Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:
Marseille have made a bad start to the season and lie 16th in the 20-strong Ligue 1 with seven points from nine matches.
Ilk once isim bir takimmis gibi gozukse de, OM Fransa'nin Trabzon'u gibi bir takim. En son sampiyonlugu 15 sene once. O da skandal sikelerle camurlanmis Bernard Tapie zamaninda. Ondan sonra kume dusurulduler bir daha da bellerini duzeltemediler. Bu sene 9 mac sonunda 16. sirada olmalari da sasirtici degil. Kulupte taraftar var, hatta Fransa'nin en atesli taraftari olarak bilinirler ama bir Lyon, Monaco, PSG degiller.

Yani Gerets kendi cizgisine gore bir takim bulmus. Hedefleri ilk 4'e girmek CL'ye katilmak olan bir takim. Kaiserslautern ayarinda bir takima gitmis.

Tahminim orada da Marsilya'nin guzel yemeklerine (Fransa'nin en guzel yemeklerinin oldugu bolgesidir Provence) ve Fransiz saraplarina takilir, arada sacmalar, iki sene sonra da kovulur gider.

Dunku hiyarlar cacik oldugunda hatirlatirsiniz bana.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Gokcigdem wrote:
Marseille have made a bad start to the season and lie 16th in the 20-strong Ligue 1 with seven points from nine matches.
Ilk once isim bir takimmis gibi gozukse de, OM Fransa'nin Trabzon'u gibi bir takim. En son sampiyonlugu 15 sene once. O da skandal sikelerle camurlanmis Bernard Tapie zamaninda. Ondan sonra kume dusurulduler bir daha da bellerini duzeltemediler. Bu sene 9 mac sonunda 16. sirada olmalari da sasirtici degil. Kulupte taraftar var, hatta Fransa'nin en atesli taraftari olarak bilinirler ama bir Lyon, Monaco, PSG degiller.
Ozan Ersoy
$L'de oynadiklarina gore TS filan gibi degiller musadenle. Adamin eline verirsen adam gibi bir takim o da oynatir. Neydi gecen sene oyle garibin hali. Aslan PAF'larin aslinda Pof oldugunu ancak gorduk. Ferhat'i yakti Uguru oynatmiyor Mehmet Guven nerde aslinda tam onun yeri orasi aaa Topal'i niye cikarmiyor Colak da cok iyi aslinda filan diye yanip yikilindi idi. Ortada bir bok olmadigini bu sene hep birlikte goruyoruz. Kalli'nin emrine verilen kese ile paralar adama verilse idi bu sene yine $L idik.

Ici oyulmu$ Ribery'si filan gitmi$ bir takimi devir aliyor. Bu sene bir $ey yapamasi gayet normal. Ama goruldugu gibi Gerets Katarlik, Birle$ik Emirlik, Korelik, Japonyalik gibi ikinci sinif filan bir TD degil. Avrupada hala pazari var ve $L ikinci tura cikma $ansi BJK'dan fazla.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

CNN International kanali da altyazi olarak verdi haberi.

Bu Gerets'in yoksa Marsilya'nin mi populerliginden bilemiyorum.

Sonucta CNN icin bir haber degeri tasiyor demek ki.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu Gerets'in yoksa Marsilya'nin mi populerliginden bilemiyorum.
Gruplarında 3. olup UEFA CUP a kalırlarsa asıl eglence o zaman baslıyor.

FB nin Inter den aldıgı sonucla bana gore UEFA CUP a katılma sansı yuksek. GS Sion u gecerse gruplardan cıkar tahmin ediyorum. Bir Gerets li Marsilya eksikti.

Belcika, Avusturya liginden ziyade Hollanda yada Fransa liginde taraftarı olan bir klube gitmesi iyi oldu. Basarılar dilerim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fransa'nin sampiyonlar ligi kazanan tek takimina gitmis Gerets. Ozan, Trabzon'u nereden buldun yahu benzetecek :D ? Hos a kazanmalari da epey saibeli, hatta sanirm hakem para alip mac sattigini falan kabul ediyordu yari finalde galiba.

Emon yollanacak denip duruyordu zaten, BJk galibiyeti yetmemis demek ki.

Gerets'i hoca olarak ben de cok iyi bulmadim, ama tabii bunun sebebi Inamoto ve Carrusca ile CLde gruptan cikamamasi degil. Carrusca ile iyi hocalari da gorduk. Ama efendi adam, basarili olmasini umarm. Gerci o kluple isi zor.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

sanirim Ozan Marsilya icin Fransa liginin Trabzon'u demek istiyor... yani Fransa'nin buyuk kluplerinen biri olmasina ragmen su an icin bir PSG, Monaco veya Lyon degil dedigi...

Yoksa Marsilya ve Trabzon'u birebir karsilastirmamistir...

Bana gore Gerets icin gayet iyi bir yer... Marsilya taraftari onu sevecektir... o da yemekleri ve sarabi... ustelik Ribery'den gelen parayla kasa da dolu :roll:

Garibim Gerets Ribery nereden ayrilsa oraya gidiyor... bir turlu bulusamadilar...

Bu arada Gerets "TR'de calistiktan sonra bir TD heryere gidebilir" gibi bir laf etmis... bu pozitif yoe de cekilebilir negatif yone de.... ne demek istedi acaba :?:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

15 yilda 1 sampiyonlugu disinda benzerlikleri yoktur. Bu takimdan butun Fransa da nefret eder. Paris Saint Germain ile kavgalarin yasandigi derecede bir rekabetleri vardir. Marsilyada Fransiz gozukenlerin cogu Italyan/Latin asillidir. Boktan bir Midi aksaniyla konusurlar. Sehrin diger bolumunu ise Kuzey Afrika asillilar ve diger Afrikalilar olusturur. Sporu Kuzey Afrikalilar ozelikle de Cezayirliler ayakta tutar. Unutmayalim Zidane'i yetistiren klup. Riberynin eside Fasli/Cezayirli idi. Cezayirde Marseille formasi cok satilir.
Fakat komik olan birseyde asiri Fransiz milliyetcisi olmalari vede MArsilyanin LePengibi adamin kalelerinden biri olmasidir.

Bordeaux ve Alsace'in saraplarinin yaninda halt etmek duser. Deniz mutfaklarina ise soz yok. Rehberlik yaptigim siralarda en cok beni ugrastiran ve sinir oldugum gruplar buradan gelirdi. Gurultucu, disiplinsiz, kaba, cimri....

Su anki baskanlari Pape(Siyahi) ise futbol piyasisinin uc kagitcisi ve kurdu.
Cavcavin Ahmet Bulut, Sinan Engin ve Saffet Sancakli soslariyla bulanmisi.

Dun eski antrenorun Pape ile istifa kararini verdikleri basin toplantisina baktim. Buyuk komedi. Laz fikrasi gibi. Adam '' Basin olarak siz israr ettiniz, siz israr ettiniz, siz israr ettiniz'' diye bagirdi ve cekti gitti.
Pape devam etti toplantiya.

Gerets GS'yi ve de Turkiyeyi gecen kakafonik ve alaturka bir yerde calisacak.

Edit: TS'ye benzemez dedikten sonra , milliyetci vede Laz fikrasi diyerek kendi kendimi yalanlamisim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets'in ilk basin toplantisinda giydigi montun sirtina bakin.

http://www.om.net/en/Saison/101002/Info ... the_family

Image

Galatasaray benim sirtimdan vurdu mu demek istemis acaba? A,a GS'daki aile ortamini ovmeyi de ihmal etmemis.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Gerets'in ilk basin toplantisinda giydigi montun sirtina bakin.

http://www.om.net/en/Saison/101002/Info ... the_family

Image

Galatasaray benim sirtimdan vurdu mu demek istemis acaba? A,a GS'daki aile ortamini ovmeyi de ihmal etmemis.
Resimler mi degi$mi$ acaba? Ben sirt filan goremiyorim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Image

Toga cok iyi yakalamissin..bravo..
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Darisi bizimkinin basina!

Kariyerinin en güzel yıllarını İtalya'da Fiorentina ve Milan takımlarıyla geçiren Portekiz'in efsanevi futbolcularından Rui Costa, gelecek mart ayında 36 yaşına gireceğini belirterek, "Bu yaştan sonra formda kalmak ve üst seviyede mücadele etmek zor.

http://www.ntvspor.net/pages/15690.asp
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alves bugun Heerenveen'in Almelos diye bir takima karsi 9-0 kazandigi macta 7 gol atmis. Allah versin.

10-19 arasi 3 gol, 68-76 arasi 4 gol atmis adam. 8 dakikada dort gol rekor olmali sanki ama kim bilir? Ben olsam bir yerden sonra adam adama tutturur faul yaptirirdim sanki. :D

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ali Gursel wrote:Alves bugun Heerenveen'in Almelos diye bir takima karsi 9-0 kazandigi macta 7 gol atmis. Allah versin.

10-19 arasi 3 gol, 68-76 arasi 4 gol atmis adam. 8 dakikada dort gol rekor olmali sanki ama kim bilir? Ben olsam bir yerden sonra adam adama tutturur faul yaptirirdim sanki. :D

Ali
Heracles takimini yeni Ali'cim..

7 gol Alves'den.. Hasan Tezcan bey daha gundeme gelmeyip onerdigimde o adam pek ise yaramaz gibi yazmisti ama adam arkasindan Brezilya milli takimina da secildi sanirim orada da 3 macta 2 golle oynuyor... artik alamayiz..
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Locked