikle birinci torba rakibi bana gore cikabilecek en iyiler arasindaydi.Birinci torba takimindan 3 puan almak avantaj.Bunun ustune birde Ozan'in katildigim bir tespiti var.Italya sezonu gec aciyor, takimlarin form durumu sakatliklar vs karsi takima yariyor.Milan ile eslestigimizde nerdeyse Italya'da puan aliyorduk Eylul ayinda ayni Milan 2 ay sonra evirip cevirip yenmisti.Bu da fikstur avantaji oldu.CSKA maci 2-3 Ekim'de oynanacak, PSV maci Ekim sonu.Iklim sartlari gene en iyi duzeyde, Aralik'ta veya Kasim sonunda Moskova'da kimse mac yapmak istemez.Kasim ayindaki iki mac iceride Istanbul'un iklimi cok sert degil.Bunlar belki ufak detaylar ama hepsi ustuste gelince gereken sartlar olusuyor.

Isin TD tarafina bakarsak; Zico'yu cok elestiriyoruz ve bunlar hakli elestiriler yalniz soyle de bir durum var.Bu sene oynadigi 3 tane ustuste avrupa macinda galibiyet aldi gol yemedi.FB tarihinde sanmiyorum boyle bir 3 maclik seri oldugunu.Gecen sene oynadigi tum Avrupa maclarinda hatasizdi.Newcastle,Celta Vigo,Palermo,Eintracht ve AZ maclarinda takim iyi oynadi.Dogru kadro ve strateji ile cikti bu maclara.

Bu senede Anderlecht maclarinda ve Inter macinda Zico basariliydi.Sonuc alinmasi gereken maclarda cok basarili oluyor.Fakat bu sene Lig'de bu sekilde devam ederse sonuc almasi gereken maclar onemsiz olabilir ozellikle GS'in momentumu kolay kolay azalmaz.

Tamladigi sezonu Sampiyon bitirmis(bir onceki sezonun korkunc travmasi goz onunde bulundurulmali), Super Kupa'yi almis.Federasyon kupasinda yari finali oynamis.Uefa'da gruplardan cikmis.Bu sene CL'e kaldi.Bunlari alt alta koyunca Zico icin basarisiz demek zor.Oynattigi futbol elestiriye cok acik ozellikle Lig'de.

Isin Kulup kismina gelirsek.Son 4 senedir gozle gorulur bir ivme var.Final oynamak,kupayi almak bos laflar su asamada.Gidilecek yol uzun yenilecek ekmegin firin saysi cok.Gelisme gostermek benim icin yeterli su asamada. Ekim ayini goremeyen kulup son 4 senenin 3'de Subat'i Mart'i goruyor.Onemli olan her sene bunun ustune koymak.

Bundan sonraki CL maclarinda ne olur bilinmez ancak takimin kapasitesi,kalitesi var.Sacmasapan kadro,taktik isin icine girmedigi surece basabas mucadele edebilirler.Her takim liginin sampiyonu.Iceride-disarida herkes birbirinden puan alabilir,bunlar normal.Ben bu seneki sansin takimin yaninda devam etmesini diliyorum ve Bursa macindan daha cok CSKA macina kilitlenmis bulunuyorum.

Selamlar
Savas
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Once dun gece icin FB'ye tesekkurler, bir de Alex'i Turkiye'ye getirenlere. Bundan sonra bir mac dahi oynamasa Turkiye'ye gelmis en iyi yabancilardan biri oldugunu dusunuyorum. Dun FB takim olarak iyi oynadi ama Alex olmasa ne Roberto Carlos ne bir baskasi para etmezdi. FB'de tek sorun Kezmandi dun, sorun olabilecek Edu ve LUgano dahi Zico'nun iyi taktigi ve Inter'in etkisiz oyunu ile gayet guze oynadilar.

Sol kanati ben de cok begendim Vederson ve RC ile, Onder Turaci ve Deniz de cok iyi topladilar mevkilerini.

Deivid cok calisti, golu de cok guzeldi.

Ama her sey Alex'de bitiyor.

Inter'i surekli takip etmedigim icin dunku oyunlari ne kadar FB'nin iyiliginden ne kadari FB'yi hafife almalari, laubalililik, ahi gitmis vahi kalmis, Juventus ve Milan ortada yokken sampiyonluk ihtiyacini gidermis milyarlik essekler olduklarindan mi bilinmez.

Ama hic bir sey FB'nin dunku basarisini golgelememeli. Sonuc kadar oyun da cok etkileyiciydi. Tabii PSV ve CSKA maclari konusunda gereginden fazla iyimser olmamak lazim. Son derece zor maclar olacak ve FB'nin hala devamlilik sorunu var, bir cicekle bahar gelmiyor, bir macla da sampiyon olunmuyor.

Son olarak tebriklerim basinimizin ustatlarindan Ziya Kaptan'a. Dun gece Fenerbahce'nin birinci golunu cok guzel anlatti. Kendisi Turgay Seren ile karsilikli bir program yapsa, baska kimse olmayan, izlemeye doyulmaz wallahi.

Ali
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ali Gursel wrote:
Son olarak tebriklerim basinimizin ustatlarindan Ziya Kaptan'a. Dun gece Fenerbahce'nin birinci golunu cok guzel anlatti. Kendisi Turgay Seren ile karsilikli bir program yapsa, baska kimse olmayan, izlemeye doyulmaz wallahi.

Ali
Macin yorumlarini izlemedim biraz sinirlendigim icin :) ama su spiker hakkinda bir iki sey yazmak gerekir.. Kardesim nerden buluyorlar bu adamlari.. Tv nin sesini kisip radyodan dinlemeyi dusunmedim degil..

Kim size boyle zevzek yorumlari katin, sacma sapan benzetmeler yapin diyor?.. Hic mi eurosport izlemediniz?.. Yahu butun maclari NTV den Murat Kosova ve ya Okay Karaca anlatsa ne iyi olur..
Post Reply